IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

    Закрепостен на локацията благодарение на далновидните си родители. Жалко.
    Да бе - закрепостен. Имаше наскоро един възрожденец дето живеел на 8 квадрата и имал само една лампа. И съжалявал, че я въобще я включва, но работел нощем. Работил, моляви се, по проекти. Смях. Следващата му точка ще е 5 квадрата.
    Така са младите глобалистчета. Предполагам не си от тях.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      Аве растеше, че растеше - факт, ама строителите осраха пейзажа с тая гора кранове....
      Не се притеснявай за неща които няма да видиш Има още много да строят и да се купуват само се надявам купувачите да имат малко повече акъл.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

        Купувам защото знам ,че цената му винаги расте във времето и това ,че евентуално ще падне за кратък период от време изобщо не ме притеснява
        Аве растеше, че растеше - факт, ама строителите осраха пейзажа с тая гора кранове....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

          Не му ли взимаш наем?
          Така пропускаш ползи.

          Къде е баланса между това да им помогнем ( апартамент, вноска) и да ги научим да се трудят, борят, да са мотиварани да успеят донякъде сами?

          Питам защото момента да отлети едното птиче от гнездото не е дошъл, но почвам да го подготвям по лека по лека.
          Вуиждал съм как едното поколение събира купува, а следващото пилее. Затова ми е интересно твоето мнение и на тези с по-големи деца.
          ​​​​​​
          ​​​​
          Нямам намерение да отдавам нищо на децата си все пак всичко ще е за тях. Мисля да ги уча и го правя как се управляват НИ за да знаят след като спра да се занимавам с тях. Надявам се да се мотивират сами да се учат и развиват, а ако искат да си купят друг имот ще им помогна Решат ли да пропилеят всичко след като си отидем с баща им ще го направят, няма да се кахъря за това

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

            Не му ли взимаш наем?
            Така пропускаш ползи.

            Къде е баланса между това да им помогнем ( апартамент, вноска) и да ги научим да се трудят, борят, да са мотиварани да успеят донякъде сами?

            Питам защото момента да отлети едното птиче от гнездото не е дошъл, но почвам да го подготвям по лека по лека.
            Вуиждал съм как едното поколение събира купува, а следващото пилее. Затова ми е интересно твоето мнение и на тези с по-големи деца.
            ​​​​​​
            ​​​​
            Отдавна знае, че след магистратурата се изнася. Инженер е. Има не лоша заплата. Ако отдам под наем ще деля наема за сина ми и дъщеря ми.


            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

              Защото така става от както следя пазара на НИ в БГ , а това са много години вече. Няма съмнение ,че ще се случи до 10-15 год. ама никакво
              Само като си помисля, че днес един приличен апартамент струва 800 к. € в наше село в столицата на държава от ЕС ще е чудо да не достигне поне тези стойности
              Ехеее до 10~15 год.

              Дотогава ляба ще е скочил с 200%, оливуту с 300%, кашкавала ще е 150 кинта кило, и ще излезе, че няма да има кой да ги брои тез 600 000 евра, щото ма твриторията всяко лапе (кът моето например) ще е наследило 4 парчета.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение
                Кефи ме как вече всички понижители са се примирили че след като изядаха инфлацията сега бабката от ЕЦБ ще им подстриже и парите директно, даже май пълна конфискация ще има по нашите земи че са ни вдигнали мерника да ни дадат урок що не сме щели еврото. Обаче те продължават да спорят за 10% "примоция" на имоти. 10% баба Лагард ги хрупа на закуска бе хора. Търсите сега как да избягате от кеша, злато - непродаваемо в големи количества, бондове - ще им удължат матуритета докато държите, няма къде да бягате. Трябваше да купите имоти преди две седмици. Сега само в стара загора може. Пусти понижители.
                Защо само в Стара Загора? В София свършиха ли имотите за продажба?
                Колега, ти или си невменяем или имаш нещо за продаване и не може да го продадеш?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                  Не му ли взимаш наем?
                  Така пропускаш ползи.

                  Пс: майтапа настрана.

                  Къде е баланса между това да им помогнем ( апартамент, вноска) и да ги научим да се трудят, борят, да са мотиварани да успеят донякъде сами?

