IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

    Ти говориш за масовката от шушляци, дето не са чували за банки, облигации, акции, взаимни фондове, картини, злато и които май вече са се оборудвали със такъв паметник, неслучайно има толкова тъмни прозорци, така че вероятноста да има точно сега много такива индивиди със такъв кеш е по-малка.
    С две думи, някой който няма нужда от жилище и иска да си спаси парите от инфлация, ще ги инвестира във тристаен във Люлин за 130к евро, с надеждата, че ще може да го продаде на друг баламурник след време, поне на същата цена ???
    Да, прав си, смисъла на живота на бай Иван да има свой дом (за немеца не е така), ясно е че ще го стиска до последно като удавник, даже и да пада яко и дълго, Надявайки се .... на Нещо си.
    Имаше проучване, от тези 100 млрд, 80% са на фирми и много богати хора (над 1 мил), които не биха подпрели пазара на нелуксозни жилища, а останалите 20% са на граждани със влогове до 10к лева.
    Времето с което се появява едно жилище за продан е по-бързо, отколкото се появява купувач със кеш (или на зелено).
    Масовката определя пазара - Факт

    И болшенството даже не са купили с мисълта след време да продадат на някой с печеалба, а просто да има за черни дни ако им се наложи да продадат

    И до момента стратегията им работи, апартаменти купени дори и на върха 2008-ма сега са запазили стойноста на парите по добре от това да си държал кеш като Кавръка

    Да не говорим да са купили акции на БФБ на пика 2008-ма тогава щяха да са тотална щета

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      Излагат се, които тръгват с нападки и обиди, но като видят дебелия край, изчезват. Аз не се интересувам от имането на другите, нито тръгвам с обиди, но ако някой се интересува от моето, нека застане с парите си, пък аз обещавам да ги даря.
      Ми твоето си е твое. Какво значение има кой какво мисли за него ?
      А това че те бъзикат / и аз го правя/ чат пат за коня и как си продал тула за кон е в реда на майтапа..
      Иначе в някаква степен не звучи логично да очакваш 50% спад примерно при имотите и да казваш, че ще заключиш примерно сегашният ти Варненски апарт. Очевидно той ти е в повече защото не смяташ да се занимаваш с наеми и т.н. 1 голям хубав във Варна за основен и 1 в Ливадите са ти ок....
      Е да ама твърдиш че няма да продаваш въвпреки очакваният катаклизъм и ще заключиш имота...Нелогично е....
      Ето аз също очаквам десетина процент спад, но имам някви наеми, а и имотите са ми купувани за децата и внуците , така че продажба е безсмислена....то и за 10% спад не си заслужава...., но при твоите очаквания е различно. Ако аз чаках 50% спад щях да продам нещо въпреки, че никога не бих продал....:-)
      От тук форумните колеги подозират, че не ни казваш истината.... и наистина някъде нещо не е наред, дали е имотите ти или очакванията / истинските/ Ти си знаеш....:-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

        Включи и гастербайтерите.Масово мизерстват в чужбина и спестените пари ги влагат в имоти в България. И после стоят празни, щото не им се дават пари,та да ги приведат в годен за живеене вид.Подобно поведение ми е непонятно.Ок разбирам да купуват имоти и да ги отдават под наем,това си е бизнес. Ама да набутваш пари в жилища и да стоят празни си е някаква българска особеност и въпреки, че съм българин винаги ми е била непонятна.
        https://www.youtube.com/watch?v=OIelGC92XeA

        Това ти е контингента. Едната част спестява за лъскава кола, за която да му завиждат в Пазарджик. Втората - за трети етаж на къщата в Буковлък. По-заможните ще купят НИ в София.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

          Въпреки, че съм понижител заради чисто егоистичния интерес да си взема нещо за лично ползване на някаква нормална цена, подценяването на феномена "депозит на българин по време на инфлация" наистина не го разбирам.

          Всички обръщат внимание на броя депозити до 10 хил. лв. Те въобще не играят тука.
          Хората с големи депозити в банките няма да спрат да купуват НИ, защото по време на инфлация няма къде другаде да си спасят кеша - борсите или не ги разбират или не влизат на мечи пазар, златото се представя под очакванията, криптото е зле, а банките до последно ще стискат да не качват лихвите по депозитите - не им трябва още кеш при очакван спад на кредитирането, за който на всичкото отгоре трябва да плащат на спеститителите.
          Значи борсата отпада, златото отпада, криптото отпада, депозита отпада - къде спасяваш паричките, които в доста голям брой от случаите са дошли лесно и на всичкото отгоре трябва и да се "попреплакнат"?

          Тия с "20-те имота" имат акъл за далавери, но нямат акъл за инвестиции и няма проблем да станат "тия с 30-те имота" или "тия с 40-те имота". Отделно чисто генетично предаваната мания на българина да събира имоти - колкото може повече. Такова нещо май с друга нация няма.
          Въобще като огледате зоопарка, който ходи на СПА във Велинград, запазва сепаре по чалготеките и върти гуми на коли, които не би могъл да си позволи с официалните си доходи и след 500 години, как мислите, че ще върви този така ценен за тях пазар?

