IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Ох как ме затапи само :-)
    На мен само аритметиката ми куца , с олимпийската математика се справям по-добре , а на аритметика го учат в училище... не е моя отговорността :-)
    Пробвай да решиш в реални числа това уравнение (максимум 7 реални корена):

    4x7-21x4+70x-53=0

    Давам ти 10 минути (даже са много). Хайде да те видим. Току що я измислих и има елегантно решение.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

      Песимист,мани ги тея офертни.Половината ги е пуснал Банскалията

      ..........

      Гледам никой от псевдо-родолюбците и псевдо-патриотите не е писал ,че ще ходи на Рожен !
      А е пълно с такива като Джонката.
      "Родолюбци" само на думи или на две-три ракии
      Ако беше така щеше да е добре, но едва ли. На сайта една справка ползва 1000 обяви. Сам си сметни колко трябва да са фалшивите / ако има такива защото има система за докладване/ и те се трият. Имало е такива и в темата, които след ден ги няма/ Или колко трябва да са фалшиви с менте искана цена.....
      Не е това.
      По-скоро хората гледат какви са цените в района им и да не се минат слагат повече от съседната обява... и нямат зор да продадат....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
        По справките на офертна така пише... Дали е истина не знам...
        Песимист,мани ги тея офертни.Половината ги е пуснал Банскалията

        ..........

        Гледам никой от псевдо-родолюбците и псевдо-патриотите не е писал ,че ще ходи на Рожен !
        А е пълно с такива като Джонката.
        "Родолюбци" само на думи или на две-три ракии

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

          Растат но надолу
          По справките на офертна така пише... Дали е истина не знам...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
            В същото време цените растат. И те реално растат , не е че кака Лили брокерката пуска фалшиви обяви
            Растат ,но надолу
            Last edited by petrg5s; 16.07.2023, 13:01.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Какво знаеш "със сигурност"? Ти две числа не можеш да събереш. 20% повече за теб са "в пъти повече". Знаеш таратанци. Жалко за това дете, дето го учиш на математика, ако разчита на теб надали и до 9 клас ще издрапа.
              Ох как ме затапи само :-)
              На мен само аритметиката ми куца , с олимпийската математика се справям по-добре , а на аритметика го учат в училище... не е моя отговорността :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                Е, джонката ни разкри. Това е. Сега вече никой няма вярва на средната цена, защото знаят че по цял ден качваме яко фейк обяви.Все пак високите цени трябва да имат обяснение и виновниците сме ние с теб. Мъка.... мъка.... мъка.... мъка... А какви понижители имаше навремето.... Фениксчооо, ела си.

                За джони и кольо:
                Чесно погледнато събитията които се развиват са интересни - Броят сделки пада с МНОГО / не са 12%/ , а цените продължават да растат. Тези 12 % не отчитат , че сигурно 30-50% от изповяданите сделки са за зелени купени преди 2-4 години. Т.е. реалният спад на броят сделки с отчитане на зелените покупки в сравнение с преди няма да се изненадам и да е НАД 50%.... От тук какво следва ? Ами спад на новото строителство... Няма кой да го купува поне на тези нива и не се започва....
                В същото време цените растат. И те реално растат , не е че кака Лили брокерката пуска фалшиви обяви. Исканите цени се увеличават в среда на с пъти по-ииско търсене особено на вторичен пазар, което е меко казано икономически абсурд ...поне на теория. И идва въпросът що се получава така и ще има ли обръщане ?! Според мен така се получава защото няма притиснати от обстоятелства да продадат.....пуска се обява и ако стане ок, ако не ще чака не 2-3 месеца, а може и 2-3 години.... В същото време строителната себестойност върви нагоре и строителите не искат да строят на нисък марж , а предпочитат да не строят въобще.... И те не са притиснати....
                Доходите продължават да растат , но те не могат да компенсират увеличените цени на имотите по никакъв начин дори да приемем , че няма инфлация / повишени разходи. Елементарна аритметика в София 200 лева месечно доход нагоре средно са 2.4К лева на ГОДИНА повече, 5% ръст на тулата от началото на годината за среден апарт е = над 15К лева повече , Т.е дори и семейство да има ръст на доходите с 5К , тулата е поскъпнала с повече....по-недостъпна е станала. дори и сегашната година....
                Наистина ми е много любопитно кое ще спечели упорството на продавачите. или.... ипотеките / само по този начин може да се компенсира влошената достъпност/
                Люпя семки.... :-)
                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 16.07.2023, 12:58.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Хихи яко, как пак ме разкри :-) Няма тайни за теб нали ? Само Берти знае повече от теб.... всичко за всички...дори и теб те познава/знае :-)
                  Нямам идея колко са , но знам със сигурност , че покупките с ипотека не са 54%.. Хубаво е че си го осъзнал, щото някои с години не могат да го проумеят включително журналистите..., че и брокери....интеУектуална мъка....
                  Също така съм почти сигурен , че в този списък с ипотеки влизат и бизнес ипотеки, ЗЗ ипотеки. ипотеки за ремонт или за еФтин кеш...и т.н. ВСИЧКИ ипотеки. Т.е цифрата е много по-малко от 54...Колко точно само нотариусите знаят....
                  Какво знаеш "със сигурност"? Ти две числа не можеш да събереш. 20% повече за теб са "в пъти повече". Знаеш таратанци. Жалко за това дете, дето го учиш на математика, ако разчита на теб надали и до 9 клас ще издрапа.
                  Last edited by ejonny2376; 16.07.2023, 12:45.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Няма значение за кво е! Кредита си е кредит и подлежи на връщане.
                    Факт. Но е факт и че покупките на жилища с ипотека са МНОГО по-малко от 54%. Също така е факт че на Запад покупките на жилища с ипотека са 70-90%.....

