IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

    Засега имаме да преодолеем фантастичната теория, че ЦБ са с вързани ръце и са в ролята само на говорители, както президентството у нас, докато всеки регистрирал ТБ, може да моделира икономиката и паричното предлагане по свой тертип.
    Кой е казал че ТБ моделират икономиката по свой тертип, че съм изпуснал. Това което написах аз е в синхрон с труда от АЦБ, че задължителните резерзви не са задължително ограничаващо ограничение (binding constraint) за паричния агрегат. Но явно няма смисъл да се води обоснован аргумент с вас. Или не сте на ниво да го осмислите или просто не ви отърва. Вие директно отхвърляте трудовете на централните банки като "изммишльотини, за да оправдаят инфлацията", но за сметка на това редовно споделяте и тачите "анализи" на никому неизвестни брокери с платени статии в никому неизвестни медии.

    Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

    Темата, която подхванахте с процентите е живото доказателство, че у нас често липсва качество и прецизност, защото се гледа "на око". Нашенеца като прави бизнес гледа на едро, какви са тея мижави проценти. И после почва чуденката, защо като изтекат от тук и там по 1-2%, крайната цена на продукта, вземе, че дойде с 50% отгоре и никой не го иска.
    Това си е просто преиначаване от твоя страна. Не говорим за системно закръгляне и правене на кръчмарски сметки, а за реалното бреме от транзакционните такси. Пак показва, че когато не ви отърва, започвате да преиначавате и да мажете. Всяко предприятие, което зависи от 1% спестен от транзакционни такси за да оцелее не е имало обоснован бизнес модел изначално.
    Last edited by Thrace; 11.11.2023, 15:50.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      петърчо май пак обърка версиите
      първо беше видял на телевизора, че мъск си продал имота
      и, цитирам " и аз така"
      макар, че не знам да е имал някаква собственост във ведомствения обор
      сега прочел, че някой отдава и вече и той отдава 7 в центъра и още няколко в периферията...
      той, че отдава нещо, отдава
      ама не са апартаменти...
      +1
      Веднага към форумният потребител нуждаещ се от спец. лечение, който бленува за комунизъм, национализация и отнемане на собственост прибавям и двамата "заслужили съфорумци". Единият гастер, който мрази България и българите и другият, който се изживява като даскал на последна инстанция, а няма 2 спестени стотинки.
      Никове няма да назовавам...всички си ги знаем героите :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

        И аз знам, че няма реални сделки petrg5s и това не е заяждане.
        петърчо май пак обърка версиите
        първо беше видял на телевизора, че мъск си продал имота
        и, цитирам " и аз така"
        макар, че не знам да е имал някаква собственост във ведомствения обор
        сега прочел, че някой отдава и вече и той отдава 7 в центъра и още няколко в периферията...
        той, че отдава нещо, отдава
        ама не са апартаменти...
        Last edited by RUBLA; 11.11.2023, 16:10.
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

          Жалко че не разбираш, аз уж имаш научни трудове публикувани от АЦБ. Само едното превалутиране изяжда голям процент от печалбите на фирмите.
          Турция ни подмина защото ги яде инфлацията и е много по-евтино. Изобщо все много сложни неща да стигнат до мозъка на някой писал научни трудове. Още 1000 неща могат да се кажат, но не виждам смисъл..
          Има време, ще ги кажем. Първо да покрием базата. После ще задълбаем. Засега имаме да преодолеем фантастичната теория, че ЦБ са с вързани ръце и са в ролята само на говорители, както президентството у нас, докато всеки регистрирал ТБ, може да моделира икономиката и паричното предлагане по свой тертип.

          Темата, която подхванахте с процентите е живото доказателство, че у нас често липсва качество и прецизност, защото се гледа "на око". Нашенеца като прави бизнес гледа на едро, какви са тея мижави проценти. И после почва чуденката, защо като изтекат от тук и там по 1-2%, крайната цена на продукта, вземе, че дойде с 50% отгоре и никой не го иска.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

            А ти колко сделки си извършил, Петърчо?

