IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Сори, ама не съм съгласен с теб. Сега няма нищо общо с 2007-8. Има печатарка, има заетост, доходите са по 3, лихвите са делено на 10. Имотите са пъти по-достъпни от тогава....
    В даден момент ще се насити търсенето особено с обемите нови разрешителни, но има възможност още да речем 2 години да се надува.
    А като намалее или направо изчезне търсенето знаеш пак добре, че всички строежи се замразяват.....и ще има няколко години безветрие....Всъщност в зависимост от лихвената политика безветрието може да е и десетилетие, но това са непазарни/политически решения, които ние няма как да уцелим....
    Песи ма то така беше и след 1980г.Народа крадне яде пие сбирки сватби новобрански балове.Апартаменти коли вили....Партията теглеше кредити....После видяхме какво се случи...Няма причина и сега да не е така....Никой не е над Природата....То ако ставаше с печатарки ние отдавна да сме построили комунизма.Ще си послужа с думите на класика ЕС се оказа едно недоносче....Ние все търсим лесното и удобното търсим някой друг да взима решенията вместо нас и после друг да е виновен...Мен лично ме учудва тая сляпа вяра в Брюксел...Времето в което кръчмаря ще ни връчи сметката дойде...Казвал съм много пъти че Запада е пътник и ще се сгромоляса.Това ще го видим през 2022.Никой не може да се разпростира над възможностите си.....Щото после следва челен удар със Земята..Догодина ще има много рев и сополи.Всъщност нещата ще започнат още тази есен към началото на декември.Аз отдавна разбрах че иде енергиен колапс с тия идиоти в Брюксел и съм се подготвил доколкото може да го твърдя.Нямам кредити кеша не е голям.Позапасил съм се с торове храна дърва....Но това е само глътка въздух напролет всичко ще е свършило...Иде енергиен колапс ако идиотите в Брюксел не получат лопата в главата..Идат високи сметки за парно и ток които ще е невъзможно да бъдат платени.Ще има много фалити от там безработни и гладни....Над Европа се спусна мрак...Ще се научат да живеят много по скромно.
    Last edited by power grid; 12.10.2021, 08:55.

    Коментар


    • Тъй кат' стане... ама тя обикновено ножицата се затваря от двете страни!

      Строителните предприемачи в тих ужас - материалите двойно по-скъпи, продават жилища на загуба

      Парите на емигрантите се сринаха 7-кратно от началото на пандемията

      (за първите 7 месеца на годината българите в чужбина са изпратили 98 млн. евро - колкото месечен трансфер през 2019 г.)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Хората с огромни капитали затварят чрез фонд мениджъри,в активи различни от имотите,поради един единствен фактор и той е ликвидност,удвояват и излизат на дубъл с кеша,други дори ходят по семинари и плащат луди пари за прогнози..един такъв да не му казвам името ,дори е одитор в KPMG,си затвори почти всичко в чисто злато в трезор,но когато златото беше с ниски цени,реално е хеджирал при настоящите цени но и е линвиден доста повече отколкото ако имаше имоти(за справка също искаше да купи).
        остави ги хората с 'огромни капитали' да се тормозят . За залитането по имотите от стана на спестители или хора теглили кредити си има причини и те не са хич маловажни.

        1. банките са пе..ли
        2. 90% от фонд мениджърите се вълнуват от таксата управление, а на пазара на акции (международния и в частност нашия) балонът е много сериозен
        3. хората ги е страх да държат злато и сребро по трезори и тайници (не е безпочвен този страх)
        4. със засилването на глобализацията и централизацията все по-малко хора проявяват мерак за частна инициатива и бизнес, защото става все по-трудно и държавата диша все по-тежко във врата на малкия и среден бизнес.
        5. валутната диверсификация губи смисъл, когато големите ЦБ играят в един отбор срещу спестителите
        6. ЗЗ се приема за тежест,а не за актив от много голяма част от населението, наследяват, делят и продават.

