IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

    Да. Те са търговци. Също като при телекомите. Имат си норматив за нови сключени договори. Омайват те с приказки, само да положиш подпис. За това писах вчера, че запис на заповед трябва да бъде забранено със закон. Поне да регулират и да изискват да е пред нотариус. Барем нотариусът да обясни, в какво се забъркваш. В офиса на банката е просто една от 15 други бланки, на които полагаш подпис.
    Това е за БНБ. Иначе да се забрани стар платежен инструмент като ЗЗ е прекалено, но си има БНБ и КЗП. Те какво гледат не ми е ясно. Мила родна картинка. Ти направо ме застреля с тази история…

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
      Но след години ще си изкарал от наемите още един като този
      Това изобщо не е сигурно.Другата година в разгара на кризата може да остане без наематели.Има разходи и то големи.Данъци,амортизация,ремонти.
      Особедно последните две могат да го върнат в първи клас.После по 5%+ на входа и изхода такси на сулио и пулио.И след 20г като реши да го продава на циганите,може да не вземе и половината.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

        Да ви разправям своите наблюдения за "майсторите", които съм видял последните години. С приятел, който по стечение на обстоятелствата си довърши няколко апартамента ги обсъждахме колко изкарват. Дневните им заработки се движат между 200 лв. и 400 лв. средно. Предполагам, че изкарват 3000 - 8000 лв. Половината не са от София. Нямат ипотеки и лизинг, защото не се осигуряват. Повечето имат много високи разходи. Карат стари коли. Тези дни си говорих с такъв човек, работи ми довършителни неща, и ми каза, че са му предлагали приятна, лека, предимно бояджийска работа с чисто 2800 лв. на месец /140лв. на ден/. Отказал е, защото тези пари вообще не биха му стигнали, издръжка на жената и детето, квартира, гориво и тези пари биха свършили, трябват му много повече.

        Какво е интересното: примерно 80% от тях са на квартира. Дори хора, родом от София са на квартира. Приказката за обущаря, който ходи бос може би важи и тук.
        това и мен ме е учудвало. къде отиват всички тия пари на майсторите!?
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

          Леле. Майката родина има наистина неограничени възможности. И ти я вмъкнаха така между другото ли?
          Да. Те са търговци. Също като при телекомите. Имат си норматив за нови сключени договори. Омайват те с приказки, само да положиш подпис. За това писах вчера, че запис на заповед трябва да бъде забранено със закон. Поне да регулират и да изискват да е пред нотариус. Барем нотариусът да обясни, в какво се забъркваш. В офиса на банката е просто една от 15 други бланки, на които полагаш подпис.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Meandmy Разгледай мнение
            Да се върнем по същество: имотите в София са за последните 6 години с ръст почти 100 процента.

            https://manager.bg/%D0%B1%D1%8A%D0%B...enie-s-2015-g-
            Пример от реалния живот - малък апартамент, купен през 2020 г. за 60 хиляди евро, без посредник и без кредит, напълно завършен и обзаведен, в момента се продава за над 80 хиляди, отдаван под наем през цялото време.

            Въпрос към форумните корифеи - колко е загубил човек от тази сделка?
            Рано е да се каже. Печалбата се гледа на изхода. Щом носи доход обаче, не го продавай сега. След години може да струва и 100к, може да струва и 50к. Но след години ще си изкарал от наемите още един като този

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Meandmy Разгледай мнение
              Да се върнем по същество: имотите в София са за последните 6 години с ръст почти 100 процента.

              https://manager.bg/%D0%B1%D1%8A%D0%B...enie-s-2015-g-
              Пример от реалния живот - малък апартамент, купен през 2020 г. за 60 хиляди евро, без посредник и без кредит, напълно завършен и обзаведен, в момента се продава за над 80 хиляди, отдаван под наем през цялото време.

              Въпрос към форумните корифеи - колко е загубил човек от тази сделка?
              2020 за 60 к!? В кой квартал е това имотно бижу?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                ...за бАзици...Песи, очакваш ли много от грамотен човек? Само питам?
                ..мда, знам случаи с образование...пинякога и образувание съм срещал като квалификация на процес на обучение...и то в Холандия..но и нс други места. Колкото да се водиш образован. Скъпо излиза. За момиче на моя колежка също писах и то преди години, Франция, социология или нещо от сорта. Имаше проблеми с реализацията защото не била французойка...това може и да е изолиран случай, но скъпото обучение и възвращаемостта после е задача с повишена трудност. А плочкаджии и строители няма. Е, те не купуват скъпи апарти, познавам ги, гледат да си направят ремонт, а моя в Сф купи в Папур 4 за дъщеря си ама още 2017. На зелено. Малко се поозори, но успя.
                Да ви разправям своите наблюдения за "майсторите", които съм видял последните години. С приятел, който по стечение на обстоятелствата си довърши няколко апартамента ги обсъждахме колко изкарват. Дневните им заработки се движат между 200 лв. и 400 лв. средно. Предполагам, че изкарват 3000 - 8000 лв. Половината не са от София. Нямат ипотеки и лизинг, защото не се осигуряват. Повечето имат много високи разходи. Карат стари коли. Тези дни си говорих с такъв човек, работи ми довършителни неща, и ми каза, че са му предлагали приятна, лека, предимно бояджийска работа с чисто 2800 лв. на месец /140лв. на ден/. Отказал е, защото тези пари вообще не биха му стигнали, издръжка на жената и детето, квартира, гориво и тези пари биха свършили, трябват му много повече.

