IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
    https://www.investor.bg/pazari/538/a...ti-uud-352344/

    Когато парите започнат да имат цена,фойерверките не спират...

    Падението на борсовата легенда Кати Ууд Пандемията свърши, централните банки инициираха поврат в лихвената политика, а водещият фонд на 66-годишната американка се срина с почти 30% за месец
    Сега разбра ли някои неща за виртуалното и реалното или още не си ?

    Коментар


    • https://www.investor.bg/sasht/337/a/...drebno-352447/
      Dow записа най-голям спад от 2020 г. заради сътресенията при търговците на дребно

      Бонке, една от прогнозите ми вече се сбъдна!

      И за рецесията скоро ще се потвърди, очаквай спад и при петрола. Макар, че петрола вече е в спад, без рецесията цената щеше да е около 150$.

      Утре ще пиша и за имотите.

      Коментар


      • https://www.investor.bg/pazari/538/a...ti-uud-352344/

        Когато парите започнат да имат цена,фойерверките не спират...

        Падението на борсовата легенда Кати Ууд Пандемията свърши, централните банки инициираха поврат в лихвената политика, а водещият фонд на 66-годишната американка се срина с почти 30% за месец

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          Чудесно. То ако мислиш че може да се случи медицина в Априлци се лъжеш. Не става така, Джони.
          Това не е като да съм оня ловешкия бурсук, отива и сменя пелени и се праи на QA капацитет с еднакъв успех и у ловешка, и у немска колиба. ...виж ка се обажда чат-пат и като демограф капацитет по населението на градовете.
          Ти в Априлци можеш да живееш само от наемите в Докторския. Ще мериш чат-пат по някое кръвно срещу домашни яйца и картофи- какво ти трябва повече? Няма да си нито първият, нито последният.

          ПС: Въпросният др. Колев се оказа, че бил починал преди около година и нещо - питах майка ми. Паднал от дърво именно в Априлци на вилата и се пребил - съдба. Бог да го прости, помогнал е на много хора от района, а синът му Емил е голям математик - водеше нац. отбор по международните олимпиади.

          Коментар


          • Купувачите на жилища "при никакви обстоятелства" не трябва да теглят големи ипотеки за закупуване на имот, предупреди един от водещите британски експерти по жилищно строителство.
            Пол Чешир, бивш правителствен съветник и почетен професор в Лондонското училище по икономика и политически науки, каза, че пазарът е най-изложен на постоянно падащи цени от началото на 90-те години и прогнозира спад в цялата страна с най-малко 10 процента.

            Той предупреди бъдещите купувачи да не теглят големи заеми точно когато пазарът може да изпадне в свободно падане.

            „Последният път, когато жилищният пазар изглеждаше толкова зле, беше през 1989 г. Тогава космите по тила ми ми подсказваха, че ще има истински проблеми. Инстинктът ми в момента е, че при никакви обстоятелства няма да взема много пари назаем, за да си купя къща", каза той.

            Днешните перспективи са по-лоши, отколкото по време на световната финансова криза, защото натискът от растящата инфлация и падането на реалните доходи ще се усети на целия пазар, каза г-н Чешир.

            Край на евтината ипотека Реалните заплати падат точно както изчезва защитата от ниските лихви . Дислокацията между цените на жилищата и печалбите досега до голяма степен беше маскирана от ниските лихвени проценти, което поддържаше относително нисък дял от средния доход, необходим за изплащане на ипотека.

            Но банковият лихвен процент вече достигна 13-годишен връх и според някои прогнози се очаква да се утрои следващата година.

            Capital Economics, изследователска група, очаква цената на месечната ипотека да надвиши месечния наем за първи път от 2004 г. по-късно тази година.

            Реклама

            Андрю Уишарт от Capital Economics каза: „Когато ипотечните плащания са надвишавали наемите в миналото, това е било предвестник на спада на цените на жилищата. Това е така, защото бъдещите купувачи избират да наемат вместо това, когато покупката е по-скъпа, претегляйки при поискване.

            Колко може да паднат цените на жилищата?
            Г-н Чешир каза, че спадът на цените с 10 процента би бил логичен. „Може да е по-голямо, но има много несигурност. Не знаем как ще продължи войната в Украйна или колко тежки ще бъдат опитите на правителството да предоговори търговски договор с ЕС. Има няколко несигурности, които могат да доведат до наистина лоши обрати на съдбата."

            Цените на селските жилища, които отбелязаха едни от най-големите скокове в страната след пандемията, сега са най-изложени, каза г-н Чешир.

