IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

    Благодаря ти скъпа. Преди няколко месеца пак гледах едно магазинче в Банско и докато се назландисам вече е заминало, именно нещо маникюр-педикюр щели да го правят. При мен концепцията е, че нямам идея какво ще го правя и дали ще го разработвам, по-скоро под наем.
    ако нямаш идея, какво да го правиш, най-добре е под наем.
    смятал ли си някакво примерно рои?
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

      Разбира се ,че имат бъдеще ! Като жена ти казвам ,че не мога да си направя маникюр ,прическа или козметична процедура през интернет. Отделно жените сме "клюкарки" и обичаме да гледаме, пипаме и мерим всичко физически. Използвам и интернет покупки ,но много повече харесвам да си купувам всичко физически. Също така храна ,кафенета и ресторанти са във физическите магазини.
      Благодаря ти скъпа. Преди няколко месеца пак гледах едно магазинче в Банско и докато се назландисам вече е заминало, именно нещо маникюр-педикюр щели да го правят. При мен проблемае, че нямам идея какво ще го правя и дали ще го разработвам, по-скоро под наем.
      Last edited by ВълчоМечков; 14.09.2022, 13:32.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

        Зависи къде е, ако е долу където е само пешеходно по-скоро не бих. Имаш ли нещо линк че ми е интересно, или е от човек директно? Може и на лично.

        Няма линк, не е обявявано през нета. От местен човек е.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение
          Въпросче към Дюри: Скъпа, харесах едно магазинче на централната търговска улица в Банско, цената е добра. Мисля да го захлупвам. Как мислиш имат ли бъдеще физическите търговски помещения? Ако да, какви са ти доводите?
          Разбира се ,че имат бъдеще ! Като жена ти казвам ,че не мога да си направя маникюр ,прическа или козметична процедура през интернет. Отделно жените сме "клюкарки" и обичаме да гледаме, пипаме и мерим всичко физически. Използвам и интернет покупки ,но много повече харесвам да си купувам всичко физически. Също така храна ,кафенета и ресторанти са във физическите магазини.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение
            Въпросче към Дюри: Скъпа, харесах едно магазинче на централната търговска улица в Банско, цената е добра. Мисля да го захлупвам. Как мислиш имат ли бъдеще физическите търговски помещения? Ако да, какви са ти доводите?
            Зависи къде е, ако е долу където е само пешеходно по-скоро не бих. Имаш ли нещо линк че ми е интересно, или е от човек директно? Може и на лично.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
              • Потребителските цени в САЩ са се повишили с повече от очакваното - 8.3%.
              • Ситуацията може да принуди Фед да повиши лихвите с 0.75 или дори 1% следващата седмица.
              • Според проучване на Bank of America инвеститорските настроения в момента са крайно мрачни.
              Призраците на инфлация и рецесия се завърнаха на пазарите

              Американските акции претърпяха най-големия си спад от ноември 2020 г. насам
              Мдаа всичко е главата надолу, само имотите в Бг ще поскъпват. ЦелиО свЕт ще дойде да инвестира в Кайсиева градина.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                Българските бизнесмени са гола вода, само тарикати и спекуланти, които не знаят как да продават! Мързелът и некомпетентността им ще ги затрият!
                Хорото ще поведат строителите, купили парцели и материали на върха, заедно с пишман инвеститорите купили цветни картинки със срок на изпълнение емнайсет год.

                Коментар


                • Въпросче към Дюри: Скъпа, харесах едно магазинче на централната търговска улица в Банско, цената е добра. Мисля да го захлупвам. Как мислиш имат ли бъдеще физическите търговски помещения? Ако да, какви са ти доводите?

                  Коментар


                    • Потребителските цени в САЩ са се повишили с повече от очакваното - 8.3%.
                    • Ситуацията може да принуди Фед да повиши лихвите с 0.75 или дори 1% следващата седмица.
                    • Според проучване на Bank of America инвеститорските настроения в момента са крайно мрачни.
                    Призраците на инфлация и рецесия се завърнаха на пазарите

                    Американските акции претърпяха най-големия си спад от ноември 2020 г. насам

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Проблемът не е при Хасан, а при Ганьо. Ако българският търговец продава с надценка x 10, a турският с надценка x 2, много ясно че си струва да си купиш от Хасан. В момента инфлацията се използва за претекс да се увеличават цените с много повече и да се прибират тлъсти печалби.

                      Ето ти пресен пример за полски ламперии, които ми харесаха за вилата в Априлци - мисля да правя тотален ремонт там.

