IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Обемът на новия бизнес по кредитите за потребление в левове нараства с 9.5% (56.2 млн. лв.) до 647.3 млн. лв., а този на предоговорените кредити и кредитите за рефинансиране – с 8.7% (9.5 млн. лв.) до 119.5 млн. лв. При жилищните кредити в левове обемът на новия бизнес се увеличава с 3.3% (15.6 млн. лв.) до 496.3 млн. лв., а този на предоговорените кредити и кредитите за рефинансиране намалява със 7.8% (13.3 млн. лв.) до 156.1 млн. лв.

    https://bnb.bg/bnbweb/groups/public/...ress_a1_bg.pdf


    Коментар


    • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

      Напротив, колега! Това означава, че НАП ще следи да не се избягват данъци и да не се перат пари. И двете могат да свършат с прокурор. Затягането на контрола ще ограничи респективните възможности и не е трудно да се предположи как ще се отрази на цената.
      Нап нищо не може да следи, ако не обърнеш във фиат. Целта на нап е да можеш да платиш данъците по-лесно, защото много ресторанти, стоматологични кабинети, фитнеси, хранителни магазини, автосалони, козметици, строители, даже к.к Албена и т.н започнаха да приемат крипто. Затягане, еле пък контрол, върху децентрализирана мрежа как може да се осъществи?
      Колкото до цената, тя тръгна нагоре, засега само с някви 70%.

      П.с от 1 ви юни Китай се отваря за Биткон, познайте къде ще иде цената.
      Last edited by better; 28.03.2023, 10:34.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

        Картел. КЗК спи. Това такса теглене и такса вкарване никъде го няма. Абсолютна злоупотреба.
        Що пък злоупотеба? Някой на сила да ги кара?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

          Е да ма пак сме изтеглили късата клечка. Ако пенсинерите и тия на минимална заплата имаха проблем с банковите такси , министърчето щеше да ги забрани

          Тук не съм чувал за такси, Един път преди години май ми поискаха 10 или 20 кинта за чекова книжка като отварях сметка, но се оаза , че ако вкарам 1000 кинта или нещо такова и чековете са безплатно. Банките общо взето се опитват да привлекат клиенти и да им ползват парите, та цялата концепция с таксите за вкарване и изкарване на пари в сметките ме обърква.Как да вкараш пари за да ги ползват като те наказват с такса броене ? После пък те наказват с такса за теглене. За какво бе ? Доскоро във Франция и Италия 30 годишни кредити с фиксиранат лихва се даваха на 0.5-0.7% лихва, т.е. дават ти техни пари срещу таксата, която ти удържа Булбанк да изтеглиш собствените си пари .Щеше ли Булбанк да го прави ако другите не го правеха ? Всички го правят . Е как пък точно само в България всички откриха едновременно ,че трябва да чарджат 0.7% такса за теглене на пари ? Държавата бъкана с комисии и регулатори, шо не ги питат тия банки зашо не чарджат подобни такси в други страни и не разследват как пък се случи всички да чарджат еднакво ? Ами това е: 72 -ро място в индекса за корупция не се постига лесно. Персептрона ме пита защо африкански страни имали по-ниска корупция от нас. Ми минали сме ги бе, печелим! Половин-един милиард годишно от такси! Докато не се разсмърдят пенсионерите, нишо няма да се слуи.Аз си ги броях CODB, ма много неща се събраха и айде , кой от къде е

          .
          Банките слабо дерат глупаците, начи. Само 2 млрд печалба. Ако съм на тяхно място ще им хакна 2% за броене, 3% теглене на банкомат, отрицателна лихва, ще ми плащат таксите няма къде да идат. Глупака трябва да бъде одран и остриган до кожа.

          Коментар


          • Click image for larger version

Name:	11.JPG
Views:	1
Size:	74.8 КБ
ID:	4044915

            Click image for larger version

Name:	22.JPG
Views:	1
Size:	74.8 КБ
ID:	4044916


            https://citybuild.bg/news/imotite-stranata-izgubili

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              финтех компаниите са естествения пазарен начин тази банкова завера (недоказан картел) да бъде поразчупен, но при тях проблемът е, че хората са ок да ги ползват за разплащания, но в повечето случаи не са склонни да превеждат големи суми пари към такива компании и реално парите си остават в банките. Все пак е едно добро начало, а тепърва ще има период, в който банките ще се опитват да задържат клиентите си и ще има конкуренция (карти без такси, определен брой тегления и внасяния без такса и даже положителна лихва..за парите по сметка), но няма да стане бързо.
              Естествения пазарен начин е да има конкуренция както е в белите държави.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                Напротив, колега! Това означава, че НАП ще следи да не се избягват данъци и да не се перат пари. И двете могат да свършат с прокурор. Затягането на контрола ще ограничи респективните възможности и не е трудно да се предположи как ще се отрази на цената.
                Абе НАП ще следи… на тях ли им бяха избушили сървърите?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                  Туй го взех от съседната тема:
                  Ако това, което казва Нап е вЕрно, то бамките трябва серизоно да се замислят.

