IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз вероятно съм от понижителите ! Наблюдавам имотния пазар от около 5 години засилено . Да кажем, че ако не всеки ден, то през ден през два виждам какво се публикува в сайтовете. Отделно от това ми звънят и брокери с предложения и информация, включително и приятели такива. Въпреки, че според тях пазара работи добре, моят личен анализ казва обратното. Преди месец продадох в провинцията имот, който според мен се реализира с 10 % над пазарната му стойност, тотал щета 3 стаен апартамент. Според един от брокерите съм го дал с 10 % под това, което може да му се вземе. Друг пък ми даваше веднага 20 % под цената която аз му търсих .. Моето мнение е, че взех максимума, тоест ако не съм на тавана съм долу горе там някъде, за това и продадох. Някъде около 3 месеца след като реших че ще го продавам го продадох, но отношение цена квадратура бях най нисък на пазара. И от тази най ниска цена отбих още 10 % , така сделката стана реалност . За в София можех да взема и преди 5 и 15 години и сега пак мога, но и преди 5 години цената ми се струваше твърде висока, ако не се гони печалба, разлика някаква, покупката е абсолютно безмислена, а за сегашните цени, които се търсят мога да кажа, че според мен са несбъдната полюция на строители и инвеститори ... на някой им се случва де, но са по скоро изключения от изключенията. Имам обяснение за систуацията за себе си, но да ви споделя най напред какви са ми преките впечатления от наблюдението на пазара. Пълно е с имоти в София, които висят от по над 3-4-5 години . Какво мислите вие за имот, който не се е продал за години ми е наистина интересно, особено тези, които дето са повишители ? И да кажем имота са му искали 47 000 евро за 94 кв. тогава, преди 3-4 год. е бил скъп и непродаваем, сега за същия имот продавача иска 65 000 евро и ще виси сигурно още много години с тази цена . Значи "Ти" не си продал на 47 000, а мислиш, че ще продадеш на 65 000 .... чакам да му дойде акъла и да се убеди сам, че няма как да вземе толкова евра, а той въпреки че няма клиент за 47 000 започва да иска 65 000. Значи той или не иска да продаде този имот, или има други цели или пък има нещо, което зарежда с надежда продавачите, че ще се намери и за тях балък, който да се загроби с техния кокошарник ...примерно. Балъци има разбира се, но аз имам съмнение за точно такива случаи. Лансира се една теория от продавачи, че видиш ли като смениш таргета идват други клиенти с други възможности .... балалайки според мен . Имам няколко такива, които ги наблюдавам, и не ми е понятна тази тяхна логика на мен. Точна така според мен се манипулира пазара, 10 имото и пиша някакви фантастични цифри .. държа ги в нета 5 години и горница и на принципа .. видяла жабата, че подковават коня и тя вдигнала крак .. другите щом искат хиляди ойро защо и аз да не искам и аз ще взема .... и всичко живо оптимист, че ще продаде и ще вземе хиляди ойро .. ама те не знаят, че тези имоти на тази цена са от 5 години и никой ги неще ... както и да е имотите са си техни и те решават кога и за какви пари могат да се разделят с тях. Но според мои приятели брокери, сделките се реализират действително на 20 дори 30 % под обявениете в нета цени, според мен този процент е голям, реално между 10 и 15 % колебание в цената почти винаги може да се очаква, ако не говорим за имот със свърх интерес и пак зависи разбира се .. кой колко е зорлия. Ще ви споделя защо тезата на продавачи и инвеститори, за миграцията на провинцията към София няма да изържи много. Освен отрицателния прираст, който работи против имотния пазар и който става все по отрицателен "само за 20 - та година има издадени 17 000 смъртни акта повече от 19 година".. провинциалистите идват в Софията не защото в Софията живота е по добър, а защото има работа и е по добре платена. Моите наблюдения на пазара на труда обаче сочат, че заплатите в София не растат с темпото, което следва да растат за да имат покупателна способност хората, които живеят в София, това с нивите и кравите дето ще се продадат и ще се купи имота в София са врели некипели, работеше преди, днес не, а и хората отдавана си продадоха нивите! Трябва си добре платена работа, а такава няма! Безработицата в София расте, възнагражденията не. Софията не може да поеме провинциалистите не като сграден фонд, а не може да предложи работа с добро възнаграждение. Когато провицилистите установят тази действителност, тренда на цениете на имотите ще се обърне, ... . А има и друг фактор, вече цените на имотите в София са близки до тези цени в еропйските столици, а покупателната способност на българина е много далеч от тази на европееца. Става по изгодно човек да инвестира в жилище в Еропа от колкото в България. Банките няма да могат до безкрай да провизират и рефинансират лошите кредити, които са дали на лакоми и недълновидни строители и инвеститори и ще им се наложи да "продават" под "пазарната цена" , която всъщност въобще не е пазарна и вероятно именно за това, за да може под пазарната цена, да е поне на едно близко ниво до пазарната за да минимизират загуби.. за това сега за пазарна се лансира такава, която значително над пазрна. Моето очакване е, цените на имотите да тръгнат надолу още тази година. Изключвам топ имоти на топ локация, а тези, които са цел на масовия потребител, който купува това за което парите могат да му стигнат или банката за което склонна да отпусне.Много са лакоми и строители и инвеститори. Нереалистично е строители и инвеститори да имат очакване че ще реализират продажби с печалба 3-4 пъти над себестойност, а това се гони, защото видиш ли средната запалата в бг е нараснала спрямо средната заплата преди 10 години. Средно статистически е нараснала, да, ама средно статистически както знаем 90 % ядът пиле с ориз но 5 % ядът само пиле, а 85 % ядът само ориз. И накрая всичко което е за масовия потребител и е над 500 евро кв. в София трябва да е супер хай топ лукс изпълнение за да е адекватно и достъпно. Такива 1000 евро 1500 евро и нагоре има предложения в Европа с лихва 0.2 % от процента по ипотеката, не знам на база на какво тук се очаква, че някой ще тегли 100 000 ерва при ипотека 3% и за 20 годни ще даде повече от 160 000 евра , а не да вземе за същите пари в европейски град и дори столица. Който ще има и по добра доходност от наем и от всичко останало .
    действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

