IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    54% пак е много. Аз като ви казвам, че народа задлъжня яко, вие ми се смеете. 85 млрд кредити как се връщат?
    Ами не е много. България има едно от най-ниските нива на кредитна задлъжнялост в ЕС.Същевременно депозитите са 119 милиарда лева. 34 милиарда повече, отколкото са кредитите.
    И 54 процента от жилищата се купуват в София с ипотека. В цялата страна е 23 процента. Т.е едва една на 4-5 сделки е с ипотека.За нашият град не видях статистика, но според един приятел брокер с ипотека се купуват не повече от 15-20 процента. Останалите се изкупуват от гастери,които си влагат парите в жилища в България.
    Last edited by mirodes; 15.07.2023, 17:32.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
      Каква точно е целта на занятието в последните коментари?Да се изкарат почиващите в българските курорти мизерници или балъци?Или и двете.
      Аз доброволно си признавам,че съм такъв-изкарах една седмица на Велинград в хотел със закуска и вечеря за 300 лв на вечер, сега съм резервирал хотел на Несебър за 200 лв на вечер без ядене.
      От хотела във Велинград останах много доволен, след като се върна от морето ще видя за другата почивка, но в предишни години съм бил доволен.
      Това ми е нивото и не ходя на Ривиерата или по гръцките села.
      Така че ходете,където искате,ама уважавайте и избора на тия,които почиват в България.
      Че сме мизерници и балъци спор няма.
      Пич, не за това си мизерник. Други са причините. Факт е, че у нас има добри места. Факт е обаче, че съотношението цена/качество не струва. Аз не обичам да ме цакат с топла бира и се дразня. Ти явно си по-широка душа и ти не пука. Отделно е дразнещо толерирането на безпарични западни шушляци за сметка на българи средна ръка.

      Аз например по Майорка и да ми дават пари не бих отишъл. Не може децата да се чипкат в басейна, а до тях двама хомота да де целуват.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

        Ааах, пари за семки бря!


        Нали размятаха от хеликоптера пачки с бай Тошо - ше ги изплатят с него.
        И поредната теза, че Ганьо се бил замогнал, и купувал с кешовица стана на пух и прах.
        Целият тоя балоняк се издул благодарение на парите създадени от въздуха - пари, които обаче трябва да се връщат от робите, чрез труд.... дългогодишен.... Чиститу.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          Ти вЕрваш ли на тия "ютубъри"?
          Отвори букинга и виж коментарите - там се вижда реалността, написана от хора ползвали услугите.
          Естествено, че вярвам.Стоят на улицата и спират случайни хора и ги питат за впечатленията им. И анкетираните бяха от различни националности.
          И всички изтъкваха едни и същи неща-евтино,забавления, любезни хора.Никой не каза, че е луксозно или,че курортът е много добър.
          Тия хора ги привличат ниските цени и забавленията.Кякво толкова чудно има,че почиват в България?
          България се оформи като държава на евтин, непретенциозен туризъм. Никой и не я сравнява с Ривиерата и тем подобни. Има си своя ниша на по-ниско ниво.
          А в Букинга пишат основно претенциозни принцеси, на които им пречи граховото зърно.Бил съм в хотели с подобни коментари и нищо от написаното не е било вярно.Или е много преувеличено.
          Last edited by mirodes; 15.07.2023, 17:23.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            За мен всеки който дава пари на българското черноморие е глупак.
            Съжалявам ако някой се засегне ,но това е така .България е малка държава с бедно население и нисък стандарт на живот който реално е пренесен и в туристическите услуги.Поради огромната корупция цените са високи защото няма реална конкуренция, няма и стратегия за развитие на туризма, хотели заведения се държат от мутри ,техните деца и внуци,знам го защото непряко се занимавам с част от сегмента. Та така всеки който стимулира с пари родното Черноморие за мен е кръгъл глупак. Има цял свят пред него за същите цени ще получи тройно качество и за храната и за обслужването инза всичко.С години не ходя там няма и да стъпя,дори не съм запознат и с хотелите с нищо просто защото за мен в България море не съществува освен на картата.
            Така е-всички чужденци, които идват в България на почивка са балъци.Българите също.Спор няма в това.
            Милиони балъци. Не всеки има акъл да почива на хубаво място.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              54% пак е много. Аз като ви казвам, че народа задлъжня яко, вие ми се смеете. 85 млрд кредити как се връщат?
              Ааах, пари за семки бря!


