IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

    От печатане и печатане разликата е голяма. "Печатане" в смисъл на производство на банкноти (и монети) е едно, а "печатане" в смисъл на монетизиране на дълг е съвсем друго. Първото е задължителен ежегоден процес и основна функция на централната банка, а второто не се случва у нас заради Борда. Например количествените улеснения на ЕЦБ са второто "печатане". А това увеличение, което виждаш на графиката не се дължи на монетизиране на дълг.
    Точно и кратко! Тъкмо исках да охладя ентусиазма на тролчетата, въпреки че на част от тях им е пределно ясна несъстоятелността на подобни “опорки”, но като са поели ангажимент да манипулират ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      пазар!

      за хора като лорда самия акт на притежание на НИ е достатъчно и доходността от този имот не е фактор.
      Така е, последната ми придобивка си е повече за мой кеф, а и трябваше да спасявам кеш. Но най-гот е, че е моментално отдаваем дори и в най-проваления туристически сезон

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Тя и настоящата динамика е интересна.... по 2 за 5 години....
        Мда. Загледах разликите в структурата на банкнотите в обръщение. 2015 vs 2021. 50-ците растат за сметка на 20-ците.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от СтанчевА. Разгледай мнение

          Лъжльооо, ти успокояваше перонците-олимпийци, че 2021-ва чекаш намаление, пък то само до сега намалението се оказа +17%. С тези си обещания ставаш по-лош от измислителя на гоУемото МЯУ. Лош, лош, лош песимист!!!
          Ми признавам си :-( То и за 2020 очаквах малко намаление, ама вируса провокира ръст....Но поне не е имало момент в който да очаквам повече от минус 5% за година....временно / а в 2020 за 3 месеца беше така = почти съм познал :-)/ и после нагоре....
          Обаче се очертава, че за 2021 ще ми е най-голямото непознаване....Което има и голяма лична щета щото ми е време да купя нещо.... Ама се оказа че съм слабак и не мога....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от СтанчевА. Разгледай мнение

            Е какво да викат? Реве им се и си го изкарват на нас, дето им показваме пътя в тъмнината.
            Колко поколения неблагодарници на перона се смениха? Ето Доматотаф Накавръков се изниза по терлици от темата, пише си за ваксини след като отричаше ковида, а после пострада лично и се прави на ни лук ял ни помирисал

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

              До седмица трябва да изповядам сделка на малко повече 1/4 от тази цена за панелка, ако си прав, това ще се окаже една от най успешните ми инвестиции
              Силно се съмнявам тренда да се запази, няма накъде повече .. да не стане работата по 2 за лев
              Ще продаваш или ще купуваш?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Как няма да има поскъпване навсякъде ? Това ако искаш да живееш в нормално жилище ! Ей го Джонката огледа Радомир и били само къщи коптори по 30К евро.... Аз не съм гледал дали е така , но му вярвам ! А тези 30К къщи, за да станат сгодни за обитаване трябват 2 години работа и поне по 500 евро на квадрат разход.... То и от нулата да построиш няма да е по-евтино. Тогава как да е тънко където и да е ?!
                Тази тема мисля с Маверик сме я коментирали преди години - няма ставащи имоти в провинцията и поради това ще има последствия....
                Колегите Олимпийци не осъзнават МНОГО ОСНОВНИ неща като например няма кой да им подари направен имот под себестойност, а да се направи нещо от нулата сега където и да е / не само София/ е ужасно скъпо.... Освен в летните и зимни курорти.... Там мисля, че все още има сравнително нови имоти които се продават под себестойност или около нея поради тръгващи си чужденци.... Топ сделки за който го влекат курортни имоти....мен не....
                Лъжльооо, ти успокояваше перонците-олимпийци, че 2021-ва чекаш намаление, пък то само до сега намалението се оказа +17%. С тези си обещания ставаш по-лош от измислителя на гоУемото МЯУ. Лош, лош, лош песимист!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от xshell Разгледай мнение

                  Тук добре се вижда динамиката след 2008.
                  https://www.bnb.bg/bnbweb/groups/pub..._201003_bg.pdf
                  Тя и настоящата динамика е интересна.... по 2 за 5 години....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от СтанчевА. Разгледай мнение


