IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

    Изобщо не си прав.

    Има една известна АНИ, която я нямаше при имотния бум от 2008г. Имат фирмени коли, наемат млади хора, често от провинцията, нахъсани, костюмирани (когато трябва), говорещи на диалект и имат много реклама по ф.б.

    Раздават награди и показват доволни клиенти при изповядани сделки. А младите лъвове по техните думи "мачкат яко" и правят по няколко сделки на месец всеки от тях само в София, т.е. комисионните са доста големи за 3 сделки на месец.

    Хаха, точно тези най ги обичам. До вчера бил в чалготеката на село, днес дошъл в София с костюм от полиестер втора употреба и с варненски акцент тръгнал да ми дава акъл за пазара в София и как трябвало да се инвестира. Ти представяш ли си - клиент доволен, че е платил 3% на тези паразити?

    В момента сделки в София почти няма - нито има търсене, нито има предлагане (не и на имоти ставащи за нещо), нито пък продавачите са склонни да свалят цените на боклуците си. Всеки си е наумил да забогатява с панелката, наследство от баба му. Това ми го казват хора, които са навътре в нещата, вкл. и нотариуси. Ситуацията е трагикомична. Малко като с националния отбор по футбол - още сме били имали шансове да се класираме, можело и да бием Унгария довечера. Да му имам самочувствието на средностатистическия българин - хем знае, че е на дъното, хем и продължава да живее в някакъв розов свят.
    Реалността - държавата е фалирала, бордът вече дефакто го няма (поддържа се на изкуствено дишане), резервът е източен, вие за Европейска столица ми говорите и за стандарт на живот.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

      В областните градове масово се купуват жилища от емигранти. Наскоро четох статия за някакъв гастарбайтер,който бил купил 5 апартамента в Кърджали и сега събирал пари за 6-и.И всички били необитаеми.
      Това знае момчето, това прави. Нямаш идея колко неграмотни бродят и у нас, и зад граница

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        В Драгалевци няма канализация, нито една улица като хората, купища строителни отпадъци и боклуци навсякъде. Качеството на животът и в най-гадното френско гето е на светлинни години пред там.
        "Столица на държава от ЕС"....да се смееш ли, да плачеш ли. Явно отчаянието при брокерите наистина е фрапиращо. Нищо, нищичко не може да оправдае балонизираните имоти, нито да предотврати задължителния спад от поне 50% (което няма да е спад а само изтриване на безпредметното надуване на офертните цени през последната 1 година).
        Изобщо не си прав.

        Има една известна АНИ, която я нямаше при имотния бум от 2008г. Имат фирмени коли, наемат млади хора, често от провинцията, нахъсани, костюмирани (когато трябва), говорещи на диалект и имат много реклама по ф.б.

        Раздават награди и показват доволни клиенти при изповядани сделки. А младите лъвове по техните думи "мачкат яко" и правят по няколко сделки на месец всеки от тях само в София, т.е. комисионните са доста големи за 3 сделки на месец.


        Коментар


        • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение
          Айде, в Стара Загора все още има Марици и някои хора получават добри заплати, ама в Русе какво работят хората?
          В областните градове масово се купуват жилища от емигранти. Наскоро четох статия за някакъв гастарбайтер,който бил купил 5 апартамента в Кърджали и сега събирал пари за 6-и.И всички били необитаеми.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение
            Айде, в Стара Загора все още има Марици и някои хора получават добри заплати, ама в Русе какво работят хората?
            „Делта Текстил“ напуска Русе

            Фабриката функционира от 2004 година и досега даваше работа на близо 500 души.

            https://www.dunavmost.com/novini/del...l-napuska-ruse

            Коментар


            • Айде, в Стара Загора все още има Марици и някои хора получават добри заплати, ама в Русе какво работят хората?

              Коментар


              • Click image for larger version

Name:	33.JPG
Views:	1
Size:	46.3 КБ
ID:	4044496


                https://www.nsi.bg/bg/content/19613/...0%BD%D0%B0-100

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                  Знам за къде ми пишеш , при мен няма влакове или подобни Колкото до Драгалевци и Симеоново, това са софийски квартали, аз и твоя познат пишем за селца до Женева, които не са съизмерими ама въобще, нито с Женева, нито със София. Истината е ,че мнението ми за качеството на живот в София и селцата за които пишем е много различно и в полза на столицата да си призная Не е задължително всички да се върнем разбира се, ще го направим хора ,които знаем къде ще ни е по-добре
                  В Драгалевци няма канализация, нито една улица като хората, купища строителни отпадъци и боклуци навсякъде. Качеството на животът и в най-гадното френско гето е на светлинни години пред там.
                  "Столица на държава от ЕС"....да се смееш ли, да плачеш ли. Явно отчаянието при брокерите наистина е фрапиращо. Нищо, нищичко не може да оправдае балонизираните имоти, нито да предотврати задължителния спад от поне 50% (което няма да е спад а само изтриване на безпредметното надуване на офертните цени през последната 1 година).

