IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    случва се и в момента. наемите растат. но са изостанали от бързия ръст на цените и вдигането на заплатите последните няколко години.
    на всяко ново отдаване, наема се актуализира.
    освобождава ми се скоро една маломерка, близо 6 години не съм и пипал наема.
    новия наем ще е пазарен или малко над пазарен, защото не обичам да ги вдигам в движение.
    Преди 6 год мин заплата е била 460 лв (цък), в момента е двойно по-висока, а ти тепърва ще актуализираш наема. Ето затова твърдо съм замислил продажба, вместо отдаване безплатно, опс под наем..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      Изгледай (по-скоро изслушай) интервюто със Сарийски. Той е желан гост нa pogled.info та такива като теб нямат причина да не го слушат. Сипи си едно-две-три и го чуй.
      Поне 3 питиета ще трябват, че е дългичко предаването

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

        Далио го следя (все пак, с едно на ум), той предупреждаваше че кеша ще гори, по същото време когато ти надъхваше Кавръка да не бързал и се подиграваше на "тълпата ганьовци" че купували активи
        Ама облепените с гипсо-картон/или замазка тухли в бг активи ли били?!
        Само да не станат от активи - пасиви...
        Last edited by Frosty; 18.02.2024, 22:05.
        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Scotty Разгледай мнение

          Точно тоя дето се е продал за някакви жълти стотинки (копейки) ли намери да даваш да говори за имотния балон?! Този лее руска пропаганда денонощно, така че ако той казва нещо, съм склонен да вярвам, че истината е точно обратното.
          Така е, копейкаджия е, но има и някакъв акъл, ползват се и цифри в интервюто и е по темата за имотите. Малко разнообразие от 1000 поста за етажа на Кавръков, кой бил перонец и т.н.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Интересно, а защо според теб досега не се е случило?
            случва се и в момента. наемите растат. но са изостанали от бързия ръст на цените и вдигането на заплатите последните няколко години.
            на всяко ново отдаване, наема се актуализира.
            освобождава ми се скоро една маломерка, близо 6 години не съм и пипал наема.
            новия наем ще е пазарен или малко над пазарен, защото не обичам да ги вдигам в движение.
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

              този, дето го дадох за 650 преди почти 10 години го пуснах първоначално на 320.
              малко ниско беше, но есента на 2013-та беше такава. после мина през 380, 500, 550
              за мин заплата си прав и това значи постоянно вдигане на наемите, докато догонят цените и доходите.
              Интересно, а защо според теб досега не се е случило?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                Е колко наем носи? Песи каза, 700 лв за 2 стаен в Гоцето. Ратко каза 650 лв в Младост. Преди 10 год същите ап вървяха 500 лв., а мин заплата беше 340 лв. В момента е почти 3 пъти по-висока, а наема се повишил с 20-30%. Всеки може да си направи сметка, накъде върви рентиерстването.
                този, дето го дадох за 650 преди почти 10 години го пуснах първоначално на 320.
                малко ниско беше, но есента на 2013-та беше такава. после мина през 380, 500, 550
                за мин заплата си прав и това значи постоянно вдигане на наемите, докато догонят цените и доходите.
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

                  Този е доцент, общото е че и двамата са умрели от глад.

                  Малко ми е нелепо сиромах да ми говори за икономика и финанси, практик човек съм
                  Ааааа не така. С неговия рейтинг съм убеден че взима по 1000 - 2000 лв на едно такова участие. Популярен е сред привържаниците на голямото МЯУ. Чува ги нещата и говори добре, но е много пристрастен и краен в прогнозите си. Явно това се харесва на зрителите. Вече втора зима оправдава грешната си прогноза за 6лв бензин с топло време. Рецесията също я отлага 2ра година. Ако влезем в еврозоната, часовете бляскави анализи, които е правил за крахът след еврото ще изглеждат доста нелепи. За имотите обаче е прав.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                    Фокусираш се в много тесен времеви хоризонт. Днес получаваш 6% от ДЦК, а утре може да е 1-2%

                    ИмотЯ си носи наем и в хубави и в лоши времена. Теб може да те няма, но децата ти пак ще рентиерстват.
                    Е колко наем носи? Песи каза, 700 лв за 2 стаен в Гоцето. Ратко каза 650 лв в Младост. Преди 10 год същите ап вървяха 500 лв., а мин заплата беше 340 лв. В момента е почти 3 пъти по-висока, а наема се повишил с 20-30%. Всеки може да си направи сметка, накъде върви рентиерстването.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      Викаш по добре да купя имот и да вземам 1-2% и ебемтуално някога си 5%, вместо сега 6%. За ебемтуалното ще го мислим 2025 март в моя случай. Има 90% вероятност пак да съм на 5+% ДЦК
                      Разбира се, че имота е по-добре:-)

                      Коментар


                      • Housing Market Activity Lost Steam in January as Mortgage Rates Stopped Falling and Prices Kept Rising

                        New listings dropped for the first time since June and pending sales growth slowed; stagnating mortgage rates and the biggest home-price jump in over a year caused the market to lose momentum.

                        https://www.redfin.com/news/housing-...-january-2024/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                          Фокусираш се в много тесен времеви хоризонт. Днес получаваш 6% от ДЦК, а утре може да е 1-2%

                          ИмотЯ си носи наем и в хубави и в лоши времена. Теб може да те няма, но децата ти пак ще рентиерстват.
                          Викаш по добре да купя имот и да вземам 1-2% и ебемтуално някога си 5%, вместо сега 6%. За ебемтуалното ще го мислим 2025 март в моя случай. Има 90% вероятност пак да съм на 5+% ДЦК
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Scotty Разгледай мнение

                            Точно тоя дето се е продал за някакви жълти стотинки (копейки) ли намери да даваш да говори за имотния балон?! Този лее руска пропаганда денонощно, така че ако той казва нещо, съм склонен да вярвам, че истината е точно обратното.
                            това ако не е комична ситуация
                            митето е лоялен поклонник на америка, за твое сведение
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение
                              Ето още едно видео озаглавено " накъде се насочва имотния пазар" този път с друг професор от БАН- Сарийски
                              https://youtu.be/eaj_OH4BLcE?si=04dTru6yNvkihPeW
                              Точно тоя дето се е продал за някакви жълти стотинки (копейки) ли намери да даваш да говори за имотния балон?! Този лее руска пропаганда денонощно, така че ако той казва нещо, съм склонен да вярвам, че истината е точно обратното.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

                                Далио го следя (все пак, с едно на ум), той предупреждаваше че кеша ще гори, по същото време когато ти надъхваше Кавръка да не бързал и се подиграваше на "тълпата ганьовци" че купували активи
                                аз никога не съм бил от феновете на кеша, но не смятам че прзни тули са нещо много смислено
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X