      Просто може да спреш да си правиш нова регистрация всяка година с нова, още по-абсурдна версия. Боровинке.
      Какви боровинки, какви 5 лева . От както съм се регистрирал пиша само с 1 ник и ползвам истинското си име. Хайде весели празници.

      Коментар


      • Интересно е как се отрази коронавирусът на лошите ипотеки. Към 31 март 2020 просрочените повече от 90дни жилищни кредити са 3,8%. Към 31 март тази година са 2,8%. Повишените доходи правят все по-лесно плащането на вноските.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

          Казваш да направя и аз няколко профила, които да почнат да си говорят помежду си за вечния ъп на цените независимо от обстоятелствата . Достатъчно акъл имам за да проумея, че нито ти, нито аз нито който и да било във форума може да повлияе на цените. Форума го ползвам за забавление
          Просто може да спреш да си правиш нова регистрация всяка година с нова, още по-абсурдна версия. Боровинке.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Влака по спасяване на кеша....Аз съм яко перонец уви !, а Левчо по-голям перонец и от мен....
            Ако мислиш, че някой който съобщава реалността и ФАКТИТЕ е повишител си се объркал сериозно. Това че не ти харесва ситуацията / и на мен не ми харесва/ не ме прави повишител....
            От името на другите не мога да пиша, но за себе си никога не съм писал колко имота точно имам , нито къде са / освен Радомирските/.... И уви не са ми достатъчно не от гледна точка на използваемост, а защото няма какво да правя честно изкараният ми кеш и няма как да допусна инфлацията да го изгризе.....Хазарт по борси и койни не играя , така че нямам алтернатива....
            Относно прилагателните - аз рядко ги използвам , но са напълно оправдани особено като има купища слаби постове и вярвания , че от форума ще се сринат цените, а ефекта им е по-скоро обратен защото всеки който прочети подобни шегички се надъхва да купува само защото слабостта на тези постове не прозира , а крещи направо....
            Искрено съжалявам хората които последните 5 години са можели да купят, но са послушали ''понижителите'' за спадове по 20-30-40-60%, че имаше един дето и за 200% спад пишеше....Вече няма да могат да купят никога освен със заробващ до живот / и след него/ кредит....
            Точно така, Песи. С кеша който можех да купя още 3 имота на пъпа 2016 сега мога един или един имот и половина (в Ботунец със сигурност).
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

