IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

    Кога излизаха данните за първото тримесецие?
    Не знам ,до седмица може би...

    https://www.investor.bg/a/534-novini...landiya-rastat

    В Нова Зеландия зор вече виждат хората,за Нова Зеландия все пак говорим...

    Пропуснатите вноски по ипотечни кредити в Нова Зеландия растатВсе повече притежатели на ипотеки в страната изпитват затруднения заради растящите разходи за жилищните си заеми

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Ратко ,коректно е да кажеш спада е на стартовата линия,зареден и в ход.
      Кога излизаха данните за първото тримесецие?

      Коментар


      • Моля придържайте се към темата!

        Коментар


        • Ето дори земелците и мелничарите признават, че произвеждаме боклук, гледайте:
          Защо България яде хляб от фураж

          https://www.svobodnaevropa.bg/a/31937045.html

          Коментар


          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

            Е защо проблема се появи сега ? ЕС има изисквания за вноса и Украинското зърно не се внасяше свободно. Може да са го изнасяли за Китай или Африка, но фермерите в България си имаха пазар. Когато вдигнаха цената обаче, се качи и мотивацията за заобикаляне на регулациите и после е трудно зашото вече има канали, които генерират пари и тези пари генерират корупция . Доколкото знам украинско зърно може да се прекарва през БГ , но не знам дали има разрешение да се ползва.
            Защото ЕС махна митата, за да помогне на Украйна с износа. А нашите фуражни заводи, хлебозаводи и маслобойни започнаха да вкарват по-евтиното и качественно зърно (защото миналата год земеделците им извиваха ръцете с високи цени, и не продаваха) сега настана един рев от земеделците, защото никой не им иска зърното. Лакомо дупе...кръв....

            П.С както всичко друго и зърното ни е боклук, защото гоним само високи добиви за високи печалби - мила родна картинка.
            Last edited by better; 07.04.2023, 19:20.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Какви пестициди? Украйна и Русия са най-големите износители на зърно от много години. Как така досега не бяха с пестициди, сега изведнъж станаха? Как така целия свят "яде" от тях, и не се оплаква само ние?
              Между другото, точно това зърно е много по-добро от нашето, понеже се ползат стари сортове, а не боклуци като нашата, която на 90% е фуражна, и без яки подобрители щеше да става само за храна на животните. Не им уйдисвайте на земеделците, пръскат с абсолютно същите препарати навсякъде + тва набиват 50 кг тор на дка което е е пълна глуспост, но за печалба кво ли не правят.
              Е защо проблема се появи сега ? ЕС има изисквания за вноса и Украинското зърно не се внасяше свободно. Може да са го изнасяли за Китай или Африка, но фермерите в България си имаха пазар. Когато вдигнаха цената обаче, се качи и мотивацията за заобикаляне на регулациите и после е трудно зашото вече има канали, които генерират пари и тези пари генерират корупция . Доколкото знам украинско зърно може да се прекарва през БГ , но не знам дали има разрешение да се ползва.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                Между другото в другата тема обсъждате точно проблема с максимизиране на печалбата. Ако земеделците бяха продавали на 700 кинта миналата година , украинците вероятно въобше нямаше да могат да стъпят на българския пазар. Ма не бе, те искат 1000, защото можело Ами сигурно са продали нешо на висока печалба , но останалото ? Естествено е да се появят канали за вкарване на украински продукти с пестициди а един път като си поел риска да използваш такъв канал защо ше спираш ? Другия път пак така да направят и накрая ще оцелеят само тия с поне малко акъл.
                Какви пестициди? Украйна и Русия са най-големите износители на зърно от много години. Как така досега не бяха с пестициди, сега изведнъж станаха? Как така целия свят "яде" от тях, и не се оплаква само ние?
                Между другото, точно това зърно е много по-добро от нашето, понеже се ползат стари сортове ХЛЕБНА (с по-малък добив), а не боклуци като нашата, която на 90% е ФУРАЖНА (но с много по-висок добив), и без яки подобрители щеше да става само за храна на животните. Не им уйдисвайте на земеделците, пръскат с абсолютно същите препарати навсякъде + тва набиват 50 кг тор на дка за да изкарат 800 кг/дка !!!!което е е пълна глуспост, но за печалба кво ли не правят. Хлебната пшеница дава макс 500 кг качественно зърно с 14-15 протеин, нашия боклук дава 12 ама с добив 800 кг.
                Last edited by better; 07.04.2023, 19:06.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                  Резултат от Вашето търсене на:

                  Вид имот: 2-СТАЕН,
                  Местоположение: град София

                  Особености: Тухла
                  Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

                  Средна цена на имотите в извадката: 122837 euro
                  Средна цена на кв.м: 1768 euro.

