IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    e, вече 7 години го дъфчеш тоя балон
    цените Х3 станаха от тогава
    не е ли време да кажеш, че си сбъркал
    Чакаме края на годината(поредния). Дай му малко време, този път може и да познае.

    Коментар


    • Лихвите леко спадат през януари, а кредитирането дава плахи сигнали за забавяне

      https://www.capital.bg/biznes/finans...tiraneto_dava/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

        Всичко хубаво, но тук говорим за имоти и темата е за имоти както и, че не играеш с имотите според вижданията си а критикуваш останалите за същото. Не спираш да купуваш докато проповядваш спад. А подигрваките ги отнасяш заради държането като лъжливото овчарче. За някой от нещата като атера си бил прав, но златото не е изпреварило имотите. Особено ако гледаме не средна цена на имотите а имоти като отношение локация и качество/цена. Защото просто добрите ги няма на пазара вече или са далеч над +50% от 2019.

        То и затова повечето понижители отнасяте подигравки - очаквате само цените на имотите да се сринат, а акции, злато и всички останали активи да върви на горе. Истината е, че всички те се индексират сравнително еднакво спрямо паричната маса, но с различна скорост. Голямата разлика е, че акции, злато, крипто и т.н. винага има и са еднакви на пазара, но с имотите не е точно така. А ти специално отнасяш повече от останалите защото повтаряш едно и също и честно казано за мен загуби авторитет през цялото това време който беше спечелил именно с атерата. Най вече с непрестаните ти приказки за Ганьо.

        Чакам и аз сега спада на перона. Пазара го виждам да си остане където е даже като се махнат крановете при още повече инфлация. Това няма да направи нито избора от имоти по-голям нито цената им по-ниска. Нещо повече ако има още инфлация и спрат строежите, цените на имотите ще изпреварят инфлацията заради липсата на предлагане и горящия кеш в банките. Тоест който е на перона там ще си остане.

        А рецесията ако има такава ще я обявят края на тази година началото на 2025. Около 15-18 месеца отнема лихвите на фед да са в плато до като обявят рецесията. Надявам се и до тогава да се отложи защото смятам по това време да продавам криптото. Но рецесията няма да направи имотите по-достъпни. Аз обаче съм скептичен за рецесия заради огромната нужда от правителствени харчове за войната.
        Всеки сам си преценява.

        Аз, например, през последните 10 г. съм правил 2 бани в София, през 2016 г за 3000 лв и през 2019 г. за 5000 лв (с по-луксозно обзавеждане), като посочвам общо колко са ми излезли.

        И съм на печалба, защото цената на труда много скочи, ако бях купил Наполеони, пак щях да имам печалба, но по-малка.

        Дори можех да направя още 2 ремонта (на един балкон и на малка тоалетна), но не успях да ги организирам и не са спешни. Но можеха да минат на по-ниски цени.
        Last edited by Evgo; 28.02.2024, 15:21.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          да бее и аз често питам за него
          всички прогнози му бяха верни
          а изчезнА като куфар на летище
          На мен ми е по-интересно какво стана с токсичния червенкретен. Толкова злоба не съм виждал от други пишещи където и да е. Знам, че тук някой от форума поддържаше връзка с него, но не помня кой и явно и не иска да сподели.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            да бее и аз често питам за него
            всички прогнози му бяха верни
            а изчезнА като куфар на летище
            Сигурно си е уредил ранното пенсиониране и си пие коктейлите на плажа.
            Аз искам да се пенсионирам след 20 години. Само трябва да реша къде колко да инвестирам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

              Трайчо какво стана с твоят идол Лаконика дето продаде на върха 2021-ва???

              Загуби се нещо това момче та се притесних да не си е посегнал
              да бее и аз често питам за него
              всички прогнози му бяха верни
              а изчезнА като куфар на летище
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                :-) Ако балонът не се спука - ще си кажа, че съм сбъркал.
                При балоните е много трудно да се каже точно кога ще се пукне, а ако си чел вниматлено от 2017 считам, че сме влезли във фазата да надуваме балона. Пукането зависи колко въздух има в надуващите (аз съм пас)
                e, вече 7 години го дъфчеш тоя балон
                цените Х3 станаха от тогава
                не е ли време да кажеш, че си сбъркал
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                  Аз пък започнах да влизам в темата от 2017-та и си спомням за това как обясняваше че сме в балон

                  Точно по това време се родиха незабравимите ти лафове за Гоуемото Мяу - За ножицата - За ластика - За това кой плувал без бански и тн и тн

                  Доживяхме Кавръка да си признае че е сгрешил никога не те чухме ти да си признаеш
                  Абе и аз така си спомням, но реших че съм се объркал. Спомням си кавръка гледаше за около 500 евра някакви и пак беше скъпо и бяхме в балон, но може и за това да съм се объркал.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    преди 9г започнах да влизам в темата ... и културно споделих, че е време да се купува, че всички ще се юрнат. беше точно след КТБ драмата и ми беше ясно, че народа пак ще крие парите в тухли, за да не изгорят в банка... еми стана (чак надмина очакванията ми в пъти)...