                    ПП Относно продължението. да разбира се , без ирония сегашните цени в София специално са ВИСОКИ относно средният местен остатъчен разполагаем доход, високи са и спрямо натрупаното кешово богатство в страната / на Запад хората имат средно доста повече натрупан кеш/ и поради това пътя е открит за повече ипотеки.... Все по-трудно ще става покупката да е с кеш...
                    Няма ей така забогатели. Има много хора у нас , които имат пари да си платят сметките и гастери работели 10-15-20 години в чужбина и спестили кеш за покупка на нещо.... Е нещото вече не може да е във Вазов. Там Лидълските касиерки напомпаха ценови балон....:-)
                    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 16.07.2023, 12:41.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Хихи яко, как пак ме разкри :-) Няма тайни за тен нали ? Само Берти знае повече от теб.... всичко за всички...дори и теб те познава/знае :-)
                      Нямам идея колко са , но знам със сигурност , че покупките с ипотека не са 54%.. Хубаво е че си го осъзнал, щото някои с години не могат да го проумеят включително журналистите..., че и брокери....интеУектуална мъка....
                      Също така съм почти сигурен , че в този списък с ипотеки влизат и бизнес ипотеки, ЗЗ ипотеки. ипотеки за ремонт или за еФтин кеш...и т.н. ВСИЧКИ ипотеки. Т.е цифрата е много по-малко от 54...Колко точно само нотариусите знаят....
                      Няма значение за кво е! Кредита си е кредит и подлежи на връщане (с лихви, таксички, и др "екстрички" в +). Факт е че целия този бум идва от кредити, и опровергава напълно тезата, че ганьо и гицка изведнъж ей тъй от въздуха забогатели.
                      Last edited by better; 16.07.2023, 12:34.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Хихи яко, как пак ме разкри :-) Няма тайни за тен нали ? Само Берти знае повече от теб.... всичко за всички...дори и теб те познава/знае :-)
                        Нямам идея колко са , но знам със сигурност , че покупките с ипотека не са 54%.. Хубаво е че си го осъзнал, щото някои с години не могат да го проумеят включително журналистите..., че и брокери....интеУектуална мъка....
                        Също така съм почти сигурен , че в този списък с ипотеки влизат и бизнес ипотеки, ЗЗ ипотеки. ипотеки за ремонт или за еФтин кеш...и т.н. ВСИЧКИ ипотеки. Т.е цифрата е много по-малко от 54...Колко точно само нотариусите знаят....
                        Е, джонката ни разкри. Това е. Сега вече никой няма вярва на средната цена, защото знаят че по цял ден качваме яко фейк обяви.Все пак високите цени трябва да имат обяснение и виновниците сме ние с теб. Мъка.... мъка.... мъка.... мъка... А какви понижители имаше навремето.... Фениксчооо, ела си.

