IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Аз си го правя за мен, две седмици в годината се събират да стоя там, искам да ми е ОК и да си каня приятели като отида.Всичко вътре го правя изцяло от естествено дърво и камък - плочи от баира наблизо. Просто имам много пара за харчене в момента. Пазарната не ме интересува честно казано, то и за моята вила няма пазар, продават парцели на смешни цени по 20-30 лева квадрата. 2008 вървяха по-скъпо парцелите. Един глупак на 200 метра от мен продал 2 декара в регулация с изумителна гледка за 50.000 лева. Тъпунгери селски. Друг пък беше водил фалшиви свидетели и беше на косъм да си извади нот. акт по давност - бил го ползвал той, а то там е джунгла, какво ти ползване... И там стопирах процеса в последния момент, сега онзи горчиво съжалява за тази си глупост. Алчна и крадлива пасмина навсякъде.

    А спекулата е дива. Ами след като могат да продават временно с промоции на 50%, значи тази инфлация е напълно измислена. На момента могат да паднат цените наполовина и пак да са на печалба. Просто алчност, липса на контрол от институции и глупави българи, които купуват на тези цени.
    И аз се отказах - ходих в Скандало да гледам един парцел. Нямаше хубава гледка, иначе е горе над пътя. Досами трафопост е, баш до гората отзад. Отказах се да купувам планински имот след като у Видима има база за 8-9 лева нощувката. Пък на мен забравят и толкова да ми искат.
    Ами ето, сам виждаш. Цените са диви само в София. Другаде са нормални общо взето тук таме с некое надценено. А даже и без пари хубави парцели. Ок, но почнеш ли да строиш ще ти се завие свят.
    Last edited by bulgarian lev; 12.06.2023, 02:11.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Аз се надявам всичко да е дива спекула и да спихнат. Знаеш ли един и същ гардероб и мебели от 460 до 890 лв. В различни магазини и фирми за обзавеждане същото. Айде да се шибат с манафите.
      А пък ти си обзаведи кухнята с 25К лва от дъб и иди продай под пазарна цена 20%. Смешки и ти съчиняваш.
      Аз си го правя за мен, две седмици в годината се събират да стоя там, искам да ми е ОК и да си каня приятели като отида.Всичко вътре го правя изцяло от естествено дърво и камък - плочи от баира наблизо. Просто имам много пара за харчене в момента. Пазарната не ме интересува честно казано, то и за моята вила няма пазар, продават парцели на смешни цени по 20-30 лева квадрата. 2008 вървяха по-скъпо парцелите. Един глупак на 200 метра от мен продал 2 декара в регулация с изумителна гледка за 50.000 лева. Тъпунгери селски. Друг пък беше водил фалшиви свидетели и беше на косъм да си извади нот. акт по давност - бил го ползвал той, а то там е джунгла, какво ти ползване... И там стопирах процеса в последния момент, сега онзи горчиво съжалява за тази си глупост. Алчна и крадлива пасмина навсякъде.

      А спекулата е дива. Ами след като могат да продават временно с промоции на 50%, значи тази инфлация е напълно измислена. На момента могат да паднат цените наполовина и пак да са на печалба. Просто алчност, липса на контрол от институции и глупави българи, които купуват на тези цени.
      Last edited by ejonny2376; 12.06.2023, 01:06.

      Коментар


      • Очаквано е да има спад в цените, но колко дълго ще продължи и колко надолу, и достатъчно ли ще е да смъкне имотите, че след няколко години да са по-евтини... Не бих залагал срещу печатницата. Той още преди повече от 10 години Марио Драги ги предупреди предишния път. Мечките ги държат под контрол и далеч от апокалипсиса и фаталния край.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Бъркаш. В момента всички изброени неща са на цени от 2020 година. Примерно електроуредите за кухнята ми в Априлци - не са мръднали грам цените - печки, фурни, индукционни котлони, климатици...Отиват на крак до там да слагат всичко хората. Кухня изцяло масив дъб, с лакове и байцове, ми излиза 5 метра +остров около 25000 лева. Миналата година ми искаха 50к.

          В момента материалите - метали, горива, суровини, всичко е яко надолу, Единствено храните не мърдат и то главно заради картела при БГ веригите. Себестойността пада яко на всичко, складовете са заринати със стока а купувачи няма.

          Ето, гледай с алуминия какво става:
          https://tradingeconomics.com/commodity/aluminum

          Строители и инвеститори в имоти масово разпространяват лъжи как била скачала себестойността, а е точно обратното, вие пък използвате лъжите им за да оправдавате цените на безумно надценените си имоти.
          Аз се надявам всичко да е дива спекула и да спихнат. Знаеш ли един и същ гардероб и мебели от 460 до 890 лв. В различни магазини и фирми за обзавеждане същото. Айде да се шибат с манафите.
          А пък ти си обзаведи кухнята с 25К лва от дъб и иди продай под пазарна цена 20%. Смешки и ти съчиняваш.
          Last edited by bulgarian lev; 12.06.2023, 00:30.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Икономиката ви е бавна. Не хваща ежедневните проблеми и посъпване на всичко. Стабилността която беше преди години замина. Един комарник за пред вратата или прозореца е три пъти по скъп от 2016. Да не говорим за материали, плочки, лепила, мебели...цигулките не съм ги проверявал скоро...но имотите даже забавиха ръста си. Но евтино и отрицателен знак в следващите години няма да видите. Не знам кога ще ви огрее, нито на какви цени. Има да разсъждвате тука докато усетите че 40% надолу ще е невъзможно да купите даже и у Волуяк.
            Бъркаш. В момента всички изброени неща са на цени от 2020 година. Примерно електроуредите за кухнята ми в Априлци - не са мръднали грам цените - печки, фурни, индукционни котлони, климатици...Отиват на крак до там да слагат всичко хората. Кухня изцяло масив дъб, с лакове и байцове, ми излиза 5 метра +остров около 25000 лева. Миналата година ми искаха 50к.