            Двулитровата биричка от кварталното магазинче не се брои
            И аз знам, че няма реални сделки petrg5s и това не е заяждане.
            Last edited by RUBLA; 11.11.2023, 16:10. Причина: Спазвайте добрия тон!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              А не я следиш?
              Ха ха
              Следиш я и то постоянно
              А, хубаво, ти знаеш, аз не знам какво правя хахаха

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                Защото не я следя редовно. След като си видял защо не написа ?
                А не я следиш?
                Ха ха
                Следиш я и то постоянно

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                  Иди извърши една реална сделка и ще разбереш има ли, няма ли спад

                  ???
                  А ти колко сделки си извършил, Петърчо?

                  Двулитровата биричка от кварталното магазинче не се брои

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    А когато падне под 1900 защо не качваш справката ?
                    Имаше такива нива последните месец ,два ?
                    Защото не я следя редовно. След като си видял защо не написа ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение
                      Такааа, нека да видим дали има спад на цените. Ами няма.
                      Иди извърши една реална сделка и ще разбереш има ли, няма ли спад

                      А този ригнат сайт с 70-80% фалшиви/повтарящи се обяви абсолютно нищо не доказва,неколкократно бе казвано,даже и хора ИТ-та му бяха написали бъговете.Цяла страница

                      Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                      Знам че ти звучи извънземно, но...ти гледай в центъра на селото да купиш да не си на баира, нещо от сорта. С отдаване не се занимавай, няма да ти се получи.
                      ???
                      Last edited by RUBLA; 11.11.2023, 13:11. Причина: Не е по темата.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение
                        Такааа, нека да видим дали има спад на цените. Ами няма. Цяло лято с Купата, ви пишехме ,че след септември цената на кв.м. ще мине трайно 1900 € на кв.м. ,а тук ни пишехте ,че ще има спад . Няма и цената вече е трайно над 1900 € по кавръковата справка. Сега въпроса е кога ще прескочи трайно 2000 €. Ето :

                        Резултат от Вашето търсене на:
                        Вид имот: 2-СТАЕН,
                        Местоположение: град София

                        Особености: Тухла
                        Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                        Средна цена на имотите в извадката: 139581 euro
                        Средна цена на кв.м: 1931 euro.
                        А когато падне под 1900 защо не качваш справката ?
                        Имаше такива нива последните месец ,два ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                          ХАхахаа
                          Моите седем в центъра ги давам през 2 фирми,а останалите сам.АКо искаш да ти дам телефона ,доволен съм от момчетата
                          Знам че ти звучи извънземно, но...ти гледай в центъра на селото да купиш да не си на баира, нещо от сорта. С отдаване не се занимавай, няма да ти се получи.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Такааа, нека да видим дали има спад на цените. Ами няма. Цяло лято с Купата, ви пишехме ,че след септември цената на кв.м. ще мине трайно 1900 € на кв.м. ,а тук ни пишехте ,че ще има спад . Няма и цената вече е трайно над 1900 € по кавръковата справка. Сега въпроса е кога ще прескочи трайно 2000 €. Ето :

                            Резултат от Вашето търсене на:
                            Вид имот: 2-СТАЕН,
                            Местоположение: град София

                            Особености: Тухла
                            Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                            Средна цена на имотите в извадката: 139581 euro
                            Средна цена на кв.м: 1931 euro.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                              Починете си малко бре!
                              Туй дробине да не е за един ден!
                              От сабахлян сте я подкарали пърцуцата!
                              Събота е.Цяла седмица е гърбил като магаре по обектите,сега със ставането си е сипал.
                              И иначе били дългосрочни "инвеститори" и не им пукало за движенията на цените
                              И толкова реване за 5-10%(с уговорки и -20,-30%) спад досега .Представям си другата година на -40,-50% какво ще е
                              Last edited by petrg5s; 11.11.2023, 12:19.

                              Коментар


                              • Да слушаш брокери, какво обясняват за пазара, е като да викнеш касапин да обяснява на прасетата, какво се случва в кланицата

                                Коментар

                                Working...
                                X