IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от sunlight Разгледай мнение

    Тоя ръст на средната цена идва от изповядване на договорено зелено почнато 17 18 19 година! 20та има рекорд на завършено 4000 апарта и съответно сделки на високи цени. 21ва 1во тримесичие също са 1000 апарта.

    Спада ти го очаквай 22ра!
    Следя средната офертна цена на сайта.... там старите сделки на зелено не играят. Те са може би при НСИ....
    Много ми се иска поне 22 -ра да дойде спада но не съм оптимист.... , ако тази година цените отидат 10% нагоре, а догодина минус 5% все тая....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Ми признавам си :-( То и за 2020 очаквах малко намаление, ама вируса провокира ръст....Но поне не е имало момент в който да очаквам повече от минус 5% за година....временно / а в 2020 за 3 месеца беше така = почти съм познал :-)/ и после нагоре....
      Обаче се очертава, че за 2021 ще ми е най-голямото непознаване....Което има и голяма лична щета щото ми е време да купя нещо.... Ама се оказа че съм слабак и не мога....
      Тоя ръст на средната цена идва от изповядване на договорено зелено почнато 17 18 19 година! 20та има рекорд на завършено 4000 апарта и съответно сделки на високи цени. 21ва 1во тримесичие също са 1000 апарта.

      Спада ти го очаквай 22ра!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

        Какви са тези заварки по стоманобетонните конструкции и какви са тези ъглови елементи в блоковете, че не схващам? Това ще да е някаква нова технология, който конструкторите в България трябва да изучат, защото не съм виждал да проектират такива нища. Да спираме строителството дотогава, че и мен ме достраша без такова нещо да живея.
        Ето го видеото https://www.youtube.com/watch?v=Bg4kSIgn67I
        Стоманобетонните конструкции имат пръти арматура които трябва да се съединяват накак. Заварка е най-често използвания метод с който съм виждал за там където е носенето поне.

        Няма защо да те страх да живееш ако изпълняваш препоръките на Гражданска Защита. Чакаш първия трус да мине под рамката на врата на носеща стена. После напускаш по най-бързия начин и не се връщаш докато инспектор не огледа сградата. Това е стандарта по който се строи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

          Не можах да разбера какво точно не ти е ясно. Дали са тухли или панел желязото и заварките са важни. Ама за да се направи противоземетръсно трябва да се влагат ъглови елементи в пространството където е тухлата/панела. Гледай видеото, явно не разбираш ама поне по картинтки се помъчи малко да вденеш да не се излагаш.
          Какви са тези заварки по стоманобетонните конструкции и какви са тези ъглови елементи в блоковете, че не схващам? Това ще да е някаква нова технология, който конструкторите в България трябва да изучат, защото не съм виждал да проектират такива нища. Да спираме строителството дотогава, че и мен ме достраша без такова нещо да живея.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

            Така де, новото е по-безопасно. Аз гледам да се включвам на сигурно, но това по наследство си е по-старо и му треперя. На дай Боже!
            Новото е по-безопасно дотолкова че просто няма да си жив когато почне да се разпада, но като качество съпоставено със старите сгради е същото.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

              Има си специфични изисквания според земетръсността на района. София е с високи изисквания за противоземетръсно строителство. Дано ги спазват.
              http://www.petkovstudio.com/documents/7.pdf
              Това е стандарт на какви напрежения трябва да устои сградата а не дали се ползва противоземетръсна конструкция или че издържа някаква конкретна степен на земетресение. Пускат симулация на опростен модел на сградата в земетресение с дадените парамерти и толкова. Но този стандарт се отнася само за гаранционния срок на сградата (10 години) и е само до там че да не се срути. Когато вече почнем да говорим за над 50-100 години нещата стават различни и никой не дава такава гаранция нито за конструкцията нито за годност на материали и заварки. На всеки 10 години трябва да се проверява състоянието все едно е току що построена (което не се прави).

              АЕЦ Козлодуй е единствената сграда в България проектирана да издържа 7-ма степен по Рихтер със триъгълни опори. Всичко друго пада още на 5-6 ако го удари по правилния начин.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                И изискванията се увеличават през годините....
                Така де, новото е по-безопасно. Аз гледам да се включвам на сигурно, но това по наследство си е по-старо и му треперя. На дай Боже!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                  Реалната инфлация с 40% по-голяма според Алберт Кавало макроикономист от Харвард.

                  https://www.google.com/amp/s/money.b...tml%3famp=true

                  Срещу тезите на Дон0815, обикновен кибик у форума

                  2027г. - звонкова монетка от 5лв. за един леб
                  Тва не съм го чел, обаче освен, че цигулките поевтиняват и правят дефлация има едни други моменти например купувам за тъщата известна марка препарат за съдове - начи преди беше 950/1000мл , а сега е 750 мл шишето....Цената еднаква.... Такива са безчет примери, ама инфлация нема....
                  То и при тулите е така. Цената слабо расте обаче общите части яко....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Don 0815 Разгледай мнение

                    Я пак прочети поста на Специалиста, внимателно, няколко пъти.
                    Ъхъ виж му следващият пост..... ръст, ръст, ръст.... много пъти явно , за да навакса процентите....:-)

                    Коментар


                    • Реалната инфлация с 40% по-голяма според Алберт Кавало макроикономист от Харвард.

                      https://www.google.com/amp/s/money.b...tml%3famp=true

                      Срещу тезите на Дон0815, обикновен кибик у форума

                      2027г. - звонкова монетка от 5лв. за един леб

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Спеца ги чатка нещата понякога и тук добре го е обяснил....Естествени процеси на ръст....
                        Я пак прочети поста на Специалиста, внимателно, няколко пъти.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Don 0815 Разгледай мнение

                          Точно и кратко! Тъкмо исках да охладя ентусиазма на тролчетата, въпреки че на част от тях им е пределно ясна несъстоятелността на подобни “опорки”, но като са поели ангажимент да манипулират ...
                          Спеца ги чатка нещата понякога и тук добре го е обяснил....Естествени процеси на ръст....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от xshell Разгледай мнение

                            Мда. Загледах разликите в структурата на банкнотите в обръщение. 2015 vs 2021. 50-ците растат за сметка на 20-ците.

                            То и 2 левката стана монета.... Тамън 2 към 1....
                            Парите не са това което бяха....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                              Има си специфични изисквания според земетръсността на района. София е с високи изисквания за противоземетръсно строителство. Дано ги спазват.
                              http://www.petkovstudio.com/documents/7.pdf
                              И изискванията се увеличават през годините....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                                Няма такова нещо, колкото и да е монолитна, има едни съединителни заварки по ръбовете и толкова, понякога са само болтове ако са купили метални греди. Противоземетръсните съединения са безпогрешно разпознаваеми където ги има защото те се правят по външните стени и отдолу и отгоре на стената. Само че пречат на реденето на тухлите. Има две системи, едната е с греди, другата е готови триъгълни изделия ама това не съм го виждал никъде. Тука може да видиш общо казано и в контекста на Турция https://www.youtube.com/watch?v=Bg4kSIgn67I

                                Няма никакво значение колко са здрави основите, материала или заварките. Ъгловите подпорни елементи във всички посоки правят разликата.
                                Има си специфични изисквания според земетръсността на района. София е с високи изисквания за противоземетръсно строителство. Дано ги спазват.
                                http://www.petkovstudio.com/documents/7.pdf

                                Коментар

                                Working...
                                X