IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    С това няма как да не се съглася. Всички знаем , че ще стане по-зле за всички. Ясно е че имотите дори да са някакво спасение то едва ли ще е пълно.
    Писал съм и преди - през 90-те баща ми изгуби пари за 2-3 апарта поради нерешителност и неосъзнаване на реалностите макар и роднини със Западен или комунистически властопит да му казваха какво иде . Парите му бяха изкарани с як труд. Ето ни нас сега в някаква подобна ситуация - аз бачкам , честно и почтено събира се по нещо и в един момент то става нищо.... Нали не мислиш че бих го допуснал, както и всеки със семейство минало по подобен път....
    Как да го напиша за по-ясно. Примерно набутвам се на върха / да може и да се окаже че е сега макар и надали/ и цените падат с 20-30-40% и се възстановяват след 15 години.... Изглежда много зле, а ако се окаже че след 15 години с тези пари акк не отидат в имот сега не може да се купи и мазе ?
    Начи баща ми през 90-те с парите за единият апарт успя да си купи 2 тона въглища за зимата....Примерно 5-10 години работа и спестявания от апарт на 2 тона въглища....Тези неща ги помня добре....
    Pesimist4o - мислиш ли че още един кофтор ще ти спаси парите (то па и мноо пари). Всички вече усещаме новия световен ред и как ни кроят шапката. Каквото и да правим все ще сме от страната на булката. Отнасяме и ще отнасяме още много бой и ебан. Дори и да се промъкнеш в началото, после ще те посекат през кръста дирекно (конфискация, невъзможност да ползваш). От 20 години "запада" иска да нямаме нищо, работят си ни по план, че им се получава повече от добре и сега дойде/идва времето на личната собственост, че държавната вече я откраднаха
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Нека не забравяме ,че когато говорим за поскъпване на всичко,ипотеките също са вид банков продукт,който има своята цена.При варианта в който ипотеките не поскъпват,а всичко поскъпва изведнъж всички с кредити минават в графата кредитни милионери,в кавички,все пак ако и това може да го приемем,мисля че ще сме твърде наивни.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Това потвърждавам, че е работило и при мен във всеки план - спорт, работа, семейство....Ще видим...
        В другата тема си личи какво е работило за теб - уплашен от случките с баща ти си се превърнал в охлюв, заврян в черупката си цял живот при най-малкия шум навън.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

          Който се предава без бой е слабак не само във физическия смисъл ! Човек трябва да мисли и да рискува, "господ обича смелите" има един лаф И със сигурност трябва да върви по неутъпкани пътеки !
          Това потвърждавам, че е работило и при мен във всеки план - спорт, работа, семейство....Ще видим...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

            еми така де, сега ако цените галопират нагоре, а доходите не, в един момент ще се получи дефицит на пари .. предвид борда, тогава този с парите ще е в добра позиция ... ако се стигне до ситуация в която ще се пазаруват главно стоки от първа необходимост .. всичко друго ще поевтиние защото няма да има потребление
            Мислиш в грешна посока сори- - борда няма никакво значение. Всичко напечатано по света идва и у нас директно или не. Няма никакъв вариант да се стигне до ситуации с недостиг на пари...Парите се увеличават главоломно. . Наскоро бях в Икеата / трябват ми 2-3 дребни неща, не ги взех ама карай/, блъсканица - толкова претъпкан не съм виждал магазина досега / а съм ходил 10-ина пъти примерно/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

              еми така де, сега ако цените галопират нагоре, а доходите не, в един момент ще се получи дефицит на пари .. предвид борда, тогава този с парите ще е в добра позиция ... ако се стигне до ситуация в която ще се пазаруват главно стоки от първа необходимост .. всичко друго ще поевтиние защото няма да има потребление
              На хартия е така и трябва да имаш доооста кеш който да рискуваш

