IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

    На тия 100 000 Умни човека как мислиш им се е отразило държането на кеш при 10% ОФИЦИАЛНА инфлация?

    Болшинството от тях са в ситуацията на Кавръка. Изпуснали са влака и сега вече нямат сърце да купят на двойна цена и парите така и ще им си изгорят по банките

    Сега чакат 40% спад та да купят на цените от 2020

    2020-та Чакаха 40% спад та да купят на цените от 2017-та

    2017-та чакаха 40% спад та да купят на цени от 2013-та

    Дори тази година спада да е 20% ще купи ли някой от тях като все още сънуват цените от 2013-2017-та ??????

    Та айде пак обясни колко са умни
    За да имат този кеш, явно нямат нужда от имот и необходимост активно да управляват спестеното. Тези пари не са за имоти. На повечето не стигат така или иначе.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Далеч съм от мисълта, че ще пухнат този мелеон в наемчета, но твърдя, че не им е добре да седи дълго там при двуцифрена инфлация и няма и да го държат.дълго време. Иначе не биха били толкова умни както ги описваш....
      Хайде сега, тези 1200 души с депозит над 1 млн ще купуват ли още имоти или не? Нали проповядвате, че не трябва да има кеш, всичко в имоти. От време на време с половин пост споменахте някои инвестиционни продукти на банки. Противоречите си.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Случайно да си чувал, че инвестиционни решения никога не се вземат на базата на исторически данни?

        Купилите през 2008 година, които чак през 2021 година отидоха на нула, колко спечелиха? Смятай 60% официална инфлация оттогава + УТРОЕН индекс S&P 500 спрямо една кръгла нула от имоти.
        Каквото е да е миналото, не можеш да вземеш инвестгиционни решения на тази база, защото миналото никога не се повтаря.

        Дай ми разумни доводи защо инвестицията в имот с цена 3000 на фалшив квадрат, 2% доходност от наеми, десетки хиляди новостроящи се сгради и в състояние на демографска катастрофа е разумна инвестиция и с какво тя е по-добра от другите алтернативи.
        Не но пък случайно съм чувал един дето твърди че е купил във Вазов да пита кой луд би купил в София

        Ти да си чувал за такъв ненормален???

        Сигурно чавка му е била изпила мозъка да инвестира в тази корумпирана държава вместо в немско, ама луди да искаш

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          Ти защо продаваш тогава?
          Иначе от момента на входа зависи дали за 20 години ще си удвоиш или удесеториш активите. Има разлика нали?
          Ти си ми любимият теоретик

          Както сам си установил момента на входа в имот е важен някои печелят х2 други х10 загубилите са под 1% за 20 години

          Ама за да спечелиш трябва да си влезнал

          Сега моля те калкулирай печалбата на тези дето държат в банка и чакат прословутото МЯУ от сумати години и какъв процен от тях изядоха дървото май 99% ???


          А аз продавам имот за да купя друг на друго място просто релокирам

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            За депозитите е така МАСОВО, ама за какво са се юрнали или не не бъди толкова сигурен. Точно защото могат да смятат едва ли ги кефи да държат мелеон охро / защитен/ докато инфлацията е двуцифрена.....
            Как пък удвояването на цената на кашкавала, ТЕЦа и бахура, ще ги накара да дадат този милион в банките за (още един) имот!? На тези с 1 милион + кеш индекса на потребителските цени не ги касае, да му мислим плебеите на заплати.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение



              По над 20 000 на година купуват в София и за последните 100 години 99% от тях не са сбъркали в избора си

              Отсреща има едни 100 000 Кавръка с кеш в банките, които в 99% от случаите са изяли дървото за последните 100г

              Та кой луд кой не луд историята го е показала
              Случайно да си чувал, че инвестиционни решения никога не се вземат на базата на исторически данни?

              Купилите през 2008 година, които чак през 2021 година отидоха на нула, колко спечелиха? Смятай 60% официална инфлация оттогава + УТРОЕН индекс S&P 500 спрямо една кръгла нула от имоти.
              Каквото е да е миналото, не можеш да вземеш инвестгиционни решения на тази база, защото миналото никога не се повтаря.

