IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

    Там където аз съм продал, сега са сложили едни цени, все едно продават гарсионера в София.

    Няма интерес, а продажбите стават на доста по-ниски нива за провинциалните къщи и имоти.

    Ако цената му е в лева, смятам, че ще се продаде (без да познавам региона му). Все пак е в съсобственост и не всеки ще се навие.
    можеше да вземеш х2, х3 ако беше задържал
    това ли казваш
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
      дайте съвет какво да купя:

      1. Продава КЪЩА в област Пловдив, гр. Карлово - 100 кв.м / 82000 лв. :: imot.bg Обява (самостоятелна къща в Карлово за 41К евро)

      или

      2. Продава ЕТАЖ ОТ КЪЩА в област Пловдив, гр. Карлово - 100 кв.м / 139000 лв. :: imot.bg Обява (етаж от къща за 71К евро)

      ===2039===

      Ще изчакам вещото лице да се произнесе, защо трябва да бъде избран етажа, а не цяла самостоятелна къща за почти 1/2 от цената за една и съща локация)
      локацията е важна
      и все пак говори с някой, който разбира пазара в карлово
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

        Ясна е работата. Броя на сделките е трайно надолу, при положение, че банките са все така щедри и парите са почти безплатни. След, като банките затегнат кредитирането и вдигнат лихвите ще започне същинското шоу.
        че е ясна, ясна е
        ще чакаме другото тримесечие за статистиката
        после ще чакаме 2049
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

          Тука направо го занити. Но по-хубаво да чуе мнението на повече хора, отколкото да се осланя само на експертната оценка.
          Нищо подобно. Въобще не става въпрос за занитване, а за сваляне в реалността. Предвид факта, че Евго е продавал имоти на подобни локации, мисля, че много по-добре знае нивата на реалните сделки за подобни имоти. кольо в живота си няма нито една покупка или продажба и лети в облаците напътстван от мастъра му (който също обитава деЦка).

          Коментар


          • Ок така да е.Какво повишение тогава да чакаме и кога?
            Щото от 1год чакаме обещаните +20% пък вместо това вътрешна гума и в цени и в сделките

            Та ...кога да чакаме това хипотетично поскъпване и колко % ще е?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от demertsel123 Разгледай мнение
              Аз само минавам да попитам експертите как така себестойността на квадрата е 300евро, пък обявите са за по 3000евро. 1:10?

              И да попитам, кога ли някой ще се сети, че е по-рентабилно да се строи в периферията и да се обособяват нови, правилно урбанизирани квартали?
              А ти колко сгради построи на 300 евро себестойност?

              Не мога да разбера как се изказвате категорично за неща от които нямате никаква представа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение
                За съжаление вече е твърде късно. Който е успял да се отърве, успял. Другите....
                Точно такъв тип фрази се използваха и през 2020 година, а имотният пазар беше преждевременно погребван през второто тримесечие (2020.Q2) на същата година.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                  аз имах предвид 25 000 лв
                  Тука направо го занити. Но по-хубаво да чуе мнението на повече хора, отколкото да се осланя само на експертната оценка.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от demertsel123 Разгледай мнение
                    Аз само минавам да попитам експертите как така себестойността на квадрата е 300евро, пък обявите са за по 3000евро. 1:10?

                    И да попитам, кога ли някой ще се сети, че е по-рентабилно да се строи в периферията и да се обособяват нови, правилно урбанизирани квартали?
                    Зомбификацията на тълпата е дълъг , постепенен и целенасочен процес .
                    И те наистина си вярват , което не е лошо за икономиката .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                      Като гледам какви поколения ще се извъртат ,нещата нивгаш няма да си дойдат на местата .

                      ++1000
                      реалиста в мен казва същото, но оптимиста вярва, че нещата ще се подобрят.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                        аз имах предвид 25 000 лв
                        +1000 това е цена на която би се сключила сделка, всичко друго са полюции на продавачите

                        кавръков?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                          И в лв. да е цената, пак е надценено с около +30%, но поне има мегдан за отстъпка, мисля, че около 40 хил. лв е справедливата цена на която би се случила сделка
                          аз имах предвид 25 000 лв

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Оказа се че анонимните форуми са огромен отдушник
                            Казва човека със 102 мнения на ден който го играе като дойче веле говорител!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение
                              Доходността на 10 годишни щатски облигации току що прекоси прага от 5% за първи път от 2007г.
                              За съжаление вече е твърде късно. Който е успял да се отърве, успял. Другите....

                              Никаква ориентация къде сме и какво предстои !
                              То пък бива,бива аматъорщина ама ..

                              Last edited by X_Y; 23.10.2023, 12:52.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                                Както виждаш, сам си си отговорил на въпроса - защо парите не отиват никъде другаде освен в тухли и банки - поради липса на алтернатива и доверие.

                                А към текущия момент, доверието е с отрицателен знак и има защо. Другата възможност е човек, който изкарва пари от професия у нас, да прекара години в самообучение, за да се превърне в полу-професионален инвеститор, че да може да си върти адекватно спестяванията. Безумно е, и на много малко хора им се занимава. А като чуеш и резултатите на останалите и калкулираш положените труд и време, сметката съвсем не излиза.

                                Има още поне 1 поколение да се извърти, докато нещата лека-полека започнат да си идват по местата.
                                Като гледам какви поколения ще се извъртат ,нещата нивгаш няма да си дойдат на местата .

                                Коментар

                                Working...
                                X