              На тебе какво ти дреме на к..а за агресивни реклами? Ако си купил маломерки до метро, както казваш, трябва много да стискаш палци 30г. цените да държат печено нали така.
              Същевременно, наш Митко се дразни на мненията на повишителите, че имотите качват цена, а той би бил най-заинтересован от това, предвид 30 годишния му таргет. Еее' Митко , я кажи какви са ти приоритетите човек? Малко си объркващ типаж
              Казваш да направя и аз няколко профила, които да почнат да си говорят помежду си за вечния ъп на цените независимо от обстоятелствата . Достатъчно акъл имам за да проумея, че нито ти, нито аз нито който и да било във форума може да повлияе на цените. Форума го ползвам за забавление

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                Кои мои писания се разминават с действията ми? Къде съм написал че имота е лоша инвестиция? Даже назад в темата съм писал какви са плюсовете и минусите на различните типове инвестиции. Не харесвам агресивната реклама- тук малко сте го направили на секта- имота е единствената правилна инвестиция и който не инвестира в имоти е лузър.
                На тебе какво ти дреме за агресивни реклами? Ако си купил маломерки до метро, както казваш, трябва много да стискаш палци 30г. цените да държат печено нали така.
                Същевременно, наш Митко се дразни на мненията на повишителите, че имотите качват цена, а той би бил най-заинтересован от това, предвид 30 годишния му таргет. Еее' Митко , я кажи какви са ти приоритетите човек? Малко си объркващ типаж
                Last edited by Andi11; 01.05.2021, 10:11.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                  кешът под формата на фиатни пари си е в голяма степен вестници ... поне в последните години така го направиха централните банкери и политиците на глобално ниво.

                  голяма грешка е да се гледа на жилищните имоти като на ограничен в природата ресурс, а тук доста хора гледат на тях като на ресурс.
                  когато демографията е мега зле влагането от целокупния български народ в жилищни(!) имоти е просто отлагане на признаването на реалността.

                  хубавата земя особено на локация е ограничен ресурс и в този контекст част от жилищните имоти и парцелите за такова строителство са много ограничен ресурс, но това е много малка част от пазара и масовия 'инвеститор' кълве тухли за наемче да капе къде ли не...
                  Тя демографията играе роля и в момента, за това има имоти на безценница в запустели села и градове докато на други места които са притегателени центрове цените растат и в този ред на мисли тулата на желани места в големите градове едва ли ще пада и си е ограничен ресурс.

                  За земята си прав, но и там пазара е много изкривен например заради субсидиите - трудно е да си малък земеделец и да се бориш с местните феодали с хора в минестерства които им казват кога къде и какво да правят. И като цяло земеделието в световен мащаб си върви към окрупняване от доста години, но ти тези неща ги знаеш по-добре от мен.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Ботич, мани го тоя бъгав сайт в който липсват достатъчно обяви за елементарна справка.. Това е все едно да ползвам на Деянчо сайтчето за справки :-)
                    Ето нещо примерно.от другият сайт.
                    На 2.12.2017 е
                    971 евро
                    днес е 1255 евро
                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6ndwf8&f1=1
                    сам си сметни процента :-)
                    За Хаджито и Сухата река сори нямам отделна справка щото не са ми в таргет групата и не мога да кажа колко е ръста... Всъщност дори и в общите ми справки липсват.... Никога за нищо не съм ги следил :-)
                    А за Красно Село сгреших 1030 към 1325 е....