              Дай ми разумни доводи защо инвестицията в имот с цена 3000 на фалшив квадрат, 2% доходност от наеми, десетки хиляди новостроящи се сгради и в състояние на демографска катастрофа е разумна инвестиция и с какво тя е по-добра от другите алтернативи.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Цифрите които понижителите цитират във всеки пост са между 40 и 70%. Това ако ти конкретно не си казал точна цифра не променя факта че си бил съгласен в тезата им. Имало свръхстроителство следователно не спад а срив и т.н. Въобще пълен леш за имотите.
                Ако и затова греша такава е и темата, кажи какви са ти очакванията. ? И да сгрешиш не боли....:-)
                Затва ето съвсем конкретно кажи какви са ти очакванията цифром ? Едва ли е толкова трудно да кажеш цифра ?
                Аз ще потретя казвам 10% спад , но да знаеш, че обикновено не познавам защото прогнозите са ми есимистични....

                ПП Не е добре да раздаваш обидни квалификации за хора във форума още повече , че е видно в коя сфера са истинските лъжци и мошеници.... Всеки ден има новина за такива. Всъщност също и криминални типове и терористи - именно криптото....Ако искаш да успокоиш съзнанието си че има и други лоши хора, то има да , но това не променя средата в която си изкарваш парите....гнила....
                Това кой какви цифри цитира, изобщо не ме интересува! Аз не отговарям за другите! Всеки отговаря за себе си! Пак казвам, покажи ми къде съм прогнозирал, 50% спад?

                П.С Не е добре, да ми вменявате неща, които не съм изричал! Хора които лъжат се наричат лъжци, това не е обида а констатация.
                Last edited by better; 22.01.2023, 13:57.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение



                  По над 20 000 на година купуват в София и за последните 100 години 99% от тях не са сбъркали в избора си

                  Отсреща има едни 100 000 Кавръка с кеш в банките, които в 99% от случаите са изяли дървото за последните 100г

                  Та кой луд кой не луд историята го е показала
                  Ти защо продаваш тогава?
                  Иначе от момента на входа зависи дали за 20 години ще си удвоиш или удесеториш активите. Има разлика нали?
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Като ви казвам, че сте едни манипулатори, лъжци и мошеници се сърдите. Типични брокерасти. Ако ми покажете, къде съм казал, че ще паднат 50%, ще се извиня! Ако не ми покажете, ще ви го натяквам всеки ден, обещавам!
                    Цифрите които понижителите цитират във всеки пост са между 40 и 70%. Това ако ти конкретно не си казал точна цифра не променя факта че си бил съгласен в тезата им. Имало свръхстроителство следователно не спад а срив и т.н. Въобще пълен леш за имотите.
                    Ако и затова греша такава е и темата, кажи какви са ти очакванията. ? И да сгрешиш не боли....:-)
                    Затва ето съвсем конкретно кажи какви са ти очакванията цифром ? Едва ли е толкова трудно да кажеш цифра ?
                    Аз ще потретя казвам 10% спад , но да знаеш, че обикновено не познавам защото прогнозите са ми песимистични....

                    ПП Не е добре да раздаваш обидни квалификации за хора във форума още повече , че е видно в коя сфера са истинските лъжци и мошеници.... Всеки ден има новина за такива. Всъщност също и криминални типове и терористи - именно криптото....Ако искаш да успокоиш съзнанието си че има и други лоши хора, то има да , но това не променя средата в която си изкарваш парите....гнила....
                    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 22.01.2023, 13:48.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Колко казваш ? Щото ако е 10% не се различаваш много от т.н. повишители....Ама тва не е срив или катаклизъм....нищо не е....
                      Като ви казвам, че сте едни манипулатори, лъжци и мошеници се сърдите. Типични брокерасти. Ако ми покажете, къде съм казал, че ще паднат 50%, ще се извиня! Ако не ми покажете, ще ви го натяквам всеки ден, обещавам!
                      Last edited by better; 22.01.2023, 12:56.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Ледосветлението (ти си, нали), ти не схвана ли че никой нормален не би купил тези боклуци на каквито и да било цени? В момента има десетки алтернативни инвестиции със значително по-добра доходност и ликвидност от БГ имотите.

                        Даже Херо Мустафа официално каза, че България е потънала в корупция. Кой е луд тогава да купува?


