IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 226 обяви за: Продава 3-СТАЕН 4-СТАЕН МНОГОСТАЕН МЕЗОНЕТ град София, от 700000 EUR до 1500000 EUR Вид/Район/Цена

    Средна цена на кв.м: 3275 € на 04.02.2023
    3 168 € на 01.10.2022 и 177 обяви.
    3189 € на 08.09.2022 и 159 обяви.

    Това горното търсене е само за наблюдение,
    а долното каквото ме интересува.



    99 обяви за: Продава МНОГОСТАЕН 4-СТАЕН МЕЗОНЕТ град София, ИЗГРЕВ, ИЗТОК, Ж.ГР.ЮЖЕН ПАРК, ИВАН ВАЗОВ, ЛОЗЕНЕЦ, до 600000 EUR, от 170 кв.м Вид/Район/Цена

    Средна цена на кв.м: 2121 € на 04.02.2023
    2 068 € на 01.10.2022 и 121 обяви.
    2100 € на 13.09.2022 и 118 обяви.

    Да погледнем и към работническите имоти


    1000+ обяви за: Продава 2-СТАЕН 3-СТАЕН 4-СТАЕН град София, от 80000 EUR до 250000 EUR Вид/Район/Цена
    Средна цена на кв.м: 1744 € на 04.02.2023
    1735 € на 03.10.2022


    Спад още няма!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Просто познавам София доста добре, тъй като имам приятелчета навсякъде и съм обикалял. Нищо специално, да научиш 10-ина квартала и 20-30 улици.
      Жонка започвам да се увличам по твоето хоби. Ще взема да следв цените в Бангладеш. Нямам никакво намерение да купувам имот там.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

        Положението вече е неспасяемо!
        2023/2024 това е големият спад!
        абе ти и за 2022-ра същото обещаваше.

        явно си добър антииндикатор.

        ===2039===

        Да знаем тогава че и 2023/2024 ще има покачване.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

          ей Жонка, шапка ти свалям на хобито. Е няма сграда и апартамент в София дето да не знаеш какво се продава. С тия знания ако беше станал брокер, щеше да си мелеонер, а не кат Кольо дето го изгониха от Явлена.
          Просто познавам София доста добре, тъй като имам приятелчета навсякъде и съм обикалял. Нищо специално, да научиш 10-ина квартала и 20-30 улици.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от jore123 Разгледай мнение

            Има и вторичен пазар, готово, направено, с мазе и гараж. Само за 4000 евро на квадратен метър.

            https://www.facebook.com/groups/1453...ok_story_share
            Този вече е някой болен мозък.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение
              2039

              Това е положението.

              Има време казва Кольо,
              много дни са в тоз живот,
              ала няма да си купи имот
              и в другия живот.
              Положението вече е неспасяемо!
              2023/2024 това е големият спад!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Наистина са смешници тези. Самият факт, че пишат "Лозенец", а става въпрос за Бенакса - една от най-гадните зони в Южна София преди години, говори какви лъжци са. Самите апартаменти са пълен боклук - много общи части, безумни такси поддръжка и пр.
                ей Жонка, шапка ти свалям на хобито. Е няма сграда и апартамент в София дето да не знаеш какво се продава. С тия знания ако беше станал брокер, щеше да си мелеонер, а не кат Кольо дето го изгониха от Явлена.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Наистина са смешници тези. Самият факт, че пишат "Лозенец", а става въпрос за Бенакса - една от най-гадните зони в Южна София преди години, говори какви лъжци са. Самите апартаменти са пълен боклук - много общи части, безумни такси поддръжка и пр.
                  Има и вторичен пазар, готово, направено, с мазе и гараж. Само за 4000 евро на квадратен метър.

                  https://www.facebook.com/groups/1453...ok_story_share

                  Коментар


                  • 2039

                    Това е положението.