                    ПП Обаче мъката е огромна щом с такава бъгава справка събираш и лайкове :-)))) Ма то нема дори никакви данни за некои квартали..... зиро , а Левскито удря в земята повечето квартали.... Явно е излетЕл от намалелите полети над него хахахахха
                    НСИ дава 20 процента повишаване на цените в София за три години. Това е без първото тримесечие на тази година, което е доста силно. Мечтаният Пентхаус в южните квартали е поне 30% по-скъп от края на 2017.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      СРЕДНО 19%. Ама има откровени глупости.
                      Левски Г - 70%, Люлин 7,9 пак там някъде . Обеля 2 - 1200€ да бе да

                      Я виж цените на Сухата река и Хаджито - Дали има 1200€!?!?!?!?
                      Ботич, мани го тоя бъгав сайт в който липсват достатъчно обяви за елементарна справка.. Това е все едно да ползвам на Деянчо сайтчето за справки :-)
                      Ето нещо примерно.от другият сайт.
                      На 2.12.2017 е
                      971 евро
                      днес е 1255 евро
                      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6ndwf8&f1=1
                      сам си сметни процента :-)
                      За Хаджито и Сухата река сори нямам отделна справка щото не са ми в таргет групата и не мога да кажа колко е ръста... Всъщност дори и в общите ми справки липсват.... Никога за нищо не съм ги следил :-)
                      А за Красно Село сгреших 1030 към 1325 е....

                      ПП Обаче мъката е огромна щом с такава бъгава справка събираш и лайкове :-)))) Ма то нема дори никакви данни за некои квартали..... зиро , а Левскито удря в земята повечето квартали.... Явно е излетЕл от намалелите полети над него хахахахха
                      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 30.04.2021, 20:29.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Ти си вярвай в каквото искаш, но от края на 2017 / нали тогава ти беше обявата/ до сега разликата за София е 30%+. Водя си статистика знаеш....В твоят район може да е 10%, ама в други е 50%+. Например Красно Село....Сега това е на база офертни цени и ти може да твърдиш, че сделки няма на подобни цени..., но офертни са били и 2017-18....Ако приемем че си изкарал 5-10% от лихви и други неща от кеша то пропуснатата ти полза е 20% / наемите не ги броя щото ти не искаш да се занимаваш с това/...
                        Това, че има имоти които не се продават с години при този луд пазар на липса на предлагане трябва да ти даде отговора, че нещо с тези имоти не е наред....или пък ще им актуализират цените скоро...
                        Не ми е приятно да го напиша, но Бони и Ледчо изглежда ще излязат прави за тази година, а може дори и Купата....колкото и на някой майтап да му се струва.... Последният месец-два за първи път от години реално търся нещо, а не само статистики и е шок....
                        СРЕДНО 19%. Ама има откровени глупости.
                        Левски Г - 70%, Люлин 7,9 пак там някъде . Обеля 2 - 1200€ да бе да