                      БГ вносител:
                      https://www.bergbg.com/bg/3957/3d-md...ni-profili.htm

                      Производител:
                      https://lamele3d.pl/panele-frezowane...turalny-fornir

                      От БГ мизерници нищо не трябва да се купува. И никакви субсидии за ток повече, никакви ДДС отстъпки. Нека фалират - 90% от българския бизнес са мошеници и дедесари.
                      Българските бизнесмени са гола вода, само тарикати и спекуланти, които не знаят как да продават! Мързелът и некомпетентността им ще ги затрият!

                      Коментар


                      • Щом брокеразите са крайно изнервени и влизат само за да сипят обиди, значи търговията е умряла.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Meandmy Разгледай мнение

                          Да не споменаваме напразно името Господне.
                          Сериозно, ако някой е решил да купува/продава/отдава, или каквото там друго, свързано с имот, не четете глупотевините в тази тема.
                          Има финансови консултанти, и всякакви други хора, които ще ви помогнат, а основно човек трябва да взема решенията си в общи линии, сам.
                          При инфлация 30%+ и лихва по депозити 1,5% за четири години да изакаш, че парите поскъпвали...
                          Да, ще поскъпват! А инфлациАта ще спада.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                            Това не е неочаквано явление. Ганьо щом разбере, че някъде е по-евтинко и се юрва масово. Ганьовците започват сами да се надцакват, като следствието е по-високи цени. Тоя филм съм го гледал в Гърция още доста отдавна.
                            Вчера гледам една статия как Ганьо пазарува пелети от слама в Турция, че били по-евтини. (юруш на пелетите, че нали студена зима се задава). Ама Ганьо не се интересува, че сламата за тия пелети се пазарува в Добруджа и се товари на турски кораби на пристанището в Балчик. После Хасан прави пелети от сламата и ги продава обратно на Ганьо с яка печалба, а ганьовците дори започват да се надцакват. Въобще няма да се учудя, ако Хасан изкупува домати и сирене от БГ и ги продава обратно на такива като Доматаран идващи на пазар. (всъщност Доматаран не оича да дава пари за домати)
                            А баклавите са поскъпнали защото брашно явно много се търси за мекички... :-))
                            Проблемът не е при Хасан, а при Ганьо. Ако българският търговец продава с надценка x 10, a турският с надценка x 2, много ясно че си струва да си купиш от Хасан. В момента инфлацията се използва за претекс да се увеличават цените с много повече и да се прибират тлъсти печалби.

                            Ето ти пресен пример за полски ламперии, които ми харесаха за вилата в Априлци - мисля да правя тотален ремонт там.

                            БГ вносител:
                            https://www.bergbg.com/bg/3957/3d-md...ni-profili.htm

                            Производител:
                            https://lamele3d.pl/panele-frezowane...turalny-fornir

                            Поляците ми направиха оферта с 15% отстъпка от цената + 150 Евро на палета транспортни разходи да ми ги докарат до вратата директно от склада в Полша с техния спедитор.
                            Булгаристанците купуват с още по-голям дискаунт от това, но сложили надценка над 50% и не могат никаква отстъпка да ми направят - горивата им скъпи, всичко било поскъпнало и искат същите пари за транспорт от София до Априлци.

                            От БГ мизерници нищо не трябва да се купува. И никакви субсидии за ток повече, никакви ДДС отстъпки. Нека фалират - 90% от българския бизнес са мошеници и дедесари.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              така е.
                              обмисляш ли продажба на някои обезценяващи се активи?
                              Напротив - купувам.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                                При инрфлация парите поскъпвали?? Това е новост в икономическите понятия и вероятно може да бъде номиниран бетерчо за нобелов лауреат по икономика.


                                =====2029=====

                                Господи, как при цялата си мощ и величие успя да създадеш бетерчо? Той ли беше най-добрия сперматозоид?
                                Да не споменаваме напразно името Господне.
                                Сериозно, ако някой е решил да купува/продава/отдава, или каквото там друго, свързано с имот, не четете глупотевините в тази тема.
                                Има финансови консултанти, и всякакви други хора, които ще ви помогнат, а основно човек трябва да взема решенията си в общи линии, сам.
                                При инфлация 30%+ и лихва по депозити 1,5% за четири години да изакаш, че парите поскъпвали...
                                Last edited by Meandmy; 14.09.2022, 11:44.

                                Коментар

                                Working...
                                X