IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Fed May Need to Hike to 6.5% to Cool Prices, Study Says

    https://www.investing.com/news/econo...y-says-3014269

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
      Говорим за брокер /платформа/ не банка.

      Ама да се прехвърлим в една друга тема.... няма нужда да я бутаме тая неакуталната!
      Знам, въпрос на време е и те да почната да пращат инфо. Който откаже отива в черния списък. Този месец и BVI влезе там.

      The EU Council has added the British Virgin Islands to the list of non-cooperative jurisdictions for tax purposes. The British Virgin Islands have been added to the EU's blacklist of non-cooperative jurisdictions following a meeting of EU finance ministers held on Tuesday 14 February 2023.

      Коментар


      • В коя точка сме сега?
        Click image for larger version

Name:	Capture1.JPG
Views:	1
Size:	51.4 КБ
ID:	4031025
        10:00 USD New Home Sales (MoM) (Jan) 7.2% 7.2%
        10:00 USD New Home Sales (Jan) 670K 620K 625K
        Last edited by unimog; 24.02.2023, 17:35.

        Коментар


        • Ехе, тя рецесията пристигнала -
          02:00 EUR German GDP (QoQ) (Q4) -0.4% -0.2% -0.2%

          Коментар


          • 08:30 USD Core PCE Price Index (MoM) (Jan) 0.6% 0.4% 0.4%
            08:30 USD Core PCE Price Index (YoY) (Jan) 4.7% 4.3% 4.6%
            Click image for larger version

Name:	Capture.JPG
Views:	1
Size:	51.2 КБ
ID:	4031017
            Last edited by unimog; 24.02.2023, 16:55.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Жони, поздравления, че си навлязъл в тази мътна материя. От твоите обяснения стана ясно, че в НАП на никой не е ясно кое и как е редно. Т.е. ако попаднеш на някой гладен ще ти разкаже играта ....ще има замразяване, ревизии, глоби и дела които ще се влачат с години. Дори и да ги спечелиш няма да можеш да компенсираш пропуснатите ползи за периода. И това при положение дори когато ти самият искаш да си изряден и да декларираш всичко !!!! То май по-добре нищо да не декларираш :-)))) Та като те фанат , а те ще те хванат да платиш глоба не за грешно подадено инфо, а за неподадено....
              Все пак си в ИТ сферата и се чудя как може да допуснеш, че цялата база на ИБ или който и да е друг посредник няма да попадне в НАП. Може би не сега, а след няколко години.....еврозона, Шенген не знам си какво . Ние сме част от ЕС и е изключено да играем роля на данъчно скривалище...../ не убежище/..... Та в момента дори в НАП или които и да е ЕС данъчни да няма инфо не означава че след 5 или 10 години години няма да има. Ти инвестициите за 2 години ли ги правиш ? И сега си представи продавам 1 двустаен за 200К и ги наливам по борсите, понее съм взел акъл от форума и ще целя върхове и дъна със затворени очи и след 5 години имам мЕлеон. Как ще го преведа на тук ?! С карта у БГ лИдъла ще има да го харча неколко живота.....
              Едно време като гледах накъде да поема беше същата данъчна каша. И дори да е по-лесно, по-сигурно, по-доходно ... а то не е нищо от това прецених че не си заслужава поради тази неяснота....

              Разбираш ли сега защо поне към момента у нас тулата е ЦАР :-)
              Добре казано, добре. Да ви светна и на една друга подробност. Все още това не съм чувал да става с български банки но ако си играете с револют или интерактив брокерс има следната случка. Пращаш или получава пари на/от някой санкциониран от тайните черни списъци и автоматично ти закриват акаунта и те вкарват самия теб в черен списък. Chex, EWS и FIS подържат най-големите бази данни за черни списъции всички западни банки като видят че си в тоя списък ти затварят сметките и няма къде да отидеш да отвориш сметка вече (освен сърбия или дубай или българия засега).

              От тези списъци няма излизане между другото. Обжалваш но само половината от хората получават позитивен отговор. Някакъв следващ закон срещу пране на пари ще докара това и в България. Сегашния доколкото разбирам го няма още.

