IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Не го знам къде е регистриран. Важното е, че има повече имоти, отколкото му трябват. Къде и как са разпределени е без значение.
    Очевидно и при теб е така - имаш повече имоти от необходимото, съответно почти всичко е празно и ще го завещаеш на внуците ти - които ще се видят изведнъж с по няколко имота и няма да се натискат да купуват с кредит в Малинова долина.

    Точно това пък аз му обяснявам на песимиста. Възрастовата структура е такава, че всички имоти, собственост на 60+ годишните днес ще минат в собственост на наследниците през идните 20 години. А тези наследници (30-40 годишните днес) са малко на брой, като всички те също вече имат жилища. Така идваме до поколението, раждано след 90-та година, което като брой е наполовина от предишното, а ще има средно по 3-4 имота вече. Никой за нищо на света няма да се натиска да купува ново строителство, просто демографската статистика е убийствена.
    Извън имотите които ползваме със семейството ми нямам празни имоти.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

      Съвършено вярно, но как това сочи за търсене на още имоти? Това дали се ползва или не се ползва няма значение - лицата са извън пазара. Но ако населението намалява в столицата, какви строежи, какви пет лева?

      Има ли друга столица на планетата с намаляващо население?

      ChatGTP:

      There are several capitals in the world that have experienced a decrease in population in recent years, due to various factors such as urbanization, migration, and economic conditions. One example of a capital that has experienced a decline in population is Damascus, the capital of Syria. The ongoing conflict in Syria has resulted in widespread displacement and migration, with many residents fleeing the city and the country. As a result, the population of Damascus has declined significantly since the conflict began in 2011. Another example is Sofia, the capital of Bulgaria, which has also experienced a decline in population in recent years. This is due in part to economic factors, including high unemployment and low wages, which have led many residents to seek opportunities elsewhere in Europe. It's worth noting that population changes in cities can be

      Да пиша на Майкрософт да си вземат милиардите, че според този форум е абсурд и AIто за чеп на зеле не става?
      Отново стигаме до това което написах. Трябва да свикнем ,че много хора вече живеят в повече от едно жилище. Много други пък купуват и отдават под наем.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

        Явно не разбираш какво те пита Песи. Баща ти къде е регистриран ? Защото ако е регистриран в апартамента, той не е празен ,а е празна къщата в Априлци. Точно тук се бъркат хората с празните жилища. Има много хора, които не живеят в София, но притежават такива и ги ползват, тези жилища не са празни.
        Не го знам къде е регистриран. Важното е, че има повече имоти, отколкото му трябват. Къде и как са разпределени е без значение.
        Очевидно и при теб е така - имаш повече имоти от необходимото, съответно почти всичко е празно и ще го завещаеш на внуците ти - които ще се видят изведнъж с по няколко имота и няма да се натискат да купуват с кредит в Малинова долина.

        Точно това пък аз му обяснявам на песимиста. Възрастовата структура е такава, че всички имоти, собственост на 60+ годишните днес ще минат в собственост на наследниците през идните 20 години. А тези наследници (30-40 годишните днес) са малко на брой, като всички те също вече имат жилища. Така идваме до поколението, раждано след 90-та година, което като брой е наполовина от предишното, а ще има средно по 3-4 имота вече. Никой за нищо на света няма да се натиска да купува ново строителство, просто демографската статистика е убийствена.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          A знаете ли каква е методологията на броене на ПРАЗНИ апартаменти.
          Дали не е да НЯМА партида или потребление на ток и вода ...
          Как като го ползваш по 1-2 месеца ще се води празен?
          Методологията от статията на Джони е че брокерите така са решили....щото нямат обяви които да продават или отдават под наем.
          С тока не върви - например по къщите ми имам постоянно електрически уреди вклчени и плащам всеки месец ток примерно по 10 лева макар и да няма човек в тях. С водата също - тя се отчита 1 път на високосна година....
          А и всичко да е ок по този начин пак не можеш да хванеш дали имот е празен като се ползва за седмици или месеци на година , а не през цялото време....Жилището на никой гастер не само в София не го броя за празно и той самипт не го брои за такова.
          Ако му беше ненужно/ПРАЗНО щеше да го продаде.... и да такива продават често....след като са се устроили някъде и няма да се връщат у нас.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            То и твоята къща е празна по логиката на Джони. Едва ли живееш в нея повече от 1-2 месеца на година....В Созопол сигурно караш повече време....
            Реално единствените празни и необитаеми са тези зарязани на ШЗ и разни наследствени неремонтирани + тези които са на един човек и се пазят за децата примерно. Но общият процент на такива имоти няма нищо общо с рекламираните от БРОКЕРИ , които нямат работа 20-30-40%.....
            Жилищата не са хотели, за да им се мери заетостта. За мен дори жилище на някой който живее в Щатите и го ползва за 2 седмици на 5 години не е празно....
            Така е и това се опитвам да обясня. Апартамента на Бетера, също е "празен" независимо ,че човека и семейството му си го ползват редовно. Трябва да свикнем ,че хората вече може да си позволим да живеем в повече от едно жилище.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

