IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Какво е общото между 2008 и сега у нас ? Безработица, 10% лихви по депозити, доходи, спестявания ? Или всичко е ПЪТИ по-добре.
    Толкова ли е трудно да се проумее, че за да има срив трябва да се случи някаква финансова катастрофа за цялата страна и да има алтернатива на кеша.....Докато не се случи някакъв такъв катаклизъм ще има игра в центъра 2 напред едно назад ...ако не е много напред....
    Единственото към момента което може да коригира цените ЛЕКО надолу е строителството изпреварващо търсенето. Това при положение , че разрешителните не се сложат в чекмеджето....
    Сега е по-зле защото нямаше такова бурно строителство и имаше повече млади, които да купуват. Отделно кредите не бяха колосалната сума от 80 млрд лв. Безработицата и високите лихви ще дойдат може би догодина, вече се усеща, започнаха да затварят ресторанти и дискотеки, магазини, банкови клонове, строежи (искаш ли снимки), които дори на ковида си бачкаха.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

      Конкретни въпроси предполагат конкретни отговори.
      От написаното става ясно, че не си на пазар, не купуваш и не продаваш в момента.
      Къщата към онзи момент беше с 50% дисконт, няма значение от къде си разбрала, намаление е!
      Сега отново как си сигурна, че няма спад?
      Не мисля повече да задавам въпроси на които така или иначе получавам всичко друго, но не и конкретен отговор.
      Имам непрекъсната връзка с брокерката ми ,която до ден днешен не ме е лъгала или да ми приказва неща които искам да чувам. Не продавам, но винаги съм готова да купувам и винаги когато имам време следя пазара на имоти не само в БГ
      Има ОГРОМНО значение защо е имало дисконт и това също е от голямо значение защото на мен в акъла ми не е да видя спад ,а да намеря такъв без значение защо и за какво. Ако искаш ще припомня и защо го имаше този кратък спад при положение ,че сте забравили или ,че не сте прочели пишещите тук. Не се сърдя ако ме питат по два пъти

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        2008-ма как беше
        на запад бяха тръгнали надолу, а ние тук "остров на стабилност" ... сега не е по-различно, защото в България си мислим, че винаги сме по-хитри от другите и при нас няма шанс да се прехвърлят техните проблеми, а накрая другите забравили, че имали криза докато ние тук се чудим защо бягат младите на гурбет.
        Тук ще е по-зле, защото инфлацията е много по-висока и мижавите 10% увеличения на заплатите носят 50% увеличени разходи, основно за храна, като цените вече надминаха тези в богатите страни. Личното ми мнение е, че цените на храните ще се качват, защито ние нищо не произвеждаме и всичко е внос.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          Напротив падат според офиц данни от ав в Сф са с 18% надолу, другия месец ще излязат данните и за първото тримесечие и там ще видиш още по-голям спад.
          Прочети пак какво съм написал - че падат според АВ, но това не са всички сделки....Всичките сделки все още не падат...., но и това ще стане скоро предполагам

          Коментар


          • Първоначално изпратено от corner Разгледай мнение

            0 -леевите лихви изкривиха мисленето . Резултатът е виден .
            Резултата е че все повече хора осъзнават стойността на артията която не е богатство, а средство за размяна. Когато количеството на това средство за размяна се увеличава с темпо по-високо от съответстващите стоки и услуги за него си прав, че резултата неизбежно става виден в даден момент.... не само при тулите.....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Второто беше в по-близко предградие до Мадрид признавам....:-) И затва е по-скъпо. Много добре и двете ги погледнах на картата.
              За милионен път няма цена без причина.
              За нервите си прав.... гастерите и влакогонците не могат да свалят кръвното от чакане.....:-) Аз съм в перфектна форма имам много малка сума не наместени в момента.../ няколко заплати/.....Ще им стане притеснено евентуално края на годината ако цените не са паднали поне малко у нас, когато кеша се навири пак :-(
              Айде и на теб да ти напиша...сделките към момента ВСЕ ОЩЕ не падат.... Намаляват само тези през брокерите и в АВ, но тотала едва ли е надолЕ....:-) За другото си прав ... на тези нива няма как интереса да не намалее....ето и аз от година нищо не търся реално.... Не съм прозвънил и 1 телефон....
              Скоро ще видим дали хората / и аз/ сме свикнали с тези нива....Личното ми мнение е че поради много резкият ръст видимо нагоре ще се тръгне пак от 2025 натам...може и от 2026 да е......до тогава не съм сигурен....надявам се на лек спад :-) ама на практика засега нема нищо ...дори малък ръст тази година....
              Напротив падат според офиц данни от ав в Сф са с 18% надолу, другия месец ще излязат данните и за първото тримесечие и там ще видиш още по-голям спад.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                Не съм счела за важно да отговоря за което се извинявам защото виждам ,че искрено те интересува.
                Винаги съм на пазара за имоти ,но за разлика от много купувачи не купувам всичко което ми попадне независимо дали цената му е намалена или не. Притежавам много имоти и такива ,които ако ги продам ще мога да купя имот и с много висока цена или с една дума не бърка много дали има спад или възход на цените.
                Писах защо купих къщата с вече повече от 50 % от днешната и цена и го направих благодарение на Бетер, че ми каза тогава какво става. Писах и тук за тази възможност, естествено докато ми мина сделката го написах на много хора на л.с. след това веднага написах и във форума ако иска някой да се възползва за жалост беше за много кратко.
                Брокерите не са всесилни ,че да могат да манипулират толкова цените, отново ще напиша ако си прав ще видим спада до сега независимо какво пишат и говорят брокерите.
                Конкретни въпроси предполагат конкретни отговори.
                От написаното става ясно, че не си на пазар, не купуваш и не продаваш в момента.
                Къщата към онзи момент беше с 50% дисконт, няма значение от къде си разбрала, намаление е!
                Сега отново как си сигурна, че няма спад?
                Не мисля повече да задавам въпроси на които така или иначе получавам всичко друго, но не и конкретен отговор.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                  След като не са прави защо цените не падат ? При положение ,че три-четири месеца не се купуват имоти защото цените са високи ,ако е така ние всички ще видим намалени цени ,а такива няма. Не ме притесняват банките защото ,аз не притежавам банка ,а банкови офиси, които могат да бъдат всичко
                  Никакви мерки нямам намерение да взимам
                  Откъде прецени че не падат? Ако имаш инфо за реалните сделки, сподели ако обичаш.
                  За офисите не е баш така, след като освободи банката, там отвориха аптека, но само след няколко месеца и тя затвори. Утре мога да снимам. Във Варна магазини и офиси затварят масово а помещенията никой не ги иска. Предполагам в Сф е малко по-различно, но тенденцията е ясна.
                  Last edited by better; 06.03.2023, 15:31.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Ама не продаваш на върха на балона....това е факт :-)
                    Еми според теб това са фактите, а според мен са различни....:-)
                    Аз не съм го купил за да го продам. Но ако го бях купил с цел препродажба, щях да го жътна още лятото със 100% печалба.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      500 К на депозит колко носят ? Повече ли ? Или повече рискове / по-вероятно е банка да гръмне от сграда да падне/
                      0 -леевите лихви изкривиха мисленето . Резултатът е виден .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        Дори оливото, краставиците и сириниту ги намалиха, та тулите ли?
                        А кучешкия салам (дет го давам на котарака) вече е по 3,50 от 5 лева
                        Олиото да, ама краставиците не знам къде го виждаш това намаление....
                        Та ако вземем олиото като пример тулите и те ще поевтинеят когато почнем да внасяме сгради от Украйна на половин цена :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от corner Разгледай мнение