                  спадът вече е тук, но не зная
                  да се радвам ли или да се натъжа
                  Ратко ,коректно е да кажеш спада е на стартовата линия,зареден и в ход.

                  Коментар


                  • Между другото в другата тема обсъждате точно проблема с максимизиране на печалбата. Ако земеделците бяха продавали на 700 кинта миналата година , украинците вероятно въобше нямаше да могат да стъпят на българския пазар. Ма не бе, те искат 1000, защото можело Ами сигурно са продали нешо на висока печалба , но останалото ? Естествено е да се появят канали за вкарване на украински продукти с пестициди а един път като си поел риска да използваш такъв канал защо ше спираш ? Другия път пак така да направят и накрая ще оцелеят само тия с поне малко акъл.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      Това е плажно заведение със свободен вход за външни лица. Голфърите не ходят там, защото има друг плаж с ресторант за тях (включен в цената).
                      Цените на другите ресторанти (близо до Варна) са около 10-20% по-ниски от това и причината според мен са румънците.
                      Аз съшо смятам ., че цените не са нормални , просто не мисля , че използваме правилните сравнения. Има например някакъв Лео, дето се изживява като италианско кулинарно чудо. Не нога да коментирам пастата, но като почне с някакви цени по 50-60 кинта за 200г. пържола зашото било "италианско телешко" , 1 пипало и половина октопод на цената на цял .... Всички са чували за каталога на Мишлен, това което може да не са чували , че в него има освен ресторанти със звезди и такива които не са взели звезди, но са добри и вероятно имаш шанс за звезди. Отваряш каталога и гледаш града, Примерно за Ница, че вече стана дума , са 32 ресторанта: https://guide.michelin.com/us/en/res...s?q=nice%2C+fr
                      За София 0. Сега отваряш един ресторант с 2 цифрена сметка ( в БГ няма мног ресторанти дето са сравними с 3 и 4 цифрови сметки). Примерно Eau de Vie, че го помня: https://guide.michelin.com/us/en/pro...ant/eau-de-vie и гледаш менюто му, вечерното е : https://www.restaurant-eaudevie.fr/en/menu/ , дневното : https://www.restaurant-eaudevie.fr/en/lunch-menu/
                      Дневно меню за 28 евро, предястие, ястие и десерт ? Вечерното беше пак от тоя род, но май нямаше фиксирано. И това за ресторант в Мишлен листа па бил той и все оше без звезди ? И насреща Лео Бианки ли какъв е там, който даже не си е направил труда да направи дневно и вечерно меню и е някаква италианска версия на Хепи. Ма тоя Лео е на върха , даже гледам , че отворил 3 ресторанта в София. Що не ги е отворил в Рим ? Щото там ше е кебапчията с кучешките кебапчета и ше затвори след 6 месеца.
                      Та пак стигане до изисквания и очаквания. В радиус от 200 метра около Eau de Vie има 20-на ресторанта , които просто ше изчезнат ако си позволят да не предоставят читав продукт. Не говоря за същия , говоря за читав, зашото има и пицарии и др ресторанти , които не предлагат точно същата кухня като този , но в крайна сметка се конкурират за съшите клиенти, Клиента като иска да плати 100-на евро за вечеря ше избере там където ше си прекара добре, и ако няма места ше си отиде в къщи но няма просто да си хвърли кинтите за кебапчета зашото само това има. Е сега смени ресторанти с апартаменти , същото е.
                      Last edited by segato; 07.04.2023, 18:54.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                        Няма нужда да се сравняват нормални ресторанти някъде с голф клуб с претенции за елитарност в България и да се самоубеждаваме , че в България е скъпо. Не знам каква е кухнята в този голф клуб , но хората едва ли ходят заради нея.