              Явно не разбираш какво те пита Песи. Баща ти къде е регистриран ? Защото ако е регистриран в апартамента, той не е празен ,а е празна къщата в Априлци. Точно тук се бъркат хората с празните жилища. Има много хора, които не живеят в София, но притежават такива и ги ползват, тези жилища не са празни.
              Съвършено вярно, но как това сочи за търсене на още имоти? Това дали се ползва или не се ползва няма значение - лицата са извън пазара. Но ако населението намалява в столицата, какви строежи, какви пет лева?

              Има ли друга столица на планетата с намаляващо население?

              ChatGPT:

              There are several capitals in the world that have experienced a decrease in population in recent years, due to various factors such as urbanization, migration, and economic conditions. One example of a capital that has experienced a decline in population is Damascus, the capital of Syria. The ongoing conflict in Syria has resulted in widespread displacement and migration, with many residents fleeing the city and the country. As a result, the population of Damascus has declined significantly since the conflict began in 2011. Another example is Sofia, the capital of Bulgaria, which has also experienced a decline in population in recent years. This is due in part to economic factors, including high unemployment and low wages, which have led many residents to seek opportunities elsewhere in Europe. It's worth noting that population changes in cities can be

              Да пиша на Майкрософт да си вземат милиардите, че според този форум е абсурд и AIто за чеп на зеле не става?
              Last edited by Chio; 19.02.2023, 12:55.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                То и твоята къща е празна по логиката на Джони. Едва ли живееш в нея повече от 1-2 месеца на година....В Созопол сигурно караш повече време....
                Реално единствените празни и необитаеми са тези зарязани на ШЗ и разни наследствени неремонтирани + тези които са на един човек и се пазят за децата примерно. Но общият процент на такива имоти няма нищо общо с рекламираните от БРОКЕРИ , които нямат работа 20-30-40%.....
                A знаете ли каква е методологията на броене на ПРАЗНИ апартаменти.
                Дали не е да НЯМА партида или потребление на ток и вода ...
                Как като го ползваш по 1-2 месеца ще се води празен?
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                  Явно не разбираш какво те пита Песи. Баща ти къде е регистриран ? Защото ако е регистриран в апартамента, той не е празен ,а е празна къщата в Априлци. Точно тук се бъркат хората с празните жилища. Има много хора, които не живеят в София, но притежават такива и ги ползват, тези жилища не са празни.
                  То и твоята къща е празна по логиката на Джони. Едва ли живееш в нея повече от 1-2 месеца на година....В Созопол сигурно караш повече време....
                  Реално единствените празни и необитаеми са тези зарязани на ШЗ и разни наследствени неремонтирани + тези които са на един човек и се пазят за децата примерно. Но общият процент на такива имоти няма нищо общо с рекламираните от БРОКЕРИ , които нямат работа 20-30-40%.....
                  Жилищата не са хотели, за да им се мери заетостта. За мен дори жилище на някой който живее в Щатите и го ползва за 2 седмици на 5 години не е празно....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Докато не ми кажеш как си стигнал и не го подплатиш с цифри и факти - по-добре не казвай нищо.
                    А иначе баща ми има поне няколко апартамента (не му знам всички имоти и не ме интересуват) и освен два гаража в Оборище друго не знам да е дал под наем. Така че да, празни са.

                    Ето това е статия от 2023. Нямам идея колко е вярна, но поне е нещо и има конкретика, не празни приказки.
                    Явно не разбираш какво те пита Песи. Баща ти къде е регистриран ? Защото ако е регистриран в апартамента, той не е празен ,а е празна къщата в Априлци. Точно тук се бъркат хората с празните жилища. Има много хора, които не живеят в София, но притежават такива и ги ползват, тези жилища не са празни.
                    Last edited by RUBLA; 19.02.2023, 13:04.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Апарта на баща ти необитаем ли е след като половината време са в Априлци ?
                      Да 2020 и донякъде 21 беше на минус. Е 22 компенсира с лихвите като население.... и продълвава. Спрямо върха преди 2020 сега населението е поне 50К повече.... и няма да ти кава как съм стигнал до този извод :-)
                      Докато не ми кажеш как си стигнал и не го подплатиш с цифри и факти - по-добре не казвай нищо.
                      А иначе баща ми има поне няколко апартамента (не му знам всички имоти и не ме интересуват) и освен два гаража в Оборище друго не знам да е дал под наем. Така че да, празни са.

