IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    От младите които имат потенциал, доходи и акъл и го разберат че имат ще успеят, за тях не важи дъното от 2011. Били са малки така да се каже. За тях дъната и върховете тепърва предстоят. И не бива да се плашат, нито да са тарикати щото ще убодат гума много лесно. Парата е за това, да се харчи. Умно по възможност.
    https://youtu.be/5R_Ntbz3ARs
    Ето учи се от младите.
    Специално за теб го качвам.
    Момчето не знам дали има и 25 години,НО ти казва,от както си се пръкнал,от както майка ти и баща ти са се родили НИКОГА НЕ Е ИМАЛО такова РЯЗКО вдигане на ЛИХВИ в СВЕТА !!!
    Гледай и си прави изводите !!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

      3то тримесечие винаги е по-слабо от второ.
      4то винаги е по-силно от трето и от второ.
      Ако 4то тази година е по-слабо от второ, тогава чак може да се говори за спад на сделките. Но дори и да е така, цените няма да паднат скоро.
      Глупости,пазара катери от Септември нататък винаги подчертавам.В момента цените не само са във фризера ,ами и падат вече .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        първия път като те онодят отзад не се брои.
        Чак на втория път може да се говори че са те онодили. Ама това не те прави "съединител"
        Ще гледам да съм от правилната страна на хоя при тия ситуации ;-)
        Дано не говориш от личен опит?
        С най-добри чувства. :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          първия път като те онодят отзад не се брои.
          Чак на втория път може да се говори че са те онодили. Ама това не те прави "съединител"
          Ботич, ти кво се оплакваш? Купил си в Атина и имаш добро къще с акт 14. Като не го вадиш ще си седиш на сухо. То и с жените е така, и обратно - за жените с мъжете. Мислиш ли че някога ще набодеш дъно.? Къде, кога? Ще имаш ли полза от сделката за смешни пари? Кога ще ползваш дохода от тази сделка? Кога ще ебн..ш чуждо. Замислял ли си се? Нали това са плътските удоволствия на живота. Ние сме полигамни същества, не сме гълъби, щъркели, акули или миди. . За да се чувства една жена или мъж такава и такъв трябва да и бъде показвано че е така, а мъжа да има топки за жената, жилища, имоти, да умее да губи и печели преди другите лъвове да му изядат топките ( да, точно така правят завземащите територията му, не само го убиват, а преди това изяждат миризмата и подписа му...жестока е природата, само небето е синьо - ням свидетел на житейските драми ежесекундно).
          Last edited by bulgarian lev; 06.10.2022, 23:16.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

            3то тримесечие винаги е по-слабо от второ.
            4то винаги е по-силно от трето и от второ.
            Ако 4то тази година е по-слабо от второ, тогава чак може да се говори за спад на сделките. Но дори и да е така, цените няма да паднат скоро.
            първия път като те онодят отзад не се брои.
            Чак на втория път може да се говори че са те онодили. Ама това не те прави "съединител"
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

              Абсолютно вярно. Относно последното изречение. Гледам сега млади познати или колеги, че аз вече към 40-така не съм от тях. На 20 и няколко момче със нелоша заплата ( киберсигурност), която е с потенциал да расте, и то да расте в пъти в средносрочен план. Някои от тях се престрашиха и взеха имот тази година, други още им е рано, но и тяхното време ще дойде. Умни момчета и момичета, ще се оправят сигурен съм.
              От младите които имат потенциал, доходи и акъл и го разберат че имат ще успеят, за тях не важи дъното от 2011. Били са малки така да се каже. За тях дъната и върховете тепърва предстоят. И не бива да се плашат, нито да са тарикати щото ще убодат гума много лесно. Парата е за това, да се харчи. Умно по възможност.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                Интересни боклукчии са. В интерес на истината и аз преведох едни 2000€ във Франкфурт на интерактивните брокери, без да съм си избрал къде да ги инвестирал за момента. Усещането ми е, че все едно съм ги изхвърлил в кофата. Толкова за инвестициите в акции в сравнение с тулите.
                Не си. Чакай си момента и забрави засега за тях. Аз съм набил 70К€ във фондове и индекси. Баш сега няма да го бъде, това е волатилен пазар изпълнен в условия на глобална криза, война, несигурност, валутни войни също...бега мани...нека спецовете по съвременна геоикономика да се изказват.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                  Нито тази есен съм бил изненадан, нито 2023 ще бъда
                  Тия може да ги разправяш на студентите...
                  Бонка беше много смела, но здраво се изненада през Септември и се покри! При теб ще е по същият начин!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Толкова синтезирано им го каза че им почеса мозъчния челен дял. Дали те разбраха? Не осъзнават че след понижението когато и да е то - утре, след година или две ще гледат като теле железница и няма да могат да купят. Евтините имоти също не идват безплатно...в смисъл наготово за купуване от всички. Дано коинаджиите капитализират и награбят барем 20% пая от наемодателите в бъдеще. Дали? Тарикати колкото щеш, пропуснали стотици хиляди от обект, заложили на субект. Щото спекулативното в мисленето и бизнес логиката им е това - без вложение и грижа да правят кинти. А подобно нещо не съществува. И с акциите си седиш дома, но има риск. И трябва да си готов да го поемеш. После ще имаш и профит. Не, матряла гледа да не даде 2 лева напразно, щото можело да даде 1 лв някога - утре или вдругиден примерно. Но също и не дава 100 лева щото чака цена от 70, цената става 500 пак не дава, чака. Най накрая след години ( губи много с пропуснати печалби от инвестицията) цената пада и става 400, 350, 300...250. Тарикатите плащат и викат купих на дъно. Кое дъно? И те не знаят. Други още по-пипнати тарикати чакат 70. Но разбират с огорчение че е 250 и не могат да я платят.
                    Това разбира се не важи за индивиди за които този период съвпада с времето, зрелостта, доходите и възможностите едва сега да купят тази стока.
                    Абсолютно вярно. Относно последното изречение. Гледам сега млади познати или колеги, че аз вече към 40-така не съм от тях. На 20 и няколко момче със нелоша заплата ( киберсигурност), която е с потенциал да расте, и то да расте в пъти в средносрочен план. Някои от тях се престрашиха и взеха имот тази година, други още им е рано, но и тяхното време ще дойде. Умни момчета и момичета, ще се оправят сигурен съм.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                      Ако не беше кредита нямаше да мога да купя 2017. Имах част от парите. Взех ипотека, купих каквото исках, продадох стария (по-малък), на по-висока цена от новия ( за ремонт) и погасих кредита.
                      2018 нямах кредит вече.
                      Ако бях чакал да спестя за каквото ми трябва, щях да купувам на цени +80%

