IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • кавръче, ще стане ли сделката с Тобо? Кажи 2 думи де, стига си цитирал статии. Ние и сами можем да си ги намерим и прочетем.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
      https://www.capital.bg/biznes/imoti/..._se_zamisliat/
      Купувачите на жилища започнаха да се замислят

      Навлизаме в "пазар на купувача"

      От пазар на продавача все повече ще се озоваваме в пазар на купувача. Навсякъде в големите градове на България средният срок, за който се продава даден имот, се е повишил чувствително по данните за деветмесечието. В София той е отскочил от 33 дни през 2021 г. на 59 за 2022 г., в Пловдив от 40 на 60 дни, във Варна от 36 на 71 дни, а в Бургас от 47 на 67 дни.


      Пазарът реагира. Още от началото на 2022 г. - много преди август, когато лихвите отбелязаха първо повишаване, сделките вече се случват доста по-трудно, отколкото през 2021 г. Времето за продажба на имот е около два пъти по-дълго, отколкото през миналата година, и е ясен сигнал за охлаждане на пазара

      • И цените, и предлагането на жилища за продажба в четирите големи града нарастват чувствително.
      • Ефектът е, че още от началото на 2022 г. сделките се случват по-бавно и трудно.
      • Наемните цени нарастват по-бавно, но сроковете за отдаване под наем също се удължават.
      На най-ликвидния пазар - този в София, например сделките вече се сключват почти два пъти по-бавно, отколкото година по-рано. През първите девет месеца на 2022 г. един имот в столицата се е продавал средно за 59 дни след първоначалното му обявяване. За сравнение - през същия период на 2021 г. срокът е бил само 33 дни. Това говори за насищане на пазара и за изместване на съотношението продавачи - купувачи, при което първите трябва да са готови на известни отстъпки, ако планират скорошна сделка. Същата тенденция се наблюдава и в останалите големи градове. Пловдив: Жилищата са продан се утроиха, а под наем - удвоиха

      София: Повече жилища за продажба, двойно по-дълго време за наемане
      Резултат от Вашето търсене на:
      Вид имот: 2-СТАЕН,
      Местоположение: град София

      Особености: Тухла
      Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

      Средна цена на имотите в извадката: 124297 euro
      Средна цена на кв.м: 1778 euro.

      #Кога?

      Коментар


      • https://www.capital.bg/biznes/imoti/..._se_zamisliat/
        Купувачите на жилища започнаха да се замислят

        Навлизаме в "пазар на купувача"

        От пазар на продавача все повече ще се озоваваме в пазар на купувача. Навсякъде в големите градове на България средният срок, за който се продава даден имот, се е повишил чувствително по данните за деветмесечието. В София той е отскочил от 33 дни през 2021 г. на 59 за 2022 г., в Пловдив от 40 на 60 дни, във Варна от 36 на 71 дни, а в Бургас от 47 на 67 дни.


        Пазарът реагира. Още от началото на 2022 г. - много преди август, когато лихвите отбелязаха първо повишаване, сделките вече се случват доста по-трудно, отколкото през 2021 г. Времето за продажба на имот е около два пъти по-дълго, отколкото през миналата година, и е ясен сигнал за охлаждане на пазара

        • И цените, и предлагането на жилища за продажба в четирите големи града нарастват чувствително.
        • Ефектът е, че още от началото на 2022 г. сделките се случват по-бавно и трудно.
        • Наемните цени нарастват по-бавно, но сроковете за отдаване под наем също се удължават.
        На най-ликвидния пазар - този в София, например сделките вече се сключват почти два пъти по-бавно, отколкото година по-рано. През първите девет месеца на 2022 г. един имот в столицата се е продавал средно за 59 дни след първоначалното му обявяване. За сравнение - през същия период на 2021 г. срокът е бил само 33 дни. Това говори за насищане на пазара и за изместване на съотношението продавачи - купувачи, при което първите трябва да са готови на известни отстъпки, ако планират скорошна сделка. Същата тенденция се наблюдава и в останалите големи градове. Пловдив: Жилищата са продан се утроиха, а под наем - удвоиха

        София: Повече жилища за продажба, двойно по-дълго време за наемане

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

          Наистина е така.

