IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Евро няма видиш никога в БГ - 2025 отдавна отпадна като вариант, а до 2027 ще се разпадне Еврозоната.
    Еврозоната няма да се разпадне, но ние евро надали ще видим. Ей сега бяхме на крачка и веднага ГЕРБ и ДПС се разбързаха да свалят правителството току преди да разпишем финалните документи. Какъв е варианта до 2025 те да не са в играта, а Боко и Пееф да не се ръководят от Останкино, та да стане номера?

    Предстоят ни още 8-10 години от 2011-2020, само че без световно спокойствие, липса на инфлация и бумтяща икономика. Бокича става да е капитан в спокойно море и да си прави далаверите и схемите, когато държавата върви по 1-2% годишно напред от регионалната инерция и световния цъфтеж. Ама сега?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
      2025та наближава, еврото ще стане разплащателна валута на БГ. Не знам как я мислите тая с цените на имотите, но в момента ВСЕ ОЩЕ цените са изгодни за купуване. Догодина +40%, а през 2025та + още 30%.

      ===2079===

      Обещаното МЯУ го няма на хоризонта никакво. Ако се появи някой и ви каже,че МЯУ-то ще дойде, той вероятно е прав, но да знаете, че неговия тайм фрейм е с точност +/- 15 години. "Таймнинг ис евритинг" както той сам обича да казва.
      Ако не ме лъже календарът, догодина е 2025. Ти веднъж слагаш +40%, после слагаш още едни 30%, както се казва да има.
      А този тайм фрейм от 15 години да не се окаже, че важи и за еврото?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

        Работодателя я плаща и за мен и за семейството ми.Също и застраховки dental, vision, life и disability. Горе долу стандартен тип застраховки. Не са задължителни , но повечето фирми осигуряват застраховки. Някои зависят от възрастта, но има и групови , за които няма значение.

        В България гледам, че има здравна застраховка 8 ли 10% беше и има и частни, Каква е тяхната фунция ? Едно време май нямаше частни . Освен това преди месец чух , че здравната каса щяла да плаща MRI, Че тая каса за какво е ако трябва да си плащаш за изследвания ? Некой беше споменал и за направления , че трябвало да ходиш в началото на периода , че после свършвали , но това беше отдавна, сега сигурно не е така. Абе общо взето чувам от познати че всеки си плаща на ръка и верно че цените са по 100-на кинта ма се чудя за какво плащате 8-10% застраховки тогава ?
        Вярно си чул, почти всичко се плаща на ръка.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
          2025та наближава, еврото ще стане разплащателна валута на БГ. Не знам как я мислите тая с цените на имотите, но в момента ВСЕ ОЩЕ цените са изгодни за купуване. Догодина +40%, а през 2025та + още 30%.

          ===2079===

          Обещаното МЯУ го няма на хоризонта никакво. Ако се появи някой и ви каже,че МЯУ-то ще дойде, той вероятно е прав, но да знаете, че неговия тайм фрейм е с точност +/- 15 години. "Таймнинг ис евритинг" както той сам обича да казва.
          Евро няма видиш никога в БГ - 2025 отдавна отпадна като вариант, а до 2027 ще се разпадне Еврозоната.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

            проветрява си устата. Все пак алкохола трябва и да се изпари.
            Примерно ако си счупиш зъб ще ти го платят (до 200лв, имплант НЯМА ДА ТИ ПЛАТЯТ), ако имаш пародонтоза и ти падат зъбите ще ти платят дедовия (пак 200лв). Или даваш 200лв застраховка за да ти платят 200лв разходи
            Е не плащат ли почистване, профилактични прегледи, шини за децата ? То и тук има ниски лимити, ма мисля че покриват горе долу 2 коронки годишно. Зъбната застраховка може да е двойна, Моята застрахова покрива цялото семейство и имаме още една през работата на жена ми та мисля че двете покриват $3-4 к годишно. Ако щеш, лекувай пародонтоза, ако щеш прави коронки, пломби, шини . Твои пари са си. Знам че има ограничения да правиш 2 пъти коронка на един и същ зъб за по малко от някакъв период, ма всичко друго май е ок

            Коментар


            • 2025та наближава, еврото ще стане разплащателна валута на БГ. Не знам как я мислите тая с цените на имотите, но в момента ВСЕ ОЩЕ цените са изгодни за купуване. Догодина +40%, а през 2025та + още 30%.