              Естествено за имоти няма черни списъци. Дори да си с ниска кредитна оценка пак може да вземеш ипотека (понеже имота е гаранция), само по-голям самоучастие. Цялата система е разграден двор а дребни чиновници колят и бесят безконтролно. Няма санкции за злоуптреби с тези системи. Съденето на институции е много скъпо. Имотче си е най-добре, запазваш права ако ти е основно жилище докато текат бавните процедури поне от това си защитен. А те се сега не гледат че прокуратурата в България е пробита ами и още повече власт има дават загубените европейци.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Интерактив пращат ли инфо до НАП, ако не си регистриран през Карол, а директно?
                Жони, поздравления, че си навлязъл в тази мътна материя. От твоите обяснения стана ясно, че в НАП на никой не е ясно кое и как е редно. Т.е. ако попаднеш на някой гладен ще ти разкаже играта ....ще има замразяване, ревизии, глоби и дела които ще се влачат с години. Дори и да ги спечелиш няма да можеш да компенсираш пропуснатите ползи за периода. И това при положение дори когато ти самият искаш да си изряден и да декларираш всичко !!!! То май по-добре нищо да не декларираш :-)))) Та като те фанат , а те ще те хванат да платиш глоба не за грешно подадено инфо, а за неподадено....
                Все пак си в ИТ сферата и се чудя как може да допуснеш, че цялата база на ИБ или който и да е друг посредник няма да попадне в НАП. Може би не сега, а след няколко години.....еврозона, Шенген не знам си какво . Ние сме част от ЕС и е изключено да играем роля на данъчно скривалище...../ не убежище/..... Та в момента дори в НАП или които и да е ЕС данъчни да няма инфо не означава че след 5 или 10 години години няма да има. Ти инвестициите за 2 години ли ги правиш ? И сега си представи продавам 1 двустаен за 200К и ги наливам по борсите, понее съм взел акъл от форума и ще целя върхове и дъна със затворени очи и след 5 години имам мЕлеон. Как ще го преведа на тук ?! С карта у БГ лИдъла ще има да го харча неколко живота.....
                Едно време като гледах накъде да поема беше същата данъчна каша. И дори да е по-лесно, по-сигурно, по-доходно ... а то не е нищо от това прецених че не си заслужава поради тази неяснота....

                Разбираш ли сега защо поне към момента у нас тулата е ЦАР :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                  Според него много трудно може да повлияе държавата чрез натиск на пазара. Най-лесният начин да паднат цените е през бюджета.
                  https://blitz.bg/ikonomika/dyankov-s...ews938855.html

                  Това го казва Симеон Дянков, а нашия приЖУЛИн "професор" мечтае за дефлация.. Дефлацията е икономически термин от миналото, нещо като развития социализъм
                  Пусни някакво съобщение ,искам да ти пратя нещо

                  Коментар


                  • Според него много трудно може да повлияе държавата чрез натиск на пазара. Най-лесният начин да паднат цените е през бюджета.
                    https://blitz.bg/ikonomika/dyankov-s...ews938855.html

                    Това го казва Симеон Дянков, а нашия приЖУЛИн "професор" мечтае за дефлация.. Дефлацията е икономически термин от миналото, нещо като развития социализъм

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ВМПП Разгледай мнение

                      Един друг виден повишител-рентиер ме плашеше с разстрел, ти с уволнение, но иначе да спазваме добрия тон...
                      Явно бизнеса ти (ако имаш такъв) съвсем е спрял, че висиш постоянно във форума?
                      Така е, прав си. Наема в края на месеца, че да не останеш на пътя

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от facingthesun Разгледай мнение

                        Много сте нервни, колеги. Успокойте се и приемета фактът че цените не паднаха. Спазвайте добрия тон, и си плащайте наемите редовно.
                        Един друг виден повишител-рентиер ме плашеше с разстрел, ти с уволнение, но иначе да спазваме добрия тон...
                        Явно бизнеса ти (ако имаш такъв) съвсем е спрял, че висиш постоянно във форума?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Laconic

                          Завърти се малко, че нещо си слънчасал!
                          Много сте нервни, колеги. Успокойте се и приемета фактът че цените не паднаха. Спазвайте добрия тон, и си плащайте наемите редовно.
                          Last edited by facingthesun; 24.02.2023, 13:46.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ВМПП Разгледай мнение

                            Ясна е работата, явно работиш изцяло в сивия сектор...
                            Ако съм ти шеф,ще те уволня на минутата. Вместо до вършиш работа, рутиш цените из интернет…

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ВМПП Разгледай мнение

                              Като няма да има срив защо не купиш имот, нали и лихвите са ниски? Какво те спира? Или и ти дебнеш дебела отстъпка?
                              Пазара е такъв и някой хора купуват имоти с кредит или без кредит ,важното е ,че купуват. Дали ни харесва това или не ни харесва няма никакво значение. Всички дебнем отстъпки, някой ги издебваме ,други не успяват ама това зависи от познаването и усета към пазара на НИ. Едно ще ви напиша с очакване и отричане до никъде не се стига.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                И защо не купуваш с кредит? Нали уж лихвите нямало да се вдигат, а цените на имотите ще бият нагоре... win-win изглежда по вашите канони.
                                Имам пет жилищни имота, не ми е спешно.
                                Просто някой ден наистина ще имам къща на първа линия море

                                Коментар

                                Working...
                                X