          За учител не е трудно да си намери работа човек, стига да има нужното образование. То обаче не се издържа на този стрес и шум.

          Иначе в СУ всичко става с връзки и тайно. И си държат кокала и искат да работят до 70 г., отделно преподават стари знания и не винаги са адекватни за пазара на труда.

          Просто дадох приятелски съвет на Джони, както ти даваш на мен.
          В СУ е мъка голяма , ама няма по-добро у нас...Иначе напоследък пенсионират доста хора насила като им дойде времето, но някои НЕ. Намират вратички как да не ги пенсионират, а други пък са много добри и с акъла си и не е редно да ги пенсионират. В общи линии напоследък пенсионирането е средство за изнудване.....
          Не се стеснявай и звъни на Жонката. Птичето 1 път каца на рамото :-) Вълчо направи бърз анализ и нещата пасват добре :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
            почти цяла нощ не спах и търсих подходящо епк
            и чак призори успях да намеря идеалното

            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...gwy&f1=1&fe7=1
            Тук съм съгласен с джонката. Това струва не повече от 15000. Младост 2 е възможно най-гадната локация, а за състоянието на сградата направо неам думи. Ужас. Друго си е новичко и лачено, близо до Красна Поляна.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Относно втората част, най-добре се разберете с Жонката на саме :-) Макар и репродукцията да не ми е ясно точно как ще се случи :-)
              Иначе за съжаление тоя път съм съгласен донякъде с него - все още голяма част от нещата у нас стават с връзки, особено в държавните структури. Пиша го от първо лице защото жена ми е минала през Народното събрание, СУ и т.н. Имам представа също от МЕИ, УНСС, ХТИ, учителската организация.... Няма почти нито един човек попаднал там случайно и поради качества само. Нови хора/позиции не се обявяват публично почти никога , а се кара само между познати, а и се създават позиции за наши хора.... Всичко е зверски прогнило, а и корупцията огромна....Само като се сетя какъв боклук се кани да стане ректор на СУ догодина неам думи.....
              Това е и част от причините да държа на тулите толкова. Знам, че децата ми нямат нужният гръб, а в частният бизнес у нас голяма част е бетонирана и на нови конкуренти им се случват случки. Така юе могат да са само заплатаджии некъде, което само по себе си е равно на това, че сами никога няма да могат да си купят жилище....
              Наистина е така.

              За учител не е трудно да си намери работа човек, стига да има нужното образование. То обаче не се издържа на този стрес и шум.

              Иначе в СУ всичко става с връзки и тайно. И си държат кокала и искат да работят до 70 г., отделно преподават стари знания и не винаги са адекватни за пазара на труда.

              Просто дадох приятелски съвет на Джони, както ти даваш на мен.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                Добро утро,

                вчера в История.бг говориха за старата номенклатура и че все още нейното влияние се усеща. Че много обичали да уреждат децата и внуците си и че правили номера на хората да не могат да си купят ведомствените апартаменти, за да могат те после да си ги разпределят. Господ да ги съди!

                Аз съм живял в такъв блок, дори съм качвал обява от него, обаче днес почти няма живи от поколението на баба ми и дядо ми (90+). От това което помня, старата номенклатура бяха възпитани, не бяха окъсани, културни, но тези с дебелите връзки бяха неуслужливи. Иначе младите семейства с ипотека си гледат себе си и не ги интересуват общите части. И като са станали родители си мислят, че са открили Новия свят. Но в София заплатите са високи и има евтини стари строителства все още, въпреки повишението.

                Според мен, Джонка, търси жена и не стой сам. Не си тъп, тук много хора те харесваме, защо да оставаш без репродукция.

                Това и за мен важи.

