IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

    И така да е. Златото расте, когато тухлата спада, или е в застой. Т.е. когато настъпят тежки времена и се разклати доверието в системата.
    Това просто не е верно. От 1860 за тройунция през 2011 пада до 1200 през 2018 година. 7 години мечи пазар за златото. Тогава тухлите или бяха флат или падаха и те. Така, че по кротко с приказките, че златото растяло. Ако сравниш СП500 и златото за 10 годишен период, СП500 има 160% ръст спрямо 62% за златото. И това без да броим дивидентите. С тах изи 250% ръст. Тая синтетика дет си я купил за златото е пълна селска пръчка. Ако ще се разправяш със злато по-добре физическо. Или го играй с опции - така затваряш по-малко капитал. Взимаш си един трезор и го държиш там. Иначе на твое място ще си сложа парите в ETF на СП500 и ще спя много спокойно.
    Last edited by keizer; 10.12.2023, 22:40.
    Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      За този 10 год период, туулата направи 2-3х, и ако падне с 20-30% пак ще е бил алтъна поне с 1,5-2х.
      И така да е. Златото расте, когато тухлата спада, или е в застой. Т.е. когато настъпят тежки времена и се разклати доверието в системата.

      Пример - този който е продал през 2007-8г., през 2013 е можел да вземе 2 апарта на цената на 1. А, ако е бутнал парите у злато, вместо да държи кеш, е щял да купи поне 3, да не кажа 4. И това за период само от 6г. Далеч съм от мисълта, че ситуацията ще се повтори, но от гледна точка на волатилност в посока надолу, това са 2-та най-сигурни актива и се застъпват перфектно в различни времена.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
        Ей тва е на един познат - 3,85 е/кв, и нямало никакви огледи. Инвесторите в имоти за отдаване под наем - изгорЕха (съвсем очаквано).
        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...89m&f1=1&fe7=1
        Варна доходите на населението са наполовина на София.Така че е нормално никой да не дава 800-900 лв. за наем.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
          Дъри, то и при теб не е розАво положението.

          Това е в затворен комплекс с екстри, които струват поне 200 лв.

          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...eeg&f1=1&fe7=1
          Мдам, това е малко странно. 1100 лв за тристаен в затворен комплекс в Изток?!? Те искат 800 лв за читавите двустайни в Ст. град.

          Коментар


          • 6 е/кв, при "пазарна" цена 3000 е/кв. Всеки да си сметне възвращаемостта (ако я има)

            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...f9s&f1=1&fe7=1

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              То и аз се чудя дали няма някаква грешка. В момента под наем има 12 000 имота за наем в градче с населението на кв Люлин+Младост, срещу 11 000 в почти двумилионна Сф?
              В София имотите са за "инвестиция" , за "децата да има" и "да изпереме едни пари".

              Във Варна имотите са за "да изпереме едни пари" и "те украинците без море не могат".

              Коментар


              • Дъри, то и при теб не е розАво положението.

                Това е в затворен комплекс с екстри, които струват поне 200 лв.

                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...eeg&f1=1&fe7=1

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                  Не ме притесняват приятелите. Те си ползват къщите и не съм чула да искат да ги продават Техните имоти докато им писнат и решат да ги продават поне ще си удвоят цените. Времето е много ценен приятел на имотите
                  Кака, ти научи ли разликата между ДОД и ДДС?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                    Когато за първи път видях статистиката за отдавани под наем имоти във Варна, реших, че в имот.бг има бъг и добавя една цифра.
                    То и аз се чудя дали няма някаква грешка. В момента под наем има 12 000 имота за наем в градче с населението на кв Люлин+Младост, срещу 11 000 в почти двумилионна Сф?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                      За мен извода е ясен : никога инвестиция в имоти във Варна ! Знаела съм го ,но не очаквах ,че е толкова зле и винаги съм бягала от Севрното черноморие.. Инстикта отново не ме е подвел.
                      То беше ясно. Тук повечето "инвестори" са моряци, почти всички си правеха тънки сметки, че ще поплават 15-20 год, ще захлупят по 5-6 имота и после само ще лежат и ще прибират мангизите от наем. В интерес на истината, допреди 5-10 год, наистина доста хора си докарваха приличен доход, но след зверското бетониране последните години, всичко приключи. Сега ще се наложи да побачкат до края на живота си. Не ми е жал, сами си го направиха, вярвайки на алчни строители/инвеститори и брокерази.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение
                        У, що така, ами че твойте авери се набураха хептен на север, у Балчишко, те какво ще ги правят тези паметници, скъпа, обясни им пазара, че на нас не вярват.
                        На север от Вн е в пъти по-зле, 200-300 евра обзаведени и няма никой (качих примерни оферти тук), до няколко год всичко ще бъде разграбено и срутено, както оня комплекс горе над Оброчище.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                          Еми продавайте го директно на хоум ту ю щом са го оценили на толкова, пък те после да си го препродават за колкото искат
                          Ееее чакай сега. Те имат повече чест и са готови да отстъпят тази инвестиционна възможност с гарантирана печалба на някой друг. Единствено искат само 4%. Да им се чудиш от къде са се пръкнали толкова морални.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ThePawnbroker Разгледай мнение

                            Вероятно сте прав, но защо тогава брокера от голяма агенция, прави такава оценка ? И като гледат по "сайтовете", роднините на моята жена се надъхват. Това искам да изтъкна, колко е подвеждащо поведението на професионални участници в пазара на НИ.

                            Защото точно участниците на пазара имат тенденцията да губят представа от реалността. Поседи и ти 10г на работа където от ляво и дясно колеги ти бръщалавят как имотите само растат и какви печалби се правят и ти ще си помислиш, че можеш да летиш. Отделно тя е казала такава висока цена за да ги привлече да работят с нея и евентуално да подпишат договор за ексклузивност. Вече като са в играта, може да им съобщи и по-лошите новини.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от iavorsk Разгледай мнение

                              Ама верно ли - за по малко от 48 часа от подаване на заявление три банки ми осигуриха 100 финансиране - ипотечен + потребителски за панел.
                              Супер. Браво за постижението. Сега е идеалния момент за покупка на жилище, особено със 100% финансиране. Смело напред.

                              И не трий акаунта следващата година, да можеш да разказваш за успеха от инвестицията

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                евго, абе ти да не си станал понижител?
                                как така с лека ръка сваляш цените
                                Просто му казвам реалната ситуация.

                                Отделно старото строителство без ремонт върви по-евтино от новото.

                                Коментар

                                Working...
                                X