IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

    Мога да се обзаложа, че такова развитие няма как да се случи! Цените ще се сгромолясат с гръм и трясък!
    В интерес на истината ,ти си се обзаложил сам със себе си ,че ще познаеш за спад като си продаде двата апартамента през март 2022 г. Което си е за уважение както и да го погледнем Какво ще стане ще видим до края на годината. Моята прогноза е друга

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

      Много е вероятно следното развитие, след 2-3 години, през 2024-5, тези купилите 21/2 да могат да пуснат на по-тънък наем ( от купилите 2025) и пак да са на сметка.
      Мога да се обзаложа, че такова развитие няма как да се случи! Цените ще се сгромолясат с гръм и трясък!

      Коментар


      • Управителният съвет на БНБ определи нивото на антицикличния капиталов буфер, приложим към кредитни рискови експозиции в Република България, на 2.0% през второто тримесечие на 2024 г., на основата на оценка по чл. 5, ал. 3 и ал. 4 от Наредба № 8 на БНБ за капиталовите буфери, комбинираното изискване за буфер, ограниченията върху разпределенията и препоръката за допълнителен собствен капитал.

        https://bnb.bg/AboutUs/PressOffice/P...0230320_CCB_BG

        Коментар


        • БНБ алармира за риск от нарастване на необслужваните кредити

          https://money.bg/credits/bnb-alarmir...e-krediti.html

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Бройката на имотите се вижда за София когато сложиш курсора на мишката в карето за София и ти се показва - 36115 продажби днес за София
            Има и друг инструмент който разработихме с Бертрам ,но той е платен ,някой съфорумци ползват и него
            Това го знам, Имах предвид, че не се вижда в справката, която постоянно публикувате за 2ст за цяла София, там са 1000+ обяви, от което не може да се види дали за този тип имоти предлагането расте или намалява.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

              цар си, ако беше купил 2017-та щеше да имаш 100% капиталова.
              2017 епк за ремонт в красна искаха 1100
              сега ще дадеш ли 2200 за подобно епк

              заленото на което се включи мисля, че е макс 1200Е

              лесно ги хвърляте тези цифри, но кой от повишителите даде 2000+ за кв? напоследък.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                Евала. Да биеш инфлацията и да извадиш 2% чисто не е лошо:-)
                бие я, като не я отчита в сметката...
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                  Защо говориш на ангро?

                  Как да не излиза сметката? Ако си купил 2017-8 до сега, като цените са по 2?

                  Точно тия купили 2018 могат да пуснат по-тънък наем и пак ще са на плюс.
                  Как точно си представяш тълпата юруш купува като обезумяла.. Всеки си прави сметка какво купува, с каква цел, на каква цена. Това да не са домати от пазара.
                  не може да се пречупи и да си признае грешката
                  все пак той си запълваше времето, но други хора останаха без имоти
                  заради упражненията му по прогнозиране

                  ей го един сега се радва на 2% "печалба", без да отчита 20% инфлация
                  Last edited by ratten; 21.03.2023, 12:46.
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Ми ето сега аз за 12 месеца имам вече 2 % чиста доходност
                    цар си, ако беше купил 2017-та щеше да имаш 100% капиталова.
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      да ако е за спекула балона се язди до последно и е много добре (докато не спихне)
                      аз не го гледам от точка купуваш на зелено и продаваш на акт 16 - по тази схема работят доста хора.
                      Дори и да не е за спекула, пак излиза сметката.
                      Затова написах, че тези купили 2018 могат да пуснат на по-тънък наем, от тези купили идентично строителство през 2021, да не говорим 2022.
                      Много е вероятно следното развитие, след 2-3 години, през 2024-5, тези купилите 21/2 да могат да пуснат на по-тънък наем ( от купилите 2025) и пак да са на сметка.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Ми ето сега аз за 12 месеца имам вече 2 % чиста доходност
                        Евала. Да биеш инфлацията и да извадиш 2% чисто не е лошо:-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                          Защо говориш на ангро?

                          Как да не излиза сметката? Ако си купил 2017-8 до сега, като цените са по 2?

                          Точно тия купили 2018 могат да пуснат по-тънък наем и пак ще са на плюс.
                          Как точно си представяш тълпата юруш купува като обезумяла.. Всеки си прави сметка какво купува, с каква цел, на каква цена. Това да не са домати от пазара.
                          да ако е за спекула балона се язди до последно и е много добре (докато не спихне)
                          аз не го гледам от точка купуваш на зелено и продаваш на акт 16 - по тази схема работят доста хора.
                          Last edited by bertram; 21.03.2023, 12:24.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            от 2017-та сметката не излиза с добра доходност, а кога и как ще го разбере масата е вече въпрос до развитие на пазара и финансовата грамотност на населението. Ясно е, че няма как да е адекватно и рационално. Това е тълпа.
                            Защо говориш на ангро?

                            Как да не излиза сметката? Ако си купил 2017-8 до сега, като цените са по 2?

                            Точно тия купили 2018 могат да пуснат по-тънък наем и пак ще са на плюс.
                            Как точно си представяш тълпата юруш купува като обезумяла.. Всеки си прави сметка какво купува, с каква цел, на каква цена. Това да не са домати от пазара.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              от 2017-та сметката не излиза с добра доходност, а кога и как ще го разбере масата е вече въпрос до развитие на пазара и финансовата грамотност на населението. Ясно е, че няма как да е адекватно и рационално. Това е тълпа.
                              Ми ето сега аз за 12 месеца имам вече 2 % чиста доходност

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение
                                Влизам само да видя какво става с цената на имотите в БГ и о, ужас....... ! Ето :

                                Резултат от Вашето търсене на:
                                Вид имот: 2-СТАЕН,
                                Местоположение: град София

                                Особености: Тухла
                                Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                                Средна цена на имотите в извадката: 126659 euro
                                Средна цена на кв.м: 1794 euro.

                                Цената се качва !!!
                                ко чакаш, купувай и другия понеделник ще го продадеш за 180 000 euro

                                Коментар

                                Working...
                                X