          За мое съжаление в държава с толкова сериозна организирана престъпност, толкова много далавераджии и толкова много еврофинансиране, спад при НИ е изключително труден.
          Включи и гастербайтерите.Масово мизерстват в чужбина и спестените пари ги влагат в имоти в България. И после стоят празни, щото не им се дават пари,та да ги приведат в годен за живеене вид.Подобно поведение ми е непонятно.Ок разбирам да купуват имоти и да ги отдават под наем,това си е бизнес. Ама да набутваш пари в жилища и да стоят празни си е някаква българска особеност и въпреки, че съм българин винаги ми е била непонятна.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

            Това не се ели изтърка вече? https://www.pariteni.bg/novini/spest...avaniia-242379
            Като изключим тези с над 1 млн, депозитите от 100 хил до 1 млн са около 17 млрд лв. на 100000 души, средно по-малко от 200 хил.лв. (към момента на статията). А те не стигат за повече от два големи гаража с тоалетни и ток.

            Да кажем че всички не спят от притеснение и тръгват да купуват защо досега не са го направили и инфлацията им "яде" от парите? Ако нещо, днес са в по-неизгодна позиция от преди. Явно искат кеша, който не им изглежда и толкова много като се разходят по обявите.
            Всички очакват спад - защо тези умни хора, скътали средно 200к лева кеш ще купуват сега? Какво ще спасят при инфлация, но застинали цени на имотите с тенденция на спад 10-20% тази година?
            Въпреки, че съм понижител заради чисто егоистичния интерес да си взема нещо за лично ползване на някаква нормална цена, подценяването на феномена "депозит на българин по време на инфлация" наистина не го разбирам.

            Всички обръщат внимание на броя депозити до 10 хил. лв. Те въобще не играят тука.
            Хората с големи депозити в банките няма да спрат да купуват НИ, защото по време на инфлация няма къде другаде да си спасят кеша - борсите или не ги разбират или не влизат на мечи пазар, златото се представя под очакванията, криптото е зле, а банките до последно ще стискат да не качват лихвите по депозитите - не им трябва още кеш при очакван спад на кредитирането, за който на всичкото отгоре трябва да плащат на спеститителите.
            Значи борсата отпада, златото отпада, криптото отпада, депозита отпада - къде спасяваш паричките, които в доста голям брой от случаите са дошли лесно и на всичкото отгоре трябва и да се "попреплакнат"?



            За мое съжаление в държава с толкова сериозна организирана престъпност, толкова много далавераджии и толкова много еврофинансиране, спад при НИ е изключително труден.
            Last edited by X_Y; 22.01.2023, 11:56.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              При теб :-) В темата искаш да изкарваш пари от басове ли ? Или да покажеш, че си нещо повече от някой друг правейки бас за колко беше 100К ли ?
              Ами смешно е на равнище 4-ти клас :-) И се излагаш. по този начин. Какво доказваш като някой не се е съгласил на този бас ? А ако се съгласи какво ще докажеш пак ?
              Темата е анонимна и всеки може да си пише каквото иска. С личен пример никога не съм писал колко имота и къде имам / освен в Радомир , ама и там не се знае :-)/ . Тук не е фейсбук...какво ще спечеля да се пофаля ? Да давал съм някакви отговори, които в много случаи са неверни що се отнася до това какво имам, къде живея или какво работя.....
              Няма как да е по друг начин.
              Излагат се, които тръгват с нападки и обиди, но като видят дебелия край, изчезват. Аз не се интересувам от имането на другите, нито тръгвам с обиди, но ако някой се интересува от моето, нека застане с парите си, пък аз обещавам да ги даря.
              Last edited by X_Y; 22.01.2023, 11:34.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                Помниш таксите до стинка.
                Да, така е . Имам психически проблем и помня цифри като компютър...Това още от дете....всякакви цифри за всичко....:-(

