IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

    Но не ти е ясно че строено с 45см стена тухла + изолация и саниране през 30тина години няма възраст, има само бонуса на 3-метрови тавани в стаите и чиста площ 250м2 с тераси по 40м2 в добавка
    Първоначалното предназначение не съм го гледал какво е, просто слях 2 спални в една например, щото искам семейството ми да не живее в консерва
    еми виж все пак и първоначалното предназначение и не бутай много стени, архитекте.
    просто разпредели голямото си кафяво семейство по стаите.
    Last edited by X_Y; 17.01.2022, 13:25.
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Е този коментар бива, не отричам :-), ама какво да казем за 100-годишните ханове ? Поне за първоначалното им предназначение стават ли ?
      За обор и краварник става въпрос :-))))
      не стават за първоначалното си предназначение
      затова ги разпродават на икономически емигранти и малцинствени групи
      по програмата за разселване в обезлюдени села.
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Това Родопско чудо е пълно с боклуци не бъди евтин на храната .
        Купувам Ведраре на 1,20,1.30 кофичката то е хубаво или Ел би или Олимпус
        Горивата ги получавам цените всяка седмица за фирмите спад няма ,има задържане ,но спад не .
        Пак стигаме до фундамента ,как ще платиш всичко ?
        Косвен въпрос не само към теб ...ръст на заплати ,но колко да е 10% ,не повече .дори и да 20% пак не може да догони реалното поскъпване .
        Четох историята на Пол Волкър ,дори я публикувах тук
        При аналогична ситуация дори по тежка по негово време вдига шоково лихвите и докарва криза НО след тази криза реално са се оправили и цената е била по-малка от колкото ако не го бяха направили .
        Това ни харесва най-много като вкус, пуска и водица като седи наченато, разбива се без проблем и без да полепва по стените както другите които са пълни със сгъстители/лепила и т.н. Не че е перфектно, но не знам дали има такова сега въобще / седи по месец без да се развали например/... Олимпус и Вердаре чат пат също взимаме, ЕлБи не ни допада.
        Какво следва с инфлацията не се ли сещаш ? В момента не ми е проблем да плащам 20% повече за ежедневните разходи / и фризьорката ми е вдигнала постригването с толкова/ . По-малко пари ми остават, но все пак остават и се събират. За мЕлеонерините въобще няма да го усетят - това че мат 1000 лева на месец по-голям разход бълха ги ухапала. Виж за тези, които са били гранични за покупка и с по-малки доходи е проблем. Проблем би било и за смели, но безразсъдни ипотекари.
        Заплатите ще се вдигнат около 10% - недостатъчно спрямо инфлацията.

        Още една стъпка към окрупняване на недвижимата собственост накратко и повече наематели....
        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 17.01.2022, 13:17.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
          https://www.bloombergtv.bg/a/35-bloo...a-inflatsiyata

          Моята теза за справяне с инфлацията е застъпена и в политиката на банките която смятат да приложат

          Какво можем да направим?

          Фед може да реши да спре да купува както преди. Това са 120 млрд долара месечно. Нарича се намаляване на изкупуването.

          Може да помисли и да вдигне лихвите. Това затруднява кредитирането и парите следователно няма да влизат така лесно в икономиката.

          Но това е трудно решение, защото означава и че ще спре част от това икономическо възстановяване.

          За това говорят в момента централните банки.

          Когато Волкър решава да докара лихвата до 20% и смачква инфлацията дори с криза преди това си сваля заплатата и казва : Американеца трябва да свикне с по-нисък жизнен стандарт и да започне да харчи по-малко ,това е единствения изход

          Според мен това ще стане и сега защото друг изход няма

          Еми аз кво ти казах.Дойде момента на сфромолясването.Каквото и да направят все лошо...Никой не е над законите и краварите взели се за изключителни не са.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Е този коментар бива, не отричам :-), ама какво да казем за 100-годишните ханове ? Поне за първоначалното им предназначение стават ли ?
            За обор и краварник става въпрос :-))))
            Но не ти е ясно че строено с 45см стена тухла + изолация и саниране през 30тина години няма възраст, има само бонуса на 3-метрови тавани в стаите и чиста площ 250м2 с тераси по 40м2 в добавка
            Първоначалното предназначение не съм го гледал какво е, просто слях 2 спални в една например, щото искам семейството ми да не живее в консерва
            Last edited by X_Y; 17.01.2022, 13:24.

            Коментар


            • https://www.bloombergtv.bg/a/35-bloo...a-inflatsiyata

              Моята теза за справяне с инфлацията е застъпена и в политиката на банките която смятат да приложат

              Какво можем да направим?

              Фед може да реши да спре да купува както преди. Това са 120 млрд долара месечно. Нарича се намаляване на изкупуването.

              Може да помисли и да вдигне лихвите. Това затруднява кредитирането и парите следователно няма да влизат така лесно в икономиката.

              Но това е трудно решение, защото означава и че ще спре част от това икономическо възстановяване.

              За това говорят в момента централните банки.

