IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

    И по време на комунизма да не бяхме много спокойни?Много ли хубаво беше да ти спрат тока през зимата?Хайде аз живеех в къща и се отоплявахме с печка на дърва, ама много мои съученици студуваха. Много ли спокойно ли беше да ядем плодове и зеленчуци с радиация след Чернобил?Или да пътуваме в ковчези по пътищата, като при много по-малко движение и автомобили отсега имаше в пъти повече жертви.А и за кола се чакаше дълги години. В противен случай се возиш на скапани автобуси и мизерни влакове. В болниците мизерия. Заплатите колкото да не умреш от глад
    Какво му е било спокойното?
    Каква радиация след Чернобил? Да не би касетъчните бомби с обеднен уран на американците да са били по-малко зло? Когато гръмна Чернобил, доматите си останаха същите, може би леко да са фосфоресцирали нощем. Но когато гърмяха в Югославия, доматите спряха да растат в западна част на България.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
      ...
      Или да пътуваме в ковчези по пътищата, като при много по-малко движение и автомобили отсега имаше в пъти повече жертви.
      ...
      Това са тотални глупости.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

        Откъм стоки и услуги достъпността в момента е много по-висока от времето на комунизма. А и живота като цяло.Аз лично не мога да се сетя за нито едно нещо,което е било по-добро отсега.С изключение на фактът,че нямаше разпространение на наркотици. Нищо друго.
        Ще ти кажа едно такова нещо. Във Винпром Троян днес вече не се вари ракия от сливи, щото сливи няма. Само спирт+есенция.
        То и сирене от мляко няма де, но пък за сметка на това са 100 вида химии.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
          С 2К сега можеш да си купиш повече тула. Детайла е къде.....:-)
          И ту'лата не е квото беше! Ич не ми я фали!!!

          И крепостите ни вече пластмасови - еле по твоя край (пернишка Кракра)!

          https://clubz.bg/36118-zalichavane_n...ong_i_evropari

          Един познат имаше навремето такъв лаф: Златно жито зрей и прост народ живей!

          Коментар


          • „Не оцелява най-силният, нито най-интелигентният, а този, който най-добре се адаптира към промените.“ Дарвин

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

              Изглежда си наредил много дебело дюшеме в главата си и отникъде не прониква и лъч светлина.
              Аз давам конкретни примери, ти ми пишеш някакви абстрактни глупости. И чак й обиждаш.Ами тогава да ти вляза в тона и даже да го премина. Никакъв проблем не ми е.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                Знаеш ли къде бъркаш? Съвременният човек е тревожен човек, той не е Хомо Сапиенс, а е Хомо Тревогикус. Ако всичкото имане днес ме прави тревожен, не бих го избрал. Въпросът не е в изобилието, а в преживяването. Ако не си щастлив и ти падне кръвното от сметките по кредита, не можеш да изпиеш две глътки морска вода от последната ти почивка на Бали и да очакваш кръвното да се нормализира от солта на Индийския океан.
                И по време на комунизма да не бяхме много спокойни?Много ли хубаво беше да ти спрат тока през зимата?Хайде аз живеех в къща и се отоплявахме с печка на дърва, ама много мои съученици студуваха. Много ли спокойно ли беше да ядем плодове и зеленчуци с радиация след Чернобил?Или да пътуваме в ковчези по пътищата, като при много по-малко движение и автомобили отсега имаше в пъти повече жертви.А и за кола се чакаше дълги години. В противен случай се возиш на скапани автобуси и мизерни влакове. В болниците мизерия. Заплатите колкото да не умреш от глад
                Какво му е било спокойното?
                Last edited by mirodes; 17.11.2022, 12:59.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  точно така - даже ПОВЕЧЕ. Моите родители с 200лв са купили 2 апартамента до 40г са ИЗПЛАТЕНИ, сега с 2000 не можеш и гарсониера да си купиш и ще я изплащаш до 60 години ко имаш късмет да си жив и здрав и работиш кат вол
                  С 2К сега можеш да си купиш повече тула. Детайла е къде.....:-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                    Откъм стоки и услуги достъпността в момента е много по-висока от времето на комунизма. А и живота като цяло.Аз лично не мога да се сетя за нито едно нещо,което е било по-добро отсега.С изключение на фактът,че нямаше разпространение на наркотици. Нищо друго.
                    Не говори глупости, бе, човек. Ние сме в продоволствена, образователна, здравеопазна и производствена кризи, маскирани от изобилието на китайски стоки в мола.
                    Last edited by pinoccio; 17.11.2022, 12:57.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                      Какъв безметежен живот-не си ли партиец, цял живот беше обречен да си парий.Нито можеше професионално да се издигнеш, нито имаше право да живееш, където си поискаш. Аз помня как в захлас гледах колите на турските гастарбайтери, които се прибираха в Турция от Западна Европа. Сега пак се прибират със същите марки коли, ама не ме впечатляват.
                      Изглежда си наредил много дебело дюшеме в главата си и отникъде не прониква и лъч светлина.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        то и сега има стотици хиляди апартаменти да избираш. И всичкото боклук направено за бедни ама на цената на бутикови стоки !?!?!
                        Или направеното е фиат ама се продава на цена кат за ферари.
                        Или па да те пратят на околомръсното да си избираш от там жена - избор голям, що никой не ще оттам?
                        Откъм стоки и услуги достъпността в момента е много по-висока от времето на комунизма. А и живота като цяло.Аз лично не мога да се сетя за нито едно нещо,което е било по-добро отсега.С изключение на фактът,че нямаше разпространение на наркотици. Нищо друго.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                          Роден съм през 1975г.И за разлика от теб не съм бил комунистическо чедо.Така че ,а по-полека с квалификациите, щото най "обичам"синчетата на комунистическата номенклатура да ми обясняват колко хубаво се е живеело през комунизма.
                          Не говорех за теб конкретно в случая, наблюденията са ми като цяло върху днешните "младежи", на които се промиват мозъците и които само копират разни мнения, без да са в състояние сами да изградят собствено такова.

