IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
    Мирослав Язов: Цените на имотите в България ще продължат да се вдигат

    https://www.marica.bg/podkast/mirosl...t-da-se-vdigat

    Кво да прайм сега до ~2039г.~?
    Нека позная без да чета статията! Този Язов е колега на Бекона т.е брокер, нали?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение

      Кои очаквания да си намалят. Очакванията за инфлацията или очакванията за печатането на пари? Вече на всички е ясно че печатането пак започва до края на годината. Всички продавачи могат стискат една година, това не е 2008-ма. На всеки ъгъл има гише за бърз кредит или банка която дава обратна ипотека. Практически няма хора които да не могат да изкарат една година на заем. Даже лихвите да стигнат 10% за потребителски, разходи на година по 30К, 10% на 30К са 3К, нищо работа, даже един квадрат не могат да платят и това е сумата необходима да изкараш цяла година без да продаваш.

      Не ви излиза математиката.
      Беконе, беконе не ти е лесно беконе...
      Рядко срещано парче си...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
        Мирослав Язов: Цените на имотите в България ще продължат да се вдигат

        https://www.marica.bg/podkast/mirosl...t-da-se-vdigat

        Кво да прайм сега до ~2039г.~?
        ще пишем прогнози по форума
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          За 40 кинта, гъза си шЪ скъсат, бааафти и сиромашията начи. Аз кът ви казвам, че иди глад, мизерия и въшки, вие ми се смеете.

          П.С казах им на форумните брокеразЕ, да фащат мотикате, те пък вземаха, че ме послушаха, май.
          даже не е и сиромашията само
          просто матрЯла им на 95% е такъв
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение

            Кои очаквания да си намалят. Очакванията за инфлацията или очакванията за печатането на пари? Вече на всички е ясно че печатането пак започва до края на годината. Всички продавачи могат стискат една година, това не е 2008-ма. На всеки ъгъл има гише за бърз кредит или банка която дава обратна ипотека. Практически няма хора които да не могат да изкарат една година на заем. Даже лихвите да стигнат 10% за потребителски, разходи на година по 30К, 10% на 30К са 3К, нищо работа, даже един квадрат не могат да платят и това е сумата необходима да изкараш цяла година без да продаваш.

            Не ви излиза математиката.
            Прав си, днес една позната получи оферта по телефона от банка TBI. Тя отказа офертата, но аз я попитах защо поне не се поинтересува за условията, понеже имам депозит в същата банка, но тя въобще не прояви интерес към този разговор.

            ПП Моята математика е перфектна, питай понижителите, които чакат с години и остаряват с празни надежди. Тези хора са съжаления и подаяния..
            Last edited by Bailor; 04.04.2023, 22:06.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

              Съгласен съм, че по време на пандемията, някои цени се надуха твърде много. От момент в който ми се струваше оферта на 69 000€, за панелната ми двустайка в края на 2021г. отведнъж заби на офертна подобни на моя за 126000€. Нека да има корекция, тя вече се наблюдава при олиото и кашкавала. Трябва и продавачите на недвижимости да си намалят очакванията.
              Кои очаквания да си намалят. Очакванията за инфлацията или очакванията за печатането на пари? Вече на всички е ясно че печатането пак започва до края на годината. Всички продавачи могат стискат една година, това не е 2008-ма. На всеки ъгъл има гише за бърз кредит или банка която дава обратна ипотека. Практически няма хора които да не могат да изкарат една година на заем. Даже лихвите да стигнат 10% за потребителски, разходи на година по 30К, 10% на 30К са 3К, нищо работа, даже един квадрат не могат да платят и това е сумата необходима да изкараш цяла година без да продаваш.

              Не ви излиза математиката.

              Коментар


              • Мирослав Язов: Цените на имотите в България ще продължат да се вдигат

                https://www.marica.bg/podkast/mirosl...t-da-se-vdigat

                Кво да прайм сега до ~2039г.~?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                  Гугъл транслейт ли ползваш?
                  Да

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    https://macrohive.com/deep-dives/uk-...sh-40-by-2024/


                    Очертава се срив на пазара на жилища в Обединеното кралство! Сам ван де Шотбрюге
                    от Сам ван де Шотбрюге

                    Регистрирайте се, за да дискутирате в Slack
                    5 минути четене
                    Резюме: Цените на жилищата в беда
                    Нов работен документ на Европейската централна банка (ЕЦБ) оценява въздействието на нарастващите реални лихви върху цените на жилищата в еврозоната.
                    Той установява, че повишаването на реалния лихвен процент от много ниски нива намалява реалните цени на жилищата от три до осем пъти повече, отколкото преди 2016 г.
                    Ние прилагаме този резултат към пазара на жилищни имоти в Обединеното кралство, показвайки как номиналните цени на жилищата могат да паднат обратно до нивата преди GFC, заличавайки до 40% от стойността на имотите до 2024 г.
                    Съгласен съм, че по време на пандемията, някои цени се надуха твърде много. От момент в който ми се струваше оферта на 69 000€, за панелната ми двустайка в края на 2021г. отведнъж заби на офертна подобни на моя за 126000€. Нека да има корекция, тя вече се наблюдава при олиото и кашкавала. Трябва и продавачите на недвижимости да си намалят очакванията.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      https://macrohive.com/deep-dives/uk-...sh-40-by-2024/