                      Ето това е статия от 2023. Нямам идея колко е вярна, но поне е нещо и има конкретика, не празни приказки.

                      Last edited by RUBLA; 19.02.2023, 12:54. Причина: Линк към чуждестранна медия.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Охо, явно гъбките не са те пуснали още....Хората вече говорят за 40% необитаеми, нашият за 5% бълнува. А последните няколко години прирастът на София си е отрицателен от където и да го погледнеш.
                        Апарта на баща ти необитаем ли е след като половината време са в Априлци ?
                        Да 2020 и донякъде 21 беше на минус. Е 22 компенсира с лихвите като население.... и продълвава. Спрямо върха преди 2020 сега населението е поне 50К повече.... и няма да ти кава как съм стигнал до този извод :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                          ............
                          В София почти няма необитаеми жилища /около 5% макс/ и има огромен демографски прираст. Последната година вероятно 50-100К +....
                          ......
                          Охо, явно гъбките не са те пуснали още....Хората вече говорят за 40% необитаеми, нашият за 5% бълнува. А последните няколко години прирастът на София си е отрицателен от където и да го погледнеш.

                          https://novini.bg/bylgariya/obshtestvo/750289

                          Я кажи защо цитираш Шопов постоянно,след като не бил той твоят строител (не казвам че е, просто приказките ти са 1 към 1 с неговите)? Даже помня същият беше предлагал да падне ДДС-то за първо жилище на млади семейства, т.е. той да печели за сметка на държавата. Що не свали той цените с 20% като е такъв загрижен? Наглост безподобна, подплатена с лъжи като тези как нямало празни имоти.
                          Last edited by ejonny2376; 19.02.2023, 12:23.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
                            Бъркаш желаното с действителността.В Западна Европа в градовете има демографски прираст и недостиг на жилища.В София има демографски срив и много необитаеми жилища. В един момент няма да е толкова изгодно да си собственик на жилище. Така че ще има масова разпродажба,а мераклиите да купуват ще станат все по-малко.
                            В София почти няма необитаеми жилища /около 5% макс/ и има огромен демографски прираст. Последната година вероятно 50-100К +....
                            Разпродажби.... хахаха още те държи от снощи. И като продам какво ще правя парите при таргетирана инфлация от 3-4% реално по 2 от линка на Заплатката вчера....
                            Вие така и не проумявате, че имоти се купуват основно за да се запази донякъде покупателната сила на вече изкаран кеш и абсурд някой да продава та да има още повече кеш който няма какво да прави....
                            Нито ФГВБ , нито КФН / за акциите/ може да гарантира и частица от стойността на среден апарт който е продаден....
                            Нямате никаква връзка с реалността на човек с имоти или на такъв който изкарва 6- цифрена сума всяка година....За второто имам предвид само Бетерчо Берти и Жонката :-))))
                            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 19.02.2023, 12:14.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Това го пишем през ден. Собственици на имоти навсякъде по света са само първите 5-10% по доходи на съответното място. Останалите са само с перспектова да са наематели. А първият 1% по-доходи купива по повече от 1 жилище.
                              В София няма защо да е по-различно.
                              Не разбирам защо в главата ви е само да се купува....Стандарта на Запад е да си наемател, а не собственик.....Битката е да НАЕМЕШ жилище на по-добро място....
                              Бъркаш желаното с действителността.В Западна Европа в градовете има демографски прираст и недостиг на жилища.В София има демографски срив и много необитаеми жилища. В един момент няма да е толкова изгодно да си собственик на жилище. Така че ще има масова разпродажба,а мераклиите да купуват ще станат все по-малко.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                хех
                                а тогава гората от кранове за какво е...тия имоти се строят и продават на 'инвеститорите' а ако строители почнат да отдават масирано вместо да продават...тогава ще разбереш каква е себестойността им. Засега обаче има кой да им кълве и си прибират печалбата бързичко.
                                Това ще стане също. Моят любим инвеститор отдава 2 цели сгради от години. Тоба отдават също под наем.... БЛД също. Сигурен съм че има и други.
                                На цените които съм купувал и довършвал съм достатъчно конкурентен. Освен това не бих купил от строител , който планира подобно нещо в същата сграда.

                                Коментар

                                Working...
                                X