        та в резултат на всичко това хората с по 50-100-200К гледат да ги мушнат в някой апартамент и да се радват на капиталова. ако имат деца и нямат много имоти подобна схема ще сработи, а друг въпрос е колко ще е ликвиден тухления депозит баш, когато се наложи.

        ликвидност, семейна нужда (ще има ли кой да го ползва ако застои), правилно разчетени парични потоци и др са фактори, които за един човек могат да оправдаят покупка даже и сега даже и на тези цени, а за друг човек да е пълна набутвация и чешане на някакво болно его същата покупка.

        според мен точно това е причината за тоталното изтрещяване тук - една група индивиди и повишители и понижители не могат да проумеят, че за всеки влак си има пътници и в двете посоки.

        поздрави
        Last edited by bertram; 12.10.2021, 06:47.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
          Така, но все пак повечето жилища се купуват със собствени пари а не заемни. Тези спестени 60 млрд. лева в банките се чудят къде да отидат.
          Предричаш криза от няколко години, може и да ти се сбъдне прогнозата в някаква степен.
          Както и да е, знам няколко варианта, които могат да се случат по-нататък, може и някакъв микс да е, изненада.
          Хората с огромни капитали затварят чрез фонд мениджъри,в активи различни от имотите,поради един единствен фактор и той е ликвидност,удвояват и излизат на дубъл с кеша,други дори ходят по семинари и плащат луди пари за прогнози..един такъв да не му казвам името ,дори е одитор в KPMG,си затвори почти всичко в чисто злато в трезор,но когато златото беше с ниски цени,реално е хеджирал при настоящите цени но и е линвиден доста повече отколкото ако имаше имоти(за справка също искаше да купи).

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Да , съгласен съм с теб, че е така.
            А описаната ситуация не я давам като прогноза че ще се случи, а че е възможно особено ако някой строеж изгърми поради надпредвидени разходи. Тогава другите ще се застраховат с високи искани и идва въпроса дали пазара ще ги приеме /не знам защото вече ръстовете са над логичното спрямо икономика и доходи т.е. вече сме в началото на балона /
            То и аз началото на лятото се отказах от един проект точно щото вдигнаха с 200 евро цената , но месец по-късно го бяха продали....
            И за мен е интересно какво ще се случи. Нямам сигурни очаквания освен че от настоящите нива спад мерен в пари над 10% едва ли би могла да има....
            Idea Home шибнаха цените точно 3 пъти до разрешение за строеж и накрая ми казаха че даже искат и 800 лева за тръбен път да ми прекарат на апартамента,щото не желая газ,а климатик,и затова им теглих една накрая...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mr.Gekko Разгледай мнение

              Интересно ми е колко процента би взел емаг ако някой си купи къща от тях.
              Ставките са диференцирани спрямо продуктовата категория на търговеца...например за по дребни стоки като чаши и подобни дреболии са от 20%...сега за по -скъпите артикули където маржа е по малък варират 2,3,7%...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                Там, където се включих тази година на зелено, цените в началото на лятото ги повишиха с 200 евро/м2. Който беше капарирал пролетта, не го касаеше и си плаща по старите. Според мен печалбите са достатъчни добри, че да поемат повишените разходи. Пари за строителство имат, кредитна линия също, но продажбите са доста добри и може би няма да се наложи да я използват. Пазара е много динамичен.

                Интересно, дали ще стане твоя вариант - разбирам го като яко вдигане на цените и приемането им от пазара.
                Да , съгласен съм с теб, че е така.
                А описаната ситуация не я давам като прогноза че ще се случи, а че е възможно особено ако някой строеж изгърми поради надпредвидени разходи. Тогава другите ще се застраховат с високи искани и идва въпроса дали пазара ще ги приеме /не знам защото вече ръстовете са над логичното спрямо икономика и доходи т.е. вече сме в началото на балона /
                То и аз началото на лятото се отказах от един проект точно щото вдигнаха с 200 евро цената , но месец по-късно го бяха продали....
                И за мен е интересно какво ще се случи. Нямам сигурни очаквания освен че от настоящите нива спад мерен в пари над 10% едва ли би могла да има....

