IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от COVID-19 Разгледай мнение

    Не сравнявам портфейл на капиталови с портейл в имоти ( панелките дори не са репер).
    Добре е да не бъдем прекалено еуфорични от един "ластик".

    п.п. Измислени цени има много, особено при тапетите. Да не давам справки с луковици за лалета, депресии, доткоми и т.н. Последния пример е от няколко дни в бития кон.
    Каквито и примери да даваш - световната икономика си я има и тя расте. Съответно и стойността на компаниите расте. Кризите са временни явления, след тях светът се нагажда, X компании фалират, Y нови комапии идват на тяхно място. Кризите са шанс за инвеститорите да предоставят капитал на компаниите срешу по-висока от обичайната доходност. Когато инвестициите са пръснати между 7-8000 компании в световен мащаб, резултатите в средносрочен план са винаги положителни.

    Да набиеш всичките си пари в имоти и то в най-бедната, корумпирана и обезлюдена държава в Европа е не по-малка глупост от това да купиш лалета например. Всеки със собствено жилище има голям процент от имуществото вкарано в този имот. Съответно всеки допълнителен "инвестиционен" имот е несравнима глупост.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
      при кризата от 2008-ма при нас пика на цените /офертните, разбира се/ беше 2009-та
      та оня по телевизията, дето го е гледал бота, може и да се окаже прав
      https://www.capital.bg/biznes/imoti/...shtniia_pazar/

      Ей го от днес ,пазара вече е на купувача ,а не на продавача .


      След осем години непрестанен ръст на сделките и цените през третото тримесечие вече има спад на покупките на имоти. Пазарът на продавача преминава в пазар на купувача, въпрос на време е предлагането да надхвърли търсенето.
      Сделките стават по-бавно, но отстъпките в цените засега са единични и символични.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

        Е чакай малко, на имотния пазар има инерция. Предишният спадът започна чак след 1-2 год, дъното беше след 4-5 год. има време.
        Знам че е бавно, ама те дори леко се вдигат..... Трябва да има и ПРИЧИНА за спад. Преди имаше много такива - пъти по-ниски доходи, пъти повече безработица, 10% на депозит в банка и дори дефлация за няколко години.
        Сега единственият мотивираш фактор е многото строителство, но повечето ако не и всички строители са яки и не е ясно що да свалят дори и като няма продажби.... Чини ми се , че чак догодина трябва да нръднат надолу , ако не пуснат пак печатницата в даден момент....

        Коментар


        • при кризата от 2008-ма при нас пика на цените /офертните, разбира се/ беше 2009-та
          та оня по телевизията, дето го е гледал бота, може и да се окаже прав
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Чак пък имоти да имаш....нали си се отказал от наследството.... Е виртуални може.... :-)
            джонката смята наследствените имоти (при живи родители). В темата инвеститорите в наследствени имоти взеха да стават мнозинство. (гражданина на Ереван, кавръчко, джонката)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              И кво му е на коня? От 4к (даже 3800) през 2020 г. е "сринат" на 16к..... мъкаааа
              Капитализирал ли си я или само сравняваш?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Спаднали са със сигурност - и на мен ми звъняха да ми предлагат да купувам некви дето искаха да купуват мои имоти преди...., но купувам без брокери и само на зелено.....
                Странното е че спад на цените поне към момента на оферта няма.. Крайно време е да почне да има.. :-)
                Е чакай малко, на имотния пазар има инерция. Предишният спадът започна чак след 1-2 год, дъното беше след 4-5 год. има време.

                Коментар


                • https://www.capital.bg/biznes/imoti/...shtniia_pazar/


                  Пазара на продавача мина в пазар на купувача ...


                  Захлаждане на жилищния пазар Цените са на исторически връх, сделките започват да намаляват, новото строителство бумти. Въпросът не е ще има ли спад, а кога и колко дълбок ще е той.



                  След осем години непрестанен ръст на сделките и цените през третото тримесечие вече има спад на покупките на имоти. Пазарът на продавача преминава в пазар на купувача, въпрос на време е предлагането да надхвърли търсенето.
                  Сделките стават по-бавно, но отстъпките в цените засега са единични и символични.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Аз инвестирам на борсата още от 2001 година. Средната ми доходност е 8-9% годишно, като купувам винаги след сериозни спадове. Тази година купувам всеки месец. Дори частта, купена досега през годината да е на загуба, общият портфейл не е, а средносрочно ще съм много напред. Това е ликвиден световен пазар, няма нищо общо с измислените цени на панелките в София.

                    Освен акции имам дял в компанията, закоято работя, имам ДЦК, злато, имоти, кеш, всичко. През живота си не съм имал и 1 стотинка дълг.
                    Чак пък имоти да имаш....нали си се отказал от наследството.... Е виртуални може.... :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от COVID-19 Разгледай мнение

                      Не сравнявам портфейл на капиталови с портейл в имоти ( панелките дори не са репер).
                      Добре е да не бъдем прекалено еуфорични от един "ластик".

