IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Някой колега има ли представа, ако започнеш работа, като стругаро-фрезист в Австрия на трудов договор, какво самоучастие ще му е нужно за закупуване на едностайка във Виена до 15 г. изплащане на ипотека? Джонка? За бецирк около Шьонбрун, далеч от идеалния център.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      Краси Петров го бъзикате, но догодина ще е търсен гост за телевизиите, но след дъжд качулка...
      ако не тая догодина
      ще е догодината на 2039
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
        Защо? Какво по-логично от това да се публикуват мненията на хората, които са част от този икономически сектор, а именно брокери на недвижими имоти, инвеститори в тях и строители?
        Насреща имаме проруски инфлуенсъри като Станислав Цанов, Красимир Петров или Пламен Пасков... С какво те са по-способни, при положение, че нямат нито една вярна прогноза - без значение дали говорим за горива, недвижими имоти или военни действия?
        Краси Петров го бъзикате, но догодина ще е търсен гост за телевизиите, но след дъжд качулка...
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
          Защо? Какво по-логично от това да се публикуват мненията на хората, които са част от този икономически сектор, а именно брокери на недвижими имоти, инвеститори в тях и строители?
          Насреща имаме проруски инфлуенсъри като Станислав Цанов, Красимир Петров или Пламен Пасков... С какво те са по-способни, при положение, че нямат нито една вярна прогноза - без значение дали говорим за горива, недвижими имоти или военни действия?
          Ти сериозно ли питаш защо? Видял ли си търговец, който да не си хвали стоката?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
            Защо? Какво по-логично от това да се публикуват мненията на хората, които са част от този икономически сектор, а именно брокери на недвижими имоти, инвеститори в тях и строители?
            Насреща имаме проруски инфлуенсъри като Станислав Цанов, Красимир Петров или Пламен Пасков... С какво те са по-способни, при положение, че нямат нито една вярна прогноза - без значение дали говорим за горива, недвижими имоти или военни действия?
            брокерастите какво общо имат с инвестиции в имоти?
            Кучето повече общо има с касаплъка
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
              Защо? Какво по-логично от това да се публикуват мненията на хората, които са част от този икономически сектор, а именно брокери на недвижими имоти, инвеститори в тях и строители?
              100% от пазарните прогнози на тези в сектора противоречат с естеството на пазарите - ценообразуване. Никога, ама никога няма да прогнозират спад в цената, което е неизменна част на ценообразуването. Следователно всеки спад го грешат със 100% сигурност. И сами си противоречат. Ако аз знаех за инвестиция, която винаги е печеливша, щях да съм инвестирал и последната си стотинка в нея. Брокерчетата винаги говорят за инвестиция, стига да не се инвестира с техни пари.

              На кратко, както колегата MorganFreeMan каза: Да слушаш брокери, какво обясняват за пазара, е като да викнеш касапин да обяснява на прасетата, какво се случва в кланицата

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                Не ми следиш мисълта, обяснявам ти това, което сам в момента потвърждаваш, ужким, че излиза от твоята уста. Това, че резервите са 0% в Щатите, означава, че използват капиталовата адекватност, като инструмент за контрол. Затова те питах, къде виждаш там 0% -т.е. липса на контрол, което преди твърдяхте. Сега обаче се оказа друго:

                Излезе, че не са съвсем беззъби тея кученца наречени ЦБ. Лека-полека ще дойдеш на моето.
                Вечната практика на визиране на нещо, което никога не е казвано. Всичко тръгна от коментар на 6000, който каза че банките имали 70% пари които били неизползвани. Аз му отговорих, че това е статистически феномен породен от кредитирането на ТБ и както днес ги има, так утре може да ги няма. Тези пари ще се изпарят в момента в който кредити започнат да се погасяват преждевременно. Ти реши да се намесиш и да кажеш че ако ЦБ не бяха напечатали пари които ТБ да раздуват нямаше да се стигне до това раздуване и започна спора, където ти обяснявам, че ЦБ могат единствено да зададат диапазон на парите в икономика с долна граница напечатаното от тях и с горна граница уповаваща се на задължителните резерви. Никъде не съм писал за изискванията за капиталова адекватност, които в прочем са предназначени за финансова стабилност и макропруденция, а не за ценова стабилност в икономика. Основните инструменти на паричната политика са други. Няма да продължавам спора защото вече на няколко пъти преиначаваш тезите ми от типа на или, или. Така не може да се води дискусия над комплексни процеси.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                  Защо? Какво по-логично от това да се публикуват мненията на хората, които са част от този икономически сектор, а именно брокери на недвижими имоти, инвеститори в тях и строители?
                  Насреща имаме проруски инфлуенсъри като Станислав Цанов, Красимир Петров или Пламен Пасков... С какво те са по-способни, при положение, че нямат нито една вярна прогноза - без значение дали говорим за горива, недвижими имоти или военни действия?
                  че всички брокери имат единно мнение ........... трябва да подсказва тяхната принадлежност

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение


                    "Това каза пред "Фокус" брокерът на недвижими имоти Александър Мачев."