                        По над 20 000 на година купуват в София и за последните 100 години 99% от тях не са сбъркали в избора си

                        Отсреща има едни 100 000 Кавръка с кеш в банките, които в 99% от случаите са изяли дървото за последните 100г

                        Та кой луд кой не луд историята го е показала
                        Last edited by aleks262; 22.01.2023, 13:07.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                          https://www.youtube.com/watch?v=OIelGC92XeA

                          Това ти е контингента. Едната част спестява за лъскава кола, за която да му завиждат в Пазарджик. Втората - за трети етаж на къщата в Буковлък. По-заможните ще купят НИ в София.
                          В последните години има и нова група инвеститори в имоти-циганите.Наскоро говорих с един циганин,който работел в Германия. Живеели в един апартамент общо 10 човека-той,жена му,двамата им сина,двете снахи и четирима внуци. Работели той,жена му и синовете, а снахите получавали социални помощи, както и децата. Готвели общо за всички, ходели до работа с един автомобил. Това е скотски начин на живот,ама на циганите не им пука,те и в България така си живеят. Но спестявали по около 150 хиляди лева на година. Първата им работа била да купят Мерцедес за 50 хиляди, а с другите спестени пари купували жилища в България. И бяха купили три жилища,в градът,в който живея.Други пък строят къщи в циганските махали и то не някои съборетини, ами големи и съвременни къщи.И се получава парадокс до колиби да има палати и тия палати стават все повече.
                          Last edited by Vergil1975; 22.01.2023, 12:26.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                            На тия 100 000 Умни човека как мислиш им се е отразило държането на кеш при 10% ОФИЦИАЛНА инфлация?

                            Болшинството от тях са в ситуацията на Кавръка. Изпуснали са влака и сега вече нямат сърце да купят на двойна цена и парите така и ще им си изгорят по банките

                            Сега чакат 40% спад та да купят на цените от 2020

                            2020-та Чакаха 40% спад та да купят на цените от 2017-та

                            2017-та чакаха 40% спад та да купят на цени от 2013-та

                            Дори тази година спада да е 20% ще купи ли някой от тях като все още сънуват цените от 2013-2017-та ??????

                            Та айде пак обясни колко са умни
                            Ледосветлението (ти си, нали), ти не схвана ли че никой нормален не би купил тези боклуци на каквито и да било цени? В момента има десетки алтернативни инвестиции със значително по-добра доходност и ликвидност от БГ имотите.

                            Даже Херо Мустафа официално каза, че България е потънала в корупция. Кой е луд тогава да купува?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                              На тия 100 000 Умни човека как мислиш им се е отразило държането на кеш при 10% ОФИЦИАЛНА инфлация?

                              Болшинството от тях са в ситуацията на Кавръка. Изпуснали са влака и сега вече нямат сърце да купят на двойна цена и парите така и ще им си изгорят по банките

                              Сега чакат 40% спад та да купят на цените от 2020

                              2020-та Чакаха 40% спад та да купят на цените от 2017-та

                              2017-та чакаха 40% спад та да купят на цени от 2013-та

                              Дори тази година спада да е 20% ще купи ли някой от тях като все още сънуват цените от 2013-2017-та ??????

                              Та айде пак обясни колко са умни
                              Интересното е, че тези "умните" се изказват надменно за шараните, стадото (и куп още арменски епитети), при все че фактите ясно показват кой какъв е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                                Това не се ели изтърка вече? https://www.pariteni.bg/novini/spest...avaniia-242379
                                Като изключим тези с над 1 млн, депозитите от 100 хил до 1 млн са около 17 млрд лв. на 100000 души, средно по-малко от 200 хил.лв. (към момента на статията). А те не стигат за повече от два големи гаража с тоалетни и ток.

                                Да кажем че всички не спят от притеснение и тръгват да купуват защо досега не са го направили и инфлацията им "яде" от парите? Ако нещо, днес са в по-неизгодна позиция от преди. Явно искат кеша, който не им изглежда и толкова много като се разходят по обявите.
                                Всички очакват спад - защо тези умни хора, скътали средно 200к лева кеш ще купуват сега? Какво ще спасят при инфлация, но застинали цени на имотите с тенденция на спад 10-20% тази година?
                                На тия 100 000 Умни човека как мислиш им се е отразило държането на кеш при 10% ОФИЦИАЛНА инфлация?

                                Болшинството от тях са в ситуацията на Кавръка. Изпуснали са влака и сега вече нямат сърце да купят на двойна цена и парите така и ще им си изгорят по банките

                                Сега чакат 40% спад та да купят на цените от 2020

                                2020-та Чакаха 40% спад та да купят на цените от 2017-та

                                2017-та чакаха 40% спад та да купят на цени от 2013-та

                                Дори тази година спада да е 20% ще купи ли някой от тях като все още сънуват цените от 2013-2017-та ??????

                                Та айде пак обясни колко са умни

                                Коментар

                                Working...
                                X