                    Ти да млъкваш, че с песимиста сте най-големите виновници за високите цени. Нулеваците-перонци хубаво си бяха зарили главите у песъка, а вие ги накарахте да си ги извадят и да погледнат фактите такива, каквито са. За какво ви трябваше да ги карате да излизат от стойката на уплашен щраус?
                    Сега ще си понасяте последствията поднесени ви от перонците. Требваше да ги окуражавате да си чекат до 2029-та. У чеканьето е истината.
                    Всъщност винаги сме казвали само фактите, а голяма част дори сме премълчавали поне аз , защото те са много смущаващи например коментарите ми със Спеца от вчера.... Това е толкова очеизвадно за всеки лаик до какво води, че избягвам да го задълбавам публично....Както тай казва естествени процеси на ръст :-)))) на много неща.... И добре, че се естествени, а не изкуствени.... А разбира се 3-те млрд от миналата година не са изцяло плод на естествени процеси, ама да не задълбаваме, че става сложно :-)))

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Мен лично ме облива студена пот от новините на Лордиевич, а в чакалнята не знам как се чувстват. Това показва поскъпване на имотите зверски и в градове извън калибъра на Пловдив.
                      Как няма да има поскъпване навсякъде ? Това ако искаш да живееш в нормално жилище ! Ей го Джонката огледа Радомир и били само къщи коптори по 30К евро.... Аз не съм гледал дали е така , но му вярвам ! А тези 30К къщи, за да станат сгодни за обитаване трябват 2 години работа и поне по 500 евро на квадрат разход.... То и от нулата да построиш няма да е по-евтино. Тогава как да е тънко където и да е ?!
                      Тази тема мисля с Маверик сме я коментирали преди години - няма ставащи имоти в провинцията и поради това ще има последствия....
                      Колегите Олимпийци не осъзнават МНОГО ОСНОВНИ неща като например няма кой да им подари направен имот под себестойност, а да се направи нещо от нулата сега където и да е / не само София/ е ужасно скъпо.... Освен в летните и зимни курорти.... Там мисля, че все още има сравнително нови имоти които се продават под себестойност или около нея поради тръгващи си чужденци.... Топ сделки за който го влекат курортни имоти....мен не....
                      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 08.05.2021, 10:47.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Мен лично ме облива студена пот от новините на Лордиевич, а в чакалнята не знам как се чувстват. Това показва поскъпване на имотите зверски и в градове извън калибъра на Пловдив.

                        Ти да млъкваш, че с песимиста сте най-големите виновници за високите цени. Нулеваците-перонци хубаво си бяха зарили главите у песъка, а вие ги накарахте да си ги извадят и да погледнат фактите такива, каквито са. За какво ви трябваше да ги карате да излизат от стойката на уплашен щраус?
                        Сега ще си понасяте последствията поднесени ви от перонците. Требваше да ги окуражавате да си чекат до 2029-та. У чеканьето е истината.
                        Last edited by СтанчевА.; 08.05.2021, 10:39.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от СтанчевА. Разгледай мнение


                          Лордиевич, ама заслужаваш си инвеститорите-нулеваци да те замерят с камъни след като постваш линкове към подобни статии. :-)) Ти си виновен за покачването на цените на имотите и че купувачите се избиват за всяко ново жилище.

                          С Левчо и песимиста от няколко години доста предупреждавахте нулеваците какво се задава като цени, но за съжаление никой не ви чу от инвеститорите-нулеваци. Сега вие тримата сте виновни за ценовите нива. Свикване, свикване, свикване... НО има надежда... 2029-та не е чак толкова далеч в бъдещето!
                          Мен лично ме облива студена пот от новините на Лордиевич, а в чакалнята не знам как се чувстват. Това показва поскъпване на имотите зверски и в градове извън калибъра на Пловдив.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                            Купувачи се избиват за всяко ново жилище!

                            https://www.marica.bg/imoti/glad-za-...-novo-jilishte

                            глад за имоти!!!

                            Лордиевич, ама заслужаваш си инвеститорите-нулеваци да те замерят с камъни след като постваш линкове към подобни статии. :-)) Ти си виновен за покачването на цените на имотите и че купувачите се избиват за всяко ново жилище.

                            С Левчо и песимиста от няколко години доста предупреждавахте нулеваците какво се задава като цени, но за съжаление никой не ви чу от инвеститорите-нулеваци. Сега вие тримата сте виновни за ценовите нива. Свикване, свикване, свикване... НО има надежда... 2029-та не е чак толкова далеч в бъдещето!

                            Коментар


                            • Купувачи се избиват за всяко ново жилище!

                              https://www.marica.bg/imoti/glad-za-...-novo-jilishte

                              глад за имоти!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                                Кешът (в истинското му значение на банкноти и монети) растеше и когато имотите поевтиняваха. Растеше и в кризисните години. Това си е една устойчива тенденция, а не само в пандемичната година. Просто говорим за различни движещи сили при него.
                                Тук добре се вижда динамиката след 2008.
                                https://www.bnb.bg/bnbweb/groups/pub..._201003_bg.pdf

                                Коментар

                                Working...
                                X