                      п.п. Измислени цени има много, особено при тапетите. Да не давам справки с луковици за лалета, депресии, доткоми и т.н. Последния пример е от няколко дни в бития кон.
                      И кво му е на коня? От 4к (даже 3800) през 2020 г. е "сринат" на 16к..... мъкаааа

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                        Доводите ти са железни и моето предложение от 30К е съвсем резонно, дори поемам доста голям риск ако двора е малък или съседа отгоре е проблемен тип. Ще изчакам още няколко дни и вероятно ще коригирам офертата надолу.

                        пп. ЧЕТИ КОЛьО!!!
                        https://www.capital.bg/biznes/imoti/...shtniia_pazar/

                        Ето актуално четиво,не бери грижа за чуждите пари и имоти..



                        Захлаждане на жилищния пазар Цените са на исторически връх, сделките започват да намаляват, новото строителство бумти. Въпросът не е ще има ли спад, а кога и колко дълбок ще е той.



                        След осем години непрестанен ръст на сделките и цените през третото тримесечие вече има спад на покупките на имоти. Пазарът на продавача преминава в пазар на купувача, въпрос на време е предлагането да надхвърли търсенето.
                        Сделките стават по-бавно, но отстъпките в цените засега са единични и символични.
                        На пазара на жилища в България вече падат есенни листа. По брой сделки деветмесечието на 2022 г. е най-силното за последните 15 години. Но ако се погледнат данните на Агенцията по вписванията (АВ) по тримесечия, новината е друга. След осемгодишното лято с непрестанен ръст на сделките и цените през третото тримесечие вече е регистриран спад на покупко-продажбите, предхождан от забавяне на ръста през второто. В национален мащаб сделките са със 7% по-малко, за София - 15%, за Бургас -14%, за Пловдив - 10%, и за Варна -

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от COVID-19 Разгледай мнение
                          Г-н Рибар, току-така не се продава съсобственост. Има си закони.
                          Каква ти е мисълта? Ако знаеш нещо повече от мен го кажи,аз гледам само обявата и повече подробности отностно кой е собственик и на какви дялове, не знам

                          Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
                          Нека бъдем колегиални. Мисля, че това е на Кавръков къщата. Казват тук, че е близо до махалата, но нека му стискаме палци, да продаде.
                          Нека го продаде момчето,лошо няма.Аз просто коментирам обявата
                          Last edited by petrg5s; 11.11.2022, 18:42.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                            Тая обява е пореден пример за кретенизма и дебилизма на БГ брокера. Как може да продаваш къща с двор и да не си написал колко кв/м е двора ?
                            Другия момент е,че не го знаеш тоя отгоре къв е? Ако е почитател на чашката и силната музика,гориш изцяло.

                            В Карлово съм ходил доста пъти и е вече цигански град,за съжаление.Пълно с дрипави и мръсни цигани на тумби,навсякъде.Грозна работа.Може би 30-40% от населението.Добре,че са военните и засега май няма големи изцепки.
                            Ако пък циганин купи етажа,брат му ще оттече.Най-добре е тоя отгоре да го купи,иначе е непродаваем !
                            Доводите ти са железни и моето предложение от 30К е съвсем резонно, дори поемам доста голям риск ако двора е малък или съседа отгоре е проблемен тип. Ще изчакам още няколко дни и вероятно ще коригирам офертата надолу.

                            пп. ЧЕТИ КОЛьО!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Аз инвестирам на борсата още от 2001 година. Средната ми доходност е 8-9% годишно, като купувам винаги след сериозни спадове. Тази година купувам всеки месец. Дори частта, купена досега през годината да е на загуба, общият портфейл не е, а средносрочно ще съм много напред. Това е ликвиден световен пазар, няма нищо общо с измислените цени на панелките в София.
                              Не сравнявам портфейл на капиталови с портейл в имоти ( панелките дори не са репер).
                              Добре е да не бъдем прекалено еуфорични от един "ластик".

                              п.п. Измислени цени има много, особено при тапетите. Да не давам справки с луковици за лалета, депресии, доткоми и т.н. Последния пример е от няколко дни в бития кон.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение
                                По темата: Имам чувството, че сделките здраво са паднали?!? Някой има ли такова инофо от първа ръка. За 3 дена, 4 брокера се сетиха за мене. Явно искат да ми чуят гласа. Знам ли? 3-ма от тях говореха за застой. А според мен си изглежда на спад в сделките
                                Спаднали са със сигурност - и на мен ми звъняха да ми предлагат да купувам некви дето искаха да купуват мои имоти преди...., но купувам без брокери и само на зелено.....
                                Странното е че спад на цените поне към момента на оферта няма.. Крайно време е да почне да има.. :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X