                Поздрави
                Относно втората част, най-добре се разберете с Жонката на саме :-) Макар и репродукцията да не ми е ясно точно как ще се случи :-)
                Иначе за съжаление тоя път съм съгласен донякъде с него - все още голяма част от нещата у нас стават с връзки, особено в държавните структури. Пиша го от първо лице защото жена ми е минала през Народното събрание, СУ и т.н. Имам представа също от МЕИ, УНСС, ХТИ, учителската организация.... Няма почти нито един човек попаднал там случайно и поради качества само. Нови хора/позиции не се обявяват публично почти никога , а се кара само между познати, а и се създават позиции за наши хора.... Всичко е зверски прогнило, а и корупцията огромна....Само като се сетя какъв боклук се кани да стане ректор на СУ догодина неам думи.....
                Това е и част от причините да държа на тулите толкова. Знам, че децата ми нямат нужният гръб, а в частният бизнес у нас голяма част е бетонирана и на нови конкуренти им се случват случки. Така че могат да са само заплатаджии некъде, което само по себе си е равно на това, че сами никога няма да могат да си купят жилище....
                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 15.11.2022, 11:17.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Ако го купи това на тази цена ще ги загуби парите в момента на сделката. 100к+ за боклук с отрицателна стойност - такъв имот е тежест, по-добре да го няма отколкото да го има, а ти искаш и пари да даде за него.
                  а да ги даде за картинка по-добре ли е
                  отколкото за това малко бижу
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    съжалявам, джони, но аз за накавръка го търсих
                    не мога да позволя да загуби спестяванията си на зелено

                    преди 20 години сигурно толкова е струвало, около 10к $
                    Ако го купи това на тази цена ще ги загуби парите в момента на сделката. 100к+ за боклук с отрицателна стойност - такъв имот е тежест, по-добре да го няма отколкото да го има, а ти искаш и пари да даде за него.

                    Я гледай за същата цена на квадрат какво може да се вземе:
                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...klm&f1=1&fe7=1
                    Last edited by ejonny2376; 15.11.2022, 11:12.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Май една нула в повечко има в цената. Давам 10400, не 104000.
                      съжалявам, джони, но аз за накавръка го търсих
                      не мога да позволя да загуби спестяванията си на зелено

                      преди 20 години сигурно толкова е струвало, около 10к $
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                        почти цяла нощ не спах и търсих подходящо епк
                        и чак призори успях да намеря идеалното

                        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...gwy&f1=1&fe7=1
                        Май една нула в повечко има в цената. Давам 10400, не 104000.

                        Коментар


                        • почти цяла нощ не спах и търсих подходящо епк
                          и чак призори успях да намеря идеалното

                          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...gwy&f1=1&fe7=1
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Нормални съседи = млади семейства прошляци с ипотечка. Не мерси. По-добре баби-стара номенклатура със стабилни връзки от Соца.
                            Добро утро,

                            вчера в История.бг говориха за старата номенклатура и че все още нейното влияние се усеща. Че много обичали да уреждат децата и внуците си и че правили номера на хората да не могат да си купят ведомствените апартаменти, за да могат те после да си ги разпределят. Господ да ги съди!

                            Аз съм живял в такъв блок, дори съм качвал обява от него, обаче днес почти няма живи от поколението на баба ми и дядо ми (90+). От това което помня, старата номенклатура бяха възпитани, не бяха окъсани, културни, но тези с дебелите връзки бяха неуслужливи. Иначе младите семейства с ипотека си гледат себе си и не ги интересуват общите части. И като са станали родители си мислят, че са открили Новия свят. Но в София заплатите са високи и има евтини стари строителства все още, въпреки повишението.

                            Според мен, Джонка, търси жена и не стой сам. Не си тъп, тук много хора те харесваме, защо да оставаш без репродукция.

                            Това и за мен важи.

                            Поздрави

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                              195 € комплекс Green нещо си в Добрич.
                              Това изглежда е само парцела.

                              Възможност за закупуване на парцел за жилищно и обществено застрояване, С налични всички разрешителни.
                              GreenPark Dobrich - Жилищен комплекс. Продажба на апартаменти и земя.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                                много дребна снимката, полаксчо.
                                да не е неко промоция из варна?
                                195 € комплекс Green нещо си в Добрич.

                                Коментар

                                Working...
                                X