            „Имаше значително относително увеличение на цените на селските домове. Мисля, че това е към края си. Когато натискът да се върнат в офиса се увеличи и хората се сблъскат с реалността на пътуването до работното място, стойността на тези къщи може да падне още повече“, каза г-н Чешир.


            Last edited by nkavrakov1982; 18.05.2022, 23:57.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Ами в Априлци има двама доктора на кръст, при това единият почти е сдал багажа вече. И там хора живеят. Можеш да се впишеш идеално.
              Впрочем търсенето на парцели по тези места не става в имот.бг. Харесваш си място и питаш.

              Питай др. Милан Колев, добър хурург беше (дали вече не е пенсионер) - съгражданин ти е, познавате се предполагам. Нашите се знаят с него, и той е любител на Априлци, май има и две къщи там.
              Чудесно. То ако мислиш че може да се случи медицина в Априлци се лъжеш. Не става така, Джони.
              Last edited by keep_calm; 19.05.2022, 07:46.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от manyyy Разгледай мнение


                Как виждаш нещата с имотите краткосрочно и средносрочно.
                PANIC
                HOPE

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin

                  Ти в София ще доживееш 65, какви 80 Заминали сте в кофата до 30 години още, децата ти ще доживеят да го видят - споко.
                  Хайде да не си играем на Господ. Неслучайно Бате Пешо толкова те люби.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    трябва да се довърши околовръстното от пътен възел бояна до връзката с магистрала Люлин + няколко детелини и по-широки булеварди и всичко ще е ОК.
                    Продължаваш да не схващаш, трябва да се благоустроят и другите градове просто Като натъпчеш всички в София, ще имаш проблеми - много ясно.
                    Обаче хората си мислят, че като се преместят в София - и проблемите им се решават ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      8000 за гараж не е ли малко? Паркоместата са вече по 25к и нагоре. Къде е това?
                      Това беше преди 10г. Не уточних, сега под 50 000лв. трудно се намира готов надземен. Утре ще преговарям с 4-те компании и ще споделя впечатления.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                        Ама продават ли ти го? Щото на мен не. Това ще ми е втория пазарлък за гараж. Първия го намалихме с триста зора от 8500 на 8000 , при положение, че имаше известен проблем с подхода към рампата, което инвеститора му трябваха 2г. да осъзнае. Накрая "невероятния" успех беше 500€ надолу
                        8000 за гараж не е ли малко? Паркоместата са вече по 25к и нагоре. Къде е това?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Ползвай каквото искаш. Нямам нищо против - те мошениците сигурно ме знаят, с много като тях и аз съм преговарял. Особено като им покажа как техни 100 квадрата са 60 квадрата в Германия - млъкват на секундата и осъзнават, че не съм аз баламурникът, който ще им купи надценения имот.
                          Ама продават ли ти го? Щото на мен не. Това ще ми е втория пазарлък за гараж. Първия го намалихме с триста зора от 8500 на 8000 , при положение, че имаше известен проблем с подхода към рампата, което инвеститора му трябваха 2г. да осъзнае. Накрая "невероятния" успех беше 500€ надолу

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                            Не се съмнявам! Още сте в еуфория, но...


                            Как виждаш нещата с имотите краткосрочно и средносрочно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                              Точно па у немско ич не са на едно ниво. Ако си в кофти квартал е УЖАС. Затуй кихат по 15 бона в евро всяка година за училища като Монтесори. Ма хомодвойките туй не ги брига, те деца не гледате.

                              пп извинявам се, инфото ми е старо. Вече кихат по 20к евро годишно на дете.
                              Ти немско си го виждала само на картинка ми се струва. Толкова си далеч от истината. А за гей-двойките - нямам идея как живеят, но поне открито си признават какви са. Ти не можеш даже да се самоопределиш - мозъкът ти е сбъркан централно и непоправимо.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Пак излиза по-изгодно, отколкото надценен кофтор в столицата на абсурдите. 5к Евро годишно за гориво срешу 300к Евро за кофтор.
                                Впрочем в нормалните държави заможните хора живеят точно по начина, който описваш. Но там има и пътища, и училища, и всичко.И не всичко се бута да си напъха отрочето в 91 НЕГ - там всички училища са на едно ниво.
                                Точно па у немско ич не са на едно ниво. Ако си в кофти квартал е УЖАС. Затуй кихат по 15 бона в евро всяка година за училища като Монтесори. Ма хомодвойките туй не ги брига, те деца не гледате.

                                пп извинявам се, инфото ми е старо. Вече кихат по 20к евро годишно на дете.
                                Last edited by BONI; 18.05.2022, 21:26.

                                Коментар

                                Working...
                                X