            В момента материалите - метали, горива, суровини, всичко е яко надолу, Единствено храните не мърдат и то главно заради картела при БГ веригите. Себестойността пада яко на всичко, складовете са заринати със стока а купувачи няма.

            Ето, гледай с алуминия какво става:
            https://tradingeconomics.com/commodity/aluminum

            Строители и инвеститори в имоти масово разпространяват лъжи как била скачала себестойността, а е точно обратното, вие пък използвате лъжите им за да оправдавате цените на безумно надценените си имоти.
            Last edited by ejonny2376; 12.06.2023, 00:04.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

              Колегата Лаконик е топ анализатор по икономика, и сън не ви хваща защото знаете, че е прав!
              Икономиката ви е бавна. Не хваща ежедневните проблеми и посъпване на всичко. Стабилността която беше преди години замина. Един комарник за пред вратата или прозореца е три пъти по скъп от 2016. Да не говорим за материали, плочки, лепила, мебели...цигулките не съм ги проверявал скоро...но имотите даже забавиха ръста си. Но евтино и отрицателен знак в следващите години няма да видите. Не знам кога ще ви огрее, нито на какви цени. Има да разсъждвате тука докато усетите че 40% надолу ще е невъзможно да купите даже и у Волуяк.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                Колегата Лаконик е топ анализатор по икономика, и сън не ви хваща защото знаете, че е прав!
                не думай!
                това обяснява защо народа се набива в тухли
                и бяга от топ анализатори, като охапан
                препоръка е

                Коментар


                • Виж им "инвеститорските решения" и е ясно кой колко и какво разбира.
                  Точно от такива топ специалисти икономиката и финансите са на сегашното им дередже, а и няма да става по-добре особено за чакащите на перона и пишещите от под моста или от безплатния wifi на Старбъкс. Докато има будали ще има кой да ги мами. Щастието им все ще се отлага, я за в бъдеще, я за в някой друг живот.
                  Last edited by X_Y; 12.06.2023, 09:46.

                  Коментар



                  • Левон като ти каже добър ден, погледни къде е слънцето. Никога не е давал добри анализи.
                    Last edited by X_Y; 12.06.2023, 09:46.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                      Нали ти казах, че в Бг всеки е най-компетентен в това, което не е учил и не му е ясно!
                      Аз нямам нерви да ти пиша фермани и да ти отварям очите, а няма как да го напиша по-добре от колегата топ специалист (няма да му кажа името за да не му правя безплатна реклама).
                      Айде, сполай ти в нещата, които разбираш!
                      За какво точно ти ще ми отваряш очите? И в какво е специалист? Твърди, че бил икономист управляващ нещо си, но няма много подробности, за да се правят някакви изводи колко е успешен, така че ми се налага да разчитам на юнашката дума. Познавам достатъчно икономистчета и счетоводители, които не познават въобще света, в който живеят, а камо ли откъде идват парите или цикъла на живот на валутата. По едно време икономика в България беше най-вървежната бакалавърска. Всеки икономист стана, ама много от тези после раздават бързи кредити или хамбургери в „Макдоналдс”, а познавам и икономистчета, които са толкова кадърни, че седят без работа.
                      "Топ анализатора" пише за някакви "нови фундаменти" и измисля нови икономики, а понятията, които използва са му непонятни и папагалства от журналя и политикани, които използват думички ей така за щяло и нещяло. Защо не е по някоя телевизия да се е изтъпанчил, а занимава нас? Че може и някой лев да вземе от участие. Там даже ще му кажат какво да приказва, няма да има нужда да се обяснява и показва невежеството си.
                      Last edited by Kris_; 11.06.2023, 23:56.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

                        Ясно, или пишеш от двата ника, или си страшно заблуден..
                        От Лаконик бълват само общи приказки и отчаяние.
                        Колега, благодаря за комплимента, но за съжаление не си прав!
                        Казвай какво пиеш и къде да го пращам?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                          Нали ти казах, че в Бг всеки е най-компетентен в това, което не е учил и не му е ясно!
                          Аз нямам нерви да ти пиша фермани и да ти отварям очите, а няма как да го напиша по-добре от колегата топ специалист (няма да му кажа името за да не му правя безплатна реклама).
                          Айде, сполай ти в нещата, които разбираш!
                          Ясно, или пишеш от двата ника, или си страшно заблуден..
                          От Лаконик бълват само общи приказки и отчаяние.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

                            За кое по-точно? Че не разбира най-старата измама на планетата?
                            Нали ти казах, че в Бг всеки е най-компетентен в това, което не е учил и не му е ясно!
                            Аз нямам нерви да ти пиша фермани и да ти отварям очите, а няма как да го напиша по-добре от колегата топ специалист (няма да му кажа името за да не му правя безплатна реклама).
                            Айде, сполай ти в нещата, които разбираш!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                              Колегата Лаконик е топ анализатор по икономика, и сън не ви хваща защото знаете, че е прав!
                              За кое по-точно? Че не разбира най-старата измама на планетата?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

                                Една стинка не бих поверил на Локиника. Да каже кое е финансовото учреждение, че да знам да го избягвам.
                                Колегата Лаконик е топ анализатор по икономика, и сън не ви хваща защото знаете, че е прав!

                                Коментар

                                Working...
                                X