                  [ATTACH=CONFIG]n4044884[/ATTACH]
                  Напротив, колега! Това означава, че НАП ще следи да не се избягват данъци и да не се перат пари. И двете могат да свършат с прокурор. Затягането на контрола ще ограничи респективните възможности и не е трудно да се предположи как ще се отрази на цената.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                    Картел. КЗК спи. Това такса теглене и такса вкарване никъде го няма. Абсолютна злоупотреба.
                    финтех компаниите са естествения пазарен начин тази банкова завера (недоказан картел) да бъде поразчупен, но при тях проблемът е, че хората са ок да ги ползват за разплащания, но в повечето случаи не са склонни да превеждат големи суми пари към такива компании и реално парите си остават в банките. Все пак е едно добро начало, а тепърва ще има период, в който банките ще се опитват да задържат клиентите си и ще има конкуренция (карти без такси, определен брой тегления и внасяния без такса и даже положителна лихва..за парите по сметка), но няма да стане бързо.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                      Е да ма пак сме изтеглили късата клечка. Ако пенсинерите и тия на минимална заплата имаха проблем с банковите такси , министърчето щеше да ги забрани

                      Тук не съм чувал за такси, Един път преди години май ми поискаха 10 или 20 кинта за чекова книжка като отварях сметка, но се оаза , че ако вкарам 1000 кинта или нещо такова и чековете са безплатно. Банките общо взето се опитват да привлекат клиенти и да им ползват парите, та цялата концепция с таксите за вкарване и изкарване на пари в сметките ме обърква.Как да вкараш пари за да ги ползват като те наказват с такса броене ? После пък те наказват с такса за теглене. За какво бе ? Доскоро във Франция и Италия 30 годишни кредити с фиксиранат лихва се даваха на 0.5-0.7% лихва, т.е. дават ти техни пари срещу таксата, която ти удържа Булбанк да изтеглиш собствените си пари .Щеше ли Булбанк да го прави ако другите не го правеха ? Всички го правят . Е как пък точно само в България всички откриха едновременно ,че трябва да чарджат 0.7% такса за теглене на пари ? Държавата бъкана с комисии и регулатори, шо не ги питат тия банки зашо не чарджат подобни такси в други страни и не разследват как пък се случи всички да чарджат еднакво ? Ами това е: 72 -ро място в индекса за корупция не се постига лесно. Персептрона ме пита защо африкански страни имали по-ниска корупция от нас. Ми минали сме ги бе, печелим! Половин-един милиард годишно от такси! Докато не се разсмърдят пенсионерите, нишо няма да се слуи.Аз си ги броях CODB, ма много неща се събраха и айде , кой от къде е

                      .
                      Картел. КЗК спи. Това такса теглене и такса вкарване никъде го няма. Абсолютна злоупотреба.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                        Креди суиз май ги осъдиха за пране с българи
                        Да, с наркотици, ама то само тва да е.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Мин год точно Креди суиз ги осъдиха за пране на пари, Дойче банк също, и то за милиарди, ама за плебса пари се перат през Биткойн. То толкоз Биткойни няма, колкото бамките препират само за 1 година. Някой да е чул да са вкарали в кауша някой банкстер за пране на пари? Няма и да чуете. Препират 1 млрд, ако ги хванат (мн рядко) плащат 10 млн глоба и пак си връткат синджира.
                          Креди суиз май ги осъдиха за пране с българи

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            В Германия имам сметки в DKB и Comdirect, имам и в Швейцария и в други страни извън ЕС. Лесно е ако си живял там да си запазиш сметките. По-трудно, но не невъзможно е да откриеш такава и без постоянен адрес. Има си начини.
                            При немските банки често имаш такси от 2-3 Евро, които отпадат ако постъпват по няколкостотин Евро всеки месец. Преводите по Сепа са винаги безплатни. С картата на DKB се тегли безплатно от банкомати по целия свят. В DKB вече имаш и 1% по безсрочен депозит (т.нар. Tagesgeld). На други места имаш и над 2%.

                            Българските банки са безкрайно нагли в момента, трябва да се избягва ползването на услугите им. Хем високи такси, хем те цакат за всяка глупост, хем некадърни и неграмотни служители, хем нивото на услугите им е още в 90те години.
                            Да купиш ДЦК например - 50 лева. Акции - 0.8%. 0.10% от стойността на портфейла само да ти поддържат депозитарната сметка. И накрая - нулеви лихви.