                      2021 купих кеш на зелено, преди Акт14. Почти е готово вече.
                      пс: Да не кажете, че си плямпам ей така.
                      Разбира се че си постъпил правилно. И си използвал умно и премерено кредита като опция да си свършиш работа. Парите са пари щото има кредити, без тях не биха били пари, щяхме да се разплащаме с кофи ракия или пити пчелен мед, брашно, жито...кукуруз......стига че ме лови смех...
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        появяват се, като потънат акциите нови кадри тук, които силно викат и ритат срещу цените на имотиту
                        поцвилят, похвърлят къчове, па си платят наема и им олекне.
                        после се изпаряват от темата
                        Интересни боклукчии са. В интерес на истината и аз преведох едни 2000€ във Франкфурт на интерактивните брокери, без да съм си избрал къде да ги инвестирал за момента. Усещането ми е, че все едно съм ги изхвърлил в кофата. Толкова за инвестициите в акции в сравнение с тулите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                          Мен ме водят понижител. Аз от края на 2019 започнах да виждам имотите като вариант за инвестиция. От тогава досега взех 3 маломерки , като последната беше март месец тази година. В момента съм в режим на изчакване да видя как ще се развият нещата, но според мен 40% спад за София е апсурд, както и 8-10% лихва по ипотеки. Вечен ъп няма на каквото и да било, но в дългосрочен план имотите са винаги нагоре. Аз купувам с кредит и нямам притеснение дали ще ми изгори кеша, но както съм писал и преди ако човек има готов кеш и чака понижение за да купи имот въобще не е сигурно дали ще му излезе сметката защото примерно ако има 3 години повишение на цените с по 10% , а на четвъртата спад с 20% пак е назад ако седи в кеш през цялото време.
                          Толкова синтезирано им го каза че им почеса мозъчния челен дял. Дали те разбраха? Не осъзнават че след понижението когато и да е то - утре, след година или две ще гледат като теле железница и няма да могат да купят. Евтините имоти също не идват безплатно...в смисъл наготово за купуване от всички. Дано коинаджиите капитализират и награбят барем 20% пая от наемодателите в бъдеще. Дали? Тарикати колкото щеш, пропуснали стотици хиляди от обект, заложили на субект. Щото спекулативното в мисленето и бизнес логиката им е това - без вложение и грижа да правят кинти. А подобно нещо не съществува. И с акциите си седиш дома, но има риск. И трябва да си готов да го поемеш. После ще имаш и профит. Не, матряла гледа да не даде 2 лева напразно, щото можело да даде 1 лв някога - утре или вдругиден примерно. Но също и не дава 100 лева щото чака цена от 70, цената става 500 пак не дава, чака. Най накрая след години ( губи много с пропуснати печалби от инвестицията) цената пада и става 400, 350, 300...250. Тарикатите плащат и викат купих на дъно. Кое дъно? И те не знаят. Други още по-пипнати тарикати чакат 70. Но разбират с огорчение че е 250 и не могат да я платят.
                          Това разбира се не важи за индивиди за които този период съвпада с времето, зрелостта, доходите и възможностите едва сега да купят тази стока.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            Хахаха, тез от страх едва ли смеят да влезат в банка за кредит даже и за някоя джаджа. Не позбават кредита като инструмент и са несигурни за два дена напред.
                            Ако не беше кредита нямаше да мога да купя 2017. Имах част от парите. Взех ипотека, купих каквото исках, продадох стария (по-малък), на по-висока цена от новия ( за ремонт) и погасих кредита.
                            2018 нямах кредит вече.
                            Ако бях чакал да спестя за каквото ми трябва, щях да купувам на цени +80%

                            2021 купих кеш на зелено, преди Акт14. Почти е готово вече.
                            пс: Да не кажете, че си плямпам ей така.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                              Мен ме водят понижител. Аз от края на 2019 започнах да виждам имотите като вариант за инвестиция. От тогава досега взех 3 маломерки , като последната беше март месец тази година. В момента съм в режим на изчакване да видя как ще се развият нещата, но според мен 40% спад за София е апсурд, както и 8-10% лихва по ипотеки. Вечен ъп няма на каквото и да било, но в дългосрочен план имотите са винаги нагоре. .
                              Е, щом все пак си купил в рамките на тази година, значи все пак е оправдано твоите мнения да бъдат четени като полезни.
                              За разлика от празнодумците, които по цял ден скандират за вечен, постоянен ъп, на имотите, но съвсем нищо не купуват(демек сами не си вярват на приказките за ол тайм хай)
                              За мене описаните екземпляри са трол-повишители и мненията им трябва да се пренебрегват като спам...
                              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                                Отново ще останеш изненадан!
                                Нито тази есен съм бил изненадан, нито 2023 ще бъда
                                Тия може да ги разправяш на студентите...

                                Коментар

                                Working...
                                X