                        Я виж цените на Сухата река и Хаджито - Дали има 1200€!?!?!?!?
                        айон Двустаен апартамент 2018
                        Цена Цена / кв,м,
                        Американски колеж в.з. 90382.66 1184,05 #N/A
                        Банишора 79971.68 1210,22 996,71 21%
                        Банкя (гр.) 114000.00 1349,11 #N/A
                        Белите Брези 102000.00 1360 1254,81 8%
                        Бенковски - - -
                        Борово 107827.00 1291,34 1270,48 2%
                        Бояна 109630.09 1360,48 1091,43 25%
                        Бъкстон 87321.66 1259,45 964,05 31%
                        Витоша 93888.74 1230,86 952,52 29%
                        Врана - Лозен в.з. - - #N/A
                        Гео Милев 95345.40 1408,35 1229,09 15%
                        Горна Баня 92393.31 1044,73 857,3 22%
                        Гоце Делчев 102764.09 1565,66 1216,87 29%
                        Дианабад 88732.78 1183,1 1208,17 -2%
                        Драгалевци 97657.44 1197,39 902,11 33%
                        Дружба 1 70683.23 1116,74 935,43 19%
                        Дружба 2 80471.65 1084,01 998,93 9%
                        Дървеница 74738.12 1196,96 1011,64 18%
                        Западен Парк 70806.12 1172,77 1045,81 12%
                        Захарна Фабрика 54250.00 878,54 893,62 -2%
                        Зона Б18 103377.30 1259,8 993,13 27%
                        Зона Б19 96646.00 1354,85 1038,5 30%
                        Зона Б5 98371.77 1386,67 1062,53 31%
                        Иван Вазов 216057.14 2370,53 1845,13 28%
                        Изгрев 147808.83 1824,8 1481,35 23%
                        Изток 165058.20 1994,98 1425,94 40%
                        Илинден 61240.00 1134,07 1017,26 11%
                        Илиянци - - 841,64
                        Княжево 62983.33 915,01 916,62 0%
                        Красна Поляна 70488.91 1095,68 905,54 21%
                        Красно Село 92238.63 1372,97 1168,26 18%
                        Кръстова Вада 97364.11 1308,62 1132,77 16%
                        Лагера 88692.89 1238,22 1195,83 4%
                        Левски 60275.00 968,27 868,8 11%
                        Левски В 63450.00 912,95 889,18 3%
                        Левски Г 89625.00 1475,31 872,8 69%
                        Лозенец 170262.09 2051,35 1542,63 33%
                        Люлин 1 65478.67 920,08 848,25 8%
                        Люлин 10 70477.48 927,98 894,13 4%
                        Люлин 2 77481.84 971,56 835,18 16%
                        Люлин 3 67452.66 987,11 1092,8 -10%
                        Люлин 4 - - 818,11
                        Люлин 5 48378.50 824,63 863,52 -5%
                        Люлин 6 68764.82 1093,55 859,57 27%
                        Люлин 7 70866.50 1296,34 895,08 45%
                        Люлин 8 51692.33 781,9 868,17 -10%
                        Люлин 9 65733.00 961,95 584,32 65%
                        Люлин Център 65498.57 1071,24 866,82 24%
                        м-т Гърдова глава 86186.66 1299,3 #N/A
                        Малашевци - - -
                        Малинова Долина 76830.32 1175,92 873,55 35%
                        Манастирски ливади Запад 94926.71 1353,33 1025,81 32%
                        Манастирски ливади Изток 91117.34 1274,37 1208,91 5%
                        Младост 1 92890.00 1290,14 1139,73 13%
                        Младост 1а 108133.34 1494,93 1260,95 19%
                        Младост 2 134892.31 1472,12 1149,76 28%
                        Младост 3 87766.71 1438,8 1222,01 18%
                        Младост 4 84017.32 170,35 1112,19
                        Мотописта - - 1388,23
                        Мусагеница - - 1213,66
                        Надежда 1 70628.95 1063,87 875,93 21%
                        Надежда 2 72115.95 1081,2 846,22 28%
                        Надежда 3 70695.00 933,71 1002,1 -7%
                        Надежда 4 68281.66 1033,27 935,2 10%
                        НПЗ Искър - - #N/A
                        Обеля 56000.00 848,48 670,57 27%
                        Обеля 1 59874.88 866,18 735,02 18%
                        Обеля 2 64550.00 1152,68 724,06 59%
                        Оборище 172628.94 1942,22 1589,42 22%
                        Овча Купел 74338.87 1039,8 889,67 17%
                        Овча Купел 1 74009.47 1022,9 890,76 15%
                        Овча Купел 2 74092.16 1005,4 805,39 25%
                        Павлово 86024.09 1209,98 989,16 22%
                        Подуене 72979.50 1105,75 873,16 27%
                        Полигона 76800.00 1280 1104,28 16%
                        Разсадника 83333.16 1152,07 963,27 20%
                        Редута 114500.00 1355,03 1270,29 7%
                        Света Троица 75163.63 1100,93 1115,59 -1%
                        Свобода 64972.50 1035,42 806,27 28%
                        Сердика 89725.00 1300,36 907,39 43%
                        Симеоново 98515.34 1271,17 967,18 31%
                        Славия 78541.50 1320,03 1188,94 11%
                        Слатина 91687.50 1291,37 988,81 31%
                        Стрелбище 125000.00 1616,38 1344,98 20%
                        Студентски Град 82931.96 1159,72 1005,92 15%
                        Суха Река 73298.62 1057,19 1016,56 4%
                        Толстой 55333.33 948,57 820,98 16%
                        Требич - - -
                        Факултета - - #N/A
                        Филиповци - - 843,37
                        Фондови Жилища 62500.00 1116,07 1005,42 11%
                        Хаджи Димитър 75143.13 1087,98 887,66 23%
                        Хиподрума 113500.00 1778,07 1139,28 56%
                        Хладилника 93157.69 1296,7 1193,65 9%
                        Център 118891.09 1651,41 1532,67 8%
                        Яворов 128000.00 2133,33 1522,19 40%
                        Last edited by bota156; 30.04.2021, 19:26.
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от simbad
                          Влизам тука веднъж на 2-3 месеца и е много интересно как многоимотните гладни брокери с по 5 апартамента и 10 къщи все са тук. Всеки ден отговарят . Няма празник няма делник.....

