IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

    ...и сега чакаме и в София да стане така. Е няма да стане...
    То само на половината от това да стане ще си избил апарта на секундата.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

      Последния влак, на който да качат и повозят останалите желаещи тухло-инвеститори.

      Иначе си прав, че мечтите са едно, а реалностите друго.
      Явно не знаеш как функционират лихварите.

      Аз ако съм лихвар, и ако всички стоки, които си купувам през последната година са поскъпнали с 30-40% дали ще продължа да пускам на аванта кредити на 2-3% годишна лихва и да се хваля, че с тези 2-3% имам рекордна печалба?
      Щом отпускат кредити при минимум 20% самоучастие, са сметнали такъв 20% спад, защото това са и техни жилища.
      Сега, БГ банки явно са знаели, че през 2023г ще трябва се вдигат лихвите, така или иначе, и са решили да забавят до края на 2022г, та белким представят по-добри печалби и отчети и намажат добри бонуси.
      Щото при вдигане на лихвите, човекопотока за туули спира и бонуси - йок.
      А, отделно има(ше) и натиск от правителството за това поради разбираеми причини.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение

        В САЩ ,Ню йорк (където лихвите по ипотеки са към 6%) https://www.cnbc.com/2022/08/20/how-...e=twitter|main

        Не само наемите се качват, не само че рекордно 12% от апартаментите са празни, не само че искат годишен доход от наемател 40 наема ами има вече и предплащане 6 наема.
        ...и сега чакаме и в София да стане така. Е няма да стане...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение
          https://www.investor.bg/a/113-analiz...19-mlrd-paunda

          Днес там, утре в БГ. Сметката ще бъде прекалкулирана в новите предизвестия към наемателите.

          Наемите нагоре ====>>> а имотите???
          В САЩ ,Ню йорк (където лихвите по ипотеки са към 6%) https://www.cnbc.com/2022/08/20/how-...e=twitter|main

          Не само наемите се качват, не само че рекордно 12% от апартаментите са празни, не само че искат годишен доход от наемател 40 наема ами има вече и предплащане 6 наема.

          Коментар


          • Току що си говорих с приятел от махалата, варненец с няколко апарта във Варна които отдава под наем. Та връчил той предизвестието за новия (по-висок) наем и наемателя се изнесъл в студа.
            Нашия човек обаче казва по-добре празен апартамент отколкото нисък наем.
            След седмица бившия наемател се съгласил с новия наем и ако можело да се върне. Естествено бил порязан.

            та такива ми ви случки…

            ===2039===

            2039, 39/70, свикване, свикване и пак свикване

            Коментар


            • https://www.investor.bg/a/113-analiz...19-mlrd-paunda

              Днес там, утре в БГ. Сметката ще бъде прекалкулирана в новите предизвестия към наемателите.

              Наемите нагоре ====>>> а имотите???

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                Имат увеличение на печалбите с 46%.
                Да, ама само в номинално изражение(в лева, без да приспадат инфлацията). Което, както казах, не значи нищо.
                В реално изражение имат рекордни загуби.
                Затова масово банките се изнесоха и напуснаха бг.

                Я си спомнете колко много банки имаше в бг 2007-2008, и колко малко останаха сега....
                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение

                  Банките СА благотворителни дружества.
                  Щом кайш... "благотворителни" дружества са... кой съм аз, че да споря с тебе!
                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                    Последния влак, на който да качат и повозят останалите желаещи тухло-инвеститори.

                    Иначе си прав, че мечтите са едно, а реалностите друго.
                    Явно не знаеш как функционират лихварите.

                    Аз ако съм лихвар, и ако всички стоки, които си купувам през последната година са поскъпнали с 30-40% дали ще продължа да пускам на аванта кредити на 2-3% годишна лихва и да се хваля, че с тези 2-3% имам рекордна печалба?
                    Ти ако си лихвар си получил вече едно писмо с инструкции и ще кажеш "направихме всичко което ни казахте, спасявайте ни сега".