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Не е разбира се такова. По-скоро са 70-те и 80те години. Напечатаните пари не са чак толкова много, ако ги погледнеш като процент към момента макар и трилиони да звучи страшно. Но не са и за подценяване - могат спокойно да докарат едни 50% инфлация. Въпроса е за колко време ще го направят. За 1, 2 , 5 или 10 години примерно....
                еми така де, сега ако цените галопират нагоре, а доходите не, в един момент ще се получи дефицит на пари .. предвид борда, тогава този с парите ще е в добра позиция ... ако се стигне до ситуация в която ще се пазаруват главно стоки от първа необходимост .. всичко друго ще поевтиние защото няма да има потребление
                действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Аз или ти няма как да уцелим или ако уцелим в какво то ще е на късмет....
                  Който се предава без бой е слабак не само във физическия смисъл ! Човек трябва да мисли и да рискува, "господ обича смелите" има един лаф И със сигурност трябва да върви по неутъпкани пътеки !
                  Last edited by pa4anga; 25.05.2021, 01:25.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                    Дивесификация по еврейски тертип с условието ,че времето за пазар на имот е минало отдавна{мое мнение}. При земята е още по страшно положението ! За златото си прав но принципно трябва консултация със специалисти ,хора на които главата им е завряна в активи от поне 10 години ,професионално . Пак казвам, положението на мен ми мирише на зле и въпроса за много пари е къде и в какво .
                    Аз или ти няма как да уцелим или ако уцелим в какво то ще е на късмет....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

