IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    В Тайланд и въобще Югоизточна Азия не съм ходил / с изключение на Китай и ХК, ама там е по работа/ , но съм задълбавал кои са местата по моите критерии за Тайланд е точно Ко Самуи :-) , а за Филипините е Палаван. Още няколко години да пораснат децата и да подобрят плуването и ще ги водя ...специално на Филипините минимум месец....
    Иначе цените ДО водата навсякъде по света са много високи. В онези райони беше и сложно купуването на земя от чужденци по спомен...основно се наемаше и след 50 години духаш супата.....или трябваше фирма с местен ...забравил съм вече как беше точно....
    В Тайланд земята ти я дават под наем за 100 год., но имало врътки с фирми, които послед ти продават земята или нещо такова беше.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Наемателите не се интересуват от цената на ремонтите както ти написаха и брокерите.Това е пазар,ако не можеш да ремонтираш тънко не си конкурентен,защо и по Гърция и у нас дори и места за фаст фууд затварят,защото ако не можеш да сложиш една нормална надценка дори инфлационно която клиента да плати затваряш?
      Това е ,и това ти пишат и тези дето се занимават с отдаване,не аз ,така че пиши им на тях за майсторите ,мен твоите калкулации не ме интересуват нито някой здравомислещ човек.
      В някаква степен си прав, но само до някъде. Наемателите ще имат избор да наемат евтино място от 20 години не ремонтирано или дебело с актуален инфлиран ремонт. Както решат, но няма вариант новоремонтирано да е на наема на 20 години не пипнато....
      Отдаването под наем не е нещо задължително и наема се определя от НАЕМОДАТЕЛЯ / той коли и беси/ . Ако няма наематели, които да платят задължителният наем просто седи тъмно.... Не е проблем и няма сила която да принуди наемодателя да отдава на загуба или недостатъчна печалба.... / вдигай революция/.
      Между другото в ХК строителите НАРОЧНО не продаваха жилища и ги държаха празни, за да вдигат цените...построени...., а не на картинка като при нас. Не че не може и тук да го направят строителите. Нали разбираш, че 500 лева данък за имот който струва 300К няма да ги събори. 1% ръст на цената за година е 6 пъти повече от данъка....нещо като банкова такса....
      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 25.12.2022, 12:53.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

        Песимисте, Сингапур е супер място. Изкарахме една седмица там и ми хареса много. Климата малко не е по моите желания но иначе е устроен доста добре.
        Ко Самуи беше моя отколешна мечта и не се разочаровах нито за момент, но разбрах, че с Албена съм ударил джакпота. Няма отровни морски таралежи, медузи и змии при нас, къпем се в морето без да има специални мрежи против отровни морски гадини.
        По света навсякъде имотите до водата са привилегия само на богаташите.
        Песи, ще ти се наложи да дойдете с Левчо до Балчик, тъй да знаеш.
        В Тайланд и въобще Югоизточна Азия не съм ходил / с изключение на Китай и ХК, ама там е по работа/ , но съм задълбавал кои са местата по моите критерии за Тайланд е точно Ко Самуи :-) , а за Филипините е Палаван. Още няколко години да пораснат децата и да подобрят плуването и ще ги водя ...специално на Филипините минимум месец....
        Иначе цените ДО водата навсякъде по света са много високи. В онези райони беше и сложно купуването на земя от чужденци по спомен...основно се наемаше и след 50 години духаш супата.....или трябваше фирма с местен ...забравил съм вече как беше точно....

        Коментар


        • [QUOTE=ВълчоМечков;n4004501]

          кольо, трудно е да се обясни на индивид като тебе, който не е виждал света по-далеч от деЦката. Не се заяждам, просто такива са фактите. Ти се бориш за един имот, а повечето хора в темата сме купили над 5 имота, скитали сме по света и още го правим, живеем си живота и не се замисляме за това откъде да тафиме домати или как да се придвижим до Истанбул за да купим юрганче за деЦката на по-тънка цена. Въпрос на мироглед.[/QUOTE

          ​​​​​​Вие освен милионери сте и пътешественици! А пък аз си помислих, че освен форума нямате друга утеха и смисъл в живота. Хахааааа

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Така е Кавръче, следващият път като правя ремонт ще им кажа в магазина да ми продадат нещата не инфлирани, а майсторите да ми бачкат по цени от 2015....Ако се съгласят няма да индексирам наема...
            По-назад в темата сам признаваш, че отдаваш на цени, които изобщо не следват инфлацията. Обяснявал си защо, ама фактът си е факт. Ерго, Кавръка е абсолютно прав.

            Да не говорим, че далеч не си единствен такъв. Обратното е някакво изключение. Предполагам важи за някакви супер нишови случаи.

