IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение

    Спад на населението но и и далеч по-остър спад на пригодните сгради за живот. В момента 95% от сградите в България не са пригодни според съвременното законодателство. 95% от сградите никога не биха получили разрешителни при сегашния режим ако се спазва закона и са оставени да съществуват "в заварено положение". Вероятно статута на заварено положение ще бъде отнет при първите признаци за срив на имотите за да се предотвратят разпродажбите и с това да се запази цената в сделките.
    Ако това стане не само ще има протести,но тия управници, които го направят ще трябва свещ да палят ако се отърват невредими. Българите се вдигат на бунт по две причини-ако му посегнат на хляба и на имотите. Вие хептен заживяхте в някакви фантазии,та само и само да не падат цените на имотите, да отнемали правото на хората да живеят в домовете си.

    Коментар


    • 2039

      Ей 3млн станахме барабар с българите в чужбина, от които 2млн са пенсионери. Вдигат се лихви и данъци.

      А имотите не падат и не падат. Каква е тая стабилност, какво е това чудо?!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение

        Спад на населението но и и далеч по-остър спад на пригодните сгради за живот. В момента 95% от сградите в България не са пригодни според съвременното законодателство. 95% от сградите никога не биха получили разрешителни при сегашния режим ако се спазва закона и са оставени да съществуват "в заварено положение". Вероятно статута на заварено положение ще бъде отнет при първите признаци за срив на имотите за да се предотвратят разпродажбите и с това да се запази цената в сделките.
        Ще трябва да почнат от новото строителство, на панелките им няма нищо - само са поостарели. Тези боклуци във Вади и Ливади, построени върху блато...не ми се мисли. След 30 години повечето ще са паднали и без земетресение. А панелките са вече на по 50 години и им няма нищо.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

          Слагаш константи в уравнението ,следователно имаш грешни изводи . И не е въпроса в Копторите , въпроса е в мирогледът ти и в бай-ганьовското мислене. Не е "режи па яж" !
          Ами дайте и вие някакъв примиер - с контанти или без. Само мълчите обаче. Брокерска му работа.
          А по- бай-ганьовско мислене от това "да си спася парите от инфлация като инвестирам в имот" дали има?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            не искам да развалям хубавия пример,
            но как ги сметна 40-50 години?
            Сметни си сам.

            Ето това да го купиш, да го обзаведеш люкс колко ще ти излезе всичко с ремонта, обзавеждането и таксите и колко наем можеш да очакваш.
            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...8da&f1=1&fe7=1

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              Я вижте и какво предвиждат за бъдещето. 25% спад на населението на БГ до 5млн.
              https://youtu.be/WM98WEUxAAU?t=774
              Спад на населението но и и далеч по-остър спад на пригодните сгради за живот. В момента 95% от сградите в България не са пригодни според съвременното законодателство. 95% от сградите никога не биха получили разрешителни при сегашния режим ако се спазва закона и са оставени да съществуват "в заварено положение". Вероятно статута на заварено положение ще бъде отнет при първите признаци за срив на имотите за да се предотвратят разпродажбите и с това да се запази цената в сделките.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                Безимотен
                Нямаш и искаш да паднат цените, затуй тъй пишеш.
                Че и плюеш държавата, градовете и квартала. Че кът не ти изнася се спасявай
                Гледам и демографията си засегнал. Как тъй 5милиона ще сме, че ти не знаеш ли за острова на стабилноста, та тука ще се избият да идват всякви тарамбуки.
                Ей магнит е тая тема, магнит
                Ама забрави земетресенията и бомбите де, не така безотговорно. Както и задължителната застраховка и 100 процента увеличаване ва данъците. Айде по сериозно де, като ще е спад да е: Абе къде е накавръка да внесе ежедневната доза ужаси във връзка с последните събития и да ни обясни, че кофторите всеки момент ще ни паднат на главите???
                Last edited by Meandmyself; 07.02.2023, 19:11.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  Я вижте и какво предвиждат за бъдещето. 25% спад на населението на БГ до 5млн.
                  https://youtu.be/WM98WEUxAAU?t=774
                  Това е тъжната истина!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                    Безимотен
                    Нямаш и искаш да паднат цените, затуй тъй пишеш.
                    Че и плюеш държавата, градовете и квартала. Че кът не ти изнася се спасявай
                    Гледам и демографията си засегнал. Как тъй 5милиона ще сме, че ти не знаеш ли за острова на стабилноста, та тука ще се избият да идват всякви тарамбуки.
                    Ей магнит е тая тема, магнит
                    браво полаксчо.
                    точно такъв отговор заслужава
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                      Че ти на това скъпо ли му викаш?!
                      Ванчо, вдигайте цените, че нещо много сте разглезили купувачите. Какви са тези смешни ипотеки по 30 години.

