IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

    Снощи един приятел ми сподели, че взел 5000лв.на тристаен в студентски само за шпакловка, грундиране и слагане на корнизи.
    Еми като има кой да му даде ,ще вземе

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

      Не говори глупости. Само вадене на стари врати, наводнени паркети, ламперии, сваляне на тапети, бутане тук-там по някоя малка ниша, вадне на стари кухненски шкафове, къртене на кенефи и бани и изнасяне и извозване на всичко това е поне 4-5 хилки. Сваля се пеша, не с асансьор, защото в асансьора не можеш и кура да си вкараш. После имаш нова ел. инсталация, която е към 7 хилки с материалите, които са около 2 хилки от Мосю Бриколаж или Практикер - имаш 250 метра кабел по 4 лева метъра, предпазители, импулсни релета, дефектнотокови защити, табло. За ВиК-то имаш към 2-3 хилки, като само санитарията ти е 3 хилки, нови радиатори са 3 хилки и така общо имаш за мокрото - 9 хилки. Дотук са 20 хилки. Плочки в мокрите, кухнята и коридор са ти 5 хилки, совен ако не сложиш блажна боя. Трудът е 1:1, няма квадратни метри тук. Стават 10 хилки. Общо - 30 хилки. Гипсокартон на тавана, защото навсякъде е криво и неизолирано - 5 000. Станаха 35 000 лева. Започваш настилки - няма да смятаме вадене на стари замазки, които навсякъде са под всякаква критика. Слагаме отгоре. Подпълване и саморазливки - 5 000. Трябват ти поне 50 торби замазка и 25 торби саморазливка. Станаха 40 000. Сложи ламинат за 3 000 и станаха 43 000 лева. Интериорни врати по 700 - 3500, входна врата от Солид - 2000, и ето ти още 5.500. Станаха 48.500 лева. Обработка стени и латекс - 3000. Станаха 51.500 лева - минаха 50 000 лева. Това са средни цени. Няма навеждане, няма местене на кофи. Никога няма нищо да вземеш, макар че си ми симпатичен. Има да чакаш спад на цените в Обеля, защото там се закри гледката към Волуяк.
      Тия 5 хиляди лева си го спестих когато правехме ремонта на Иван Асен защото сам направих всичко тогава .
      Ще платя само за банята и евентуално за ел .инсталацията ако се налага ,другото ще се оправя и сам .
      Има всичко по магазините ,купуваш и почваш
      Настилките и тапетите ще си махна сам ,паркета също ще го наредя пак сам ,има много неща които можеш да си направиш и то не зле

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Ха ха ,да бе да офертата за 66 квадрата и от фирма беше за 10 000 лева от фирмата на приятел на баща ми ,така че факта че някой го друсат здраво не означава че всички ги друсат здраво ,сега да е двойна ,тройна да е но не са 50 000 лева и нагоре
        Снощи един приятел ми сподели, че взел 5000лв.на тристаен в студентски само за шпакловка, грундиране и слагане на корнизи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

          Това са цени, без фирма, средно и надолу ниво, за 50-60 кв. 2014-5 г.

          ПП:
          Но ти няма как да знаеш, затова е форума, виж колко души ти казаха какви са цените на ремонтните.
          Ако вземеш на зелено, ще по-тънко. :-)
          Ха ха ,да бе да офертата за 66 квадрата и от фирма беше за 10 000 лева от фирмата на приятел на баща ми ,така че факта че някой го друсат здраво не означава че всички ги друсат здраво ,сега да е двойна ,тройна да е но не са 50 000 лева и нагоре

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

            Можеш ли да дадеш някакви числа за тия довършителни работи? Би било интересно. Аз мога да посоча едни примерни, защото имам преки наблюдения - 400Е на кв. м. при пълно избушване - вадене и изнасяне на всичко старо. Тук не влизат нови мебели и обзавеждане. Ако тръгваш от шпакловка и замазка - 200Е на кв. м. Например, замазката не е разчетена за съответния избор от настилки и продължаваш с нови корекции по нея. Да не говорим, че понякога коригираш и електрото и ВиК-то, нищо, че уж всичко е по проект. Накрая жената все иска нещо друго и става голяма боза.
            Това е и една от причините да искам ново...нищо не се избушва, а само се прави. На мен разходите с мебели и техника ми излизаха грубо по около 500 евро на квадрат за всичко в периода 2019-20. Довършителни работи НАД средното ниво , но не лукс например плочки 50-100 лева, естествен паркет, мебели БЕЗ пдч, обикновено мдф, техника БЕЗ Китайска ,и над средно ниво но не и Миеле.... Тогава тук ми се смееха, че съм луд да давам толкова пари. Сега вероятно същото ще бъде с 30-40% по-скъпо поне.... Майсторите ми взимат колкото кажат без грам пазарлък, те са ми познати единият от деца и знам че няма да ми отрежат главата , а целта е да се направи добре....
            Личното ми мнение е че е някакъв тотален нонсенс да имаш апарт в нова луксозна сграда и да го направиш с Каи , ламинат и Виденов.... Не са лоши тези неща и имат приложение според мен, но те са за кръпки и за стари апарти в кофти сгради или локации. Там би било също толкова абсурдно да изтрескаш 1000 евро на квадрат довършителни в сграда боклук....
            Нещо като да сложиш газова уредба на спортна чисто нова кола за 200К с цел да пестиш 10 стинки на километър....Но има много абсурди - редовно виждам наоколо паркирани коли за по 100-200К , че и нагоре пред панелни блокове....луда работа....