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                      Повишители инвестирали в тухли, напразните ви мечти и въжделения за ниски лихви няма как да станат реалност в близките няколко години.
                      Банките не са благотворителни дружества. Така и не го разбрахте.

                      В бг- при отчетена инфлация от 17% и реална вероятно над 34% няма как банките да продъжат да дават кредити на 3%. Лихвеният им марж не може да покрие даже годишната инфлация.
                      Да държат ниски лихви по кредити означава с години да работят на загуба, и в крайна сметка да фалират.

                      Така че се подгответе за предстоящо продължително покачване на лихвите, както по потребителски, така и по ипотечни кредити...
                      Банките СА благотворителни дружества. ЕЦБ има над 20 програми които подпомагат директно различните класове активи. Имотни фондове и ипотечните кредити са към 20% от баланса на ЕЦБ, всичкото на загуба. Извън това има много суверенен дълг покрит с ипотеки, пак на загуба. После програмата за подпомагане на задлъжнели страни членки за сметка на незадлъжнели и кредитирането на зелени отрасли отново е изцяло за сметка на ЕЦБ, или по-точно инфлацията и. Банките в Европа са просто посредници и шпиони на ЕЦБ.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                        Последния влак, на който да качат и повозят останалите желаещи тухло-инвеститори.

                        Иначе си прав, че мечтите са едно, а реалностите друго.
                        Явно не знаеш как функционират лихварите.

                        Аз ако съм лихвар, и ако всички стоки, които си купувам през последната година са поскъпнали с 30-40% дали ще продължа да пускам на аванта кредити на 2-3% годишна лихва и да се хваля, че с тези 2-3% имам рекордна печалба?
                        Ако си, ама не си:

                        — Нищо, Пух Мечо, нищо! Не всички могат… Някои не могат! Само това мога да кажа!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                          "Рекордните" им номинални печалби са един фиктивни числа в лева, и на практика не значат нищо.
                          Когато реалните печалби на банките се коригират с % на инфлация в бг, спихват, и стават доста смешни.
                          Имат увеличение на печалбите с 46%. Дали са спихнали?
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                            Мечтите са едно, реалностите друго:

                            ЖИЛИЩНИ КРЕДИТИ

                            Лихвите по жилищните кредити още са на едни от най-ниските си нива - под 3%. По данните от БНБ през декември 2022 г. средната лихва по ипотеките е 2.60%, а заедно с таксите и комисиони годишният процент на разходите (ГПР) е 2.87%.
                            Последния влак, на който да качат и повозят останалите желаещи тухло-инвеститори.

                            Иначе си прав, че мечтите са едно, а реалностите друго.
                            Явно не знаеш как функционират лихварите.

                            Аз ако съм лихвар, и ако всички стоки, които си купувам през последната година са поскъпнали с 30-40% дали ще продължа да пускам на аванта кредити на 2-3% годишна лихва и да се хваля, че с тези 2-3% имам рекордна печалба?
                            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                              Мечтите са едно, реалностите друго:

                              ЖИЛИЩНИ КРЕДИТИ

                              Лихвите по жилищните кредити още са на едни от най-ниските си нива - под 3%. По данните от БНБ през декември 2022 г. средната лихва по ипотеките е 2.60%, а заедно с таксите и комисиони годишният процент на разходите (ГПР) е 2.87%.
                              Вероятно осъзнаваш, че този цикъл е към края си и нещата бързо ще ескалират. Реалността е, че лихвите ще са трайно нагоре...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                                Сама по себе си инфлацията не ги бърка - те са я заложили и при 2.5% и я покриват при рекордни печалби. Инфлацията я покриват тези с депозитите. Освен това как се отразява на дейността им инфлацията при енергия и храна? Дивидентите им не са за плащане на парно и зарзават!
                                "Рекордните" им номинални печалби са един фиктивни числа в лева, и на практика не значат нищо.
                                Когато реалните печалби на банките се коригират с % на инфлация в бг, спихват, и стават доста смешни.
                                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                                Коментар

                                Working...
                                X