IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Recession 2.0


    My City Krefeld is Dying lots of stores are out of business part 2 it got worst


    https://www.youtube.com/watch?v=xHRj_7tHyzs
    Click image for larger version

Name:	11.JPG
Views:	1
Size:	28.5 КБ
ID:	4044227

    Last edited by unimog; 26.03.2023, 07:36.

    Коментар


    • Роди ми се дете и не съм участвал активно във форума последния месец-два. Да обобщим.

      - Цените щяха да се сриват до края на 2022г, което се отложи до началото на пролетта на 2023-та. Вече сложих летните гуми, ама спадът пак се оказа ръст. Изглежда, че най-вярната прогноза е на местния пророк Вълчо за 2039-та Когато ще имаме по още една нула на парите спрямо сега.
      - Средното качество на предлаганите имоти продължава да пада. Свестен ремонтиран 3-стаен с гараж под 400К евра вече е много трудно да се открие в бял квартал в София. Луксозните стигат и към 700-800К евра, което очевидно е непродаваемо, защото идва на парите на къща. Не сме дорасли като нация за пентхауси още
      - Платих си дивидент и имам приготвени 150 хил. евра за двустайка под наем и два пъти на ден гледам имотните сайтове. Даже на 4-5 огледа отидох. На снимките добре, а на живо са скапани имоти с компромиси, на които с клизма може да им се извлече 3-4% доходност от наем. Продавачите не бързат, а от брокерите чувам, че много от купувачите се преориентират към наематели и ще чекат големото мяу, па след това ще купят, да не се минат. Браво на чаветата, че са се изнесли от деЦката поне... че алтернативата е трагикомична.

      Та мисълта ми е да очаквате още скок в наемите, защото много купувачи вече са priced out от пазара. А пък продавачите нямат какво да правят кеша и по-добре да стои в имот вместо да го стопи инфлацията. С покачването на цените този ефект ще се усеща повече и повече. Нищо ново, така е на запад от доста време.

      И те така... до 2039-та. Моите 150 евра ще ги подсиля с още една ипотечка (5-та на брой), за да има за свестен 2-стаен или 3-стаен на добро място в качествена сграда, който да държи стойност за поколенията. Зависи какво ще изпадне Ако ми вдигнат лихвата (на мен ми дават 2.1%) ще пиша на някой от безимотните във форума да ме спасят от потъващия ипотекарски титаник.
      Last edited by ivanvg93; 26.03.2023, 02:52.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

        Да, и това е вариант. Тук някой беше пускал обява за наем на двустаен ново строителство Точно до входа на Южния парк ( виждаше се фонтана от прозореца) обзаведен и с битова техника с наем 1000 лева. Та колко стотин години при сегашните цени на квадрат там и переодичните ремонти и поддръжка на апартамента ще трябват за да се избие " инвестоцията"
        Е аз затова питах хората, които дават под наем как им излиза сметката и зашо го правят. Така и не можаха да ми отговорят. Имаше един-два опита да ми "обяснят" как техните апартаменти били купени преди време по-евтино и затова сегашните наеми били ок. Явно не могат да разберат, че сметката е колко можеш да изкараш ако даваш под наем сравнено с ако продадеш а не наем/покупна цена. По тяхната логика , ако жилището е наследствено може да да го даваш под наем за 0 лв.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

          ... или цените на жилищата ше слезнат до нива наемите да имат смисъл
          Да, и това е вариант. Тук някой беше пускал обява за наем на двустаен ново строителство Точно до входа на Южния парк ( виждаше се фонтана от прозореца) обзаведен и с битова техника с наем 1000 лева. Та колко стотин години при сегашните цени на квадрат там и переодичните ремонти и поддръжка на апартамента ще трябват за да се избие " инвестоцията"

          Коментар


          • https://www.pariteni.bg/novini/rabot...botnici-245649

            Компании започнаха да съкращават хиляди работници Други замразяват назначаването на нови хора

            Най-високата от десетилетия инфлация и последиците от войната в Украйна принудиха компаниите в цяла Европа през последните месеци да започнат да съкращават персонал или да замразят наемането на нови служители.
            Ройтерс обобщава по сектори информация за някои от компаниите, обявили съкращения от декември насам:

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

              Кавръче, навремило е да закупиш нещо от тухли. Извади си парите от депозит и ги наби в облигации, баш когато доходността от облигации поема на юг! Спаси го този кеш братко най-сетне, без излишни мъки, купи си имот и ще се почувстваш истински свободен. Не се подлъгвай по фалшиви ментори. Симпатяга си, акумулирал си достатъчно пари, за да не се поддаваш на мошеници във финансовия сектор.
              Байлоре,

              Доходността моята е добра , тройна на депозита в банка ,за няколко месеца само съм заключил парата после съм ок.Сега точно не мога да влизам в сценарий тип Силикон Валей и то заради апарти на по 100 години.Живял съм в 100 годишна сграда в Яворов та знам какво е .Иначе за времето си прав ,не трябва да има пропуск тоя път.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                Защо точно 2.6 души? Кой счита, че е така? За какво жилище?
                Това са аматьорски съждения на колегата. Може и при желание на инвеститори да се купуват подходящи имоти с 0, 01 човек и пак да се търсят и отдават.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                  Защо точно 2.6 души? Кои счита, че е така? За какво жилище?
                  Ами в София има 700 хиляди жилища, от които 250 хиляди са необитаеми. Като се разделят 1180000 население на 450 хиляди жилища и излизат средно по 2.6 човека в жилище.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Мой познат брокер в момента продава за 85 хиляди евро на 3 етаж,74 квадрата ,апартамент в тези сгради квартал Илинден ,старите блокове ,до бул Александър Стамболийски ,без ТЕЦ е ,кухня 14 квадрата ,спалня,хол с вестибюл има и тераса ,горе долу това е .
                    Карето бул .Стамболийски и бул.Тодор Александров в това пространство е сградата
                    Кавръче, навремило е да закупиш нещо от тухли. Извади си парите от депозит и ги наби в облигации, баш когато доходността от облигации поема на юг! Спаси го този кеш братко най-сетне, без излишни мъки, купи си имот и ще се почувстваш истински свободен. Не се подлъгвай по фалшиви ментори. Симпатяга си, акумулирал си достатъчно пари, за да не се поддаваш на мошеници във финансовия сектор.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
                      Средно се счита,че в жилище е оптимално да живеят 2,6 души.
                      Защо точно 2.6 души? Кой счита, че е така? За какво жилище?
                      Last edited by Invmert; 25.03.2023, 22:16.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                        За наемите има санитарен минимум под който тотално се обезсмисля отдаването та или ще растат наемите или няма да има жилища под наем
                        ... или цените на жилищата ше слезнат до нива наемите да имат смисъл

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                          преди 20г нямаше ли демографска криза? въпреки това, наемите в София са се удвоили
                          Преди 20 години населението на София е било с 70 хиляди души по-малко и с 220 хиляди жилища по-малко. Средно се счита,че в жилище е оптимално да живеят 2,6 души. Това означава, че за последните 20 години в София са построени жилища,които да се населят от 570 хиляди души, а населението е нараснало с 70 хиляди.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                            преди 20г нямаше ли демографска криза? въпреки това, наемите в София са се удвоили
                            За наемите има санитарен минимум под който тотално се обезсмисля отдаването та или ще растат наемите или няма да има жилища под наем

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Там е ,да блок 48 Илинден,щях да го гледам ей така ,не съм влизал в онези сгради но ми писа той че уж съседката му щяла да капарира.Живи и здрави,там е малко руска рулетка със сградния фонд
                              тоя квартал е толкова зле, че и под хиляда на квадрат може да намериш. после се молиш да не се срути

                              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=92rzd2&f1=1
                              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=92rzd2&f1=1
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

                                Живял съм като дете в този квартал. Много му искат. Там повече от 45к не давам. Просто всичко е старо. А квартала вече прилича по-скоро на филм за края на света
                                Специално този блок е от най старите и честно казано той ми се обади още когато се бяха свързали с него продавачите ,но реално май към 70 години е сградата може и повече ,няма тец ,а как е строено и какво е състоянието вече на конструкцията не знам,отделно и той ми сподели че общите части са много зле ,възрастни хора живеят там основно

                                Коментар

                                Working...
                                X