                            Разбираемо е, че при подобна банкова система и тези кожодери хората набиват всичко в имоти. Те просто нямат алтернатива (имат, но не четат и не се интересуват). В Германия още преди 20 години имах безплатна депозитарна сметка към студентската ми и купувах акции с много ниски такси на Xetra. Срамно и безотговорно е това положение в БГ, 21 век сме, ЕС.
                            Е да ма пак сме изтеглили късата клечка. Ако пенсинерите и тия на минимална заплата имаха проблем с банковите такси , министърчето щеше да ги забрани

                            Тук не съм чувал за такси, Един път преди години май ми поискаха 10 или 20 кинта за чекова книжка като отварях сметка, но се оаза , че ако вкарам 1000 кинта или нещо такова и чековете са безплатно. Банките общо взето се опитват да привлекат клиенти и да им ползват парите, та цялата концепция с таксите за вкарване и изкарване на пари в сметките ме обърква.Как да вкараш пари за да ги ползват като те наказват с такса броене ? После пък те наказват с такса за теглене. За какво бе ? Доскоро във Франция и Италия 30 годишни кредити с фиксиранат лихва се даваха на 0.5-0.7% лихва, т.е. дават ти техни пари срещу таксата, която ти удържа Булбанк да изтеглиш собствените си пари .Щеше ли Булбанк да го прави ако другите не го правеха ? Всички го правят . Е как пък точно само в България всички откриха едновременно ,че трябва да чарджат 0.7% такса за теглене на пари ? Държавата бъкана с комисии и регулатори, шо не ги питат тия банки зашо не чарджат подобни такси в други страни и не разследват как пък се случи всички да чарджат еднакво ? Ами това е: 72 -ро място в индекса за корупция не се постига лесно. Персептрона ме пита защо африкански страни имали по-ниска корупция от нас. Ми минали сме ги бе, печелим! Половин-един милиард годишно от такси! Докато не се разсмърдят пенсионерите, нишо няма да се слуи.Аз си ги броях CODB, ма много неща се събраха и айде , кой от къде е

                            .
                            Last edited by segato; 28.03.2023, 02:05.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              В Германия имам сметки в DKB и Comdirect, имам и в Швейцария и в други страни извън ЕС. Лесно е ако си живял там да си запазиш сметките. По-трудно, но не невъзможно е да откриеш такава и без постоянен адрес. Има си начини.
                              При немските банки често имаш такси от 2-3 Евро, които отпадат ако постъпват по няколкостотин Евро всеки месец. Преводите по Сепа са винаги безплатни. С картата на DKB се тегли безплатно от банкомати по целия свят. В DKB вече имаш и 1% по безсрочен депозит (т.нар. Tagesgeld). На други места имаш и над 2%.

                              Българските банки са безкрайно нагли в момента, трябва да се избягва ползването на услугите им. Хем високи такси, хем те цакат за всяка глупост, хем некадърни и неграмотни служители, хем нивото на услугите им е още в 90те години.
                              Да купиш ДЦК например - 50 лева. Акции - 0.8%. 0.10% от стойността на портфейла само да ти поддържат депозитарната сметка. И накрая - нулеви лихви.

                              Разбираемо е, че при подобна банкова система и тези кожодери хората набиват всичко в имоти. Те просто нямат алтернатива (имат, но не четат и не се интересуват). В Германия още преди 20 години имах безплатна депозитарна сметка към студентската ми и купувах акции с много ниски такси на Xetra. Срамно и безотговорно е това положение в БГ, 21 век сме, ЕС.
                              Банковата система работи на 2% спред. След като има глупаци да си дават мангизите на 0% лихва, банкстерите ще дават кредити на 2%. Ако глупаците поумнеят (едва ли) и почнат да искат 2%, банкстерите ще вдигнат кредитите на 4%.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                                Revolut има някаква месечна сума без такси и после е 2% fee за АТМ. Аз като видя % и дропвам. Въобше и не проверих дали има fee за плащане с дебитна карта. Абе всички тия схемички може да имат някакъв смисъл ако човек се опитва да скрие оборот.Даже не е нужно да минаваш през криптоборса. Като си отварях акаунт в Кракен ми искаха повече инфо отколкото в банката. Много по-лесно е да се ползва пеймент процессор като ПейПро, и да правиш трансфери каъм виртуални дебитни карти. Само че на мен всички плащания ми минават на светло и искам просто да няма риск. Таксите са дразнеши но са CODB

                                Клиентите като видят биткойн и бягат. Малко ми е че ме питат дали фирмата има общо с Русия, сега остава да почнат да се съмняват , че пера пари или превеждам пари н анякой в Близкия изток примерно. Та никакъв биткоин.
                                Мин год точно Креди суиз ги осъдиха за пране на пари, Дойче банк също, и то за милиарди, ама за плебса пари се перат през Биткойн. То толкоз Биткойни няма, колкото бамките препират само за 1 година. Някой да е чул да са вкарали в кауша някой банкстер за пране на пари? Няма и да чуете. Препират 1 млрд, ако ги хванат (мн рядко) плащат 10 млн глоба и пак си връткат синджира.
                                Last edited by better; 28.03.2023, 01:22.

                                Коментар

                                Working...
                                X