            ПП Гледам, че си пуснал разбивка. По принцип и аз така правех +10% за изненади.... винаги ги има....
            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 21.12.2022, 13:45.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Е,чакай сега ако хванеш там някоя фирма ,разбира се че ще ти надуе числата в небето ,там има 1 цена за труда на майстора ,после печалба за БУЛСТАТА ,после като те видят ще те понатварят още с една лична преценка ,и така нататък.
              Говорим за ремонт на черно ,без фактури ,без оферти,проекти и алабалистики,така на един приятел в Младост за един коридор му искаха 8 000 лева да сложат плочките ,познай дали им плати ?
              Давайте сериозно ,не е въпроса,да платим дебело , а как да платим по-малко.
              Да платиш тези цени е лесно,ще ти ги вземат под път и над път .
              Лично аз бих платил за баня и ток да ми направят ,останалото може и сам ,за шпакловката която е скъпа вече има инструменти,машинки,валяци,една колежка ,която по принцип прави торти ,мъжа и и даде тя да шпаклова у тях и се справя чудесно и бързо .
              Майстора ще ти свлече 10 кожи .
              В квартала има един дето прави супер ремонти ,викаш го договаряте се ,плащаш му на свършена работа и си ок ,но не е фирма ,с фирма излиза ултра скъпо,двойно .
              Един ремонт до обзавеждане 20-25 000 лева разбирам ,но не повече
              Това са цени, без фирма, средно и надолу ниво, за 50-60 кв. 2014-5 г.

              ПП:
              Но ти няма как да знаеш, затова е форума, виж колко души ти казаха какви са цените на ремонтните.
              Ако вземеш на зелено, ще по-тънко. :-)
              Last edited by Zalmoxis; 21.12.2022, 12:54.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Кихане на майстора в хола -10 лева на квадрат.
                Преместване на кофата с шпакловка от едната стая в другата -15 лева на квадрат
                Навеждане на майстора /над 3 пъти/-5 лева спрямо квадратурата на помещението

                Това е общо взето пълнежа на тези оферти с които се работи ,образно казано ,а друг е въпроса кой и с какъв акъл ги плаща ..
                Не говори глупости. Само вадене на стари врати, наводнени паркети, ламперии, сваляне на тапети, бутане тук-там по някоя малка ниша, вадне на стари кухненски шкафове, къртене на кенефи и бани и изнасяне и извозване на всичко това е поне 4-5 хилки. Сваля се пеша, не с асансьор, защото в асансьора не можеш и кура да си вкараш. После имаш нова ел. инсталация, която е към 7 хилки с материалите, които са около 2 хилки от Мосю Бриколаж или Практикер - имаш 250 метра кабел по 4 лева метъра, предпазители, импулсни релета, дефектнотокови защити, табло. За ВиК-то имаш към 2-3 хилки, като само санитарията ти е 3 хилки, нови радиатори са 3 хилки и така общо имаш за мокрото - 9 хилки. Дотук са 20 хилки. Плочки в мокрите, кухнята и коридор са ти 5 хилки, совен ако не сложиш блажна боя. Трудът е 1:1, няма квадратни метри тук. Стават 10 хилки. Общо - 30 хилки. Гипсокартон на тавана, защото навсякъде е криво и неизолирано - 5 000. Станаха 35 000 лева. Започваш настилки - няма да смятаме вадене на стари замазки, които навсякъде са под всякаква критика. Слагаме отгоре. Подпълване и саморазливки - 5 000. Трябват ти поне 50 торби замазка и 25 торби саморазливка. Станаха 40 000. Сложи ламинат за 3 000 и станаха 43 000 лева. Интериорни врати по 700 - 3500, входна врата от Солид - 2000, и ето ти още 5.500. Станаха 48.500 лева. Обработка стени и латекс - 3000. Станаха 51.500 лева - минаха 50 000 лева. Това са средни цени. Няма навеждане, няма местене на кофи. Никога няма нищо да вземеш, макар че си ми симпатичен. Има да чакаш спад на цените в Обеля, защото там се закри гледката към Волуяк.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Е,чакай сега ако хванеш там някоя фирма ,разбира се че ще ти надуе числата в небето ,там има 1 цена за труда на майстора ,после печалба за БУЛСТАТА ,после като те видят ще те понатварят още с една лична преценка ,и така нататък.
                  Говорим за ремонт на черно ,без фактури ,без оферти,проекти и алабалистики,така на един приятел в Младост за един коридор му искаха 8 000 лева да сложат плочките ,познай дали им плати ?
                  Давайте сериозно ,не е въпроса,да платим дебело , а как да платим по-малко.
                  Да платиш тези цени е лесно,ще ти ги вземат под път и над път .
                  Лично аз бих платил за баня и ток да ми направят ,останалото може и сам ,за шпакловката която е скъпа вече има инструменти,машинки,валяци,една колежка ,която по принцип прави торти ,мъжа и и даде тя да шпаклова у тях и се справя чудесно и бързо .
                  Майстора ще ти свлече 10 кожи .
                  В квартала има един дето прави супер ремонти ,викаш го договаряте се ,плащаш му на свършена работа и си ок ,но не е фирма ,с фирма излиза ултра скъпо,двойно .
                  Един ремонт до обзавеждане 20-25 000 лева разбирам ,но не повече
                  Пожелавам да купиш мечтания апартамент и да му направиш ремонт, после ще си говорим кое как става

