IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

    Докато голата ми кратуна добави 10м2 към търговския ми имот в Овча купел и си купи апарт в Бургас, , които добавиха капиталова 100% и наеми с 6% ритърн, твоята куха кратуна, обезцени със 100% кеша си с който се надяваше да излезеш от детската стая или квартирката си.
    Ама ти и със диоптри ли си?
    Не виждаш ли, че "капиталовата" е имагинерна и кат падне мандалото ще се стопи ?
    А, за 6% бруто наем, ми е смешно даже, та тя само лихвата и поддръжката е наполовина, отделно и -15% инфлация на наемчето.
    Няма да лъжеш така дебело, през 2021 купи във гьола маломерката, не може да е двойна цената сега, посмали малко.
    Last edited by Бедният брoкер; 23.10.2023, 20:15.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      фрости, купи си леи и побързай да ги сложиш на 6% лихва
      това просто не е за изтърване

      ....и не казвай на никой...
      През платформата на брокера имам достъп до инструменти с далеч по-голяма възвръщаемост... депозити не ща и не ми трябват.

      Ама така като гледам повече никой румънец няма да се излъже да си купи апартаментче в бг, и да си затвори парите за десетилетия на 2,5~3,5% годишна доходност. Също не виждам и кой руснак ще се излъже повече да си купи апартаментче в бг.

      Усещаш как пресъхват чуждестранните капитали към имотния сектор в бг. Имотния балон в бг вече ще трябва да го крепите само вие - родните повишители, и то само с кредити от български бамки....

      Не виждам кой чужд инвеститор, който е с акъла си, ще дойде да набие 200 000 евро за маломерна двустайка в София, при положение, че за тези пари може да има широка, просторна луксозна вила на Бали с басейни и всякакви екстри...
      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        това се казва карамбол!
        купуваш тънко леята
        жънеш една година на 6%
        долара пада
        леята преодолява земното притегляне и е на мисия към марс
        евреите подсмърчат и си навиват на пръста оня масур, дето им виси отстрани
        .... и забиваш със нароеният кешак на половин цена у ..... Красно Село, щото взели че му оправили градоустройствения план на квартала.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          А и той наближава, поредния обир. Толкова кинти имах в ТBI, но ги разкарах за покупка. А и разбрах кого кредитират и рекламират. Но...матряла забравя, нищо. После и по 2400€ кв няма да може да купи.
          лихвите по всички потребителски + кредитни карти са значително над 3%-та
          отделно си подготват почвата да вдигнат по ипотечните, когато другите тръгнат да вдигат и мигрирането(рефинансирането) не е без пари...
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

            ми супер си е леята, паднала на колене, поради силния долар, с кеф ше си я купя сега.
            САЩ спрат ли повишенията на лихвата и гъшера спада, а леята и еврото ще качват, понеже ЕЦБ се движи със 6-8 месеца назаде.
            това се казва карамбол!
            купуваш тънко леята
            жънеш една година на 6%
            долара пада
            леята преодолява земното притегляне и е на мисия към марс
            евреите подсмърчат и си навиват на пръста оня масур, дето им виси отстрани
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение


              Мисли малко със тая гола кратунка.
              Докато голата ми кратуна добави 10м2 към търговския ми имот в Овча купел и си купи апарт в Бургас, , които добавиха капиталова 100% и наеми с 6% ритърн, твоята куха кратуна, обезцени със 100% кеша си с който се надяваше да излезеш от детската стая или квартирката си.
              Last edited by Bailor; 23.10.2023, 20:04.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                с депозитите от 4% в немски банки - к'во праим... и там ли инфлацията е по-голяма от тук ?
                или и немските банки са ктб-та
                мислех, че обсъждаме конкретно румунския ингбанк
                но, така и така си взел думата
                ти отвори ли си депозитче на добра лихва в "немските банки"?
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  брокерчо, ти даде ли си труд да погледнеш с колко се обезцени леята последната година?
                  съвета ми е и към теб, купи си леи, отвори си едно депозитче в ингбанк и чакай
                  ми супер си е леята, паднала на колене, поради силния долар, с кеф ше си я купя сега.
                  САЩ спрат ли повишенията на лихвата и гушера спада, а леята и еврото ще качват, понеже ЕЦБ се движи със 6-8 месеца назаде.
                  Last edited by Бедният брoкер; 23.10.2023, 19:59.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                    TBI = KTB - познай какво ще стане с цените на имотите след поредния обир?
                    А и той наближава, поредния обир. Толкова кинти имах в ТBI, но ги разкарах за покупка. А и разбрах кого кредитират и рекламират. Но...матряла забравя, нищо. После и по 2400€ кв няма да може да купи.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                      Ама, не ми е ясно, защо всички понижителни фермани у темата от цели десет години започват с "ще" и "скоро"?

                      Знаеш ли защо? Защото въпроса не е "каква е стойността на имотите?", а "каква масата от хора мисли че е стойността на имотите?". Наистина, признаваме си че неграмотността на българския инвеститор ни изненада много над очакваното. Очевидно системата ще бъде докарана но абсолютния си лимит, през който и невижданата глупост не може да изтика. След това идва страха и падението.

                      2024

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        брокерчо, ти даде ли си труд да погледнеш с колко се обезцени леята последната година?
                        съвета ми е и към теб, купи си леи, отвори си едно депозитче в ингбанк и чакай
                        с депозитите от 4% в немски банки - к'во праим... и там ли инфлацията е по-голяма от тук ?
                        или и немските банки са ктб-та
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                          тва е вашия човек - слушайте и си записвайте!

                          пп
                          ааа, и прави нова дупка в колана - по̀ към токата!
                          ваш си е!
                          дай да не се скараме сега за него
                          че то е ясно, че никой го не ще
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

                            така е, скоро почва рева, сълзите, сополите и мандръсането на болните от имотната болест.
                            Те, евреите хептен глупави да дават кредити по 0.5-2.5% на всеки шушляк и да си чакат после изядените от инфлация пари обратно,
                            вместо да си купят техно акции, злато, койни, диаманти, ЕТФ, S&P, или просто идеалните имоти- нале ще вървят нагоре постоянно.
                            Просто кукловодите обикновено разстрелват с един куршум поне три заяка, затова изчакват подходящият момент .... за лебеда.
                            Не са казали, не са съборили пазара за час.
                            Само че, лесно дърпаш парата от Румъния след година, ама от двайсет годишното заробване, не става.
                            Пак някой не вдянал, ей, мадръсай-учи, мандръсай-учи, стига де.....
                            Докато кешака се увеличава във Румънско се изчаква срутването със 20-25% годишно и следва захлюпването на суверен/квадрата след две годинки ....
                            брокерчо, ти даде ли си труд да погледнеш с колко се обезцени леята последната година?
                            съвета ми е и към теб, купи си леи, отвори си едно депозитче в ингбанк и чакай
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                              Ама, не ми е ясно, защо всички понижителни фермани у темата от цели десет години започват с "ще" и "скоро"?
                              Такъв розав и напомпан със печатане беше тоя десет годишен цикъл, затова.
                              Е, не, евреите няма да изкупят пак пазара на безценица, ами ще оставят слаб балонясал пазар да се рее със -5 +5.
                              И техните кинти ги яде инфлацията и мира не им дава.
                              Мисли малко със тая гола кратунка.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                ще има големо мяу
                                киро брейко и той така казва
                                тва е вашия човек - слушайте и си записвайте!

                                пп
                                ааа, и прави нова дупка в колана - по̀ към токата!

                                Коментар

                                Working...
                                X