                      Един двустаен в столицата трябва да се изплаща минимум от 3 поколения:
                      Примерно - бащата тегли кредит, работи и плаща през целия си живот... после синът му поема щафетата и продъжава да изплаща ипотеката... и последен внукът на края на живота си, след толкова трудности, мъки, и перипетии, най-накрая става собственик на заветната двустайка.

                      Така че, Ванчо, от утре дигайте цените. Купувачите ви се разглезиха с тези ниски цени.
                      Аз двустайка в столицата, за по-малко от 800 000 евра не бих я дал на никого.
                      Теоритично не може да се изплаща повече от 50 години. За 50 години амортизацията е 100%, толкова е и експлоатационната годност, банките няма как осчетоводяват актив дето си е изпял песента и навлиза в период където поддръжката струва повече от това да събориш сградата. За 50 години ЕС ще съсипе всеки имот със безмислени изисквания за въглероден отпечатък и политическа пригодност. Евентуално може по китайския пример да се актуализира оценката че земята и регулацията на парцела струват нещо като актив и след 50 години и тука вече може да се пишат произволни цифри, но това е дивашко счетоводство, докараме ли я дотам цените на имотите нямат горна граница вече.

                      По големия фактор на пазара е невероятното количество пари които се раздават. Не е нужно да мечтаем за дълги ипотеки за да стигнат цените космоса. Ракетата и на площадката и ЕЦБ започна обратното броене. Мисля още април ще почне монетарния бълвоч за да може до декември вече всички да са свикнали със забързаните темпове на инфлационен грабеж.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Хайде да го погледнем от малко по-друг ъгъл:
                        - Плъхчо, великият инвестор, плаща 40 до 50 годишни наема (480 до 600 наема общо), за да го впишат в някаква си книга като собственик на нещо си
                        - Аз идвам като наемател, плащам по 1 наем всеки месец, като разполагам с имота му на 100%
                        - Плъхчко е на повикване за всичко - оправя течове, инсталации, купува ми легло и матраци и пр., понеже съм коректен наемател ходи да пали свещи само и само да не се изнеса, т.е. той, предплатилият 600 наема, ми слугува на мен, плащащият по 1 наем, аз разполагам с имота му, а той се радва на една хартия в агенцията по вписванията
                        - Аз имам парите да купя 10 такива кофтора, но вместо това ги инвестирам в нещо далеч по перспективно или просто ги харча за кеф, а на него му оставям някакви трохи месечно, да се радва на 2% доходност

                        Кой е умният и кой глупавият - нека всеки сам да прецени.
                        Слагаш константи в уравнението ,следователно имаш грешни изводи . И не е въпроса в Копторите , въпроса е в мирогледът ти и в бай-ганьовското мислене. Не е "режи па яж" !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

                          Само изключително дезориентиран индивид може да даде толкова пари за такъв кенеф. Всъщност ще му ги даде банката. Не вярвам да има човек, който да си сере на парите и да го плати кеш това.