                        Преди 5-6 години сметките в София ми бяха 3-4 пъти по ниски от тъук. Естествено не съм ги сравнявал ястие по ястие , но ако тук една вечеря в ресторант подобен на Щастливеца е $150-$180, в София беше 70-80 лева. Последния път като бяхме сметката беше 180 лева или нешо подобно, и не е като да сме се уляли.Тук сега са към $200 така че разликата от 3-4 пъти падна на 2 пъти. Във Франция едно време цените бяха по-високи от БГ , сега са съшите или по-ниски зашото и да са се променили е с 10-на % в София ми изглежда да са скочили с поне 100%. Това естествено са субективни усешания и не съм сравнявал сметки от преди няколко години да видя колко са нарастнали цените на различните места , но едно време имах усещането , че читавите ресторанти в София бяха по-евтини от тези в други европейски държави. Сега вече не е така. Освен цените обаче, България има проблем, с логиката. В момента, в който някой ресторант тръгне и почне да набира популярност , цените се вдигат и до 1-2 години изчезва. Неслучайно на няколко пъти споменах за ресторанти в Ница , че цените са почти константни независимо , че са пълни. В нормалните държави има усещане за ...нормалност. Ако продукта ти по себестойност е 5 кинта го продаваш за 10 независимо , че има опашка от 50 човека. Ако го вдигнеш на 20, опашката ше намалее , но пак ше има 10-на човека поне за 1 година и за този период ше направиш 3-на печалба. След време обаче ше се появи някой до теб , който ше продава продукта за 10 кинта и така или иначе ще трябва да се върнеш на старата цена , но вече да делиш клиентите наполовина. Това не могат да го разберат в България и всеки ръга цените и чака пазара да го коригира. Ми пазара ше те коригира като махало бе. Ще те смаже. Били сте на тоя пазар вече 30 години, не се ли научихте че максимизиране на печалбата не е правилната стратегия ? Само , че не е ясно дали проблема е само в ресторантьорите или в клиентите. Ако ресторанта ти е читав, но себестойността е висока? Примерно средното ястие е 20 кинта, зашото си наел читав готвач, използваш читави продукти и примерно агнешко печено отнема 5 часа готвене на слаб огън а отсреша има една кебапчийница , която продава 3-ка кучешки кебапчета с гарнитура за 10 кинта, тотално надценена но все пак 2 пъти по евтино от твоите 20 кинта за порция агнешко печено 5 часа.... Кой мислите че ше изчезне, тоя с кебапчетата или тоя с агнешкото ? В нормалните държави,ше изчезне тоя с кебапчетата, зашото хората имат ИЗИСКВАНИЯ и ОЧАКВАНИЯ . Това дето го меля от самото начало. Българина плаща 1500 евро м2 за продулкт който струва наполовина защото някъде по света имало цени от 6000 евро м2 за продукт , които струва 6000 евро м2.
                        Това е плажно заведение със свободен вход за външни лица. Голфърите не ходят там, защото има друг плаж с ресторант за тях (включен в цената).
                        Цените на другите ресторанти (близо до Варна) са около 10-20% по-ниски от това и причината според мен са румънците.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Не стига, че няма да бъде залят, ами се чакаше ред, разбира се беше пълно с румънска паплач. Сметката е от мин година, смятай тази год каква ще е. Аз като ви казвам, че тук вече е по-скъпо от скъпите държави, не ми вЕрвате.
                          Няма нужда да се сравняват нормални ресторанти някъде с голф клуб с претенции за елитарност в България и да се самоубеждаваме , че в България е скъпо. Не знам каква е кухнята в този голф клуб , но хората едва ли ходят заради нея.