              Нали размятаха от хеликоптера пачки с бай Тошо - ше ги изплатят с него.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                Морските ни курорти разчитат на количеството.Плажната ни ивица е къса и не може да се сравнява с гръцката или турската.
                Естествено, че тия курорти са насочени към масовият турист.
                Тия дни гледах няколко клипа за Слънчев бряг в Ютуб и то от чужденци. И ютубърът правеше анкета с почиващи дали харесват курорта. 100 процента бяха чужденци и 100 процента отговориха,че са много доволни от престоя си.Най-вече изтъкнаха,че било евтино,че има забавления и хората са любезни.
                А българите гледаме да оплюем всичко българско.
                Хайде за Джонката е ясно,ама и ти се включваш в хора.
                Ти вЕрваш ли на тия "ютубъри"?
                Отвори букинга и виж коментарите - там се вижда реалността, написана от хора ползвали услугите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                  Вече са коригирали данните в статията на 54%. Естествено, че няма как 94% да са с ипотека!

                  https://www.capital.bg/biznes/imoti/...mesechie_tozi/
                  54% пак е много. Аз като ви казвам, че народа задлъжня яко, вие ми се смеете. 85 млрд кредити как се връщат?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Как да да не са на плажа? Иди на златни и виж- нов груб строеж директно до плажа. 0 зелени площи, всичко е бетон. Созопол толкова много бетон и цигански сергии, че не се вижда морето. Приморско (преди 5 год) тротоарите и от двете страни заети от сергии и кръчми, а хората се движат по пътя между колите. Слънчака - бетонна джунгла, 0 зеленина. Преди 10 ина дни се отбих да хапна, кръчмите полупрапразни, само пред едната имаше опашка, мисля че се казваше джанини или нещо подобно.
                    Морските ни курорти разчитат на количеството.Плажната ни ивица е къса и не може да се сравнява с гръцката или турската.
                    Естествено, че тия курорти са насочени към масовият турист.
                    Тия дни гледах няколко клипа за Слънчев бряг в Ютуб и то от чужденци. И ютубърът правеше анкета с почиващи дали харесват курорта. 100 процента бяха чужденци и 100 процента отговориха,че са много доволни от престоя си.Най-вече изтъкнаха,че било евтино,че има забавления и хората са любезни.
                    А българите гледаме да оплюем всичко българско.
                    Хайде за Джонката е ясно,ама и ти се включваш в хора.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
                      Каква точно е целта на занятието в последните коментари?Да се изкарат почиващите в българските курорти мизерници или балъци?Или и двете.
                      Аз доброволно си признавам,че съм такъв-изкарах една седмица на Велинград в хотел със закуска и вечеря за 300 лв на вечер, сега съм резервирал хотел на Несебър за 200 лв на вечер без ядене.
                      От хотела във Велинград останах много доволен, след като се върна от морето ще видя за другата почивка, но в предишни години съм бил доволен.
                      Това ми е нивото и не ходя на Ривиерата или по гръцките села.
                      Така че ходете,където искате,ама уважавайте и избора на тия,които почиват в България.
                      Че сме мизерници и балъци спор няма.
                      За мен всеки който дава пари на българското черноморие е глупак.
                      Съжалявам ако някой се засегне ,но това е така .България е малка държава с бедно население и нисък стандарт на живот който реално е пренесен и в туристическите услуги.Поради огромната корупция цените са високи защото няма реална конкуренция, няма и стратегия за развитие на туризма, хотели заведения се държат от мутри ,техните деца и внуци,знам го защото непряко се занимавам с част от сегмента. Та така всеки който стимулира с пари родното Черноморие за мен е кръгъл глупак. Има цял свят пред него за същите цени ще получи тройно качество и за храната и за обслужването инза всичко.С години не ходя там няма и да стъпя,дори не съм запознат и с хотелите с нищо просто защото за мен в България море не съществува освен на картата.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