              Когато Волкър решава да докара лихвата до 20% и смачква инфлацията дори с криза преди това си сваля заплатата и казва : Американеца трябва да свикне с по-нисък жизнен стандарт и да започне да харчи по-малко ,това е единствения изход

              Според мен това ще стане и сега защото друг изход няма


              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Това Родопско чудо е пълно с боклуци не бъди евтин на храната .
                Купувам Ведраре на 1,20,1.30 кофичката то е хубаво или Ел би или Олимпус
                Горивата ги получавам цените всяка седмица за фирмите спад няма ,има задържане ,но спад не .
                Пак стигаме до фундамента ,как ще платиш всичко ?
                Косвен въпрос не само към теб ...ръст на заплати ,но колко да е 10% ,не повече .дори и да 20% пак не може да догони реалното поскъпване .
                Четох историята на Пол Волкър ,дори я публикувах тук
                При аналогична ситуация дори по тежка по негово време вдига шоково лихвите и докарва криза НО след тази криза реално са се оправили и цената е била по-малка от колкото ако не го бяха направили .
                И тия дето ги купуваш са същия боклук.Единственото хубаво купешко мляко е на Борима

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Ще продължи много здраво / не конкретно на горивата , а на всичко/ . Новина от онзи ден - в Китай затвориха пореден многомилионен град заради 8 случая на вируса. Той е индустриален център в сферата на ИТ, електроника, електротехника и т.н. основно. Всички фабрики са затворени като начало за поне седмица. От тук забавяне на доставки за света и недостиг на продукти...сещаш се нали ?
                  Ръната дето си взимам често гледах в някои нови брошури е 15- 20% нагоре от началото на годината - например взимам едно мляко в кофа по кило Родопско чудо - преди беше 2.99 сега го гледам във Фантастико 3.49 . Тази година инфлацията ще е над 20%, може и 30% да удари....
                  Това Родопско чудо е пълно с боклуци не бъди евтин на храната .
                  Купувам Ведраре на 1,20,1.30 кофичката то е хубаво или Ел би или Олимпус
                  Горивата ги получавам цените всяка седмица за фирмите спад няма ,има задържане ,но спад не .
                  Пак стигаме до фундамента ,как ще платиш всичко ?
                  Косвен въпрос не само към теб ...ръст на заплати ,но колко да е 10% ,не повече .дори и да 20% пак не може да догони реалното поскъпване .
                  Четох историята на Пол Волкър ,дори я публикувах тук
                  При аналогична ситуация дори по тежка по негово време вдига шоково лихвите и докарва криза НО след тази криза реално са се оправили и цената е била по-малка от колкото ако не го бяха направили .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Ще продължи много здраво / не конкретно на горивата , а на всичко/ . Новина от онзи ден - в Китай затвориха пореден многомилионен град заради 8 случая на вируса. Той е индустриален център в сферата на ИТ, електроника, електротехника и т.н. основно. Всички фабрики са затворени като начало за поне седмица. От тук забавяне на доставки за света и недостиг на продукти...сещаш се нали ?
                    Ръната дето си взимам често гледах в някои нови брошури е 15- 20% нагоре от началото на годината - например взимам едно мляко в кофа по кило Родопско чудо - преди беше 2.99 сега го гледам във Фантастико 3.49 . Тази година инфлацията ще е над 20%, може и 30% да удари....
                    От ноември 2021 г. досега има ръст от 28% на най-евтините и най-употребявани хранителни продукти и зеленчуци. Това изчисли икономистът Мика Зайкова, която заедно с екип на БНТ излезе на пазар, за да види какво може да се купи с увеличените пенсии.

                    „Избрахме продукти от малката кошница, от първа необходимост, избрахме 24 продукта. Превърнали сме кренвиршите, салама и другите неща в 1 кг., за да има база за сравняемост, избрахме най-евтините неща. Тук има 1 хляб, 6 яйца и 250 гр. масло.

                    Сравнихме се с цените от ноември 2021 г. Сметката сега ми излезе 157.10 лв., през ноември - 122,40 лв. Това е почти колкото социалната пенсия, която сега е 170 лв.”, обобщи тя. „Не само пенсионерите, но и бедните първо си плащат сметките. Могат ли да си позволят да похарчат 157 лв.”, попита тя. „Бедните стават все по-бедни и все повече”, отчете Зайкова.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                      Виена няма идентични места със София Щото ако имаше, щяха да са с предписание за събаряне.
                      Е този коментар бива, не отричам :-), ама какво да казем за 100-годишните ханове ? Поне за първоначалното им предназначение стават ли ?
                      За обор и краварник става въпрос :-))))

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                        Преди седмици снимах цените на горивата в Копенхаген на Шела.
                        Дизела беше на 2.90 а бензина на 3.29 за литър.
                        Като гледам нашите цени не знам как я мислите,разликите стават все по малки,докато там заплатите са средна 5200 лева след данъци.
                        Доста фалити се задават ако поскъпването продължи
                        Ще продължи много здраво / не конкретно на горивата , а на всичко/ . Новина от онзи ден - в Китай затвориха пореден многомилионен град заради 8 случая на вируса. Той е индустриален център в сферата на ИТ, електроника, електротехника и т.н. основно. Всички фабрики са затворени като начало за поне седмица. От тук забавяне на доставки за света и недостиг на продукти...сещаш се нали ?
                        Ръната дето си взимам често гледах в някои нови брошури е 15- 20% нагоре от началото на годината - например взимам едно мляко в кофа по кило Родопско чудо - преди беше 2.99 сега го гледам във Фантастико 3.49 . Тази година инфлацията ще е над 20%, може и 30% да удари....
                        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 17.01.2022, 12:21.