                      подценени са парите, кешовицата ...... ще стане кешовица- царица, това което идва не изглежда като онова от средата на 90 те години
                      Не е разбира се такова. По-скоро са 70-те и 80те години. Напечатаните пари не са чак толкова много, ако ги погледнеш като процент към момента макар и трилиони да звучи страшно. Но не са и за подценяване - могат спокойно да докарат едни 50% инфлация. Въпроса е за колко време ще го направят. За 1, 2 , 5 или 10 години примерно....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Взимам си поука....Само глупаците не се учат от грешките си , а всички грешат..
                        И прав си, че всички са се залетели към имотите у нас, което не може да свърши добре, но няма добри алтернативи освен една, / варианта на Берти/ която уви не харесвам / не искам да ставам тракторист/. Слабо вероятно е да има подценен актив .... може би златото в някаква степен би било по-малко зло, но става въпрос само за физическо и там идваме до проблемите със съхранението и маржовете покупко-продажба....
                        Дивесификация по еврейски тертип с условието ,че времето за пазар на имот е минало отдавна{мое мнение}. При земята е още по страшно положението ! За златото си прав но принципно трябва консултация със специалисти ,хора на които главата им е завряна в активи от поне 10 години ,професионално . Пак казвам, положението на мен ми мирише на зле и въпроса за много пари е къде и в какво .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                          Първа грешка, сравняваш ! Но извода ,че ще го ядем е верен ! Щом всичко се е юрнало У имотите ако в тебе е ножа и хляба как ще пострижеш оФцете , м? От умен човек съм чувал ,че видиш ли тенденция трябва да бягаш !
                          ПП Кой актив е подценен в момента ?! За имотите и битКойнЯ е видно какво е положението У тиквите на простите хора .
                          подценени са парите, кешовицата ...... ще стане кешовица- царица, това което идва не изглежда като онова от средата на 90 те години
                          действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                            Първа грешка, сравняваш ! Но извода ,че ще го ядем е верен ! Щом всичко се е юрнало У имотите ако в тебе е ножа и хляба как ще пострижеш оФцете , м? От умен човек съм чувал ,че видиш ли тенденция тряя да бягаш !
                            ПП Кой актив е подценен в момента ?! За имотите и битКойнЯ е видно какво е положението У тиквите на простите хора .
                            Взимам си поука....Само глупаците не се учат от грешките си , а всички грешат..
                            И прав си, че всички са се залетели към имотите у нас, което не може да свърши добре, но няма добри алтернативи освен една, / варианта на Берти/ която уви не харесвам / не искам да ставам тракторист/. Слабо вероятно е да има подценен актив .... може би златото в някаква степен би било по-малко зло, но става въпрос само за физическо и там идваме до проблемите със съхранението и маржовете покупко-продажба....
                            Самото развитие на криптопазара е показателно. Само гледай какви огромни пари са вкарани в нещо, което е реално неизползваем въздух В една мечта и може да бъде нулирано буквално за 1 седмица ..., когато правителствата решат. Айде спекуланти/измамници като Мъск които го рекламират докато продават ги разбирам, ама останалите си ги купуват щото НЯМА алтернатива според тях....
                            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 25.05.2021, 01:13.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              С това няма как да не се съглася. Всички знаем , че ще стане по-зле за всички. Ясно е че имотите дори да са някакво спасение то едва ли ще е пълно.
                              Писал съм и преди - през 90-те баща ми изгуби пари за 2-3 апарта поради нерешителност и неосъзнаване на реалностите макар и роднини със Западен или комунистически властопит да му казваха какво иде . Парите му бяха изкарани с як труд. Ето ни нас сега в някаква подобна ситуация - аз бачкам , честно и почтено събира се по нещо и в един момент то става нищо.... Нали не мислиш че бих го допуснал, както и всеки със семейство минало по подобен път....
                              Как да го напиша за по-ясно. Примерно набутвам се на върха / да може и да се окаже че е сега макар и надали/ и цените падат с 20-30-40% и се възстановяват след 15 години.... Изглежда много зле, а ако се окаже че след 15 години с тези пари акк не отидат в имот сега не може да се купи и мазе ?
                              Начи баща ми през 90-те с парите за единият апарт успя да си купи 2 тона въглища за зимата....Тези неща ги помня добре....
                              Първа грешка, сравняваш ! Но извода ,че ще го ядем е верен ! Щом всичко се е юрнало У имотите ако в тебе е ножа и хляба как ще пострижеш оФцете , м? От умен човек съм чувал ,че видиш ли тенденция трябва да бягаш !
                              ПП Кой актив е подценен в момента ?! За имотите и битКойнЯ е видно какво е положението У тиквите на простите хора .
                              Last edited by pa4anga; 25.05.2021, 00:59.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                                Нали знаеш ,че винаги става кофти неочаквано за масата народец. То затова има разни маркери уж.Лошото е , че У големите братя е ножа и хляба . А ние ще го ядем пълна програма, а тия имотните с ипотеките неискам да ги мисля, купилите на връх също . Продадохме в Свобода 2008 за 90к евра тристайна тухла - нормална квадратура ,можеш да разгледаш сегашните обяви ,апартамента стои празен от собствениците които са У америката !
                                С това няма как да не се съглася. Всички знаем , че ще стане по-зле за всички. Ясно е че имотите дори да са някакво спасение то едва ли ще е пълно.
                                Писал съм и преди - през 90-те баща ми изгуби пари за 2-3 апарта поради нерешителност и неосъзнаване на реалностите макар и роднини със Западен или комунистически властопит да му казваха какво иде . Парите му бяха изкарани с як труд. Ето ни нас сега в някаква подобна ситуация - аз бачкам , честно и почтено събира се по нещо и в един момент то става нищо.... Нали не мислиш че бих го допуснал, както и всеки със семейство минало по подобен път....
                                Как да го напиша за по-ясно. Примерно набутвам се на върха / да може и да се окаже че е сега макар и надали/ и цените падат с 20-30-40% и се възстановяват след 15 години.... Изглежда много зле, а ако се окаже че след 15 години с тези пари акк не отидат в имот сега не може да се купи и мазе ?
                                Начи баща ми през 90-те с парите за единият апарт успя да си купи 2 тона въглища за зимата....Примерно 5-10 години работа и спестявания от апарт на 2 тона въглища....Тези неща ги помня добре....
                                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 25.05.2021, 00:56.

                                Коментар

                                Working...
                                X