IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

    Абе вече не е чак толкова евтина по скоро ако имаш усет все още можеш да направиш изгодна сделка

    Цените на имотите са в балон надут до средата, а до края на следващата година ще скочат с още 20% и ще е въпрос на време нещата да влезнат в корекцията за която мечтаят от над 5 години перонджиите

    Покупателната способност на населението рязко се влошава и ако новото правителство не поеме яки дългове с които да се подпомогне икономиката или ако не дойдат средствата от ЕС нищо добро не ни очаква

    А това за гаража съм го пропуснал да не би някой дето е търсил двустайно ЕПК да са му стигнали парите само за гараж?
    Всъщност казаха, че ще поемат много дългове / за мен поне 4.5% от БВП на година за 2 години е много/. Т.е. сега пари ще има. Виж след 5-10 години като вече сме в Еврозоната се чудя дали няма да се озовем в Гръцката ситуация като дълг.... и после всички друго....
    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 28.11.2021, 11:25.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Ледчо, по мое мнение в БГ все още е евтина, изгодна и с голяма позволимост покупката на имот. Но това няма да трае още дълго.
      А един наш форумен познайник е купил 1бр. златна жълтица и един гараж по препоръка и от познат на Лавандулчо. Уговорката е, че Лавандулчо ще изкупи обратно жълтицата и гаража веднага щом нашия познайник си намери мечтаното ЕПК. Смех, немат свършване балъците в тая държава.
      Абе вече не е чак толкова евтина по скоро ако имаш усет все още можеш да направиш изгодна сделка

      Цените на имотите са в балон надут до средата, а до края на следващата година ще скочат с още 20% и ще е въпрос на време нещата да влезнат в корекцията за която мечтаят от над 5 години перонджиите

      Покупателната способност на населението рязко се влошава и ако новото правителство не поеме яки дългове с които да се подпомогне икономиката или ако не дойдат средствата от ЕС нищо добро не ни очаква

      А това за гаража съм го пропуснал да не би някой дето е търсил двустайно ЕПК да са му стигнали парите само за гараж?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        От това което съм наблюдавал - новото в предградията е с 50% по високи цени в лири - 200 на 300к, ама в евро си е все същото.
        Старото обаче не расте с такива темпове и излизат бих казал на старите цени.
        Във фатих че само там гледам и преди и сега са по 500-600к лири офертите с ниски цени, а имотите са си повече от прилични.
        Казаха ми в НИКАКЪВ случай сутерен, че и 1-ви етаж да избягвам
        На тези които пусна се виждат решетките. Явно има защо.
        Има графика отдолу на онзи линк за района около 45% беше нагоре. На други места може да е повече или по-малко. Предполагам че обобщава ново и старо. Но дори валутата да е паднала с толкова спрямо еврото в същото време в Европа цените в ЕВРО са нараснали с 10%, така че в Турция си е изгодно отвсякъде....
        Разбира се аз не бих купил там....
        Същото го наблюдавах в Украйна като бях там. Гривната като рухна след събитията имотите станаха без пари. Едвам се сдържах да не купя нещо.... А преди рухването в Киев бяха примерно поне 2 пъти по-скъпи от София.
        Та в такива страни където има обезценяваща се местна валута с повече от 10% е добре да се гледат имоти....
        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 28.11.2021, 11:18.

        Коментар


        • Лично мнение - балонът ще продължи да се надува още 2-3 месеца, след което ще последва леко изпускане

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            да не прескачат нощно време?
            па не виждаш ли по снимките, че всичко е с решетки (даже на 3-ти и 4-ти етаж), нашия спасител156, ще им е като сервиран за десерт
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              От това което съм наблюдавал - новото в предградията е с 50% по високи цени в лири - 200 на 300к, ама в евро си е все същото.
              Старото обаче не расте с такива темпове и излизат бих казал на старите цени.
              Във фатих че само там гледам и преди и сега са по 500-600к лири офертите с ниски цени, а имотите са си повече от прилични.
              Казаха ми в НИКАКЪВ случай сутерен, че и 1-ви етаж да избягвам
              да не прескачат нощно време?
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                Ще изкараш грънци сега гледах един апарт цена 650 000лири - месечен наем 1300 лири

                Не можеш да го избиеш и за 40 години - Инфлацията е толкова динамчна че наемите в никакъв случай не могат да догонват шнфлацията и дори и да стартираш с наем 3000 лири до края на годината ще е станал нищо

                Отделно че много хора няма да могат да си плащат наемите и тн тн

                Има смисъл да купиш и да заключиш и да чакаш 10+ години и пак не е сигурно щото за това време в БГ ще си избил половината инвестиция от наеми
                Картинката не ми харесва, така показана. Май скоро няма да съм участник на турския пазар.
                Дори и да се решах, изскача въпроса, защо да купувам сега, щом дъното се копае и още не е стигнато?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  ахахахахахахахаха, ахахахахахахаха, хахахаххахаххаха,

                  60К лева за сезон, ех как не се нахендри спасител156 наш, да спаси некой турчин

                  Вече се питам, как ли е спасил някой грък и какво представлява кофтора у Атина??? Да не би да е платил наем за 10 години без да е разбрал и след някоя и друга година да изписка.
                  Гърка на тоя ден курбан си прави че се е оттървал

                  А бота може само да се надява че го е наел за 10 години защото ако го беше наел след още некоя година ще може да им го върне и да се оттърве

                  За негово съжаление обаче го е купил "без право на ползване" ни може да го дава по наем ни може да го продаде, но за сметка на това разходите по имота си вървят

                  Тия като него няма да се научат че цена без причина няма

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                    Ще изкараш грънци сега гледах един апарт цена 650 000лири - месечен наем 1300 лири

