IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Meandmy Разгледай мнение
    Не, гастарчо, няма да го продавам, защото имам деца, дай боже и внуци. Няма как да ти го обясня обаче.
    Данъкът ми е 120 лв.
    Амортизацията и ремонтите ми са нищожен процент от наема.
    Като остане без наематели, ще си каня приятели на гости. Това пък съвсем няма как да ти го побере кратуната.
    Боже каква злоба и комплекси.
    Чехлъо,слабо ме интересува какво ще правиш.Аз отговарям на човека,че изобщо не е сигурно,че с наеми ще се избие някъв коптор ,още повече в гетото на Европа при задаваща се катастрофа на НИ
    А болднатото показва въпиюща некомпетентност,която само една кратуна може да роди
    Last edited by petrg5s; 26.10.2022, 12:07.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

      Трябва да се чете ситния шрифт, когато взимаме кредит. С Виза и Мастър залогът си беше бъдещи вземания, но при Дайнърс се оказа, че си имат и хедж - запис на заповед. При лизингите също има тънкости. Уж залогът е самата стока - примерно кола. Уж колата е застрахована. Но застраховката не се интересува, колко е остатъчната стойност по лизинга. При кражба се плаща по каталожна цена. Така един колега олекна с 20к. Още по-лошо е, че застраховката не покрива някои щети. При ПТП шофьорът трябва да е трезвен и да има валидна книжка. Но ако крадецът е пил или му е изтекла книжката - обезщетение няма. А лизинга си иска парите, защото стоката е повредена. Преди да ме обвините, че го мисля прекалено много - крали са ми два от трите лизинга. От тих, но комуникативен квартал. Между Студентски и Дианабат, до посолствата на Симеоновско шосе. За рисковете при потребителски или ипотека не знам нищо. Не съм ползвал такива. Ще е полезно някой патил да разкаже.
      Има и друга тънкост! Страхователите не плащат и ако си пропуснал да закараш колата на ГТП.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

        Не са се увеличили само хранителните. Цените на НИ също са поскъпнали. Цената на кредита също поскъпва в момента. Значи е логично, че трябва и наемите да догонват. Писах, че съм добър с моите и още ги жаля. Питах колегите, дали са се задействали вече. Като имам ъпдейт при мен ще споделя.
        Не съм им вдигала наемите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

          Хубава работа, сериозно ли така ще процедирате - +20%, при това с мини картел във форума? Къде отиде фри маркета или регулация все пак си трябва?

          По-скоро отбелязвам, че ако вдигнете наема само защото хранителните продукти са с увеличени цени, принуждават наемателите да е огледат и да ви напуснат. Статистиката ви казва, че са с увеличени разходи, но както знаем увеличените доходи на много работещи наематели или не компенсират инфлацията или изобщо не са променени в периода, т.е. наемателите режат от някъде. И това според Вас е момента да увеличите наема с 20%? Може да обясните на наемателя, че индексирането е нужно, защото мажете дюшемето с олио, а нали знаем всички че скочи 100% и имаше дори бой за него, ама нещо не вярвам да хване дикиш. Споделете как ще се развие индексацията, пък може Вашите наематели да са получили 200лв увеличение на заплатата и с кеф да ги дадат за увеличения наем.
          Не са се увеличили само хранителните. Цените на НИ също са поскъпнали. Цената на кредита също поскъпва в момента. Значи е логично, че трябва и наемите да догонват. Писах, че съм добър с моите и още ги жаля. Питах колегите, дали са се задействали вече. Като имам ъпдейт при мен ще споделя.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
            Bнeзaпният oбpaт нa жилищния пaзap в CAЩ cpинa тъpceнeтo и тлacĸa цeнитe нaдoлy-тoлĸoвa нaдoлy, чe ce вpъщa нa нивaтa oт 2009 г. нacaм.

            Cpeднaтa цeнa нa aпapтaмeнти в 20-тe гoлeми aмepиĸaнcĸи гpaдa пpeз aвгycт e cпaднaл c 1,3% нa мeceчнa бaзa, нaй-мнoгo oт мapт 2009 г., cпopeд индeĸca Ѕ&Р СоrеLоgіс Саѕе-Ѕhіllеr. Toвa e втopият пopeдeн мeceц нa cпaд, пишe Вlооmbеrg.

            https://money.bg/property/vrashtane-...ta-potava.html
            У нас ще е същото.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Със златото гарантирано си на загуба. На този ден преди 10 (десет) години е бил на днешната цена.
              Незнам къде гледаш ама златото е било в рейндж през последните 10г от 867 до 1883 Евро.
              В края на 2013г е бил на цена от 867 Евро
              През Март 2022 е бил пика от 1883 Евро.
              Лично аз бях купил през 2013 на около 1900лв (950 Евро).