                      Очертава се срив на пазара на жилища в Обединеното кралство! Сам ван де Шотбрюге
                      от Сам ван де Шотбрюге

                      Регистрирайте се, за да дискутирате в Slack
                      5 минути четене
                      Резюме: Цените на жилищата в беда
                      Нов работен документ на Европейската централна банка (ЕЦБ) оценява въздействието на нарастващите реални лихви върху цените на жилищата в еврозоната.
                      Той установява, че повишаването на реалния лихвен процент от много ниски нива намалява реалните цени на жилищата от три до осем пъти повече, отколкото преди 2016 г.
                      Ние прилагаме този резултат към пазара на жилищни имоти в Обединеното кралство, показвайки как номиналните цени на жилищата могат да паднат обратно до нивата преди GFC, заличавайки до 40% от стойността на имотите до 2024 г.
                      Гугъл транслейт ли ползваш?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                        Първа птичка пролет не прави, но май скоро ще настъпи пролетта

                        https://fakti.bg/biznes/770040-centp...cnovnite-lixvi
                        https://macrohive.com/deep-dives/uk-...sh-40-by-2024/


                        Очертава се срив на пазара на жилища в Обединеното кралство! Сам ван де Шотбрюге
                        от Сам ван де Шотбрюге

                        Регистрирайте се, за да дискутирате в Slack
                        5 минути четене
                        Резюме: Цените на жилищата в беда
                        Нов работен документ на Европейската централна банка (ЕЦБ) оценява въздействието на нарастващите реални лихви върху цените на жилищата в еврозоната.
                        Той установява, че повишаването на реалния лихвен процент от много ниски нива намалява реалните цени на жилищата от три до осем пъти повече, отколкото преди 2016 г.
                        Ние прилагаме този резултат към пазара на жилищни имоти в Обединеното кралство, показвайки как номиналните цени на жилищата могат да паднат обратно до нивата преди GFC, заличавайки до 40% от стойността на имотите до 2024 г.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          и цялата гимнастика за 40 кинта
                          За 40 кинта, гъза си шЪ скъсат, бааафти и сиромашията начи. Аз кът ви казвам, че иди глад, мизерия и въшки, вие ми се смеете.

                          П.С казах им на форумните брокеразЕ, да фащат мотикате, те пък вземаха, че ме послушаха, май.
                          Last edited by better; 04.04.2023, 19:59.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                            Брокерите умират от глад. Преди няколко дни отдадох под наем една маломерка. Частна обява в имот бг. Адресирана предимно към частни лица, а ако се обадят брокери то да не очакват комисионна от моя страна.
                            Запалиха ми телефона. Над 100 обаждания от брокита за ден.
                            Един цял ден огледи през 15-30 мин.
                            Накрая харесах перфектният наемател доведен от брокер.
                            Вчера разбрах от наемателя, че брокера е вдигнал с 50 лв моята цена, с цел да вземе 80% комисионна от наемателя и да изкара 40 лв горница.
                            Накрая преди сделката за да не лъсне измамата в момента преди подписите казал, че бил договорил намаление на цената с 50 лв и се изкарал герой, но комисионната му оставала на по-високата стойност:-)
                            Жалки смешници!
                            Точно такива са, затуй всички ги мразят. Преди време един комшия (англичанин) тъй го изиграха. Надули цената с 30%, а той разбрал чак на сделката.

                            Коментар


                            • Първа птичка пролет не прави, но май скоро ще настъпи пролетта

                              https://fakti.bg/biznes/770040-centp...cnovnite-lixvi

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                                Брокерите умират от глад. Преди няколко дни отдадох под наем една маломерка. Частна обява в имот бг. Адресирана предимно към частни лица, а ако се обадят брокери то да не очакват комисионна от моя страна.
                                Запалиха ми телефона. Над 100 обаждания от брокита за ден.
                                Един цял ден огледи през 15-30 мин.
                                Накрая харесах перфектният наемател доведен от брокер.
                                Вчера разбрах от наемателя, че брокера е вдигнал с 50 лв моята цена, с цел да вземе 80% комисионна от наемателя и да изкара 40 лв горница.
                                Накрая преди сделката за да не лъсне измамата в момента преди подписите казал, че бил договорил намаление на цената с 50 лв и се изкарал герой, но комисионната му оставала на по-високата стойност:-)
                                Жалки смешници!
                                и цялата гимнастика за 40 кинта
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X