                        За джони и кольо:
                        Last edited by bulgarian lev; 16.07.2023, 12:33.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          В Залива - Персийския е много топло и акули опасни за хората няма, но таралежи бол. Гледал съм дето има камъни да не влизам без едни черни цвички, но ако те убоде болката е голяма, опасност за живота няма обаче. Но трябва да извадиш бодлите да не се инфектира вторично мястото. И малки парещи медузки има, но не като Йеруканджи в Австралия. Парне те, сърби и е червено около месец. Но са редки и само Октомври - Ноември се появяват. Но пък и тогава е прекрасно за плаж там.
                          Гмуркал съм се с очила и плавници на около 7-8 метра дълбочина за бисерни миди. По време на отлив, печелиш едни 2 метра дълбочина. Има ги в изобилие, но едва в 1 от 20 може да намериш перличка вътре и то по-голяма от 5 мм. Имам няколко - най-голямата естествена леко розовееща перла ми е около сантиметър. Пазя си я.
                          За таралежи съм чувал, че има в гръчко, лично аз не съм попадал на такива. За Турция не съм чувал да има, нито на егейско нито на средиземно море. Морето и на двете места е кристално чисто, нищо общо с нашето, дет се вливат торовете и препаратите на половин европа + украински или руски мизерии.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Ти обясняваш все едно си светил на всяка ипотека и знаеш за какво е. Май-май си брокерче, а? Там във Фиш-Фиш ли ви е свърталището, оттам ли качвате фейк-обявите?
                            Колко да са ипотеките, които не са за покупко-продажба? 10% от всички да са макс, макар и да е много това. Пак сме на 50%.
                            Хихи яко, как пак ме разкри :-) Няма тайни за теб нали ? Само Берти знае повече от теб.... всичко за всички...дори и теб те познава/знае :-)
                            Нямам идея колко са , но знам със сигурност , че покупките с ипотека не са 54%.. Хубаво е че си го осъзнал, щото някои с години не могат да го проумеят включително журналистите..., че и брокери....интеУектуална мъка....
                            Също така съм почти сигурен , че в този списък с ипотеки влизат и бизнес ипотеки, ЗЗ ипотеки. ипотеки за ремонт или за еФтин кеш...и т.н. ВСИЧКИ ипотеки. Т.е цифрата е много по-малко от 54...Колко точно само нотариусите знаят....
                            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 16.07.2023, 12:33.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                              Според мен точно хола е по-голям - 6-6.3м на 4.5м. - ъгловия диван е поне 1.5м. Което идва около 27-8м2 реална площ. За антрето съм съгласен с 8м2. За спалнята 4 на 3 метра - абсурд. макс 3 на 3.20 - няма 10м2. Вижда се, че има прилежаща малка тераса към нея, сложи я още 3м2. Баня с тоалетна както казваш, около 4м2.

                              Дотук станаха 52-53м2. Приемайки 30% общи части от 80м2 са 24м2, или остават 56м2 застроена жилищна площ и около 52-3м2, както сметнахме чиста жилищна площ. Така, че наистина може обявата да е коректна. Въпроса е, че се плащат 80м2 за апарт с размерите на голяма гарсониера.
                              53кв ЗП по нот.акт до 80кв мръсно са 50% общи части !?!?!?!? От чистото добавяш общи, а не от измислени квадрати да смяташ с колко да намалиш да докараш до реалното по нот. акт. Разликата е 17% - 50% с/у 33%
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Почвам да им се чудя имат ли представа как се правят повече пари или са наистина 101% първенюта които не знаят с кво се захващат нашите бизнесмени. Вярно, системата е порочна, той трябва да цака на общинари, на мутри, на местни феодали изнудвачи...от властта си искат тяхното. Обречена работа по презумция....обърнете внимание на правописа - презумция на Бг език, но presumption на Английски.
                                https://amp-dw-com.cdn.ampproject.or...a%2Fa-66246096

                                Българското море: Скъпотия и печалбарство. А можем повече.

                                Като всеки летен сезон на българското море и този е още от предишния, при това на по-високи с 20-30% цени, независимо че до края на 2023 г. се прилага намалената ставка на ДДС от 9 на сто за туристическите, ресторантьорски и кетъринг услуги и за фитнесите. Браншът настоява тя да си остане постоянна, като при хотелиерите, които я ползват от 14 години - макар че аргументът за изсветляването като ефект подлежи на статистическа проверка.
                                Що се отнася до качеството на почивката няма особено значение дали човек е избрал луксозен или нискобюджетен хотел, например в Слънчев бряг - персоналът и в двата може да е от неопитни младежи, шезлонгите на плажа са наблъскани един до друг, безплатни химически тоалетни няма, а липсата на паркинги може да влуди човек с кола, както и цените за паркиране, които стигат до 20 лева на ден. От балкона и на единия, и на другия се вижда море от постройки и китайска продукция, която се вее от сергиите, а липсата на нормални указателни табели на български и английски език е типична не само за Черноморието, но и за България.

                                Коментар

                                Working...
                                X