                        Каква точно е целта на занятието в последните коментари?Да се изкарат почиващите в българските курорти мизерници или балъци?Или и двете.
                        Аз доброволно си признавам,че съм такъв-изкарах една седмица на Велинград в хотел със закуска и вечеря за 300 лв на вечер, сега съм резервирал хотел на Несебър за 200 лв на вечер без ядене.
                        От хотела във Велинград останах много доволен, след като се върна от морето ще видя за другата почивка, но в предишни години съм бил доволен.
                        Това ми е нивото и не ходя на Ривиерата или по гръцките села.
                        Така че ходете,където искате,ама уважавайте и избора на тия,които почиват в България.
                        Че сме мизерници и балъци спор няма.
                        Велинград не може да се сравнява с морските курорти от типа" ден година храни". Отделно във Велинград персоналът е от помаци, а те са много работливи и културни. Храната е в пъти по-добра, защото има много местни производители. Да ме говорим, че работят целогодишно и са насочени основно към бг клиента.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                          Аз не мога да разбера какъв е проблемът с построените сгради и заведения при положение, че не са на плажа. По-добре ли е да има пущинак както беше по времето на комунизма?
                          И отивам другата седмица на Несебър.Ако е претъпкано ще те държа лично отговорен,щото си ме излъгал, че няма хора.
                          Как да да не са на плажа? Иди на златни и виж- нов груб строеж директно до плажа. 0 зелени площи, всичко е бетон. Созопол толкова много бетон и цигански сергии, че не се вижда морето. Приморско (преди 5 год) тротоарите и от двете страни заети от сергии и кръчми, а хората се движат по пътя между колите. Слънчака - бетонна джунгла, 0 зеленина. Преди 10 ина дни се отбих да хапна, кръчмите полупрапразни, само пред едната имаше опашка, мисля че се казваше джанини или нещо подобно.

                          Коментар


                          • Каква точно е целта на занятието в последните коментари?Да се изкарат почиващите в българските курорти мизерници или балъци?Или и двете.
                            Аз доброволно си признавам,че съм такъв-изкарах една седмица на Велинград в хотел със закуска и вечеря за 300 лв на вечер, сега съм резервирал хотел на Несебър за 200 лв на вечер без ядене.
                            От хотела във Велинград останах много доволен, след като се върна от морето ще видя за другата почивка, но в предишни години съм бил доволен.
                            Това ми е нивото и не ходя на Ривиерата или по гръцките села.
                            Така че ходете,където искате,ама уважавайте и избора на тия,които почиват в България.
                            Че сме мизерници и балъци спор няма.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Признавам че нямам идея какви са цените в Кауфланд. За щастие последните две години постигнах достатъчен стандарт, за да не се налага да се интересувам. Не знаех, че криптомилионерите пазарувате в магазина за бедни. А бедните винаги ги гърчат да плащат. Оттам вероятно идва разминаването.
                              То не може да ви се угоди. Като отидеш в Паркмарт скъпо било, само за богати шарани. Като отидеш в Кауфланд - за бедни било. Я кажете откъде да си купим череши, та да не се излагаме, като купуваме "прескъпа" стока от магазин за бедни.

                              Коментар


                              • За лалалджиите с големи усти дет ги мързи даже да гледат:

                                https://www.bulmag.org/product/chereshi-ii

                                Коментар

                                Working...
                                X