                          Преди 5-6 години сметките в София ми бяха 3-4 пъти по ниски от тъук. Естествено не съм ги сравнявал ястие по ястие , но ако тук една вечеря в ресторант подобен на Щастливеца е $150-$180, в София беше 70-80 лева. Последния път като бяхме сметката беше 180 лева или нешо подобно, и не е като да сме се уляли.Тук сега са към $200 така че разликата от 3-4 пъти падна на 2 пъти. Във Франция едно време цените бяха по-високи от БГ , сега са съшите или по-ниски зашото и да са се променили е с 10-на % в София ми изглежда да са скочили с поне 100%. Това естествено са субективни усешания и не съм сравнявал сметки от преди няколко години да видя колко са нарастнали цените на различните места , но едно време имах усещането , че читавите ресторанти в София бяха по-евтини от тези в други европейски държави. Сега вече не е така. Освен цените обаче, България има проблем, с логиката. В момента, в който някой ресторант тръгне и почне да набира популярност , цените се вдигат и до 1-2 години изчезва. Неслучайно на няколко пъти споменах за ресторанти в Ница , че цените са почти константни независимо , че са пълни. В нормалните държави има усещане за ...нормалност. Ако продукта ти по себестойност е 5 кинта го продаваш за 10 независимо , че има опашка от 50 човека. Ако го вдигнеш на 20, опашката ше намалее , но пак ше има 10-на човека поне за 1 година и за този период ше направиш 3-на печалба. След време обаче ше се появи някой до теб , който ше продава продукта за 10 кинта и така или иначе ще трябва да се върнеш на старата цена , но вече да делиш клиентите наполовина. Това не могат да го разберат в България и всеки ръга цените и чака пазара да го коригира. Ми пазара ше те коригира като махало бе. Ще те смаже. Били сте на тоя пазар вече 30 години, не се ли научихте че максимизиране на печалбата не е правилната стратегия ? Само , че не е ясно дали проблема е само в ресторантьорите или в клиентите. Ако ресторанта ти е читав, но себестойността е висока? Примерно средното ястие е 20 кинта, зашото си наел читав готвач, използваш читави продукти и примерно агнешко печено отнема 5 часа готвене на слаб огън а отсреша има една кебапчийница , която продава 3-ка кучешки кебапчета с гарнитура за 10 кинта, тотално надценена но все пак 2 пъти по евтино от твоите 20 кинта за порция агнешко печено 5 часа.... Кой мислите че ше изчезне, тоя с кебапчетата или тоя с агнешкото ? В нормалните държави,ше изчезне тоя с кебапчетата, зашото хората имат ИЗИСКВАНИЯ и ОЧАКВАНИЯ . Това дето го меля от самото начало. Българина е съгласен да плаща 1500 евро м2 за продукт, който струва 800 евро м2, защото някъде по света имало цени от 6000 евро м2 за продукт , които струва 6000 евро м2.
                          Last edited by segato; 07.04.2023, 17:27.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                            Резултат от Вашето търсене на:

                            Вид имот: 2-СТАЕН,
                            Местоположение: град София

                            Особености: Тухла
                            Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

                            Средна цена на имотите в извадката: 122837 euro
                            Средна цена на кв.м: 1768 euro.

                            спадът вече е тук, но не зная
                            да се радвам ли или да се натъжа
                            Радвай се. Ще се бутат с лакти за твоите маломерки, все пак някъде трябва да се живее. Свържи се с Бониван да ти разясни как се прави кастинг за квартиранти.

                            П.С ако има засукани моми, свирни ми да помагам в отсяването, от кварири не разбирам, ама за други неща мога да бъда полезен.
                            Last edited by better; 07.04.2023, 17:06.

                            Коментар



                            • Резултат от Вашето търсене на:

                              Вид имот: 2-СТАЕН,
                              Местоположение: град София

                              Особености: Тухла
                              Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

                              Средна цена на имотите в извадката: 122837 euro
                              Средна цена на кв.м: 1768 euro.

                              спадът вече е тук, но не зная
                              да се радвам ли или да се натъжа
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение

                                Това не е никак добре за тези които нямаме имоти и се стремим към покупка на първи имот. Бях решил да се върна да живея в БГ, но ако жилищата в родината също станат недостижими май ще предпочета наем в Германия пред наем в БГ.
                                Е, ай сега чак пък такава скромност не съм очаквал! Как така да нямш имоти? И незавършения хотел е пак имот, макар и незавършен.. Ще сложиш един по-дебел найлон на прозорците и ще стане уютно, а да не забравяме, че идват по-топли дни...

                                Коментар

                                Working...
                                X