                Какво е интересното: примерно 80% от тях са на квартира. Дори хора, родом от София са на квартира. Приказката за обущаря, който ходи бос може би важи и тук.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                  Всичките ми кк са ми ги давали с петцифрени лимити. Въпросната зз беше на стойността на лимита по кк. Ритуално я изгорих след няколкомесечно чакане да ми я върнат.
                  Леле. Майката родина има наистина неограничени възможности. И ти я вмъкнаха така между другото ли?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                    Отпусканата компенсация от 25 стотинки за всеки литър бензин и дизел спира от 1 декември тази година. Това обяви във вторник финансовият министър Росица Велкова.

                    От думите на министъра стана ясно, че мярката е определена като "проблемна" от Европейската комисия, тъй като на общия пазар на ЕС подобен стимул се прилага само у нас. Брюксел дори е изпратил изрично запитване до България.

                    https://www.mediapool.bg/pomoshtta-o...ews341204.html
                    Тоя стимул всъщност "стимулира" ЛукаВ ойл, защото преди това вдигнаха цените с 25 ст. В Турция дизелът е 2,50, но там си нЕмат ЛукаВ ойл, който да купува Уралс на 60$.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                      Еиж ги ти простаците. Уникални. Мерси, че ме светна. И за каква сума се опитваха да те наквасят?
                      Всичките ми кк са ми ги давали с петцифрени лимити. Въпросната зз беше на стойността на лимита по кк. Ритуално я изгорих след няколкомесечно чакане да ми я върнат.

                      Коментар


                      • Да се върнем по същество: имотите в София са за последните 6 години с ръст почти 100 процента.

                        https://manager.bg/%D0%B1%D1%8A%D0%B...enie-s-2015-g-
                        Пример от реалния живот - малък апартамент, купен през 2020 г. за 60 хиляди евро, без посредник и без кредит, напълно завършен и обзаведен, в момента се продава за над 80 хиляди, отдаван под наем през цялото време.

                        Въпрос към форумните корифеи - колко е загубил човек от тази сделка?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Manyyy1 Разгледай мнение
                          2376 лв. на месец са необходими на семейство с дете до 14 г. за приличен живот. Това е с около 400 лв. повече спрямо септември миналата година.
                          За сам работещ трябват поне 1320 лв., което е с 217 лв. повече за година. Това обяви президентът на КНСБ Пламен Димитров при обобщението на издръжката на живот.
                          1,800 млн. работещи живеят с доходи под прага, необходим за нормално оцеляване.
                          Не им вЕрвай на тези, иди виж фризьорки, маникюристки, козметички и др кви мангизи правят. Жена ми често ги посещава и според нея досега касова бележка не е видяла. Всички тези уж едвам оцеляват. Никой не вЕрва на глупостите на сЮндюк атите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                            Повечето колеги тук индексират наемите си веднъж годишно. Аз не съм индексирал моите от близо година. За това питам, дали при официална инфлация от близо 20% си индексират наемите също с толкова. Първоначално изглежда нещо лошо, но не е. Аз им правя мечешка услуга на моите. Когато е поскъпнал ресторанта, хората излизат по-рядко. Когато е поскъпнал кашкавалът, хората ядат "заместващи продукти". Но когато им вдигнеш и наемът, хората се взимат в ръце и си искат индексиране на заплатите. А когато го получат, отново излизат навън и отново ядат кашкавал от мляко. Колегите, които индексират наемите си редовно, се грижат за успеха на наемателите си.
                            Хубава работа, сериозно ли така ще процедирате - +20%, при това с мини картел във форума? Къде отиде фри маркета или регулация все пак си трябва?

                            По-скоро отбелязвам, че ако вдигнете наема само защото хранителните продукти са с увеличени цени, принуждават наемателите да е огледат и да ви напуснат. Статистиката ви казва, че са с увеличени разходи, но както знаем увеличените доходи на много работещи наематели или не компенсират инфлацията или изобщо не са променени в периода, т.е. наемателите режат от някъде. И това според Вас е момента да увеличите наема с 20%? Може да обясните на наемателя, че индексирането е нужно, защото мажете дюшемето с олио, а нали знаем всички че скочи 100% и имаше дори бой за него, ама нещо не вярвам да хване дикиш. Споделете как ще се развие индексацията, пък може Вашите наематели да са получили 200лв увеличение на заплатата и с кеф да ги дадат за увеличения наем.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Тези няма да ги облагаме с нищо,в затвора или екстрадация от България ,заедно със цялата им рода до 9,то коляно.
                              Къде ще го екстрадираш? Те в чужбина фърлят боб за такива като тез викаш.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                                Трябва да се чете ситния шрифт, когато взимаме кредит. С Виза и Мастър залогът си беше бъдещи вземания, но при Дайнърс се оказа, че си имат и хедж - запис на заповед. При лизингите също има тънкости. Уж залогът е самата стока - примерно кола. Уж колата е застрахована. Но застраховката не се интересува, колко е остатъчната стойност по лизинга. При кражба се плаща по каталожна цена. Така един колега олекна с 20к. Още по-лошо е, че застраховката не покрива някои щети. При ПТП шофьорът трябва да е трезвен и да има валидна книжка. Но ако крадецът е пил или му е изтекла книжката - обезщетение няма. А лизинга си иска парите, защото стоката е повредена. Преди да ме обвините, че го мисля прекалено много - крали са ми два от трите лизинга. От тих, но комуникативен квартал. Между Студентски и Дианабат, до посолствата на Симеоновско шосе. За рисковете при потребителски или ипотека не знам нищо. Не съм ползвал такива. Ще е полезно някой патил да разкаже.
                                Еиж ги ти простаците. Уникални. Мерси, че ме светна. И за каква сума се опитваха да те наквасят?

                                Коментар

                                Working...
                                X