IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

    Не се съмнявам! Още сте в еуфория, но...


    Как виждаш нещата с имотите краткосрочно и средносрочно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

      Точно па у немско ич не са на едно ниво. Ако си в кофти квартал е УЖАС. Затуй кихат по 15 бона в евро всяка година за училища като Монтесори. Ма хомодвойките туй не ги брига, те деца не гледате.

      пп извинявам се, инфото ми е старо. Вече кихат по 20к евро годишно на дете.
      Ти немско си го виждала само на картинка ми се струва. Толкова си далеч от истината. А за гей-двойките - нямам идея как живеят, но поне открито си признават какви са. Ти не можеш даже да се самоопределиш - мозъкът ти е сбъркан централно и непоправимо.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Пак излиза по-изгодно, отколкото надценен кофтор в столицата на абсурдите. 5к Евро годишно за гориво срешу 300к Евро за кофтор.
        Впрочем в нормалните държави заможните хора живеят точно по начина, който описваш. Но там има и пътища, и училища, и всичко.И не всичко се бута да си напъха отрочето в 91 НЕГ - там всички училища са на едно ниво.
        Точно па у немско ич не са на едно ниво. Ако си в кофти квартал е УЖАС. Затуй кихат по 15 бона в евро всяка година за училища като Монтесори. Ма хомодвойките туй не ги брига, те деца не гледате.

        пп извинявам се, инфото ми е старо. Вече кихат по 20к евро годишно на дете.
        Last edited by BONI; 18.05.2022, 21:26.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

          Това е много пожелателно Джони. Още от утре ще търся един гараж в квартала. Може ли да ползвам псевдонима Джони Иванов за да ти цитирам всички доводи пред 4-те инвеститорите, които съм набелязал. Ще предам дословно разговорите ми с тях, ако пожелаеш на лични, ако пожелаеш пред всички тук.
          Ползвай каквото искаш. Нямам нищо против - те мошениците сигурно ме знаят, с много като тях и аз съм преговарял. Особено като им покажа как техни 100 квадрата са 60 квадрата в Германия - млъкват на секундата и осъзнават, че не съм аз баламурникът, който ще им купи надценения имот.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

            В момента да пресечеш София с кола е ад, представи си ако се разлее по мръсните кремиковски земи... София има нужда просто да си стане 200 хил град, такъв и е размера - такава и инфраструктурката недъгава
            трябва да се довърши околовръстното от пътен възел бояна до връзката с магистрала Люлин + няколко детелини и по-широки булеварди и всичко ще е ОК.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

              20-30 км за четиричленно семейство означава 100 километра шофиране в задръстванията всеки ден. При тези цени над десет бона годишно ще отлетят само за гориво. Все някой път ще трябва и такси да хванеш, ще боли. Но най-гадно е с училищата - или в селското килийно, или по 10 бона на дете за частно.
              Пак излиза по-изгодно, отколкото надценен кофтор в столицата на абсурдите. 5к Евро годишно за гориво срешу 300к Евро за кофтор.
              Впрочем в нормалните държави заможните хора живеят точно по начина, който описваш. Но там има и пътища, и училища, и всичко.И не всичко се бута да си напъха отрочето в 91 НЕГ - там всички училища са на едно ниво.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение



                Само една малка част от празните имоти да излезят на пазара, ще настане такава масова сеч, че свят ще ти се завие!
                Това е много пожелателно Джони. Още от утре ще търся един гараж в квартала. Може ли да ползвам псевдонима Джони Иванов за да ти цитирам всички доводи пред 4-те инвеститорите, които съм набелязал. Ще предам дословно разговорите ми с тях, ако пожелаеш на лични, ако пожелаеш пред всички тук.
                Last edited by 13ADROL; 18.05.2022, 21:02.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Ами в Априлци има двама доктора на кръст, при това единият почти е сдал багажа вече. И там хора живеят. Можеш да се впишеш идеално.
                  Впрочем търсенето на парцели по тези места не става в имот.бг. Харесваш си място и питаш.