                  Питам защото момента да отлети едното птиче от гнездото не е дошъл, но почвам да го подготвям по лека по лека.
                  Вуиждал съм как едното поколение събира купува, а следващото пилее. Затова ми е интересно твоето мнение и на тези с по-големи деца.
                  ​​​​​​
                  ​​​​
                  Закрепостен на локацията благодарение на далновидните си родители. Жалко.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                    Точно така е. Сина ми живее почти две години в мой апартамент и наема му е 0. Какво, да дава пари за наеми ли?
                    Скоро защитава магистратура и се изнася. Давам му пари за първоначална и да се мята.
                    Не му ли взимаш наем?
                    Така пропускаш ползи.

                    Майтапа настрана.
                    Къде е баланса между това да им помогнем ( апартамент, вноска) и да ги научим да се трудят, борят, да са мотиварани да успеят донякъде сами?

                    Питам защото момента да отлети едното птиче от гнездото не е дошъл, но почвам да го подготвям по лека по лека.
                    Вуиждал съм как едното поколение събира купува, а следващото пилее. Затова ми е интересно твоето мнение и на тези с по-големи деца.
                    ​​​​​​
                    ​​​​
                    Last edited by Zalmoxis; 26.03.2023, 16:07.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                      Пазара на НИ не е за спринтьори, той е за маратонци
                      Добре е да се купува на DIP и да се продава на RIP, за да няма GAME OVER. Виждали сме ипотечни лихви и на 3.00 и на 7.00, но има и други величини за протокола. Маратонът е дълъг период от време и емоцията е гарантирана, пък дано е позитивна накрая.

                      Коментар


                      • Кефи ме как вече всички понижители са се примирили че след като изядаха инфлацията сега бабката от ЕЦБ ще им подстриже и парите директно, даже май пълна конфискация ще има по нашите земи че са ни вдигнали мерника да ни дадат урок що не сме щели еврото. Обаче те продължават да спорят за 10% "примоция" на имоти. 10% баба Лагард ги хрупа на закуска бе хора. Търсите сега как да избягате от кеша, злато - непродаваемо в големи количества, бондове - ще им удължат матуритета докато държите, няма къде да бягате. Трябваше да купите имоти преди две седмици. Сега само в стара загора може. Пусти понижители.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                          Е аз затова питах хората, които дават под наем как им излиза сметката и зашо го правят. Така и не можаха да ми отговорят. Имаше един-два опита да ми "обяснят" как техните апартаменти били купени преди време по-евтино и затова сегашните наеми били ок. Явно не могат да разберат, че сметката е колко можеш да изкараш ако даваш под наем сравнено с ако продадеш а не наем/покупна цена. По тяхната логика , ако жилището е наследствено може да да го даваш под наем за 0 лв.
                          Точно така е. Сина ми живее почти две години в мой апартамент и наема му е 0. Какво, да дава пари за наеми ли?
                          Скоро защитава магистратура и се изнася. Давам му пари за първоначална и да се мята.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                            е не е като винаги да расте - справка 2008-2012. но да, в дългосрочен план се вдигат. ако се повтори пак някакъв такъв спад, смятам да купя още един или да се уредя с къща. важното е да не прекалява човек със заемите покрай тея лихви. демек ако нямаш поне половината пари, не купувай още имот. don't overleverage както му викат на запад
                            Пазара на НИ не е за спринтьори, той е за маратонци

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                              Купувам защото знам ,че цената му винаги расте във времето и това ,че евентуално ще падне за кратък период от време изобщо не ме притеснява
                              е не е като винаги да расте - справка 2008-2012. но да, в дългосрочен план се вдигат. ако се повтори пак някакъв такъв спад, смятам да купя още един или да се уредя с къща. важното е да не прекалява човек със заемите покрай тея лихви. демек ако нямаш поне половината пари, не купувай още имот. don't overleverage както му викат на запад
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

                                Защо ще купуваш нещо, на което цената му пада както новото строителство падна с около 5% в София последното тримесечие и направи на пух и прах справката за двустайната тухла, която от 2017 е само нагоре, но пропусна спада?

                                НСИ отчита пазарна цена на реални сделки, а справката от имоти - само реални фантазии на продавачи и брокери.
                                Купувам защото знам ,че цената му винаги расте във времето и това ,че евентуално ще падне за кратък период от време изобщо не ме притеснява

                                Коментар

                                Working...
                                X