IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    тези хора до сега не са били под наем
    едва ли много от тях ще решат да скачат на такова жилище на такава цена и на 9-тата(!) година от началото на бичи цикъл
    Понякога става въпрос за нужда, не за инвестиция. Ето, роди ми се още едно дете наскоро и в 130 квадрата 3-стаен не е комфортно. Време е за нещо по-голямо. Не искам да е къща. Имам средства. И влизаме в сегмента на неликвидните апартаменти с голяма квадратура. Нито става за продаване, нито за отдаване после. Алтернативата е да съм в къща и да работя таксиджия за семейството. Няма пълно щастие.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

      Абсурд е да се продава цялата сграда. Там имаше къща и процента на собствениците е най-малко 35 % ,но няма да се учудя ако е и 40 %. Най-много да се продава останалото
      Изобщо не е абсурд, от фирмата продавач ми казаха, че всичките апартаменти в сградата са техни и се продават (мисля, че бяха общо 11 броя). Какъв е проблема цялата сграда да е купена от чуждестранна фирма за отдаване под наем. Даже направих справка на сайта на Агенция по кадастъра и наистина всички имоти бяха собственост на въпросната фирма.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        опасявам се, че има и повече
        Хм, стана ми интересно. Това би означавало че поне 1 на 600 е милионерин у нас...при това с кеш .или може би има толкова ама с имущество което първо да продадат.
        Виж например за Гърция дават че 1% от хората са милионерини., а ние би трябвало да сме по-бедни доста.
        https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...f_millionaires

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение
          По адрес на дискусията с Песи за доходите...
          https://fakti.bg/bulgaria/744877-doh...hi-nad-10-bona

          Над 10 000 лв. облагаеми доходи на месец (разбирайте бруто) през 2021 г. са получавали само 0.76% от хората или 23 119 души.

          Това е за цяла България, не само за София.

          Ще вземе да се окаже прав, че 700К евро за апартамент има не повече от 1000-2000 души пазар в София. Трябва сериозен бизнес и поне 20-30К чисто на месец за собственика, за да може да се включи в този сегмент. Като Джонката
          тези хора до сега не са били под наем
          едва ли много от тях ще решат да скачат на такова жилище на такава цена и на 9-тата(!) година от началото на бичи цикъл

          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • По адрес на дискусията с Песи за доходите...
            https://fakti.bg/bulgaria/744877-doh...hi-nad-10-bona

            Над 10 000 лв. облагаеми доходи на месец (разбирайте бруто) през 2021 г. са получавали само 0.76% от хората или 23 119 души.

            Това е за цяла България, не само за София.

            Ще вземе да се окаже прав, че 700К евро за апартамент има не повече от 1000-2000 души пазар в София. Трябва сериозен бизнес и поне 20-30К чисто на месец за собственика, за да може да се включи в този сегмент. Някой като Джонката

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Ами тогава ще се наложи да поизчакаш малко.
              Явно ще се чака и без това не го бързам

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                ми женска логика
                последните пъти, когато и споделях инвестиции първото изречение винаги беше
                ти си луд, за какво са ти тия апартаменти
                и след 1-2 години
                добре, че ги взехме
                едно към едно :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Виж как ме разбираш :-)/ Обмислях да налепя фолио по стените на апарта ми....в даден момент , за да изолирам мрежите доколкото може...Имам иначе перфектно окабеляване . но се отказах. Най-добрият ми приятел обаче в тях ползва интернет само по кабел ...няма вайфай в тях / има от съседи сигнали, но по-слаби/...., а жена му работи във ваксофондация у нас ...сещаш ли се :-)
                  Вайфая се изключва нощем от контакта - закон, особено ако ти е в спалнята.
                  Предполагам спиш с телефона на нощното шкафче до теб - тук вече нещата са сериозни, тъй като един телефон излъчва 10 пъти повече от един вайфай рутер.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                    Другите са по-големи и вече ми идват много над бюджета.
                    Ами тогава ще се наложи да поизчакаш малко.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                      Абсурд е да се продава цялата сграда. Там имаше къща и процента на собствениците е най-малко 35 % ,но няма да се учудя ако е и 40 %. Най-много да се продава останалото
                      Ам нз, доколкото си спомням чуждата фирма държеше доста апартаменти там.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        Е нали се продава цялата сграда? Можеш да огледаш другите.
                        Абсурд е да се продава цялата сграда. Там имаше къща и процента на собствениците е най-малко 35 % ,но няма да се учудя ако е и 40 %. Най-много да се продава останалото

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Мислиш ли че има 10 000 човека които могат да дадат 700К евро за апарт у нас ?
                          опасявам се, че има и повече
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Подкрепям, ако всеки път бях питал жената още щях да съм си с 1 апарт.
                            После питах тъщата и ми спря имотното развитие ....:-) Няколко ОГРОМНИ пропуска щото да не съм зимал ипотечка....
                            ми женска логика
                            последните пъти, когато и споделях инвестиции първото изречение винаги беше
                            ти си луд, за какво са ти тия апартаменти
                            и след 1-2 години
                            добре, че ги взехме
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              тук мисля, че грешиш
                              грешиш и за предното число, бих допълнил.
                              а, че никой не би избрал ливадите ще се съглася
                              но с уфоворкатаа, че доста хора не познават кварталите в столицата.
                              Мислиш ли че има 10 000 човека които могат да дадат 700К евро за апарт у нас ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                За излъчванията знам, че е имало заглушаване на GSM вълните (явно да се спира подслушване на честотите им) и дълго време обхватът е бил лош. После народът наоколо е писнал и са писали жалби, след което са го оправили.
                                Ако това беше проблем целият квартал Изток и Докторски да са изпомрели досега.
                                Там е по-особено... Не ми трябват тези емоции всеки ден. Искам да живея защото живея, а не да мисля за неща които не ги знам дори и да ги няма....

                                Коментар

                                Working...
                                X