                          Сега по същество -- сделките намаляват, разходите за живот се покачват. Банките почват лека полека да стрижат овцете и за капак продължава да се строи като за последно. Населението намалява и застарява, пазара за наеми е пълен ташак и тъмните прозорци са вече 35 %. 2/3 ти от имотите са тотал щета и не говоря за обзавеждането и парите за ремонт, а за сградата цялостно, за кварталната инфраструктура и прилежащите й все по-кафеви обитатели...

                          Събудете се -- при имотите няма да е корекция, а пълен крах!
                          Безимотен
                          Нямаш и искаш да паднат цените, затуй тъй пишеш.
                          Че и плюеш държавата, градовете и квартала. Че кът не ти изнася се спасявай
                          Гледам и демографията си засегнал. Как тъй 5милиона ще сме, че ти не знаеш ли за острова на стабилноста, та тука ще се избият да идват всякви тарамбуки.
                          Ей магнит е тая тема, магнит
                          Last edited by polax; 07.02.2023, 18:58.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Хайде да го погледнем от малко по-друг ъгъл:
                            - Плъхчо, великият инвестор, плаща 40 до 50 годишни наема (480 до 600 наема общо), за да го впишат в някаква си книга като собственик на нещо си
                            - Аз идвам като наемател, плащам по 1 наем всеки месец, като разполагам с имота му на 100%
                            - Плъхчко е на повикване за всичко - оправя течове, инсталации, купува ми легло и матраци и пр., понеже съм коректен наемател ходи да пали свещи само и само да не се изнеса, т.е. той, предплатилият 600 наема, ми слугува на мен, плащащият по 1 наем, аз разполагам с имота му, а той се радва на една хартия в агенцията по вписванията
                            - Аз имам парите да купя 10 такива кофтора, но вместо това ги инвестирам в нещо далеч по перспективно или просто ги харча за кеф, а на него му оставям някакви трохи месечно, да се радва на 2% доходност

                            Кой е умният и кой глупавият - нека всеки сам да прецени.
                            не искам да развалям хубавия пример,
                            но как ги сметна 40-50 години?
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

                              Само изключително дезориентиран индивид може да даде толкова пари за такъв кенеф. Всъщност ще му ги даде банката. Не вярвам да има човек, който да си сере на парите и да го плати кеш това.

                              Сега по същество -- сделките намаляват, разходите за живот се покачват. Банките почват лека полека да стрижат овцете и за капак продължава да се строи като за последно. Населението намалява и застарява, пазара за наеми е пълен ташак и тъмните прозорци са вече 35 %. 2/3 ти от имотите са тотал щета и не говоря за обзавеждането и парите за ремонт, а за сградата цялостно, за кварталната инфраструктура и прилежащите й все по-кафеви обитатели...

                              Събудете се -- при имотите няма да е корекция, а пълен крах!
                              Я вижте и какво предвиждат за бъдещето. 25% спад на населението на БГ до 5млн.
                              https://youtu.be/WM98WEUxAAU?t=774
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                                Какво излиза? Една средна нетна заплата в София е по-ниска от вноската по ето този боклук....Трябват към 2500 лева при 25 години.

                                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...tcc&f1=1&fe7=1

                                "Баси" Европейската столица, "баси" изгодните имоти, "баси" високите доходи...
                                Само изключително дезориентиран индивид може да даде толкова пари за такъв кенеф. Всъщност ще му ги даде банката. Не вярвам да има човек, който да си сере на парите и да го плати кеш това.

                                Сега по същество -- сделките намаляват, разходите за живот се покачват. Банките почват лека полека да стрижат овцете и за капак продължава да се строи като за последно. Населението намалява и застарява, пазара за наеми е пълен ташак и тъмните прозорци са вече 35 %. 2/3 ти от имотите са тотал щета и не говоря за обзавеждането и парите за ремонт, а за сградата цялостно, за кварталната инфраструктура и прилежащите й все по-кафеви обитатели...

                                Събудете се -- при имотите няма да е корекция, а пълен крах!

                                Коментар

                                Working...
                                X