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                    Говорим за ремонт на черно ,без фактури ,без оферти,проекти и алабалистики
                    Няма да се оправи тая държава еййй.... С такова мислене и мишкарстване до никъде няма да стигнеш. Може и да стигнеш де. Да дойде "майстор" да ти вземе парите, да те мотае и накрая да те завлече. Пък ти нямаш договор и документи и гони Михаля. Даже напоследък майсторите бият такива тарикатчета и рушът направеното. Има обаче и нещо хубаво. Ти нямаш имот и няма да те бият:-))))

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      ако не ти е проблем, дай да ги видим.
                      и на мен ми се вижда много за едно изкъртване
                      Кихане на майстора в хола -10 лева на квадрат.
                      Преместване на кофата с шпакловка от едната стая в другата -15 лева на квадрат
                      Навеждане на майстора /над 3 пъти/-5 лева спрямо квадратурата на помещението

                      Това е общо взето пълнежа на тези оферти с които се работи ,образно казано ,а друг е въпроса кой и с какъв акъл ги плаща ..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                        Ами мога да ти дам номенклатурата за извършени дейности и закупени материали и ще видиш, че точно толкоз ти трябват. Освен ако не откраднеш отнякъде материалите и не платиш на майсторите. И това го има, но аз ти давам реални числа, когато си плащаш всичко прилично.
                        ако не ти е проблем, дай да ги видим.
                        и на мен ми се вижда много за едно изкъртване
                        препоръка е

                        Коментар


                        • https://www.investor.bg/a/534-novini...i-spad-ot-11-g

                          И в Дания спад ...
                          Жилищният пазар в Дания отбелязва най-големия си спад от 11 г.

                          Очаква се цените на жилищата в страната да намалеят с 10% до есента на следващата година

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                            Ами мога да ти дам номенклатурата за извършени дейности и закупени материали и ще видиш, че точно толкоз ти трябват. Освен ако не откраднеш отнякъде материалите и не платиш на майсторите. И това го има, но аз ти давам реални числа, когато си плащаш всичко прилично.
                            Е,чакай сега ако хванеш там някоя фирма ,разбира се че ще ти надуе числата в небето ,там има 1 цена за труда на майстора ,после печалба за БУЛСТАТА ,после като те видят ще те понатварят още с една лична преценка ,и така нататък.
                            Говорим за ремонт на черно ,без фактури ,без оферти,проекти и алабалистики,така на един приятел в Младост за един коридор му искаха 8 000 лева да сложат плочките ,познай дали им плати ?
                            Давайте сериозно ,не е въпроса,да платим дебело , а как да платим по-малко.
                            Да платиш тези цени е лесно,ще ти ги вземат под път и над път .
                            Лично аз бих платил за баня и ток да ми направят ,останалото може и сам ,за шпакловката която е скъпа вече има инструменти,машинки,валяци,една колежка ,която по принцип прави торти ,мъжа и и даде тя да шпаклова у тях и се справя чудесно и бързо .
                            Майстора ще ти свлече 10 кожи .
                            В квартала има един дето прави супер ремонти ,викаш го договаряте се ,плащаш му на свършена работа и си ок ,но не е фирма ,с фирма излиза ултра скъпо,двойно .
                            Един ремонт до обзавеждане 20-25 000 лева разбирам ,но не повече

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Ти ще изкараш че една двустайка се ремонтира за 50 000 лева бре ,айде малко слез на земята .
                              Ами мога да ти дам номенклатурата за извършени дейности и закупени материали и ще видиш, че точно толкоз ти трябват. Освен ако не откраднеш отнякъде материалите и не платиш на майсторите. И това го има, но аз ти давам реални числа, когато си плащаш всичко прилично.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                                Ами то не е имало такива прогнози за 70% спад през есента, че да се сбъдват!

                                Единствено айкюто ти май е дропнало със 70%.
                                E как бе душко, 50-70 процента чакахме есента, скок в лихвите по кредити и дефлация.
                                Ти няма ли накрая да си признаеш, че пишеш абосолютни тъпотии, обратни на това, което се случва?
                                От моето айкю зависи само моя бизнес. Ако от твоето айкю зависи какво децата учат в университета, жална ни майка...
                                От това, че киснеш тука постоянно, означава , че не си много натоварен, което е хубаво...
                                Last edited by Meandmy; 21.12.2022, 11:26.

                                Коментар

                                Working...
                                X