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Къде е излагалката? Аз все още чакам, да взема обещаните 10к.
                  п.с каза таксите при кеш, да търся ли в хисторито?
                  При теб :-) В темата искаш да изкарваш пари от басове ли ? Или да покажеш, че си нещо повече от някой друг правейки бас за колко беше 100К ли ?
                  Ами смешно е на равнище 4-ти клас :-) И се излагаш. по този начин. Какво доказваш като някой не се е съгласил на този бас ? А ако се съгласи какво ще докажеш пак ?
                  Темата е анонимна и всеки може да си пише каквото иска. С личен пример никога не съм писал колко имота и къде имам / освен в Радомир , ама и там не се знае :-)/ . Тук не е фейсбук...какво ще спечеля да се пофаля ? Да давал съм някакви отговори, които в много случаи са неверни що се отнася до това какво имам, къде живея или какво работя.....
                  Няма как да е по друг начин.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Ако нещо си се припознал/а, сори, не е мой проблем.
                    Не съм се припознала в приказките ти защото не се държа по този начин Проблема не е при мен !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Еми сградите се наместват. Почти винаги съм имал вътрешни стени напукали се някъде , което е много гадно на чисто ново да се преправя, но тва е.
                      В една от сградите съсед ми е архитекта на сградата. Та той изчака към 3 години преди да прави ремонти по тази причина....апарта е за дъщеря му и не бързаше така или иначе....Трябвало бетона и стените да дръпнат и т.н. обясняваше ми, ама аз не можех да чакам....При новото често хората бързат, а строителите много . Те сигурно често не чакат необходимото време между процесите и от там мазилките дават фира ...., но това не е показател за здравината на самата сграда....
                      Има няколкостотин литра вода на квадратен метър. Тази вода трябва да се изпари и да изсъхне хубаво.
                      Строителите не могат да чакат прекалено много. Но ако човек има време, наистина три години е препоръчителното време за изчакване. Отделно слягането на сградата.
                      При ремонт на напукана стена, то реално е мазилката само, винаги с мрежа.
                      ​​​​​

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                        Спри се ! Не ме карай да се "срамувам" от това което пишеш. Прочетох какви си ги дробил снощи и ми стана неудобно за теб. Замълчах си ,но сега си помислих ,че ако продължа да гледам настрани после ,Берти, отново ще ме нахока Никой не е длъжен да ти доказва каквото и да е , същото се отнася и за теб. Тук много бързо се разбира, кой лъже и за какво лъже, та няма нужда от глупости.
                        Ако нещо си се припознал/а, сори, не е мой проблем.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Не съм теглил на каса. Правих вътрешен трансфер, външен трансфер и закриване на сметки. . Взеха ми 4 или 5 лева за вътрешният и 6 лева за външният и 5 или 10 лева за закриване на сметката. Миналата година вътрешният беше левче, а външният 2 лева, за закриване нищо....
                          Ще те разочаровам вероятно но всички приходи от наеми се декларират. Наемателите са ми чужденци...как да скрия и да искам....
                          Не ти ли стана ясно оня ден, че една от основните причини да не се занимавам с акции и т.н. / макар момента да бъде добър сега или догодина/ е данъчната неяснота....Вече съм на възраст когато искам всичко да ми е наред и не искам проблеми в тази посока....
                          Помниш таксите до стинка.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better

                            Всички до един, пак повтарям - до един са въздух под налягане, голям го вадят, правят се на мултимельонери с по над 10 имота, дет ги отдават на над пазарни цени. Подиграват се на всеки, но като им кажеш застани с едни мижави (за техния имагинерен стандарт пари) изчезват. Гладни брокерази, сър.
                            Спри се ! Не ме карай да се "срамувам" от това което пишеш. Прочетох какви си ги дробил снощи и ми стана неудобно за теб. Замълчах си ,но сега си помислих ,че ако продължа да гледам настрани после ,Берти, отново ще ме нахока Никой не е длъжен да ти доказва каквото и да е , същото се отнася и за теб. Тук много бързо се разбира, кой лъже и за какво лъже, та няма нужда от глупости.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                              Песи, оня ден се оплака от високите такси в бамката (за какво му е на многоимотен бизнесмен да тегли на каса?) сега говориш за множество трансфери, с цел да минеш под бариерата от 40к ли?
                              Не съм теглил на каса. Правих вътрешен трансфер, външен трансфер и закриване на сметки. . Взеха ми 4 или 5 лева за вътрешният и 6 лева за външният и 5 или 10 лева за закриване на сметката. Миналата година вътрешният беше левче, а външният 2 лева, за закриване нищо....
                              Ще те разочаровам вероятно но всички приходи от наеми се декларират. Наемателите са ми чужденци...как да скрия и да искам....
                              Не ти ли стана ясно оня ден, че една от основните причини да не се занимавам с акции и т.н. / макар момента да бъде добър сега или догодина/ е данъчната неяснота....Вече съм на възраст когато искам всичко да ми е наред и не искам проблеми в тази посока....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Бетерчо, продължаваш с излагалката от снощи :-) Сопри се..
                                Първо бариерата е 30К , а не 40К после ясно написах, че каквото и да съм купувал напоследък е всичко по банка. Нямам причина да крия каквото и да било...аз съм заплатаджия както и жена ми....
                                Средствата се разделят на ''относително'' малки сметки в различни банки от гледна точка сигурност , а и ФГВБ може би е все още на червено....:-) , ако някоя се гътне не ми се чакат 3 години докато правителството напечата обезценен кеш да ми ги изплатят.
                                Така че купя ли имот не е проблем ще направя 5-10 трансфера. Сега ясно ли ти е що ме нервят с таксите си ? :-)
                                Къде е излагалката? Аз все още чакам, да взема обещаните 10к.
                                п.с каза таксите при кеш, да търся ли в хисторито?
                                Last edited by better; 22.01.2023, 11:01.

                                Коментар

                                Working...
                                X