                  Коментар


                  • Click image for larger version

Name:	22.JPG
Views:	1
Size:	71.9 КБ
ID:	4044492


                    https://www.nsi.bg/bg/content/3154/%...0%B8%D0%B5-100

                    Коментар



                    • Click image for larger version

Name:	11.JPG
Views:	1
Size:	81.4 КБ
ID:	4044486



                      https://www.nsi.bg/bg/content/19626/...0%BD%D0%B0-100
                      Last edited by unimog; 27.03.2023, 10:01.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                        Знам за къде ми пишеш , при мен няма влакове или подобни Колкото до Драгалевци и Симеоново, това са софийски квартали, аз и твоя познат пишем за селца до Женева, които не са съизмерими ама въобще, нито с Женева, нито със София. Истината е ,че мнението ми за качеството на живот в София и селцата за които пишем е много различно и в полза на столицата да си призная Не е задължително всички да се върнем разбира се, ще го направим хора ,които знаем къде ще ни е по-добре
                        Аз казвам, че дали ше ходиш от Драгалевци или Бояна до София , или от някакво френско село до Женева всичко се свежда до колко време отнема.Стигаш до града и там има и работа и забавления и детски градини и университети. В САЩ на това му викат събърб. София и специално Центъра беше аттрактивен заради комбинацията от нисък cost of living, относително ниска престъпност, много прилични заведения, магазини, театри и горе долу добър публичен транспорт. Това обаче ,се промени напоследък и комбинирано с мръсния въздух, отвратителния трафик и някои други фактори , които по-добре да не споменавам да не се обиди някой , ако не бях българин , нямаше и да се помисля да се местя в София.Така , че не виждам как София ше става по-добре. Какво ше се подобрява ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                          Не знам къде във Франция си близо до Женева, допускам че си близо до границата , но пък беше споменала за 800к апартементи та не знам. Имам клиент там,който основно работи в Женева и спомена , че е на 20 минути с влак или нешо такова от центъра на Женева, има влак на всеки 10 минути та е като градски транспорт. Горе долу толкова време ше ти отнеме да стигнеш от Руската църква до НДК..Той говореше за цени от порядъка на 500к до 1млн за къша и към 400к за апартамент. После проверявах и да , доста жилища в този диапазон за към 3-4к м2. Ясно е че френско село та било то и до Женева не е европейска столица, но и Драгалевци и Бояна не са. Цените са съзимерими, Не знам какво е качеството на живот , но ше се изненадам ако не е по-добро от София. Ница и Кан, не са столици , но качеството на живот е много, много, по-високо от София при сравними цени.. Та не знам какво би ми донесло толкова това че София е европейска столица. Понякога се чудя какво толкова се пънем да се връшаме ...
                          Знам за къде ми пишеш , при мен няма влакове или подобни Колкото до Драгалевци и Симеоново, това са софийски квартали, аз и твоя познат пишем за селца до Женева, които не са съизмерими ама въобще, нито с Женева, нито със София. Истината е ,че мнението ми за качеството на живот в София и селцата за които пишем е много различно и в полза на столицата да си призная Не е задължително всички да се върнем разбира се, ще го направим хора ,които знаем къде ще ни е по-добре

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                            Правиш сравнение м/у Столица на страна от ЕС и Южна Франция ? Не се лъжи, колкото и да е прекрасна дестинацията във Франция, не можеш да я сравниш със София, дори и днес ,а това ще се променя в полза на София, във времето. Българите ,все още сме привелигировани да можем да купим апартаменти в Столицата си на много прилични цени .Разбирам ,че не ти харесва на мен също ,но това го очаквах ,а ти се учудваш. Това е и причината да пиша, че разликата ще се увеличава независимо от мнението ни.
                            Не знам къде във Франция си близо до Женева, допускам че си близо до границата , но пък беше споменала за 800к апартементи та не знам. Имам клиент там,който основно работи в Женева и спомена , че е на 20 минути с влак или нешо такова от центъра на Женева, има влак на всеки 10 минути та е като градски транспорт. Горе долу толкова време ше ти отнеме да стигнеш от Руската църква до НДК..Той говореше за цени от порядъка на 500к до 1млн за къша и към 400к за апартамент. После проверявах и да , доста жилища в този диапазон за към 3-4к м2. Ясно е че френско село та било то и до Женева не е европейска столица, но и Драгалевци и Бояна не са. Цените са съзимерими, Не знам какво е качеството на живот , но ше се изненадам ако не е по-добро от София. Ница и Кан, не са столици , но качеството на живот е много, много, по-високо от София при сравними цени.. Та не знам какво би ми донесло толкова това че София е европейска столица. Понякога се чудя какво толкова се пънем да се връшаме ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

                              Имам силни съмнения че показаната сметка е работела точно така през 2000-та, но наистина не съм живял достатъчно в БГ за да имам твърдо мнение. Може би сметката е излизала за конкретен уникален имот.

                              В момента, да се "инвестира" ми се струва пълна лудост. БГ е идеално място за пране и многократно съм го рекламирал пред приятели като такова. За инвестиция с цел наем не става изобщо.

                              Имам скромно, 7-цифрово порфолио в имоти. Наблюденията ми показват че през всеки 20-годишен период има не повече от 5 години подходящи за влизане в подобна инвестиция. В момента не се сещам за нито едно място по света където таймингът е добър за покупка.
                              Точно така работеше и така работи и днес. Не знам от кога не си в БГ, за да се учудваш, имаше и по-добри имоти Къде са имотите ти ? Ще бъде интересно за всички да разберем за какво иде реч и как ги управляваш.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                                $55к през 2000 година бяха много пари, но ако наема е бил $500 апартамента се изплаща за 9 години.
                                Имам силни съмнения че показаната сметка е работела точно така през 2000-та, но наистина не съм живял достатъчно в БГ за да имам твърдо мнение. Може би сметката е излизала за конкретен уникален имот.

                                В момента, да се "инвестира" ми се струва пълна лудост. БГ е идеално място за пране и многократно съм го рекламирал пред приятели като такова. За инвестиция с цел наем не става изобщо.

                                Имам скромно, 7-цифрово порфолио в имоти. Наблюденията ми показват че през всеки 20-годишен период има не повече от 5 години подходящи за влизане в подобна инвестиция. В момента не се сещам за нито едно място по света където таймингът е добър за покупка.

                                Коментар

                                Working...
                                X