              Не е релевантно да се сравнява цената с $, тъй като основно печелим и харчим в Лев, съответно в Евра.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                Това изобщо не е сигурно.Другата година в разгара на кризата може да остане без наематели.Има разходи и то големи.Данъци,амортизация,ремонти.
                Особедно последните две могат да го върнат в първи клас.После по 5%+ на входа и изхода такси на сулио и пулио.И след 20г като реши да го продава на циганите,може да не вземе и половината.
                Не, гастарчо, няма да го продавам, защото имам деца, дай боже и внуци. Няма как да ти го обясня обаче.
                Данъкът ми е 120 лв.
                Амортизацията и ремонтите ми са нищожен процент от наема.
                Като остане без наематели, ще си каня приятели на гости. Това пък съвсем няма как да ти го побере кратуната.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  това и мен ме е учудвало. къде отиват всички тия пари на майсторите!?
                  В Дупнишката банка. И тука при мене са същите.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    това и мен ме е учудвало. къде отиват всички тия пари на майсторите!?
                    Разведени, дават за издръжка на децата си, на квартира, някои пият, харчат по нощен живот, влизат в някакви драми отвреме-навреме, хазарт (имам няколко такива познати), дългове, големи транспортни разходи.
                    И някои боледуват, тези които дишат прах или отрови, често не се пазят.
                    Last edited by troika; 26.10.2022, 11:45.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                      Да. Те са търговци. Също като при телекомите. Имат си норматив за нови сключени договори. Омайват те с приказки, само да положиш подпис. За това писах вчера, че запис на заповед трябва да бъде забранено със закон. Поне да регулират и да изискват да е пред нотариус. Барем нотариусът да обясни, в какво се забъркваш. В офиса на банката е просто една от 15 други бланки, на които полагаш подпис.
                      Това е за БНБ. Иначе да се забрани стар платежен инструмент като ЗЗ е прекалено, но си има БНБ и КЗП. Те какво гледат не ми е ясно. Мила родна картинка. Ти направо ме застреля с тази история…

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
                        Но след години ще си изкарал от наемите още един като този
                        Това изобщо не е сигурно.Другата година в разгара на кризата може да остане без наематели.Има разходи и то големи.Данъци,амортизация,ремонти.
                        Особедно последните две могат да го върнат в първи клас.После по 5%+ на входа и изхода такси на сулио и пулио.И след 20г като реши да го продава на циганите,може да не вземе и половината.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                          Да ви разправям своите наблюдения за "майсторите", които съм видял последните години. С приятел, който по стечение на обстоятелствата си довърши няколко апартамента ги обсъждахме колко изкарват. Дневните им заработки се движат между 200 лв. и 400 лв. средно. Предполагам, че изкарват 3000 - 8000 лв. Половината не са от София. Нямат ипотеки и лизинг, защото не се осигуряват. Повечето имат много високи разходи. Карат стари коли. Тези дни си говорих с такъв човек, работи ми довършителни неща, и ми каза, че са му предлагали приятна, лека, предимно бояджийска работа с чисто 2800 лв. на месец /140лв. на ден/. Отказал е, защото тези пари вообще не биха му стигнали, издръжка на жената и детето, квартира, гориво и тези пари биха свършили, трябват му много повече.

                          Какво е интересното: примерно 80% от тях са на квартира. Дори хора, родом от София са на квартира. Приказката за обущаря, който ходи бос може би важи и тук.
                          това и мен ме е учудвало. къде отиват всички тия пари на майсторите!?
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                            Леле. Майката родина има наистина неограничени възможности. И ти я вмъкнаха така между другото ли?
                            Да. Те са търговци. Също като при телекомите. Имат си норматив за нови сключени договори. Омайват те с приказки, само да положиш подпис. За това писах вчера, че запис на заповед трябва да бъде забранено със закон. Поне да регулират и да изискват да е пред нотариус. Барем нотариусът да обясни, в какво се забъркваш. В офиса на банката е просто една от 15 други бланки, на които полагаш подпис.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Meandmy Разгледай мнение
                              Да се върнем по същество: имотите в София са за последните 6 години с ръст почти 100 процента.

                              https://manager.bg/%D0%B1%D1%8A%D0%B...enie-s-2015-g-
                              Пример от реалния живот - малък апартамент, купен през 2020 г. за 60 хиляди евро, без посредник и без кредит, напълно завършен и обзаведен, в момента се продава за над 80 хиляди, отдаван под наем през цялото време.

                              Въпрос към форумните корифеи - колко е загубил човек от тази сделка?
                              Рано е да се каже. Печалбата се гледа на изхода. Щом носи доход обаче, не го продавай сега. След години може да струва и 100к, може да струва и 50к. Но след години ще си изкарал от наемите още един като този

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Meandmy Разгледай мнение
                                Да се върнем по същество: имотите в София са за последните 6 години с ръст почти 100 процента.

                                https://manager.bg/%D0%B1%D1%8A%D0%B...enie-s-2015-g-
                                Пример от реалния живот - малък апартамент, купен през 2020 г. за 60 хиляди евро, без посредник и без кредит, напълно завършен и обзаведен, в момента се продава за над 80 хиляди, отдаван под наем през цялото време.

                                Въпрос към форумните корифеи - колко е загубил човек от тази сделка?
                                2020 за 60 к!? В кой квартал е това имотно бижу?

                                Коментар

                                Working...
                                X