                        Коментар


                        • Преди седмици снимах цените на горивата в Копенхаген на Шела.
                          Дизела беше на 2.90 а бензина на 3.29 за литър.
                          Като гледам нашите цени не знам как я мислите,разликите стават все по малки,докато там заплатите са средна 5200 лева след данъци.
                          Доста фалити се задават ако поскъпването продължи

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Във Виена нова сграда на идентично място ще бъде 20 000 евро на квадрат .... в завършен вид за 500-1000 евро на квадрат макс. То всъщност няма и къде на подобно място да има ново строителство във Виена. Трябва да се бутне старо ако някой им разреши. Направо на 50К на квадрат ще отиде....

                            Пп Аз съм бедно момче от село и не мога да си позволя такива имоти. Правя каквото мога по силите си без да се надскачам. Освен това Гоцето ми харесва повече от Яворов.... по-близо ми е до Радомир....иначе апарта е завършен не по-лошо от всеки Виенски апарт...
                            ПП2 Нека 80 квадрата във Виена или Германия са 120 квадрата ново у нас. Като сложиш надценката за ново на Запад която е МИНИМУМ 40% става едно към едно. Ти си смятай както искаш....и продължаваш да се чудиш що са така цените...
                            ПП3 Ооо , пак ли брокер станах :-)))) Не ме зимат бре Джони от години ИСКАМ да стана, за да имам достъп първи до оферти, ама неам качества и не мога да се класирам уви :-( Кавръка мислех да ми е поне агент , ама бързо се отказа....:-(
                            Виена няма идентични места със София Щото ако имаше, щяха да са с предписание за събаряне.

                            Коментар


                            • https://www.facebook.com/marketplace...4738553222548/

                              3 стаен за 180 000 до НДК и петте кьошета .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                И пак, за пореден път се правиш на ударен. Смятам на база СВЕТЛА ПЛОЩ. Наличната площ за живеене. Не ме интересуват нито общите части, нито РЗП-то, нито какво пише в документите за собственост. Повтарял съм го 1000 пъти вече. Когато сравнявам цените на апартамент 80 квадрата във Виена, очаквам да го сравня с жилище с идентична големина в София. При новото строителство за София това са едни 120 квадрата, при старото 100 квадрата. При новото освен това сравнявам цените на завършени апартаменти, защото в Германия и Австрия те се предават завършени, не на шпаколовка.

                                Ето ти пример на ново за цена от около 5200 Евро в София (около 45 квадрата СВЕТЛА ПЛОЩ), при това на абсолютен боклук като сграда, етаж и пр:
                                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...rul&f1=1&fe7=1

                                Това според теб по ли е достъпно отколкото идентичен имот във Виена с цена да речем от 10к на квадрат? Качеството същото ли ще е? Брокерските ви лъжи стават наистина супер нагли. Очевидни факти, подплатени с числа, а вие продължавате да говорите неистини.

                                ПС: Като са ти ниски и достъпни цените това горното що не го купиш? Нова сграда, локация, всичко.
                                Само че едно е да пишеш, друга е реалността.
                                Във Виена нова сграда на идентично място ще бъде 20 000 евро на квадрат .... в завършен вид за 500-1000 евро на квадрат макс. То всъщност няма и къде на подобно място да има ново строителство във Виена. Трябва да се бутне старо ако някой им разреши. Направо на 50К на квадрат ще отиде....

                                Пп Аз съм бедно момче от село и не мога да си позволя такива имоти. Правя каквото мога по силите си без да се надскачам. Освен това Гоцето ми харесва повече от Яворов.... по-близо ми е до Радомир....иначе апарта е завършен не по-лошо от всеки Виенски апарт...
                                ПП2 Нека 80 квадрата във Виена или Германия са 120 квадрата ново у нас. Като сложиш надценката за ново на Запад която е МИНИМУМ 40% става едно към едно. Ти си смятай както искаш....и продължаваш да се чудиш що са така цените...
                                ПП3 Ооо , пак ли брокер станах :-)))) Не ме зимат бре Джони от години ИСКАМ да стана, за да имам достъп първи до оферти, ама неам качества и не мога да се класирам уви :-( Кавръка мислех да ми е поне агент , ама бързо се отказа....:-(
                                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 17.01.2022, 11:53.

                                Коментар

                                Working...
                                X