                    Не можеш да го избиеш и за 40 години - Инфлацията е толкова динамчна че наемите в никакъв случай не могат да догонват шнфлацията и дори и да стартираш с наем 3000 лири до края на годината ще е станал нищо

                    Отделно че много хора няма да могат да си плащат наемите и тн тн

                    Има смисъл да купиш и да заключиш и да чакаш 10+ години и пак не е сигурно щото за това време в БГ ще си избил половината инвестиция от наеми
                    Ледчо, по мое мнение в БГ все още е евтина, изгодна и с голяма позволимост покупката на имот. Но това няма да трае още дълго.
                    А един наш форумен познайник е купил 1бр. златна жълтица и един гараж по препоръка и от познат на Лавандулчо. Уговорката е, че Лавандулчо ще изкупи обратно жълтицата и гаража веднага щом нашия познайник си намери мечтаното ЕПК. Смех, немат свършване балъците в тая държава.
                    Last edited by bulgarian lev; 28.11.2021, 11:07.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                      Толкова си смотан че даже не можеш да направиш разлика между продажна цена и наем
                      ахахахахахахахаха, ахахахахахахаха, хахахаххахаххаха,

                      60К лева за сезон, ех как не се нахендри спасител156 наш, да спаси некой турчин

                      Вече се питам, как ли е спасил някой грък и какво представлява кофтора у Атина??? Да не би да е платил наем за 10 години без да е разбрал и след някоя и друга година да изписка.
                      Last edited by bulgarian lev; 28.11.2021, 10:57.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Гледам на графиката има 45% поскъпване за последната година... в лири....
                        Нормални процеси - обезценката на лирата сигурно бие поскъпването на имотите..., но те не стоят на едно място и ще наваксат когато се появи валутно/инфлационна стабилност.
                        Примера с Турция е много хубав и поучителен. При нас обаче трудно би се случило подобно нещо поради ЕС/евро , което се обезценява с приблизително еднакви темпове като всички други основни валути... т.е. няма срещу какво друго да му се измери обезценката освен срещу инфлацията...., която пък е манипулирана...
                        От това което съм наблюдавал - новото в предградията е с 50% по високи цени в лири - 200 на 300к, ама в евро си е все същото.
                        Старото обаче не расте с такива темпове и излизат бих казал на старите цени.
                        Във фатих че само там гледам и преди и сега са по 500-600к лири офертите с ниски цени, а имотите са си повече от прилични.
                        Казаха ми в НИКАКЪВ случай сутерен, че и 1-ви етаж да избягвам
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                          Да, така е, усетих се после.
                          Иначе ми е интересно, колко процента очакван доход можеш да изкараш на година от апартамент/апартаменти в Истамбул ако работиш през фирма, която да ти ги отдава, да е ясно.
                          Ще изкараш грънци сега гледах един апарт цена 650 000лири - месечен наем 1300 лири

                          Не можеш да го избиеш и за 40 години - Инфлацията е толкова динамчна че наемите в никакъв случай не могат да догонват шнфлацията и дори и да стартираш с наем 3000 лири до края на годината ще е станал нищо

                          Отделно че много хора няма да могат да си плащат наемите и тн тн

                          Има смисъл да купиш и да заключиш и да чакаш 10+ години и пак не е сигурно щото за това време в БГ ще си избил половината инвестиция от наеми

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            То си пише в обявите - ама е по 15-20 години. Не идва много на далавера.
                            Специално за тази вила - 10-15к лири седмично - или едва ли не за 1 сезон се избива.
                            МНОООООГО ме съмнява.
                            Ама да я ползваш 1 месец, и 2 да отдадеш по 100лв на вечер (без пари).
                            Не знам как е за курортите такси, бля бля. Трябва да проуча че верно съвсем без пари са станали
                            Мерси за коментара.
                            Забравил съм за курортните такси и данъците, които плащаш там при отдаване под наем, ако можеш сметни и напиши, хубаво е да се знае и всеки да си прави сметката.
                            Аз нямам никакъв практичен интерес, само за сверка как е при такава инвестиция.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                              Каква инвестиция хората го дават под наем на тая цена за една година не го продават
                              Да, така е, усетих се после.
                              Иначе ми е интересно, колко процента очакван доход можеш да изкараш на година от апартамент/апартаменти в Истамбул ако работиш през фирма, която да ти ги отдава, да е ясно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                                Ето един в ЦЕНТЪРА на стамбул за 100к ЛЕВА или 1000лева квадрата ЧИСТ по българските "стандартни" обяви 700лв квадрата. И в ботунец е по скъпо !?!?!?!
                                SUMBUL EFENDİ MH. geniş salonlu ara kat kombili merkezi daire 0-37918726 | hepsiemlak

                                Или па това до златния рог
                                ismailağa külliye yakını temiz bakımlı 1994 yapımı 0-37944509 | hepsiemlak

                                KOCAMUSTAFAPAŞA MERKEZE 3 DAKİKAK MESAFEDE KİRA GETİRİSİ YÜKSEK TEMİZ BANYO TUVALET AYRI DAİRE 0-37972978 | hepsiemlak

                                Ето и за 60к ЛЕВА

                                Имоти да искаш
                                Гледам на графиката има 45% поскъпване за последната година... в лири....
                                Нормални процеси - обезценката на лирата сигурно бие поскъпването на имотите..., но те не стоят на едно място и ще наваксат когато се появи валутно/инфлационна стабилност.
                                Примера с Турция е много хубав и поучителен. При нас обаче трудно би се случило подобно нещо поради ЕС/евро , което се обезценява с приблизително еднакви темпове като всички други основни валути... т.е. няма срещу какво друго да му се измери обезценката освен срещу инфлацията...., която пък е манипулирана...
                                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 28.11.2021, 10:36.

                                Коментар

                                Working...
                                X