                    Има време казва Кольо,
                    много дни са в тоз живот,
                    ала няма да си купи имот
                    и в другия живот.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от jore123 Разгледай мнение

                      Ами определено трябва някъде там да сложим варианта нещата да се счупят доста серизно и основният проблем да не е вдигане на лихвите ( тука пък може и да не ги вдигнат, нямам идея какво се случва в главите на шефовете на банките у нас ). Ясно е че никой не го иска, но видимо икономиката е в напрегнато състояние, огънала се е, може да се счупи ( 20-25% шанс според мен ), може и да не се счупи. Специално за Европа, може да се стигне до доста катастрофални последствия покрай голямата задлъжнялост на основните икономики, демографските процеси и като цяло очертаващото се изоставане чисто технически от Щатите и Китай.

                      Иначе пак за този проект, защото ми е забавен. Изкарах че са в напреднало строителство и от вторият етап са продали само половината апартаменти, като едва ли голям процент са на сегашните цени. Какво се прави в такъв случай? Увеличаваш цените :

                      22 Декември, 15.44 ч. +6575

                      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8wc8mm&f1=2
                      Наистина са смешници тези. Самият факт, че пишат "Лозенец", а става въпрос за Бенакса - една от най-гадните зони в Южна София преди години, говори какви лъжци са. Самите апартаменти са пълен боклук - много общи части, безумни такси поддръжка и пр.
                      Last edited by ejonny2376; 04.02.2023, 15:02.

                      Коментар


                      • Скъпа, ама то и при наемите на Локация...Локация...Локация.....имало спад.

                        Резултат от Вашето търсене на:
                        Вид имот: 3-СТАЕН,
                        Местоположение: град София
                        Под райони: ИЗТОК,
                        Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

                        Средна цена на имотите в извадката: 967 euro
                        Средна цена на кв.м: 8.47 euro.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от jore123 Разгледай мнение

                          Ами определено трябва някъде там да сложим варианта нещата да се счупят доста серизно и основният проблем да не е вдигане на лихвите ( тука пък може и да не ги вдигнат, нямам идея какво се случва в главите на шефовете на банките у нас ). Ясно е че никой не го иска, но видимо икономиката е в напрегнато състояние, огънала се е, може да се счупи ( 20-25% шанс според мен ), може и да не се счупи. Специално за Европа, може да се стигне до доста катастрофални последствия покрай голямата задлъжнялост на основните икономики, демографските процеси и като цяло очертаващото се изоставане чисто технически от Щатите и Китай.

                          Иначе пак за този проект, защото ми е забавен. Изкарах че са в напреднало строителство и от вторият етап са продали само половината апартаменти, като едва ли голям процент са на сегашните цени. Какво се прави в такъв случай? Увеличаваш цените :

                          22 Декември, 15.44 ч. +6575

                          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8wc8mm&f1=2
                          Хахаххаааа баси гаврата:


                          Изби (с големина 4м2 - 8м2, задължителни за закупуване):
                          Подземие 1 цена 850 /м2 без ДДС
                          Подземие - 2 цена 800 /м2 без ДДС

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                            Дъри само за 2 седмици всичките ти прогнози са пух и прах, и понеже си ми симпатична, няма да вадя други твои прогнози.
                            Дъри бърка желаното с болезнена настояща реалност

                            Коментар


                            • По думите на Лъчезар Богданов очакването да сме изолирани от по-високите лихви в Европа и това да продължи неограничено изглежда доста "рисков залог". Корекцията на пазара на имоти може би дори вече е започнала - данните от имотния регистър показват например, че през третото и четвъртото тримесечие на 2022 г. се отчита спад на вписаните продажби в София спрямо същите тримесечия на 2021 г. Засега обаче броят на договорните ипотеки в София отчита ръст, макар и леко забавен през последното тримесечие на 2022 г.

                              Коментар


                              • Дъри само за 2 седмици всичките ти прогнози са пух и прах, и понеже си ми симпатична, няма да вадя други твои прогнози.

                                Коментар

                                Working...
                                X