                Коментар


                • Click image for larger version

Name:	Screenshot 2021-10-11 235516.jpg
Views:	1
Size:	42.4 КБ
ID:	3814375


                  ...ми така де. На брокито му е писнало да е екскурзовод на обитатели на стаи за деца.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    2007-2008-ма ги слушахме същите мантри как търсенето за 10г напред ще е колосално и какво стана?
                    Тази еуфория с печатането и 'възстановяването' на глобално ниво няма да мине и замине без да има състресения.
                    Ако за теб всичко се свежда с 200Е повишение на себестойността, но пък с огромно търсене... значи не очакваш криза, а баш възстановяването както ни го рисуват печатарите и трупащи дългове правителства от популисти.

                    аз съм песимист.
                    Сори, ама не съм съгласен с теб. Сега няма нищо общо с 2007-8. Има печатарка, има заетост, доходите са по 3, лихвите са делено на 10. Имотите са пъти по-достъпни от тогава....
                    В даден момент ще се насити търсенето особено с обемите нови разрешителни, но има възможност още да речем 2 години да се надува.
                    А като намалее или направо изчезне търсенето знаеш пак добре, че всички строежи се замразяват.....и ще има няколко години безветрие....Всъщност в зависимост от лихвената политика безветрието може да е и десетилетие, но това са непазарни/политически решения, които ние няма как да уцелим....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Пазара при такава инфлация има разходи не само за жилища,джоба е ударен от клечките за зъби до жилищата,то затова се формират и кризите,иначе пазара лети когато парите са евтини,но когато има шокови цени вече отиваме в друга посока...
                      Така, но все пак повечето жилища се купуват със собствени пари а не заемни. Тези спестени 60 млрд. лева в банките се чудят къде да отидат.
                      Предричаш криза от няколко години, може и да ти се сбъдне прогнозата в някаква степен.
                      Както и да е, знам няколко варианта, които могат да се случат по-нататък, може и някакъв микс да е, изненада.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                        https://www.emag.bg/sglobjaema-kysht...=outdated_page


                        Не знам...щом в Е-маг вече продават имоТиту...и забележете с подарък баня...пазара оттече наистина очаквам и в Джъмбо вече да има оферти за имоти....
                        Строителите уж бяха заети а са се качили и у Е-маг...
                        Интересно ми е колко процента би взел емаг ако някой си купи къща от тях.

                        Коментар


                        • https://www.emag.bg/sglobjaema-kysht...=outdated_page


                          Не знам...щом в Е-маг вече продават имоТиту...и забележете с подарък баня...пазара оттече наистина очаквам и в Джъмбо вече да има оферти за имоти....
                          Строителите уж бяха заети а са се качили и у Е-маг...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            Каврък, добре дошъл! Надявам се си добре и всичко е топ.
                            Добре заварил,държим фронта....ще те водя по натам в една кръчма в Рударци,а и какъв хляб вадят от старата фурна до нея такъв от соца не си ял.
                            Last edited by nkavrakov1982; 11.10.2021, 23:40.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                              Там, където се включих тази година на зелено, цените в началото на лятото ги повишиха с 200 евро/м2. Който беше капарирал пролетта, не го касаеше и си плаща по старите. Според мен печалбите са достатъчни добри, че да поемат повишените разходи. Пари за строителство имат, кредитна линия също, но продажбите са доста добри и може би няма да се наложи да я използват. Пазара е много динамичен.

                              Интересно, дали ще стане твоя вариант - разбирам го като яко вдигане на цените и приемането им от пазара.
                              Пазара при такава инфлация има разходи не само за жилища,джоба е ударен от клечките за зъби до жилищата,то затова се формират и кризите,иначе пазара лети когато парите са евтини,но когато има шокови цени вече отиваме в друга посока...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                                https://m.investor.bg/evropa/334/a/k...laciia-337354/

                                ЕЦБ то и то почна да говори за срив на имотния пазар...оттекоха цените...
                                Каврък, добре дошъл! Надявам се си добре и всичко е топ.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X