                          България получи шанса си след 89та, но го пропиля заради крадливото си и просто население. Така че по-кротко с критиките към онова време, че и водата която пиеш нямаше да я има ако не беше СОЦа. Да бяхте построили нещо през тези 30+ години, можехте да критикувате тогава.

                          Коментар


                          • Другари, в икономически форум да се възхвалява Соца, е като в автомобилен да хвалиш Москвич.

                            Масовката е живяла добре, а квалифицираните специалисти са си скубали косите. И тука чувам възгласи да се обложат по-високите доходи, барем да спаднат и да не дразнят толкова. 30год. преход не стигна да се разбере, че в БГ нискоквалифицирания труд не може да изхрани дори един човек. Тука не е Германия или Франция.

                            Разликата в заплатата между обикновен работник и средно ИТ, никъде в западния свят не е 5-6 пъти. Вместо да се реве срещу тоя с доходите, трябва да се "бойкотира" тоя който не дава. Тогава нещата ще си дойдат по местата. Всичко останало лъха на популистки комунизъм.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                              Абе какво ми говориш. Знаеш ли кои професии бяха най-много на почит през комунизма. Международен шофьор и магазинер в магазин .Щото можеха да доставят дефицитни стоки. Какви литри мляко като сега избираш от десетки видове млека ,а тогава имаше само едно.Ако изобщо го има.Пълна мизерия беше по магазините.
                              Знаеш ли къде бъркаш? Съвременният човек е тревожен човек, той не е Хомо Сапиенс, а е Хомо Тревогикус. Ако всичкото имане днес ме прави тревожен, не бих го избрал. Въпросът не е в изобилието, а в преживяването. Ако не си щастлив и ти падне кръвното от сметките по кредита, не можеш да изпиеш две глътки морска вода от последната ти почивка на Бали и да очакваш кръвното да се нормализира от солта на Индийския океан.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                                Абе какво ми говориш. Знаеш ли кои професии бяха най-много на почит през комунизма. Международен шофьор и магазинер в магазин .Щото можеха да доставят дефицитни стоки. Какви литри мляко като сега избираш от десетки видове млека ,а тогава имаше само едно.Ако изобщо го има.Пълна мизерия беше по магазините.
                                то и сега има стотици хиляди апартаменти да избираш. И всичкото боклук направено за бедни ама на цената на бутикови стоки !?!?!
                                Или направеното е фиат ама се продава на цена кат за ферари.
                                Или па да те пратят на околомръсното да си избираш от там жена - избор голям, що никой не ще оттам?
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X