IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SonyaKoleva Разгледай мнение
    Здравейте
    Преди известно време питах за ориентировъчна цена за апартамент от 65 кв. и мазе отделно.Стара тухла намиращ се на бул.Ситняково в близост до военноисторически музей.
    Ако някой има наблюдения за цените в този район моля за отдговор.Апартамента е с наемател на 500 лв.Става дума за продажна цена
    Ако е с лице към булеварда - 80к-90к. Ако е навътре към парка - може и 120к+ да струва.
    Ако ще го продаваш, тук има няколко велики инвеститора, които ще го "захлупят" на момента. Наемчето му е ниско, но те се радват и на жълти стотинки.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      Аз не знам каква ти работата ама тука освен хвалби и лъжи друго не сме прочели...Непрекъснато перчене и дуене колко си богат и колко си над нас.
      Над теб със сигурност - поне по грамотност, възпитание и елементарна култура. Който не вярва - нека сравни моите и твоите постове по съдържание.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Моята работа не е да правя прогнози и да лъжа хората какво трябва да купуват и какво не. Аз произвеждам и генерирам реален БВП, създавам технологиите на бъдещето.
        Ти си тази, която дава неискани съвети наляво и надясно и лъже младите семейства да купуват на кредит разни надценени боклуци.
        Аз не знам каква ти работата ама тука освен хвалби и лъжи друго не сме прочели...Непрекъснато перчене и дуене колко си богат и колко си над нас.
        Last edited by X_Y; 06.05.2021, 18:31.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Какво разбираш под "да предприема сам"? Аз в момента съм работещ съдружник, голяма част от кеша го вложих в различни проекти срещу приличен процент. В имот съм вложил под 1/4 от всичко. Имам и акции, облигации, криптовалути, фодове - всички те ми носят доста прилични доходи. Само имотът не носи нищо.
          Епа като не носи той, носи му ти! Опа, забравих, оно имото хлеб и вода не сака.

          Само данък, застраховка, почистване, некое ремонтче на 5 години, нищо работа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от xshell Разгледай мнение

            Джонката много ги разбира нещата, ама не смее нищо да предприеме сам и скочи 40-50% в имот. С тия му претенции и разсъждения бизнеса ще го смели за има-няма 6 месеца, ако не го държи за ръка работодател.
            Какво разбираш под "да предприема сам"? Аз в момента съм работещ съдружник, голяма част от кеша го вложих в различни проекти срещу приличен процент. В имот съм вложил под 1/4 от всичко. Имам и акции, облигации, криптовалути, фодове - всички те ми носят доста прилични доходи. Само имотът не носи нищо.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Ти да си чувал за връзката между доходност и риск? Отдавна е ясно, че най-скапаните имоти носят най-добра доходност. Ти уж се чудиш какво да правиш кеша, а се радваш като малко дете на някакви мижави наемчета. Утре каката като подпали мансардата или като стане някой теч и всичко живо потъне във вода, или пък ако спре да плаща и се барикадира вътре едва ли ще ти е до няколкостотин лева наем.

              Вместо да сложиш кеша в нещо, от което разбираш (медицина например), си набил всичко в имоти и то калпави - пазар, който на който не можеш да влияеш по никакъв начин.
              Нито таван ще тече, хората поддържат покрива, аз си подмених уплътнения и имам и безотказна вентилация на подпокривните прозорци на Делукс, щори всичко. Нито съм набил всичко в имоти. Дай ми гаража и един Вазов апарт и не учи дупето как да ака.
              и се научи че събираш по 300, 400, 500€ от тук оттам, ето сега макар и за 3 месеца си прибирам по 750€ от Докторска....така се формира доход. Ако искаш да плеснеш 7К€ от наем каквото признаваш за цифра, иди и купи резиденцията на Доган на морето и му я отдавай после.
              Last edited by bulgarian lev; 06.05.2021, 15:56.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                Ами така е, да.
                Набълбукахте се с кредити, изплащате собствеността на банките и единственото, което може да ви спаси е цените на курниците да растат.
                Големи инвеститори, големо чудо.
                Ти си приказвай. Аз вчера сключих сделка на зелено, която ще финансирам 100 %. Може след акт 14 да го шътна на печалба.
                Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                  Хехе... имало риск при имотите, пък при теслите не... Капиталовата при имота я смятаме само при продажба, пък при акциите не. 20 процента рента за пет години е малко, пък 0 процента дивидент е супер. Точно ти си пример за инвеститор със задна дата, винаги познаваш какво ще е времето, ама за предходния месец. Моите прогнози за имоти, лихви, сделки, цени са тук от години и са верни. Къде са твоите верни прогнози за каквото и да е?
                  Моята работа не е да правя прогнози и да лъжа хората какво трябва да купуват и какво не. Аз произвеждам и генерирам реален БВП, създавам технологиите на бъдещето.
                  Ти си тази, която дава неискани съвети наляво и надясно и лъже младите семейства да купуват на кредит разни надценени боклуци.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Не знам какъв кеф е да набиеш едни 100 хилки в някаква съборетина и да се кефиш на 200-300 лева наем всеки месец. С тези 200-300 лева не можеш и гъза си да избършеш, важното обаче е че се пишеш инвеститор. Умряла работа.
                    Само на гаража ми е 200€ наема. Що повтаряш 200-300 лв не знам. За толкова и в Мездра дали би намерил апарт да живееш.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от xshell Разгледай мнение