              ===2079===

              Обещаното МЯУ го няма на хоризонта никакво. Ако се появи някой и ви каже,че МЯУ-то ще дойде, той вероятно е прав, но да знаете, че неговия тайм фрейм е с точност +/- 15 години. "Таймнинг ис евритинг" както той сам обича да казва.
              Last edited by два_таралежа; 03.05.2024, 09:30.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                Е ако е измама лорда за какво постоянно говори за доктори и зъболекари ?
                проветрява си устата. Все пак алкохола трябва и да се изпари.
                Примерно ако си счупиш зъб ще ти го платят (до 200лв, имплант НЯМА ДА ТИ ПЛАТЯТ), ако имаш пародонтоза и ти падат зъбите ще ти платят дедовия (пак 200лв). Или даваш 200лв застраховка за да ти платят 200лв разходи
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                  Е бабите от селата не продават ли по пазарите? Зашо няма компании които да произвеждат зеленчуци ? Тук са скъпи , към $10 кинта килото за читави домати, но има почти по всяко време, също и зеле, краставици, ягоди ... то верно че климата позволява но в БГ пък може в оранжерии.
                  Баби няма,сега са лелки,които ПРЕпродават пласмаси бъкани с пестициди от Турция.
                  Има и чиста храна,но е извън големите градове и иска обикаляне,но маймун няма време, нито му се занимава затова плющи лоши въглехидрати и ракия и после вика "Ама те лекарите ме умориха"
                  Last edited by Мечкан_Бикоядов; 03.05.2024, 09:00.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                    Абе тез застраховки са ГОЛЯМА ИЗМАМА.
                    Плащат само случайни прегледи. Ака ако си хронично болен нищо не ти покриват. Влизане в болница покриват до 30 дена макс, има и по 20 дена
                    Пример с мен - имам 10 операции на очите. ПЛАТИХА МИ САМО ПЪРВАТА, за другите плащат само консумативите или 50лв.
                    Та си плащаш 500лв за да не се редиш за направление
                    Е ако е измама лорда за какво постоянно говори за доктори и зъболекари ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                      Това не е застраховка ,а осигоровка към здравната каса ,която е държавна институция.Стваката е 8% върху заплатата като има максимален осигурителен праг.Безработните плащат върху 1/2 минимлана заплата което е символично и се равнява за 2024 година на 450лв приблизително за годината
                      Абе тез застраховки са ГОЛЯМА ИЗМАМА.
                      Плащат само случайни прегледи. Ака ако си хронично болен нищо не ти покриват. Влизане в болница покриват до 30 дена макс, има и по 20 дена
                      Пример с мен - имам 10 операции на очите. ПЛАТИХА МИ САМО ПЪРВАТА, за другите плащат само консумативите или 50лв.
                      Та си плащаш 500лв за да не се редиш за направление
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Мечкан_Бикоядов Разгледай мнение

                        Какви зеленчуци и плодове? Пласмаси бъкани с пестициди от Турция.
                        А Маймун живее само до 73 първо защото всичко около него е стрес,диша най-мръсния въздух в ЕУ, пуши цигари,яде 30 годишни ирландски мръвки и вечер като се прибере пие ракия до посиняване.Е, как да живее повече?
                        Е бабите от селата не продават ли по пазарите? Зашо няма компании които да произвеждат зеленчуци ? Тук са скъпи , към $10 кинта килото за читави домати, но има почти по всяко време, също и зеле, краставици, ягоди ... то верно че климата позволява но в БГ пък може в оранжерии.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                          То и в Европа е така, немците ядат свинско , обед, вечер и живеят до 81, в България при всичките зеленчуци и плодове до 73.
                          Какви зеленчуци и плодове? Пласмаси бъкани с пестициди от Турция.
                          А Маймун живее само до 73 първо защото всичко около него е стрес,диша най-мръсния въздух в ЕУ, пуши цигари,яде 30 годишни ирландски мръвки и вечер като се прибере пие ракия до посиняване.Е, как да живее повече?
                          Last edited by Мечкан_Бикоядов; 03.05.2024, 08:20.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение
                            Гледах стиситика за продължителността на живота в САЩ. Богатите живеят средно 8,5 години повече от бедните.
                            То и в Европа е така, немците ядат свинско , сутрин, обед, вечер и живеят до 81, в България при всичките зеленчуци и плодове до 73. Като имаш кинти се грижиш за себе си като нямаш, правиш каквото можеш
                            Last edited by segato; 03.05.2024, 08:17.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                              Ако имаш частна застраховка не ти трябват направления.При вас за богатите е добре за бедните зле.При нас е обаратно.Гледах стиситика за продължителността на живота в САЩ. Богатите живеят средно 8,5 години повече от бедните.Това е защото бедните имат малки здравни застраховки или никакви.
                              Аз не съм виждал подобни статистики, но със сигурност има корелация. Освен това има миноритита на които традиционната храна не е много здравословна. При мексиканците например процента болни от диабет стига 50%.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                                Догодина това ще изглежда така:
                                То само това да е
                                И в момента някои брокерки предлагат допълнителни безплатни услуги за клиенти.
                                В бизнеса е така.Който се адаптира,ще оцелее.
                                Last edited by Мечкан_Бикоядов; 03.05.2024, 08:01.

                                Коментар

                                Working...
                                X