                    Ката удавник за сламка се хващаш на такива евтини манипулации.
                    Защо? Какво по-логично от това да се публикуват мненията на хората, които са част от този икономически сектор, а именно брокери на недвижими имоти, инвеститори в тях и строители?
                    Насреща имаме проруски инфлуенсъри като Станислав Цанов, Красимир Петров или Пламен Пасков... С какво те са по-способни, при положение, че нямат нито една вярна прогноза - без значение дали говорим за горива, недвижими имоти или военни действия?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                      +1

                      Брейка отново с безпощаден словесен пердах над тухладжиите: МАМЯТ ЛИ ВИ БРОКЕРИТЕ?
                      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                        +1

                        Брейка отново с безпощаден словесен пердах над тухладжиите: МАМЯТ ЛИ ВИ БРОКЕРИТЕ?
                        имам усещане , че " тухладжиите " накрая ще изкупят и чужди грехове

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                          Ето пак. Някак си стигаш до заключения, които никой никога не е казал. И дори не знаеш какво си пратил. Пращаш изисквания за капиталова адекватност и дори не ги разбираш. Те са различни от задължителните резерви, които в щатите са 0%. Моделирането от страна на централните банки има огромен ефект върху ТБ, но е далеч от точна наука. Затова се разглеждат различни нива на парични агрегати. Централната банка има директен контрол върху най-тесния вид, но в икономика има мултипликационнен ефект, който вече от своя страна зависи и от капиталовите изисквания, от изисквания за задължителни резерви (като горна граница) и най-вече от продуктивните инвестиционни възможности на търговските банки. Непредвидимостта в това е причина за инфлационни шокове. Но видиш ли, ти вярваш в конспирации, че централните банки нарочно пишат измислици, за да оправдаят инфлацията иначе през цялото време могат просто да я върнат на таргета.


                          Коя индустрия точно, ще изчезне с 1% разход при превалутиране, който иначе вече е включен в таблицата долу.
                          Не ми следиш мисълта, обяснявам ти това, което сам в момента потвърждаваш, ужким, че излиза от твоята уста. Това, че резервите са 0% в Щатите, означава, че използват капиталовата адекватност, като инструмент за контрол. Затова те питах, къде виждаш там 0% -т.е. липса на контрол, което преди твърдяхте. Сега обаче се оказа друго:

                          Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение
                          Моделирането от страна на централните банки има огромен ефект върху ТБ, но е далеч от точна наука.
                          Излезе, че не са съвсем беззъби тея кученца наречени ЦБ. Лека-полека ще дойдеш на моето.

                          А мнението ми за онзи доклад, че изглежда конспирация, или не, е въпрос на гледна точка.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от MorganFreeFarm Разгледай мнение
                            Да слушаш брокери, какво обясняват за пазара, е като да викнеш касапин да обяснява на прасетата, какво се случва в кланицата
                            +1

                            Брейка отново с безпощаден словесен пердах над тухладжиите: МАМЯТ ЛИ ВИ БРОКЕРИТЕ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                              И благодарение на тази брилянтна логика се пръкна теорията - "че ТБ генерират парите и те управляват икономиката, без реално ЦБ да има контрол".
                              Ето пак. Някак си стигаш до заключения, които никой никога не е казал. И дори не знаеш какво си пратил. Пращаш изисквания за капиталова адекватност и дори не ги разбираш. Те са различни от задължителните резерви, които в щатите са 0%. Моделирането от страна на централните банки има огромен ефект върху ТБ, но е далеч от точна наука. Затова се разглеждат различни нива на парични агрегати. Централната банка има директен контрол върху най-тесния вид, но в икономика има мултипликационнен ефект, който вече от своя страна зависи и от капиталовите изисквания, от изисквания за задължителни резерви (като горна граница) и най-вече от продуктивните инвестиционни възможности на търговските банки. Непредвидимостта в това е причина за инфлационни шокове. Но видиш ли, ти вярваш в конспирации, че централните банки нарочно пишат измислици, за да оправдаят инфлацията иначе през цялото време могат просто да я върнат на таргета.


                              Коя индустрия точно, ще изчезне с 1% разход при превалутиране, който иначе вече е включен в таблицата долу.

                              Last edited by Thrace; 11.11.2023, 16:15.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                                Кой е казал че ТБ моделират икономиката по свой тертип, че съм изпуснал. Това което написах аз е в синхрон с труда от АЦБ, че задължителните резерзви не са задължително ограничаващо ограничение (binding constraint) за паричния агрегат. Но явно няма смисъл да се води обоснован аргумент с вас. Или не сте на ниво да го осмислите или просто не ви отърва. Вие директно отхвърляте трудовете на централните банки като "изммишльотини, за да оправдаят инфлацията", но за сметка на това редовно споделяте и тачите никому неизвестни брокери с платени статии в никому неизвестни медии.

                                Това си е просто преиначаване от твоя страна. Не говорим за системно закръгляне и правене на кръчмарски сметки, а за реалното бреме от транзакционните такси. Пак показва, че когато не ви отърва, започвате да преиначавате и да мажете. Всяко предприятие, което зависи от 1% спестен от транзакционни такси за да оцелее не е имало обоснован бизнес модел изначално.
                                С кои обосновани аргументи "да се боря"? За резервите на банките в щатите ти пратих синтезирания регламент - къде там пише 0%? Или с теорията, че ЦБ не контролира ТБ именно, чрез изискванията за капиталова адекватност, в случая на 2 нива?

                                Къде съм отхвърлил трудовете на ЦБ? Казвам, че не вдявате това, което е написано и не правите разлика между базови термини. И благодарение на тази брилянтна логика се пръкна теорията - "че ТБ генерират парите и те управляват икономиката, без реално ЦБ да има контрол". Сега от 10 кладенеца вода ще ми се носи, само и само да не паднете по гръб.

                                Сега на мен не ми отървало? Не аз пиша неща, че 1-2% изобщо не били фактор. Какво има да ми отърва? - С такова мислене, дори успешния бизнес модел ще го превърнеш в неуспешен....на принципа - пробойната в кораба е малка, можем да караме и така, докато не текне и другаде...и после на дъното.

                                Коментар

                                Working...
                                X