IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • От толкова милионери по социалните мрежи, ми свършиха стинките в джоба...че всеки вика - дай дребни за кафе.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
      ▶️ Гледайте тази лента
      https://www.facebook.com/share/r/wAT...?s=yWDuG2&fs=e

      Т'ва по скоро на туристически чай бие ма няма значение. Каквито ти наемите такова и кафето.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
        ▶️ Гледайте тази лента
        https://www.facebook.com/share/r/wAT...?s=yWDuG2&fs=e

        +1

        Коментар


        • ▶️ Гледайте тази лента
          https://www.facebook.com/share/r/wAT...?s=yWDuG2&fs=e

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            точно в тази тема много трудно се прави разликата между искането и купуването
            има дори и малко обратна зависимост
            неможенето да купиш в света троЙца те праща да гледаш обяви в ориндж каунти
            и разбира се, те връща обратно с форума с директен нискотарифен полет
            Да, бе, верно. Тук става въпрос за инверсия. А за Ориндж каунти сигурно пътуват в бизнес класа?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

              Защо? Вместо да искаш да вземеш тухла на Champs-Élysées, ще си купиш нещо на Докторски паметник.
              точно в тази тема много трудно се прави разликата между искането и купуването
              има дори и малко обратна зависимост
              неможенето да купиш в света троЙца те праща да гледаш обяви в ориндж каунти
              и разбира се, те връща обратно във форума с директен нискотарифен полет
              Last edited by ratten; 04.01.2024, 14:17.
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                Дух на смирение ....браво! Висока летва която самотно ще плува във форумното блато!
                Защо? Вместо да искаш да вземеш тухла на Champs-Élysées, ще си купиш нещо на Докторски паметник.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                  Спестовността не е, за да живееш в мизерия или да завещаваш нещо на поколенията. Тя възпитава дух на смирение. Не знам, дали съзнаваш що за морална категория е това. Когато се лишаваш от едно или друго, ти култивираш смирение. Иначе даваш терен на разточителен консумативизъм, който днес разяжда света и плътта на човека. Липсата на смирение дава път на горделивостта - най-голямото зло и майката на всички злини. Затова в Светото Писание Дяволът е представен като най-близкият до Бога Ангел, но възгордял се, че е не по-малко Господ от самия Него. Това, разбира се, е притча за разбирането на човека и генезиса на падението му. Горделивостта е ваятелят на човешкото его. Да имаш по-хубава къща, по-хубава кола, по-хубава жена, по-хубава работа, по-хубава заплата, винаги нещо повече от съседа - това са все плодове на горделивостта. Тя е и в основата на човешкия прогрес - такъв, какъвто го разбираме днес. Колко е прогресирал човекът, който не е еволюирал и все гледа да прецака началника и да оправи жената на ближния, това е друг въпрос.
                  Дух на смирение ....браво! Висока летва която самотно ще плува във форумното блато!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Що бре, яки са ми съседите, 20-30% ит -та, адвокати (бая са), има един архитект, другите с някъФ дребен бизнес. Общо езето не виждам много хора, но ми прави впечатление, че има доста доста млади в района, може би заради бизнес центровете наоколо.
                    Иначе го взех ей така, като инвестиция, но за мен си. Фирмата която го ремонтира, директно ми предложи 1000 евро за под наем, но аз отказах, как да го дам, от плочката (Gerdomus) до дръжката на вратата - всичко ми е от Италия, ще ми го осерат и опърдят. Та така, направих си го и много ми хареса, не бих се разделил с него - кефи ме, ползвам си го 30-40 дни в годината (наистина,не го казвам от страх, че ще се настани някой ) всичко ми е на една ръка разстояние.
                    Радвам се, че ти харесва, това е най-важното. Но е трябвало да бутнеш парите у коня, вместо в тухла през 2014-5г. Сега щеше да си с няколко десетки милиона.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

                      Да, бе не влияело търсенето. Айде един урок по история

                      https://www.youtube.com/watch?v=Iun-n8rc9Io
                      Паднали тогава цените до 200 долара за м2 в центъра, сега гледам са по 1500 долара за м2. Живота си върви.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                        Според мен си трябва баланс между харченето и инвестициите, защото ако залитнеш в едната крайност и цял живот пестиш и се лишаваш въобще не е сигурно, че семейството или следващите поколения ще оценят жертвите ти
                        Спестовността не е, за да живееш в мизерия или да завещаваш нещо на поколенията. Тя възпитава дух на смирение. Не знам, дали съзнаваш що за морална категория е това. Когато се лишаваш от едно или друго, ти култивираш смирение. Иначе даваш терен на разточителен консумативизъм, който днес разяжда света и плътта на човека. Липсата на смирение дава път на горделивостта - най-голямото зло и майката на всички злини. Затова в Светото Писание Дяволът е представен като най-близкият до Бога Ангел, но възгордял се, че е не по-малко Господ от самия Него. Това, разбира се, е притча за разбирането на човека и генезиса на падението му. Горделивостта е ваятелят на човешкото его. Да имаш по-хубава къща, по-хубава кола, по-хубава жена, по-хубава работа, по-хубава заплата, винаги нещо повече от съседа - това са все плодове на горделивостта. Тя е и в основата на човешкия прогрес - такъв, какъвто го разбираме днес. Колко е прогресирал човекът, който не е еволюирал и все гледа да прецака началника и да оправи жената на ближния, това е друг въпрос.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

                          Да, бе не влияело търсенето. Айде един урок по история

                          https://www.youtube.com/watch?v=Iun-n8rc9Io
                          Майстора е абсолютно прав. Имотите са актив, но и инвестиционен инструмент, а с глобалното движение на хора вече винаги има кой да ги купи.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                            Според мен си трябва баланс между харченето и инвестициите, защото ако залитнеш в едната крайност и цял живот пестиш и се лишаваш въобще не е сигурно, че семейството или следващите поколения ще оценят жертвите ти
                            От моя житейски опит съм се убедил, че ако родителите са супер икономични и еснафи, детето е развей прах. Обратното също е вярно.

                            В някои семейства от провинцията преди години имаше практика да се пести и да се правят икономии. И някои хора си го носят още.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                              Човек трябва да прави не това, което му харесва (да си угажда на корема и на пакета), а което е добро за семейството му.

                              Вместо да харчи за простотии, може да купи на децата си по един хубав апартамент с гараж и евентуално кола, ако му стигнат парите,
                              Според мен си трябва баланс между харченето и инвестициите, защото ако залитнеш в едната крайност и цял живот пестиш и се лишаваш въобще не е сигурно, че семейството или следващите поколения ще оценят жертвите ти

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                "Инвестиция" не е само да вложиш лев, за да изкараш два. Инвестиция (за мен) е да ти доставя удоволствие това, което си сътворил, не съм се лишавал от ескурзии, дрехи и т.н, дори последните години ги увеличих. Има един лаф "кеф цена - няма" аз съм на тоя принцип.
                                Човек трябва да прави не това, което му харесва (да си угажда на корема и на пакета), а което е добро за семейството му.

                                Вместо да харчи за простотии, може да купи на децата си по един хубав апартамент с гараж и евентуално кола, ако му стигнат парите,

                                Коментар

                                Working...
                                X