                  Питай др. Милан Колев, добър хурург беше (дали вече не е пенсионер) - съгражданин ти е, познавате се предполагам. Нашите се знаят с него, и той е любител на Априлци, май има и две къщи там.
                  В какво да се впише, не го ли видиш че е взел-дал и тоя ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    ако на едно семейство предстои да си купи тристайно жилище примерно 120кв с общите части 150 + гараж поне един в нормален квартал - ето ти мотивацията да си вземат някъде декар двор със стара къща и да я ремонтират или построят наново (уж ремонтират).

                    и в града и в предградията подобно семейство ще има поне една а в 95% от случаите и 2 коли. та автопарка си остава и разхода за път е фактор, но с навлизането на електричките + възможността в къщата да имаш навес с панели под който да ги паркираш и зареждаш... остава времето

                    тук е мястото на новата инфраструктура - проимаме ли читаво околовръстно ето ти още един мотиватор софия да се разлее към софийското поле , подножието на стара планина (витоша вече е 'оправена')
                    В момента да пресечеш София с кола е ад, представи си ако се разлее по мръсните кремиковски земи... София има нужда просто да си стане 200 хил град, такъв и е размера - такава и инфраструктурката недъгава

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      София ще се 'разстеле'. Все повече хора предпочитат да живеят в къща с двор и да подържат 2 коли с които семейството да пътува до града за работ и да возят децата на училище. На цената на дву-тристайка по сегашние яху цени в гоцето може да се осигури много по приятен, просторен и екологичен дом на 20-30км от София. Около Пловдив е същото положение, Бургас също, Варна също. Тази мантра, че да живееш в блок с една лада (образно казано) скоро ще и дойде края. Високите цени и лакомията ще са един от основните катализатори за това. Друг катализатор е пречупването в хора и работодатели, че гъвкавото работно време и хоум офиса е ОК за там, където може.

                      Имаме щастието да сме малко на тази хубава земя (българското население и България визирам) и има за който има мерак. Тулите в даден момент ще се откъснат от реалността като койните, но това може да бъде до време.
                      20-30 км за четиричленно семейство означава 100 километра шофиране в задръстванията всеки ден. При тези цени над десет бона годишно ще отлетят само за гориво. Все някой път ще трябва и такси да хванеш, ще боли. Но най-гадно е с училищата - или в селското килийно, или по 10 бона на дете за частно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Даже не знам кои са тези села с къщи без пари. Просто не съм попадал на такива. В села където питам или сами хора казват къщите са с парцелите по никак не малко пари. От 10 до 20К понякога и 30К лева се искат за 1 дка двор с къща за събаряне. В Плевенски села попадах и на 40 хил лева за голяма иначе къща с декар двор. В други села близки до града и с много вече закупени къщи по 80 хил лева. Има и села с по 10 хил лева, но за по-малко не знам. Трябва сигурно да са порутени села с по 5 човека население. Не знам, но имам чувство че губим реална представа какво се случва.
                        Привет,

                        в полските села (на равното) няма търсене. Има търсене в планинските села, с хубав климат и природа. Брокер ми го е казвал.

                        Все пак, селските имоти нямат тази тежест като градските,

                        И се наливат много пари във времето след като купиш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Не Джони. Априлци ми е любимо място. И предпочитано, не се бутам, а разучавам пазара. Но ми е далеч, не е за всеки ден, дори при мен и не за всяка седмица. Та даже и в едно хубаво село без един ромей гледах, 10 км са, но не е за всеки ден. Изолираш се там и виеш като пес, завои, ще ти писне да се возиш всеки ден. И идеш ли, край, и на гости неможеш отиде, ставаш ратай и градинар. Не е за всеки, зависи какво работиш и много неща още.
                          Ами в Априлци има двама доктора на кръст, при това единият почти е сдал багажа вече. И там хора живеят. Можеш да се впишеш идеално.
                          Впрочем търсенето на парцели по тези места не става в имот.бг. Харесваш си място и питаш.