                          Дайте да съберем помощи за тези угнетени души , да може да изкарат за единия хляб. Вече ми се къса сърцето за тях ...
                          Ми хайде !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                            Кой влак си изпуснал- всички така наречени " повишители" пишете че сте с по 5+ имота ( някои даже и къщи в Швейцария имат ) По- богати сте от останалите 95% от българите пийте си 4- те рози или който каквото там харесва и се радвайте на живота. Кому е нужно да се пише за перонци, жорковци, детски стаи.....
                            Аз не се смятам повишител нито за по богат от останлите 95% българи.4 рози пият само собственици на ай ти фирми които печелят по 250000 евро годишно и другите гастари милионери иначе серат нощем зад кофите за боклук....Дават всяка вечер по 1000 евро за елитна кака и други подобни фантазьори

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                              Няма такава разлика 30% НИКЪДЕ от 2018, 10% да на някои места. Това че някои искат и 100% отгоре не значи че са на пазара - те НИКОГА няма да продадат. И сега има имоти дето се продават от 2018 и са си на непроменени цени. Вдигаха ги, сваляха ги и са си пак извън пазара (не са всички без акт 16). Веднага се сещам за богатица, бул. Яворов, Симеоновско
                              Мъжко дупе 1 път се ебе. На ФБ, койни не припарвам. Това са активи за 20г пикльовци мечтаещи да станат милионери.
                              А тез дето са ми набори, че и по дръти и още мечтаят ....... така де като млади не са го наебали дявола във въздуха, та на дърти години. Нека опитват, все някога мое и да им дойде акъла, че не са за таз работа.
                              Ако сметнем всички активи съм повече в Имоти (ако че са в чужбина). Къщата не я броя, че е непродаваема - чисто емоционално. Тя си ми е МОЯ ДОМ, МОЯТА КРЕПОСТ, МОЕ ТВОРЕНИЕ.
                              Имам малко акана КЕШ - в купюри - евра и паунди, толкова и злато и сребро и повечето в сметки. Нямам силите да правя каквото и да е с него.
                              Като стане изгодно ще го вложа в имот до докторите, че често често ми се налага да им ползвам услугите. А имам 100% увереност, че все повече ще ми се налага
                              Ти си вярвай в каквото искаш, но от края на 2017 / нали тогава ти беше обявата/ до сега разликата за София е 30%+. Водя си статистика знаеш....В твоят район може да е 10%, ама в други е 50%+. Например Красно Село....Сега това е на база офертни цени и ти може да твърдиш, че сделки няма на подобни цени..., но офертни са били и 2017-18....Ако приемем че си изкарал 5-10% от лихви и други неща от кеша то пропуснатата ти полза е 20% / наемите не ги броя щото ти не искаш да се занимаваш с това/...
                              Това, че има имоти които не се продават с години при този луд пазар на липса на предлагане трябва да ти даде отговора, че нещо с тези имоти не е наред....или пък ще им актуализират цените скоро...
                              Не ми е приятно да го напиша, но Бони и Ледчо изглежда ще излязат прави за тази година, а може дори и Купата....колкото и на някой майтап да му се струва.... Последният месец-два за първи път от години реално търся нещо, а не само статистики и е шок....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                                Кои мои писания се разминават с действията ми? Къде съм написал че имота е лоша инвестиция? Даже назад в темата съм писал какви са плюсовете и минусите на различните типове инвестиции. Не харесвам агресивната реклама- тук малко сте го направили на секта- имота е единствената правилна инвестиция и който не инвестира в имоти е лузър.
                                Имотите не са единствената правилна инвестиция, нещо повече, те може да са много лоша инвестиция ако си лаик. Лузър не този, който не инвестира в имот, а който си пропилява живота докато чака евтино жилище.

                                Коментар

                                Working...
                                X