IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    Новата доктрина на "запада" е НЯМА ДА ПРИТЕЖАВАШ НИЩО и ще си щастлив. Ака ще си овца в кошара, говедо в обор или прасе в кочина. Ти ако искаш да си някво чифтокопитно аз искам да съм ЧОВЕК при това СВОБОДЕН, а не да мога да се движа само до 15-40км от отредената ми кочина.
    Купи си Биткойн - хем ще притежаваш нещо(което няма да могат да ти отменат), хем ще си щастлив след 1 год.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
      https://www.bloombergtv.bg/a/43-imot...i-v-tseliya-es
      Април 2023 г.: България и Малта са с най-изгодните жилищни кредити в целия ЕС

      ИмоТиТе, 25.06.2023 г.

      Всичко това почти сигурно ще доведе до вдигане на лихвите в следващите седмици и месеци. Всъщност клиентите с ипотеки в евро вече усещат промяната. Данните на БНБ показват, че лихвите за всички отпуснати жилищни кредити в евро в банковата ни система са се увеличили с близо един процентен пункт. Преди година кредитополучателите са плащали средна лихва от 3,80-3,90%, докато през април това ниво вече е 4,80%. Така че си правете добре сметката, когато планирате да теглите жилищен кредит. И не поемайте излишни рискове, от които може да загубите много.
      Статистиката на БНБ показва, че през април т.г. новите ипотечни кредити в левове са отпускани при 2,54 процента средна лихва.

      Коментар


      • https://banker.bg/2023/06/23/%D1%84%...5%D0%B7%D0%B5/ФЕД, ЕЦБ могат да орежат банковите резерви с 90% !

        Федералният резерв и Европейската централна банка могат да изтеглят до 90% от парите, които напомпаха в кредитните институции през последното десетилетие в хода на битката си срещу високата инфлация и на възходящия лихвен цикъл, които правят ненужна допълнителната ликвидност. Двете най-големи централни банки в света качват ударно лихвените проценти, за да овладеят инфлационния натиск и да ликвидират част от купените огромни количества облигации, които наводниха банковия сектор с кеш в условията на хилав ценови растеж и на нулеви кредитни разходи.

        Това става ясно от разработка на Федералния резерв, която ще бъде представена на лидерите на централни банки през идната седмица на годишната им среща в Синтра, Португалия, организирана от ЕЦБ. В документа се разсъждава по въпроса колко високоликвидни средства трябва да държат американските и европейските централни банкери в банковата система, за да задоволят търсенето на резерви в сегашния момент, когато вече не са нужни парични стимули.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          Новата доктрина на "запада" е НЯМА ДА ПРИТЕЖАВАШ НИЩО и ще си щастлив. Ака ще си овца в кошара, говедо в обор или прасе в кочина. Ти ако искаш да си някво чифтокопитно аз искам да съм ЧОВЕК при това СВОБОДЕН, а не да мога да се движа само до 15-40км от отредената ми кочина.
          не пиши глупости
          това с притежанието или не си е соц реалността, по която въздишат късите копейки
          там собствеността беше илюзорна и дадена от държавата...
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • https://www.bloombergtv.bg/a/43-imot...i-v-tseliya-es
            Април 2023 г.: България и Малта са с най-изгодните жилищни кредити в целия ЕС

            ИмоТиТе, 25.06.2023 г.

            Всичко това почти сигурно ще доведе до вдигане на лихвите в следващите седмици и месеци. Всъщност клиентите с ипотеки в евро вече усещат промяната. Данните на БНБ показват, че лихвите за всички отпуснати жилищни кредити в евро в банковата ни система са се увеличили с близо един процентен пункт. Преди година кредитополучателите са плащали средна лихва от 3,80-3,90%, докато през април това ниво вече е 4,80%. Така че си правете добре сметката, когато планирате да теглите жилищен кредит. И не поемайте излишни рискове, от които може да загубите много.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              Новата доктрина на "запада" е НЯМА ДА ПРИТЕЖАВАШ НИЩО и ще си щастлив. Ака ще си овца в кошара, говедо в обор или прасе в кочина. Ти ако искаш да си някво чифтокопитно аз искам да съм ЧОВЕК при това СВОБОДЕН, а не да мога да се движа само до 15-40км от отредената ми кочина.
              Е сега кой те спира да се движиш където и да било. За разлика от соца не те стрелят на границата и можеш да пътуваш, живееш и работиш където ти душа иска. С какво ще ти се подобри положението ако се върне соца или станем диктатура от европейски тип като Беларус примерно?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                Това най- много ме е озадачавало във форума- човек който изкарва пари и отдава имоти под наем( или поне така пишат) да е фен на соца и диктатурата( където нито бизнеса, нито собствеността му са достатъчно защитени)ми се струва меко казано странно
                Новата доктрина на "запада" е НЯМА ДА ПРИТЕЖАВАШ НИЩО и ще си щастлив. Ака ще си овца в кошара, говедо в обор или прасе в кочина. Ти ако искаш да си някво чифтокопитно аз искам да съм ЧОВЕК при това СВОБОДЕН, а не да мога да се движа само до 15-40км от отредената ми кочина.
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                  Остави икономическата катастрофа,ами джуджето е минирал и 6-те реактора на Аец Запорожие.След взривяването на "Нова Каховка" е ясно,че могат да го направят.Иронията е ,че половината повдигачи са му фенове на путин,а той може да ги върне в 1 клас за нула време
                  Това най- много ме е озадачавало във форума- човек който изкарва пари и отдава имоти под наем( или поне така пишат) да е фен на соца и диктатурата( където нито бизнеса, нито собствеността му са достатъчно защитени)ми се струва меко казано странно

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                    Ножицата в София и Пловдив се разширява, Бургас и Варна ще ги последват след 01.09 -

                    https://www.nsi.bg/bg/content/18150/...B8%D1%86%D0%B8
                    В Бургас ножицата е в полза на постъпилите.

                    Коментар


                    • Ножицата в София и Пловдив се разширява, Бургас и Варна ще ги последват след 01.09 -

                      https://www.nsi.bg/bg/content/18150/...B8%D1%86%D0%B8

                      Коментар


                      • Остави икономическата катастрофа,ами джуджето е минирал и 6-те реактора на Аец Запорожие.След взривяването на "Нова Каховка" е ясно,че могат да го направят.Иронията е ,че половината повдигачи са му фенове на путин,а той може да ги върне в 1 клас за нула време

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pirdop Разгледай мнение
                          в този контекст голямата загадка --- БГ в Европа ли е?
                          Според повдигачите не е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                            Англия я чака много тежка рецесия.Там нещата са доста сгов****
                            В цяла Европа положението не е по различно
                            в този контекст голямата загадка --- БГ в Европа ли е?

                            Коментар


                            • https://bnb.bg/

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                                A защо цената трябва да е над себестойност?Задължително ли е?
                                В това спор няма , как банковия депозит е яден откъм себестойност - защо пазарът да не изяде и имотната , още повече - след надуване . И то точно натам са тръгнали нещата ......

                                Ставаше въпрос , че самата себестойност е куха - обезщетения за полята край София , загуби заради европейски цени на нискоквалифициран труд в строителството , надписани скъпи материали , кредити за строителя . Тлъста печалба също я смятат към себестойност , въпреки че много предприятия и бизнеси в България работят без да формират печалби .
                                Last edited by X_Y; 26.06.2023, 08:31.

                                Коментар

                                Working...
                                X