                          Питай др. Милан Колев, добър хурург беше (дали вече не е пенсионер) - съгражданин ти е, познавате се предполагам. Нашите се знаят с него, и той е любител на Априлци, май има и две къщи там.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Хайде хайде - 30к лева било много за декар двор - половин паркомясто в Лозенец. Не ставай нагъл.
                            Ако има нещо подценено, то това са точно тези парцели. Давах ти пример с Априлци - 50-60 лева вървяха добрите парцели през 2007, сега вървят по 30 лева. Това е безбожно евтино при сегашните цени на всичко - квадрат земя в регулация колкото 4 бутилки олио. Даже е срамно. Ти обаче не ме слушаш - вместо парцел и къща в рая без ни един римлянин наоколо, ти се буташ из пуевенските села с 90% римляни и 45 градуса лятото, ни един хълм наоколо, ни река, ни гора. Плевен та Плевен. Абсолютна загадка за мен.

                            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=81bzo9&f1=1

                            ПС: Кметът Кукенски уж е намислил да строи лифт - да го видим без Нанков и подкрепата на Герб какво ще сътвори. Впрочем това е първият читав кмет на града откакто се помня.
                            Не Джони. Априлци ми е любимо място. И предпочитано, не се бутам, а разучавам пазара. Но ми е далеч, не е за всеки ден, дори при мен и не за всяка седмица. Та даже и в едно хубаво село без един ромей гледах, 10 км са, но не е за всеки ден. Изолираш се там и виеш като пес, завои, ще ти писне да се возиш всеки ден. И идеш ли, край, и на гости неможеш отиде, ставаш ратай и градинар. Не е за всеки, зависи какво работиш и много неща още.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Не е до представата, а до стойността на парите. Какво са сега 10К лева ?! В същото време плащат по 100 лева на година за санък и ток....В смисъл имота не им трябва, но няма и защо да го продадат. Разбора се според тях къщите не са за бутане и стават.....не е ясно за какво, но на тях си им харесват....
                              Точно така, защо да го продадат. Но и наблюдавам къщи в самите села с улиците са по-нежелани за ценители. Гледат да са до река, гледка, на спокойни места, дефиле, каньон, еко местност, добра инфраструктура, защитена местност, бърз излаз...къщата дали е за събаряне изобщо не ги интересува. И ако няма и шведи още по-добре. Има си села където не припарват. Има и някъде с местни малко шведи, те са или особена порода или дето живеят не ,,барат". ...сложен ми е анализа на този тип имоти. Но е специфичен и много неща са важни, почти колкото в градовете.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                В някаква степен сигурно си прав. Около 2010 примерно като ходех да келнерствам в Будапеща и общувах с разни хора коментирайки имотите ги слушах с почуда като ми обясняваха, че живеели извън града и било тенденция хората да се изнасят. Предполагам е така и в Европа и със сигурност в Щатите.
                                В нашият случай обаче инфраструктурата извън големият град не е добра, а да построиш примерно 200 квадрата къща не мисля че е равно на двустайка като разход. Това с колите и постоянният път освен че е скъпо не е и за всеки.
                                Сигурно ще има доста хора хора които ще изберат този вариант особено при настоящите имотни цени , но няма как да е масово / пиша го и от позицията на запознат с Радомирско - 40 км от София- пълно е с нови и обновени къщи на Софиянци по селата наоколо, но те се ползват за уикенда, и много рядко за постоянно живеене на непенсионери с деца. Всички имат и основно жилище в София//
                                ако на едно семейство предстои да си купи тристайно жилище примерно 120кв с общите части 150 + гараж поне един в нормален квартал - ето ти мотивацията да си вземат някъде декар двор със стара къща и да я ремонтират или построят наново (уж ремонтират).

                                и в града и в предградията подобно семейство ще има поне една а в 95% от случаите и 2 коли. та автопарка си остава и разхода за път е фактор, но с навлизането на електричките + възможността в къщата да имаш навес с панели под който да ги паркираш и зареждаш... остава времето

                                тук е мястото на новата инфраструктура - проимаме ли читаво околовръстно ето ти още един мотиватор софия да се разлее към софийското поле , подножието на стара планина (витоша вече е 'оправена')
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X