                    преди 5-6г - споделих, че имотите стават скъпи, но златото в един момент ще ги изпревари. (тройнунция на 1150-1200$) - скъсаха ме от бъзици, че съм промоутър на тавекси и тн..
                    тогава обърнах внимание и на алтерко (беше по памет 1.9) - пак подигравки отнесох...
                    атера също им обърнах внимание и пак подигравки ( сега байлора купува на цена почти двойна , а от тогава дадоха доста дивиденти)

                    тези неща не ги помниш.

                    айде по темата

                    къде го виждате пазара когато тези кранове изчезнат (новото влезе в експлоатация)
                    Всичко хубаво, но тук говорим за имоти и темата е за имоти както и, че не играеш с имотите според вижданията си а критикуваш останалите за същото. Не спираш да купуваш докато проповядваш спад. А подигрваките ги отнасяш заради държането като лъжливото овчарче. За някой от нещата като атера си бил прав, но златото не е изпреварило имотите. Особено ако гледаме не средна цена на имотите а имоти като отношение локация и качество/цена. Защото просто добрите ги няма на пазара вече или са далеч над +50% от 2019.

                    То и затова повечето понижители отнасяте подигравки - очаквате само цените на имотите да се сринат, а акции, злато и всички останали активи да върви на горе. Истината е, че всички те се индексират сравнително еднакво спрямо паричната маса, но с различна скорост. Голямата разлика е, че акции, злато, крипто и т.н. винага има и са еднакви на пазара, но с имотите не е точно така. А ти специално отнасяш повече от останалите защото повтаряш едно и също и честно казано за мен загуби авторитет през цялото това време който беше спечелил именно с атерата. Най вече с непрестаните ти приказки за Ганьо.

                    Чакам и аз сега спада на перона. Пазара го виждам да си остане където е даже като се махнат крановете при още повече инфлация. Това няма да направи нито избора от имоти по-голям нито цената им по-ниска. Нещо повече ако има още инфлация и спрат строежите, цените на имотите ще изпреварят инфлацията заради липсата на предлагане и горящия кеш в банките. Тоест който е на перона там ще си остане.

                    А рецесията ако има такава ще я обявят края на тази година началото на 2025. Около 15-18 месеца отнема лихвите на фед да са в плато до като обявят рецесията. Надявам се и до тогава да се отложи защото смятам по това време да продавам криптото. Но рецесията няма да направи имотите по-достъпни. Аз обаче съм скептичен за рецесия заради огромната нужда от правителствени харчове за войната.

                    Забравих най-важното: дори да има рецесия 2025, имотите не падат за една нощ като пазарите, при тях е бавно и болезнено сриване надолу отнемащо месеци и в много случаи години. Та дори и рецесия да има докато рефлектира имотите може да се окаже, че пак трябва да печатаме.
                    Last edited by pwise; 28.02.2024, 15:14.

                    Коментар


                    • Икономическото доверие в еврозоната неочаквано се понижава

                      https://www.24chasa.bg/biznes/article/17265328

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение

                        Довчера бе общ работник,днес голямата работа стана общака

                        И стига сте заеквал,а покажете доказателствата за 40-те ви "поредни" "успешни" сделки за 50 дни.

                        Иначе излиза,че сте патологичен лъжец !!!
                        Този е брокеразин, гладен като вълк заради липсата на каквито и да било шансове за сделка и това от поне 6 месеца насам.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          :-) Ако балонът не се спука - ще си кажа, че съм сбъркал.
                          При балоните е много трудно да се каже точно кога ще се пукне, а ако си чел вниматлено от 2017 считам, че сме влезли във фазата да надуваме балона. Пукането зависи колко въздух има в надуващите (аз съм пас)
                          Още 2017 си беше абсолютен балон.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
                            Аз пък започнах да влизам в темата
                            Доживяхме Кавръка да си признае че е сгрешил никога не те чухме ти да си признаеш
                            Довчера бе общ работник,днес голямата работа стана общака

                            И стига сте заеквал,а покажете доказателствата за 40-те ви "поредни" "успешни" сделки за 50 дни.

                            Иначе излиза,че сте патологичен лъжец !!!
                            Last edited by danetha; 28.02.2024, 14:59.

                            Коментар


                            • Фиш фиш ще се окаже добра инвестиция -

                              Приднестровье обратилось к России за помощью из-за давления Молдавии

                              В Приднестровье отметили, что рассчитывают на помощь России, поскольку на территории республики проживают более 220 тысяч граждан РФ.

                              Ранее в НАТО не увидели последствий в случае присоединения Приднестровья к России.

                              https://www.gazeta.ru/politics/news/...22439114.shtml
                              Last edited by unimog; 28.02.2024, 14:57.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                                Аз пък започнах да влизам в темата от 2017-та и си спомням за това как обясняваше че сме в балон

                                Точно по това време се родиха незабравимите ти лафове за Гоуемото Мяу - За ножицата - За ластика - За това кой плувал без бански и тн и тн

                                Доживяхме Кавръка да си признае че е сгрешил никога не те чухме ти да си признаеш
                                :-) Ако балонът не се спука - ще си кажа, че съм сбъркал.
                                При балоните е много трудно да се каже точно кога ще се пукне, а ако си чел вниматлено от 2017 считам, че сме влезли във фазата да надуваме балона. Пукането зависи колко въздух има в надуващите (аз съм пас)
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X