                          Ако зад всеки нает стоят по 2 празни ........ средната доходност е около 300 лв на месец .
                          Не знам какво е съотношението , но ако повече са пустеещите , по- редно е да се твърди че наемът на апартамент за 500 000 е кръгла 0.
                          500 К на депозит колко носят ? Повече ли ? Или повече рискове / по-вероятно е банка да гръмне от сграда да падне/

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            2008-ма как беше
                            на запад бяха тръгнали надолу, а ние тук "остров на стабилност" ... сега не е по-различно, защото в България си мислим, че винаги сме по-хитри от другите и при нас няма шанс да се прехвърлят техните проблеми, а накрая другите забравили, че имали криза докато ние тук се чудим защо бягат младите на гурбет.
                            Каквото и да си пишем отново ще стигнем до ЩЕ или АКО

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              2008-ма как беше
                              на запад бяха тръгнали надолу, а ние тук "остров на стабилност" ... сега не е по-различно, защото в България си мислим, че винаги сме по-хитри от другите и при нас няма шанс да се прехвърлят техните проблеми, а накрая другите забравили, че имали криза докато ние тук се чудим защо бягат младите на гурбет.
                              Какво е общото между 2008 и сега у нас ? Безработица, 10% лихви по депозити, доходи, спестявания ? Или всичко е ПЪТИ по-добре.
                              Толкова ли е трудно да се проумее, че за да има срив трябва да се случи някаква финансова катастрофа за цялата страна и да има алтернатива на кеша.....Докато не се случи някакъв такъв катаклизъм ще има игра в центъра 2 напред едно назад ...ако не е много напред....
                              Единственото към момента което може да коригира цените ЛЕКО надолу е строителството изпреварващо търсенето. Това при положение , че разрешителните не се сложат в чекмеджето....
                              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 06.03.2023, 15:21.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                                Вчера те питах нещо, направи се че не виждаш поста, да питам пак:
                                -На пазар ли си или само иобяви гледаш? Не си се похвалила с покупки, явно не си на пазар.
                                -Как си сигурна, че няма спад, като не си на пазар?
                                -Твърдиш, че няма спад, а преди 6-9 месеца купи къща с 50% /мисля толкова каза/ дисконт, това не е ли спад?

                                И по горното, всички брокери са заинтересована страна и манипуливат в посоката, която им изнася.
                                Не съм счела за важно да отговоря за което се извинявам защото виждам ,че искрено те интересува.
                                Винаги съм на пазара за имоти ,но за разлика от много купувачи не купувам всичко което ми попадне независимо дали цената му е намалена или не. Притежавам много имоти и такива ,които ако ги продам ще мога да купя имот и с много висока цена или с една дума не бърка много дали има спад или възход на цените.
                                Писах защо купих къщата с вече повече от 50 % от днешната и цена и го направих благодарение на Бетер, че ми каза тогава какво става. Писах и тук за тази възможност, естествено докато ми мина сделката го написах на много хора на л.с. след това веднага написах и във форума ако иска някой да се възползва за жалост беше за много кратко.
                                Брокерите не са всесилни ,че да могат да манипулират толкова цените, отново ще напиша ако си прав ще видим спада до сега независимо какво пишат и говорят брокерите.

                                Коментар

                                Working...
                                X