                      Джонката много ги разбира нещата, ама не смее нищо да предприеме сам и скочи 40-50% в имот. С тия му претенции и разсъждения бизнеса ще го смели за има-няма 6 месеца, ако не го държи за ръка работодател.
                      Точно така, Шелчо, отстрани му е лесно. Ако попадне в месомелачката ще му иде младия оптимизъм на кино. Не му го пожелавам, но не е човек който може да управлява почти милион лева каквато е представата ни за него по негови данни. Добре е влязъл в акции, но понеже говори за активен бизнес земи та му обясни някои неща за обратната страна на Луната от която и представа си няма.
                      ...да чуе Флойд имат едноименен албум. Да се зареди малко.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Здравейте
                        Преди известно време питах за ориентировъчна цена за апартамент от 65 кв. и мазе отделно.Стара тухла намиращ се на бул.Ситняково в близост до военноисторически музей.
                        Ако някой има наблюдения за цените в този район моля за отдговор.Апартамента е с наемател на 500 лв.Става дума за продажна цена

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                          Каки, Маки, рядко по темата...а темата е:
                          Неочакван имотен бум по Черноморието, ето какво се случва - блиц.бг

                          Хареса ми нещо от Гигов в "политика". Гледам също така, че, ако аз, Лева, Попа и Дъри не пишем по темата, оснабрюкския комплексиран кавал с четирите му ника: redcretin, orthodox, nordwest и беден брокер спира да троли. Ако, наистина има корелация, аз ще спра да пиша...и без това имам имоти за подобрения, а тренда е ясен и няма какво да кажа повече засега.
                          Мдааа, не им харесва покачването на цените на квартирантите, живеещите в деЦките и обитателите на сървърните. Ама какво са им виновни собствениците?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            70 процента само ако продадеш съборетината. Иначе си оставаш с 20те процента. А цената на времето каква е? А рискът, който си поел? А номиналната обезценка? Като ги извадиш, си ако не на минус, то близо до нулата. И то пак заради късмета, че каката не е подпалила имота.
                            Акциите на Тесла колко донесоха за 5 години?

                            1 милион е сериозна сума.
                            1 милион (несигурна) рента с един куп потенциални разходи, разпределена в близките 50 години е нищо, кръгла нула.
                            По-добре 100 хиляди чисти сега и на момента. Времето и сигурността са са най-ценните ресурси.

                            От миналото е лесно да се дават примери. То не се повтаря никога. Въпросът е в настоящия момент къде е най-добре да си държиш парите - едва ли това са имотите, особено в София (освен няколко много ограничени локации може би). Да можеш да продадеш боклук на набалончена цена - едва ли ще има много такива времеви прозорци в идните 50 години.
                            Хехе... имало риск при имотите, пък при теслите не... Капиталовата при имота я смятаме само при продажба, пък при акциите не. 20 процента рента за пет години е малко, пък 0 процента дивидент е супер. Точно ти си пример за инвеститор със задна дата, винаги познаваш какво ще е времето, ама за предходния месец. Моите прогнози за имоти, лихви, сделки, цени са тук от години и са верни. Къде са твоите верни прогнози за каквото и да е?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              Ама Джони каза че са ми скапани имотите и да ги разкарам. Само Докторска ми бил читав. Може би, само че точно останалите ми носят рента безотказно вече 5 години единия от първите и 2 години последния. А ако река да продавам ще го сторя за 5 дена.
                              Джонката много ги разбира нещата, ама не смее нищо да предприеме сам и скочи 40-50% в имот. С тия му претенции и разсъждения бизнеса ще го смели за има-няма 6 месеца, ако не го държи за ръка работодател.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Положението на терен е НОГО лошо....сичко скъпо....., а норода богат, или поне повече от нас селските келнери..... но за всяко нещо както знаем си има причина....
                                https://business.dir.bg/ikonomika/na...ki-pandemiyata
                                Добре, че е кризата, юе без неч доходите щяха да растат по 20% + на година.... А инфлацията е още по-яка....
                                Чета обаче, че приходите от цигари и алкохол намаляват. Дали е от ръст на продажби без бандерол или ножицата бедни-богати се отваря? Или съчетание от двете?

                                Коментар

                                Working...
                                X