            Коментар


            • Seaside Discounts -

              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8r27og&f1=1

              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8r27og&f1=3

              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8r27og&f1=3

              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8r27og&f1=3 (big mama scandal)

              + гарсониера в Малко Търново за 10K euro

              https://www.youtube.com/watch?v=cGq5YXZTel8

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Честита Коледа Бетерчо
                За Ливадите те разбирам що не искаш да продадеш апарта на тройна цена.... там е топА у Софията, ама защо са ти 2 апарта във Варна като особено единият е огромен ?
                Махай малкият на връО и айде у Коня и нагодина по 100К на обратно и те така :-) Вторият само разходи ти генерира....
                На твое мЕсто / очакванията за впрегатните животинки/ немаше да се замисля и за момент дори :-)
                Ливадите си го ползвам. Утре съм там, ще постоя няколко дена, после към Велинград. След н.г пак във Сф и мисля малко на Боровец, ама както няма сняг може повечко да остана в Сф. Във Варна този в който живея ми малее, затова купих голям пент, лятото е готов и ще се местя там, а този ще го пусна под наем. За разходите си прав, преди коледа фирмата по подръжка ни сюрпризира с 20% увеличение на таксите, така че ще трябва да направя нови сметки за лятото. Ако няма кандидати ще му играя ключа, но няма да го продавам, няма друг такъв имот във Вн, само двора ни е 10 дка. (от които 3-4 застроени) със всички екстри за които се сетиш.
                Last edited by better; 25.12.2022, 12:11.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Е какво да има в Черно море ,като то е едно мъртво море и това не е тайна за никой.
                  Животинки има в басейните където има среда за живот и е чистичко.
                  стично.Но Митачето е свикнало на мизерийка,то си море е в гена.
                  Яд ме е че и 20 Холандии да минеш и да живееш на финала ей го връщаш се и капчици усет нямаш за хубавото,за доброто.Както и да е ,да си жив и здрав ,все пак празници са .
                  кольо, трудно е да се обясни на индивид като тебе, който не е виждал света по-далеч от деЦката. Не се заяждам, просто такива са фактите. Ти се бориш за един имот, а повечето хора в темата сме купили над 5 имота, скитали сме по света и още го правим, живеем си живота и не се замисляме за това откъде да тафиме домати или как да се придвижим до Истанбул за да купим юрганче за деЦката на по-тънка цена. Въпрос на мироглед.

                  Коментар



                  • Китайският Zhejiang има 1 милион случая на COVID на ден, като се очаква да се удвоят https://www.investing.com/news/world...double-2970026

                    Коментар


                    • 12/23/2022

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Така е Кавръче, следващият път като правя ремонт ще им кажа в магазина да ми продадат нещата не инфлирани, а майсторите да ми бачкат по цени от 2015....Ако се съгласят няма да индексирам наема...
                        Наемателите не се интересуват от цената на ремонтите както ти написаха и брокерите.Това е пазар,ако не можеш да ремонтираш тънко не си конкурентен,защо и по Гърция и у нас дори и места за фаст фууд затварят,защото ако не можеш да сложиш една нормална надценка дори инфлационно която клиента да плати затваряш?
                        Това е ,и това ти пишат и тези дето се занимават с отдаване,не аз ,така че пиши им на тях за майсторите ,мен твоите калкулации не ме интересуват нито някой здравомислещ човек.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          в мига, в който стана ясно, че накавръка няма намерение да влиза в зеленото спрях да се притеснявам
                          и дори заложих по-голяма капиталова в калкулаторчето
                          за лихвите съм спокоен, толко много рев изрева, че няма начин да ги вдигнат
                          Ти нали си баровец, какво те брига увеличението на лихвите?
                          И да ги вдигнат ще плащаш едни 100.200.300 лева горница ,какво е това за теб ?
                          Е,ако не си сметнал такива изненади...не знам...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                            Песимисте, Сингапур е супер място. Изкарахме една седмица там и ми хареса много. Климата малко не е по моите желания но иначе е устроен доста добре.
                            Ко Самуи беше моя отколешна мечта и не се разочаровах нито за момент, но разбрах, че с Албена съм ударил джакпота. Няма отровни морски таралежи, медузи и змии при нас, къпем се в морето без да има специални мрежи против отровни морски гадини.
                            По света навсякъде имотите до водата са привилегия само на богаташите.
                            Песи, ще ти се наложи да дойдете с Левчо до Балчик, тъй да знаеш.
                            Е какво да има в Черно море ,като то е едно мъртво море и това не е тайна за никой.
                            Животинки има в басейните където има среда за живот и е чистичко.
                            стично.Но Митачето е свикнало на мизерийка,то си море е в гена.
                            Яд ме е че и 20 Холандии да минеш и да живееш на финала ей го връщаш се и капчици усет нямаш за хубавото,за доброто.Както и да е ,да си жив и здрав ,все пак празници са .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Браво Траичо, обясни сега на Кавръка, че е нормално той, жена му и детето да живеят в деЦката при мама и няма никакъв проблем. Защо да се мъчи да купува ЕПК-та на 10-ти етаж дето притеглянето е като на Луната,,,,Ово йе стандарТ :-)
                              Песимисте, Сингапур е супер място. Изкарахме една седмица там и ми хареса много. Климата малко не е по моите желания но иначе е устроен доста добре.
                              Ко Самуи беше моя отколешна мечта и не се разочаровах нито за момент, но разбрах, че с Албена съм ударил джакпота. Няма отровни морски таралежи, медузи и змии при нас, къпем се в морето без да има специални мрежи против отровни морски гадини.
                              По света навсякъде имотите до водата са привилегия само на богаташите.
                              Песи, ще ти се наложи да дойдете с Левчо до Балчик, тъй да знаеш.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                                Щом се активираха брокеразите, значи работата (за тях) е доста дебела. След н.г ще си търсят нова раб. Честита коледа!
                                Честита Коледа Бетерчо
                                За Ливадите те разбирам що не искаш да продадеш апарта на тройна цена.... там е топА у Софията, ама защо са ти 2 апарта във Варна като особено единият е огромен ?
                                Махай малкият на връО и айде у Коня и нагодина по 100К на обратно и те така :-) Вторият само разходи ти генерира....
                                На твое мЕсто / очакванията за впрегатните животинки/ немаше да се замисля и за момент дори :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X