IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

    Мани го..той е от онези плашоци дето са му се усладили покупките и сега реве за ниски цени за да купи още. Ами, ако цените слязат много под 1000€ точно на неговите кофтори, дали пак така ще се радва? 2019г. не знаех, че е най-тарикатската за придобиване на НИ. Мои два като съм ги купувал 2002 и 1994г. трябва да си удрям г..а от тавана ли? Избива комплекси момчето откак койните кихнаха и той се е преселил тук. Както и задокеанските палячовци.
    Колко пъти ще повторя, че не съм купувач, нито продавач, искам само да спре това безобразно и грозно бетониране на всяка градинка! Цените на моите имоти ако ще на 100 евра да слязат, не ме вълнува, освен тва с драсканици по форуми едва ли мога да повлияя на това да не се случи. Коините кихнаха не за първи път, но аз съм все още на 200~300% печалба, която може да стане 500~600% (вероятно) и 0 (много,много,много, малко вероятно)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Миналата седмица прозвъних няколко строителя. Не знам дали е връх , но исканите цени са неадекватни и безсмислени според мен.
      Няма как да купя с довършване в Дружба примерно на 2000-2500 тотал с предплащания и риск и т.н.и да го отдам под наем на 5-6 на квадрат след 3-4 години.. Дори да стане 6-7 пак няма смисъл. Би било финансово безумие. Но имат продажби/продадени дори повечето. Не знам кой им се връзва освен ако не е било на тъмно зелено с няколко десетки процента по-ниска цена.
      Защо ли някой би ти плащал наем в Дружба, след като всяка касиерка в Лидъл може да си позволи да живее на входа на Южния?
      Неадекватни и безсмислени цени - ами ти го каза, аз няма какво да добавя.

      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=88vjck&f1=1

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        спират пазара с тия цени
        точно, спират пазара....... а има много накупени спекулативно имоти с цел бърза препродажба. Ще има long squeezes.

        Коментар


        • Другата сряда пак ще има парти, че ФЕД се кани да вдига лихвата със 100 пункта.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение
            Ако визираш новият комплекс Езерото то цените ако са с акт 16 не са лоши. Мястото е уникално, езеро, парк, метро...
            Обаче ако е на зелено...не благодаря. Не се ловя на зелено.
            Не, за други става въпрос. Всичко е на зелено. Минах наскоро от там и ги наснимах и после прозвъних някои.
            Наистина не разбирам каква им е идеята. На мен като малък инвеститор ми е изключително неизгодно, някой ако купува за себе си с нов заем при лихвените перспективи пак ми се струва безумие. Единствено , ако съм свил някакъв кеш от европрограми може да има смисъл, ама няма да го сложа в Дружба....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

              Защо за пореден път не отговори на въпроса ми? Но продължаваш да задаваш въпроси. Това нормално ли е? Само да искаш информация, пък да не даваш.
              Какво да ти отговаря Митко.
              На такива Буратиновци дето лъжат че са купили не се отговаря ,избяга от облога като мишка,лъжеш че си купил ,ама искаш инфо от успелите хора ,еми сори ,ти дори не можеш и ползи от тях да извлечеш , а само им умилкваш около краката като някое пале

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                спират пазара с тия цени
                Защо за пореден път не отговори на въпроса ми? Но продължаваш да задаваш въпроси. Това нормално ли е? Само да искаш информация, пък да не даваш.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  спират пазара с тия цени
                  Така мисля и аз. Макар и да приемам, че перспективите пред имотите в близките 5 години може би не са много добри съм склонен да купя сега на ''по-умерен'' връх. В същото време строителите имат свръхпечалби и не е проблем да продават по-евтино, ама не искат. Не са притиснати, а и имат навсякъде ценови споразумения като минимум по райони...
                  Интересно е как ще се развият нещата защото има наистина много ново строителство...над нуждите към момента. Може ли един строител да си строи ей така и да не продава....
                  Last edited by pesimist4o na kvadrat; 21.07.2022, 17:13.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение

                    Зависи от гл.т. - вместо Лидл да вземе 17% на 1000 месечен разход, банката ще вземе 2% на 1000 лв вноска. С този % от доходите за храна у нас, сравнението е подходящо.
                    Утре продажбите на дребно в магазини в UK ака Лидл ще дадат посока как ще се харчи занапред да остане и за банката -
                    GBP Retail Sales (YoY) (Jun) -5.3% -4.7%

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение
                      Ако визираш новият комплекс Езерото то цените ако са с акт 16 не са лоши. Мястото е уникално, езеро, парк, метро...
                      Обаче ако е на зелено...не благодаря. Не се ловя на зелено.
                      Какво езеро в Дружба ,това е едно блато което наричат езеро ,а отатък него са ромските блокове

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Ей мишок,

                        Ти нали беше повишител ,сега обърна палачинката ,като някаква подметка си !
                        Нали и ти лаеше до оня ден как лихвите щели да са ниски ,а ?
                        Какво стана днес ?
                        По скоро чети само щото от упражнения няма смисъл да се напъваш !
                        Като има нови данни си сменям мнението. Както е редно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Така е ,правилно си преценил,чакат шарани ама шараните се освестиха тази година вече .
                          Нали видя какво стана с Грийн лайфа в Дружба ,преди година ,две един приятел ми го рекламираше ,какво било да взема тама ала бала -окончателно съм се отказал от новото ,не струва ,вземи си старо прецени сграда ,етажност ,локация съседи,какво,кога е строено и си гледай живота ,поне се е доказало във времето и виждаш как е строено след теста на времето
                          Старо не искам защото освен ако хората не са починали в 90% от случаите е продажба на имот с неразрешим проблем .... да речем съседи и т.н.
                          Така че колкото и да са здрави сградите предпочитам съседска лотария при новото. Но както изглежда ще почивам към момента . Дано да вдигнат повечко лихвите :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Миналата седмица прозвъних няколко строителя. Не знам дали е връх , но исканите цени са неадекватни и безсмислени според мен.
                            Няма как да купя с довършване в Дружба примерно на 2000-2500 тотал с предплащания и риск и т.н.и да го отдам под наем на 5-6 на квадрат след 3-4 години.. Дори да стане 6-7 пак няма смисъл. Би било финансово безумие. Но имат продажби/продадени дори повечето. Не знам кой им се връзва освен ако не е било на тъмно зелено с няколко десетки процента по-ниска цена.
                            спират пазара с тия цени
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение


                              Няма как да купя с довършване в Дружба примерно на 2000-2500 тотал с предплащания и риск
                              Ако визираш новият комплекс Езерото то цените ако са с акт 16 не са лоши. Мястото е уникално, езеро, парк, метро...
                              Обаче ако е на зелено...не благодаря. Не се ловя на зелено.

                              Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
                                ЕЦБ окончателно е политическа бухалка https://www.ecb.europa.eu/press/pr/d...6e7273.en.html

                                Значи новия инструмент ще е достъпен амо ако си послушен, само ако си във фискалната рамка на ЕС и само ако си изпълнил всички корективни препоръки по TFEU. Че те с тва могат да сколят всяка държава на всичко. И много важно няма заложени лимити в инструмента.
                                Ей мишок,

                                Ти нали беше повишител ,сега обърна палачинката ,като някаква подметка си !
                                Нали и ти лаеше до оня ден как лихвите щели да са ниски ,а ?
                                Какво стана днес ?
                                По скоро чети само щото от упражнения няма смисъл да се напъваш !

                                Коментар

                                Working...
                                X