IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

    Е ти да не купуваш 1000 кв.м.?
    Колкото повече, толкова повече.
    Мечо Пух....

    Коментар


    • Вие, които пишете в тази тема, безплатно ли го правите, или някой все пак ви дава нещо? Не мога да си предствая нормални, ангажирани хора да пишат денонощно е.си тъпотиите, ей така, за едното нищо, като глупостите ви обикновено нямат никаква връзка с пазара на имоти и се затриват от модераторите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Щото кеша не ми е достатъчен за количеството, което искам да купя.... Ливъридва / кредита/ е с по моите очаквания е изцяло безрисков - разбирай ръстта на цените на имотите ще бъде повече от лихвата по кредита. Когато нещата се обърнат ще изплатя кредита изцяло.
        А твоето е хазарт защото посредниците са обикновено със статут и правила на компании за залагания.....:-)
        Е то ако от финанси разбирах повече отколкото от бридж сега требваше да съм във Фед .... поне.....:-)
        Е ти да не купуваш 1000 кв.м.?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Айде сега да псуваш после некви случайни хора , чиято единствена вина ще е че са играли с теб ... нема смисъл :-)
          Някой друг път.... тренирай с роботите....:-)
          С роботи може да тренираш ти. Те даже са малко под твоето ниво и може и да биеш.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

            Пак преиначаваш.Не казавам че не ти дава.Казвам че банката ако даде кредит значи всичко е ОК.Ако не е наред просто няма да има сделка.Тамън ще спестиш за адвокат.
            Разбира се че банката дава кредит за имот който е наред. И разбира се имота не е този, който купувам на зелено....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

              Идвай в ББО да премерим пишки>Ти правиш масата и си изибраш партнер. Аз вземам който седне.
              Айде сега да псуваш после некви случайни хора , чиято единствена вина ще е че са играли с теб ... нема смисъл :-)
              Някой друг път.... тренирай с роботите....:-)

              Пп Гледам паметта е взела да ти изневерява .... Радев тея безсънни нощи по борсите не ти се отразяват добре. Споко индексите ще се вдигнат пак.... просто ще е по-малко от имотите .... Не е драма :-)
              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 09.03.2022, 15:43.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Ъхъ , нормално е да помниш такива моменти. То си е събитие за теб :-) Аз например не помня предните десетина пъти с обратен резултат.... всекидневие :-)
                Голям си демагог >Какви десетина пъти като сме играли веднъж?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Глух, друг път. Картите ги чувам перфектно :-)
                  Търся на зелено и има неща които не ми харесват - например строи се с кредит и са ипотекирани терена и правото на строеж и т.н. Не е нужно да ти разяснявам потенциалните рискове в такъв момент//// А банката ми дава кредит без проблем ако имам нужда не го мисли :-)
                  Пак преиначаваш.Не казавам че не ти дава.Казвам че банката ако даде кредит значи всичко е ОК.Ако не е наред просто няма да има сделка.Тамън ще спестиш за адвокат.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Ъхъ , нормално е да помниш такива моменти. То си е събитие за теб :-) Аз например не помня предните десетина пъти с обратен резултат.... всекидневие :-)
                    Идвай в ББО да премерим пишки>Ти правиш масата и си изибраш партнер. Аз вземам който седне.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                      Инвестирането го чуваш колкото бриджа.Последния път ти написах 20 импа за 10 дона със случен партньор.И след това побегна.
                      Ъхъ , нормално е да помниш такива моменти. То си е събитие за теб :-) Аз например не помня предните десетина пъти с обратен резултат.... всекидневие :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                        А ти като имаш кеш защо ще вземаш кредит.Значи според теб да се купи имот на ливъридж 1 към 10 е инвестиция , а да се купят акции без ливъридж като мене е хазарт. От финанси разибраш по малко и от бридж.
                        Щото кеша не ми е достатъчен за количеството, което искам да купя.... Ливъридва / кредита/ е с по моите очаквания е изцяло безрисков - разбирай ръстта на цените на имотите ще бъде повече от лихвата по кредита. Когато нещата се обърнат ще изплатя кредита изцяло.
                        А твоето е хазарт защото посредниците са обикновено със статут и правила на компании за залагания.....:-)
                        Е то ако от финанси разбирах повече отколкото от бридж сега требваше да съм във Фед .... поне.....:-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Глух, друг път. Картите ги чувам перфектно :-)
                          Търся на зелено и има неща които не ми харесват - например строи се с кредит и са ипотекирани терена и правото на строеж и т.н. Не е нужно да ти разяснявам потенциалните рискове в такъв момент//// А банката ми дава кредит без проблем ако имам нужда не го мисли :-)
                          Инвестирането го чуваш колкото бриджа.Последния път ти написах 20 импа за 10 дона със случаен партньор.И след това побегна.
                          Last edited by nradev; 09.03.2022, 15:33.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Ако трябва да съм честен обаче единствено на Софийското летище 2 пъти са ми разбивали куфара ама беше преди 10+ години... В Украйна на всички летища има голям бизнес по опаковане с фолио на куфари....
                            Има много фрустрирани форумни колеги от развитието на цените на имотите. Главната причина в повечето случаи е че нямат достатъчно кеш за покупка на тва дет искат. Фърлят парите по борсите някъде и се надяват да изкарат разликата без да си мръднат пръста...... После на някой му провърви и изкара нещо, ама имотите през това време не са стояли на място и пак са в изходна позиция...., а спад няма. и почва злобата и плюенето....
                            А напоследък и няма какво свестно да се купи не само че е скъпо....+ бонус, че борсите не са много ок напоследък, а имотите не падат засега и ги е яд.....
                            Иначе , ако си разбирач/играч по борсите е нормално да си под наем в момента, който е горе долу само амортизацията . Вероятно ще изкарат повече на борсите от имот . особено когато има ръст / при борсите е по-рязък/ , обаче ако се закучат нещата на борсите тогава са яко на минус при това бързо. Дългосрочно индексно нещата са почти еднакви....
                            А ти като имаш кеш защо ще вземаш кредит.Значи според теб да се купи имот на ливъридж 1 към 10 е инвестиция , а да се купят акции без ливъридж като мене е хазарт. От финанси разибраш по малко и от бридж.

                            Last edited by aleks262; 09.03.2022, 15:30.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Имаше едно в Банишора на 1000 евра -BP го продават до Кенара е някъде но проблема е че е на първа линия на Сливница -иначе за инвестиция става .
                              Питай ако искаш какво е дереджето там .
                              20-30% е много -Щатите са друга бира защото нямат такива тулупи като нас в Брюксел и нормалността е доста по голяма от колкото в Европа.
                              И в този ред на мисли там икономиката бумти+ че в момента са и много по независими от ембаргото дето наложиха ,въпреки че американците ще пропищят от цените и то много .
                              Първа линия до булевард не ме интересуват. на каквито и да са пари където и да е....
                              Не е прогноза за индексите. Нямам идея дали може да паднат с толкова въобще, но такова ми е условието да се замисля за влизане. Иначе няма смисъл за мен. Така или иначе подобна инвестиция би била с единствена цел спекула и кешопечалба.... При имотите мотивацията ми е по-сложна

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                                Много си глух. Нали с кредит ще купуваш.Банката ще реши дали има проблем със собствеността.
                                Глух, друг път. Картите ги чувам перфектно :-)
                                Търся на зелено и има неща които не ми харесват - например строи се с кредит и са ипотекирани терена и правото на строеж и т.н. Не е нужно да ти разяснявам потенциалните рискове в такъв момент//// А банката ми дава кредит без проблем ако имам нужда не го мисли :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X